Snahou o přitáhnutí milovníků japonské anime vyniká tento kousek matrixovské skládačky, jenž se nám nenuceně nabízí coby můstek mezi filmy Matrix a Matrix Reloaded. Jeho znalost není pro pochopení hrané trilogie až tak důležitá, ale k snadnějšímu uchopení celého univerza vám slušně napomůže. Kompletní Animatrix působí vcelku důstojným a vyrovnaným dojmem, mísí akci s filozofií, prvoplánově efektní podívanou s neuchopitelnými symboly a na každý pád oblaží srdéčko všech matrixovských nadšenců. Pokud vás však nebaví přemýšlet nad kapkami krve z prstu pořezaného (ne)obyčejnou plechovkou v naději objevení dalšího skrytého poselství či inspiračního zdroje, nebude vás moc bavit ani Animatrix. 85% Zajímavé komentáře: Eodeon, silent cut(17.9.2005)

Výborný animovaný spin-off Matrixu. Několik příběhů vytvořených různými animacemi a s různou tématikou nám nabízí opravdu hodně a jak už řeklo několik uživatelů přede mnou, každý si tu určitě nějakého favorita najde. Tím mým je The Final Flight of Osiris, který mě skutečně ohromil nádherně realistickou animací a byla opravdu lahoda si těch pár minut vychutnat. The Second Renaissance mi zase nabídla styl mého oblíbeného anime a něco mi osvětlila z minulosti, takže bych ji zařadil hned těsně na druhé místo a společně s Osirem jsem jim napařil full house. The Program, Beyond a A Detective Story byly rovněž velmi dobré, jenom mi u nich něco málo k úplné spokojenosti chybělo a v porovnání s výše zmiňovanými pětihvězdičkovými povídkami jsem jim dal přesto silné 4*. The Matriculated a The Kid's Story mě moc neohromily, tak trochu jsem se s nimi minul vkusem, ale přesto byly vizuálně docela zajímavé a hezky se na ně koukalo, takže jsem zvolil cestu zlatého středu a dal jim 3*. No a nakonec The World Record, u něhož jsem teda buď nepochopil cílenou pointu nebo jsem se s ním kompletně minul, ale dívat se na únavné zpomalené záběry, jak nohy běžce běhají, lejou z nich kapičky potu a do toho jen vzpomínka na scénu "run, Forrest, run!" - nevím, mě to teda vůbec nevzalo a proto ty 2* - opět za zajímavou grafiku. Sečteno podtrženo - takové solidní 4* a určitě se na Animatrix minimálně ještě jednou mrknu.(7.10.2011)

Díky vznešenému a takřka hypnotickému způsobu vyprávění ani příliš nevadí, že Animatrix není tak obsahově podnětný a nepřináší mnoho nového, stále dokáže diváka hluboko ponořit do takřka bezedné studnice ohromného světa Matrixu... Myslím, že Animatrix je spíše záležitostí pro fajnšmekry, přestože znalost posledních dvou dílů trilogie není pro pochopení nutná, Animatrix z emocionální roviny hraných filmů těží, aneb čím více se člověk v Matrixu orientuje a hlavně čím více si jeho svět užívá, tím spokojenější bude i s tímto nostalgickým návratem oblíbeného prostředí... 9/10(13.11.2009)

Ještě, že máme ten Animatrix, dal jsem za něj 200 v nějakém supermarketu ve výprodeji a podívejme co z toho mám celkem 9 krátkých filmů s hodnocením v červené barvě + to samé ale jako celek. To znamená, že si můžu přidat 10 hodnocení, 10 filmů do své filmotéky... .Podle mě to byly dobře vyhozené peníze. Doporučuji všem, co mají nedostatek hodnocení (jako já).(20.6.2005)

V prvé řadě naprosto výborný doplňek a zároveň důstojné rozšíření matrixovského světa. V té druhé pak neméně unikátní a zajímavá ukázka tvůrčího potenciálu Anime, které pro masovou většinu bohužel stále pohříchu zůstává španělskou vesnicí obývanou Pokémony... Přestože jednotlivé povídky mají rozhodně proměnlivou kvalitu, jako celek skvostné...(24.1.2006)

• - Tvorba filmu začala, keď boli bratia Wachowski na turné v Japonsku, kde predstavovali film Matrix. (Mihail123)