Na jedné straně stojí invaze robotů a na té druhé svět podle Matrixu. Takové menší vykrádání Čapkova RUR a bratší Wachowskiých Matrixu (i když oni se na tom podíleli). A jediným originálním pojítkem mají být éterické kresby a různorodě se linoucí proud grafického pojetí? A zpočátku to funguje, prostupuje k vám ta tajemnost a vyprávění, které se snaží apelovat na váš vlastní úsudek. Jenže po hodině začnou být tyto rádoby samostatné příběhy trochu nudné, protože vás to nikam neposouvá a jen pomálu objasňuje. Z nichž některé epizodky jsou krásné s nápadem, ale jiné se jen vezou na populární vlně. Je zde velmi patrné, že tu participuje kus Japonské kultury, neboť kresby jsou tím na první pohled velmi ovlivněny. Vizuálně to byl skutečně skvost, ale mělo to před sebou tak velký potenciál, který se nerozvinul. Koncem to mohli zachránit: láska mezi robotem a člověkem, kterou naznačili, tak nechápu proč to nakonec zavrhli. To je skoro zločin...(30.7.2012)

Taková kreslená reklama a výpln Matrixu. To co se nevešlo a možná ani být nemělo je tu dokresleno jak se dá. Díl s Osirisem je naprsoto úžasně udělaný(kam se hrabe Final Fantasy!!!) a i třeba temný detective sotry nebo renesance(malé dějny konce lidstva ;-)) jsou skvělí. S celkovým světem Matrixu asi nejvíce souvisí Kid´s story(díky nemuž se pochopí jedna postava obou pokračování) a pro chápání matrixu velmi nutné renesance....(12.7.2004)

Tohle je povinná věc pro všechny fanoušky světa matrixu, ještě že jsem si na ní vzpomněl, vždycky jsem se na to chtěl podívat. Člověk se dozví celej origin matrixu a další zajímavý informace. Některý příběhy jsou opravdu fascinující a ze všech číšila atmosféra a osudovost. Jsou tam i slabší povídky, ale různý styly animace mě překvapovaly a nezklamaly ani u jedný. Rozhodně jsem se nenudil a mám chuť si zopakovat matrix, což teď udělám.(15.3.2013)

Parádne myšlienky súvisiace s rozlišovaním medzi snom a realitou či s možnosťou zhodnotiť pozíciu ľudstva na tomto svete. Keďže je však film rozdelený na viacero poviedok, nezaujali ma všetky. Najmä noirovská atmosféra, rozvinutie podstaty Matrixu či zhubná sila mocných technológií, ma úplne ponorili do deja a terminátorská vidina je v niektorých silných momentoch očividná. Japonskému anime však neviem vždy prísť na chuť a zatiaľ čo sú ostatní uchvátení z grafiky a vizuálneho aspektu, mňa prekvapivo niektoré scény odpudzovali a nudili. Nemuselo to byť animované, skôr by som prijala hraný film, ten scenár je totiž neuveriteľne výpovedný.(27.4.2012)

9 různorodých animovaných filmečků točících se okolo světa Matrixu. Všechny možné druhy animací, od skoro skutečné v Posledním letu Osirise až po "tužkový" Detektivní příběh. Nejvíce se mi zamlouvaly oba díly Druhé renesance a Dětský příběh, naprosto mimo mně šla Přijímací zkouška. Ale nevím, žádný z filmečků mě nezaujal natolik, abych mu dal plné hodnocení, ale čtyřhvězdičkových hodnocení jsem rozdal většinu, proto dávám taky celkově 4*.(12.2.2005)

• - Tvorba filmu začala, keď boli bratia Wachowski na turné v Japonsku, kde predstavovali film Matrix. (Mihail123)