Nastala chyba při přehrávání videa.
 • monolog
  **

  Celkem hezky nakreslený povídky (ale to většinou japský anime jsou), ale nevidím v nich žádnou velkou hodnotu, kromě vztažnosti jak k filmům, tak k sobě samým. Přišlo mi to jako hrozně prvoplánový a taky opakování určitých scén z filmů, žádná inovace. Z tohohle vybočuje snad jen ta povídka o detektivovi a jak se propadají hranice matrixu a děti tam můžou lítat. Ale kromě ždímání dalších peněz to podle mě nemá žádnej smysl.(2.1.2006)

 • Pítrs85
  ****

  Velmi zajímavý pohled na "Matrix universum". Co se týče vizuálu, není co vytknout (i když první filmeček je dnes už samozřejmě dalece překonaný a i ve videosekvencích u her máme lepší grafiku, ale na léta páně 2003 to musela být virtuální slast :). Naštěstí (na rozdíl třeba od takové Final Fantasy) i příběhově je to na vysoké úrovni (i když úroveň filmů je samozřejmě kolísavá). Dějově mě nejvíce zaujal Poslední let Osirise a Dětský příběh, co se vizuální stránky týče, tam jsou mými favority (opět) Poslední let Osirise a Detektivní příběh (miluju Noir).(5.7.2012)

 • petaspur
  ****

  Animovaný sběr útržkovitých poznatků, ale i doplnění základních znalostí o místě zvaném Matrix. Divák si může užít důsledky namyšlené nadřazenosti lidské rasy nad opovrhovanými stroji, trochu boje mezi znepřátelenými stranami a spoustu úžasné animace, jejíž exhibiční úlety však občas trochu brzdí příběh. Pro můj pokřivený úhel pohledu byly nejlepší povídky - Detektivní příběh a Světový rekord.(22.3.2010)

 • 2-Xtreme
  ****

  Celkovo The Animatrix hodnotím na 75%. Vizuálne je to skvelá podívaná, ktorá má dobré i zlé časti. Len je škoda, že celý film nebol počítačový ako prvá poviedka. Final Flight of the Osiris - 100% The Second Renaissance Part I - 90% The Second Renaissance Part II - 80% Program - 90% A Detective Story - 80% Beyond - 60% Matriculated - 40% World Record - 70% The Kid's Story - 90%(22.5.2008)

 • Matty
  ****

  Snahou o přitáhnutí milovníků japonské anime vyniká tento kousek matrixovské skládačky, jenž se nám nenuceně nabízí coby můstek mezi filmy Matrix a Matrix Reloaded. Jeho znalost není pro pochopení hrané trilogie až tak důležitá, ale k snadnějšímu uchopení celého univerza vám slušně napomůže. Kompletní Animatrix působí vcelku důstojným a vyrovnaným dojmem, mísí akci s filozofií, prvoplánově efektní podívanou s neuchopitelnými symboly a na každý pád oblaží srdéčko všech matrixovských nadšenců. Pokud vás však nebaví přemýšlet nad kapkami krve z prstu pořezaného (ne)obyčejnou plechovkou v naději objevení dalšího skrytého poselství či inspiračního zdroje, nebude vás moc bavit ani Animatrix. 85% Zajímavé komentáře: Eodeon, silent cut(17.9.2005)

 • - Tvorba filmu začala, keď boli bratia Wachowski na turné v Japonsku, kde predstavovali film Matrix. (Mihail123)