"A tak se stal člověk strůjcem své vlastní zkázy." Jsem rád, že jsem byl seznámen s dvoudílným historickým souborem o vzniku Matrixu, že jsem mohl potkat noir detektiva Ashe a zejména "volného" běžce Dana Davise. To mi dávalo smysl a líbilo se mi to. Ten zbytek ve mně spíše probudil dumání nad tím, zda potřeboval Matrix svůj animovaný dovětek. Soudím, že spíše nikoli a to přesto, že již pár let polykám jednu červenou pilulku za druhou, abych na vlastní kůži zjistil, jaká je vlastně realita.(1.1.2016)

S každým dalším zhlédnutým dílem jsem z Animatrixu víc a víc nadšený. Řemeslné provedení špičkové, po příběhové stránce naprostá bomba. Detective Story aneb film-noir detektivka uvnitř Matrixu je úžasná, ale nejradši asi mám Animatrix nejpohádkovější - Beyond. Dost bylo superlativ, dokud neuvidíte, stejně nepochopíte...(20.5.2003)

Tyhle povídky pro mě znamenaly tak-zvaně střípky toho co se do filmového Matrixu a pokračování nevešlo a byla jsem velice spokojená s opravdu velice zdatně a řemeslně odvedenou prací,která místy doopravdy brala dech. Z celých 9 povídek mě nejvíce zklamal SVĚTOVÝ REKORD,který mi nesedl jak dějem tak samotným zpracováním (za ***).Poté PŘIJIMACÍ ZKOUŠKU a PROGRAM bych hodnotila do dokonalosti nedotaženými takže za ****.U zbývajících 6 povídek převažuje plný počet,a víc než pět hvězd (kdyby to tak šlo) bych dala DRUHÉ RENESANCI 1. ČÁSTI a 2.ČÁSTI a DETEKTIVNÍMU PŘÍBĚHU u kterých mi ohromením padala čelist.(4.10.2009)

Vynikající projekt, celý svět Matrixu tímto dostává novou dimenzi. LAST FLIGHT OF OSIRIS (***) - Úvodní a pilotní díl je ale spíše zklamání. Tenhle snímeček trpí podobnými neduhy jako Final Fantasy. Animace je výborná (ještě lepší než FF), ale je to chladné, bez emocí, ničím to nezaujme. SECOND RENAISSANCE I&II (*****+*****) - Předčasný vrchol celého pásma. Strhující a velmi temné vylíčení událostí, které vedly k zotročení lidstva. Nic není černobílé, ukazuje se, že lidé nejsou tak docela bez poskvrnky a svůj osud si vlastně zasloužili. KID´S STORY (****) - Zajímavé výtvarné zpracování, ale tenhle příběh nepatří mezi ty, které se vám v hlavě udrží po delší dobu. PROGRAM (*****) - Další mistrovský kousek, výborná studie na téma pokušení a síla vůle. Skvělé rozuzlení. WORLD RECORD (***) - Určitě nejhorší díl, který bych tam klidně mohl postrádat. Nehezké výtvarné zpracování a uhozený příběh. V závěru jsem se přistihl, jak volám "Run, Forrest, run!":) BEYOND (*****) - Druhý vrchol, originální a úsměvný, až roztomilý příběh a vskutku krásné zpracování. DETECTIVE STORY (*****) - Stylová noir detektivka. Kreslená Trinity je hezčí než živá:) MATRICULATED (****) - Trochu rozpačitý závěr. Spíš než o příběh je o přehlídku psychedelické virtuální reality (takový AniTrávníkář). Ale hezky se na to kouká(18.6.2003)

Taková kreslená reklama a výpln Matrixu. To co se nevešlo a možná ani být nemělo je tu dokresleno jak se dá. Díl s Osirisem je naprsoto úžasně udělaný(kam se hrabe Final Fantasy!!!) a i třeba temný detective sotry nebo renesance(malé dějny konce lidstva ;-)) jsou skvělí. S celkovým světem Matrixu asi nejvíce souvisí Kid´s story(díky nemuž se pochopí jedna postava obou pokračování) a pro chápání matrixu velmi nutné renesance....(12.7.2004)

• - Tvorba filmu začala, keď boli bratia Wachowski na turné v Japonsku, kde predstavovali film Matrix. (Mihail123)