Komentáře uživatelů k filmu (997)

 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Málokterej film byl pro mě a vrstevníky z mojí sociální bubliny tak silnou generační záležitostí. Lámalo se tisíciletí, bylo nám náct a Samotáři byli o nás a našem okolí. Identifikovali jsme se v nich, oni si z nás dělali srandu, připadali nám cool. Generace ovlivnila film, ten zase zpětně ovlivňoval generaci - co pro nás, mladý a emocionálně zdivočelý trotly, mohlo bejt lepší než hořkosladká karikatura nás samých? A pořád se na to dobře kouká. Hlášky jsou pořád v pořádku a hudba je pořád fajn. Objev Macháčka s Trojanem si dávno odnesl svoje zásluhy, každopádně zlatej rámeček si zaslouží i Labina Mitevska, Mikuláš Křen a Jitka Schneiderová. Mokrá momentka poslední jmenované navíc patří k tomu nejkrásnějšímu, co jsem kdy v českým filmu viděl!(4.4.2020)

 • golfista
  *****

  Myslel jsem si, že na tohle budu už "starej", ale přiznám se že mě Samotáři nadchli. Škoda sice, že všichni nehrají jako Trojan, Macháček a Mitevská, ale to už by nebylo normální :). Tihle tři to ale odtáhli fantasticky. Ještě že si to Ondříček s obsazením Ivana Trojana nerozmyslel ! Objevil ho pro náš film sice v jeho 36 letech, ale myslím že ho čekají ještě další velké role. Moc se na to těším.(27.3.2003)

 • KevSpa
  ****

  "Lidi tady prostě málo hulej" - kde je Petr Zelenka, tam jsou i nezapomenutelné hlášky. Skvělá komedie plná hlášek, kde nechybí ani neuvěřitelně přesný Jiří Macháček.(24.5.2002)

 • Houdini
  ****

  Český Lev 1 : Herec VR - Jiří Macháček + 9 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Ivan Trojan, Herečka VR - Labina Mitevska, Kamera, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář(3.9.2004)

 • Galadriel
  *****

  Já myslím, že kdo viděl nepotřebuje komentář a kdo neviděl je divnej ;-)(15.11.2004)

 • Gemini
  *****

  V české kinematografii výjimečný počin. Zásluhou skvělé režie, precizní technické stránky věci, patřičně haluzovitého poněkud povídkového scénáře a hlavně skvělého obsazení hlášky z filmu zlidověly, a neváhal bych říct, že role Jiřího Macháčka se stala kultem. Ani ostatní herci a herečky nezůstávají ve svém umění nijak pozadu a jako jeden celek dávají divákovi darem skvělý zážitek... Doufám, že jde o něco víc než o generační záležitost té věkové skupiny, do které patřím. P.S. Nejlepší scénka rozchodu i návratu, jakou jsem kdy viděl... PS2: Film neselhává ani po víc než deseti letech od svého vzniku, a to jsem se od té doby docela změnil;) Samotáři jsou prostě jedineční - svojí podobou odtažití a chladní a přesto vtahující a plní emocí. Velmi komplexní dílo bez slabých scén, jedinečná atmosféra místy bere dech. Protože jsem v nich zase objevil něco nového, za což mohou události těch posledních deseti let, a proto, že se mi tím pádem jinak, ale tentokrát naprosto přesně trefili do nálady, dávám tichou stovku.(1.8.2003)

 • Tosim
  ****

  -ALE URČITĚ JE TAHLE ZEMĚ PĚKNĚ ZKURVENÁ. -NO TAK TO KAŽDOPÁDNĚ. OSTATNĚ-JAKO JAKÁKOLIV JINÁ ZEMĚ. Zábavné, ovšem zásadně nesouhlasím s tím, že se jedná o kultovní film. Na druhou stranu pokud vychovává lidi k tomu, aby si z nedostatku udělali přednost a neopakovali chyby svých rodičů (nechci pochopit minulou dobu) tak to jaksi smrdí...(18.2.2003)

 • Matty
  ****

  -"Co je to za pěknou muziku?" -"No přece hymna, vole!" Na film asi časem zapomenete, na některé hlášky těžko. 80% Zajímavé komentáře: Marigold, ripo, kwoky, ]V[()Rt, wito, Leníci(30.5.2005)

 • Radyo
  ****

  Tak tohle bylo fakt doooost dobrýýý. :) Tedy na český film. :) Musím konstatovat, že Jiří Macháček je opravdu naprosto k sežrání, jeho pojetí role je absolutně jedinečné. Některé hlášky se staly legendami (viz citace Tosima), navíc i povedený soundtrack - k celkové dokonalosti chybí jen krůček.(19.9.2003)

 • Malarkey
  ****

  Jeden z toho mála co u nás vzniklo v novém tisíciletí a rozhodně to stálo za to. Černá komedie o tom jak to v životě chodí a bohůžel už se něco rozjetého jen tak zastavit nedá. U autorů je hodně znát způsob vyprávění děje a to se snažili využít i v jejich další celkem úspěšném filmu Jedna ruka netleská, který je s tímto celkem dost podobný. Akorát rozdíl v obouch filmech je ten, že tento autoři dotáhli až do samého konce a očekávaný konec celkem originálně završili. Mimo to opravdu velice zajímavě překvapil Jiří Macháček, který si se ztroskotaně zhulenou postavou dokázal velmi originálně pohrát. --- Zvoní Vám mobil proč ho nevezmete? – Já přece nemám mobil(12.10.2006)

 • Djkoma
  *****

  Nejlepší česká komedie posledních desetileté. Naprosto dokonalý herci. Bez nejmenší chyby dokonalý scénář. Skvělá hudba. Skvělé hlášky, kterým nemůžu upřít status kultovní ;-). bezchybný film může natočit i jeden skoro neznámý čech jménem David Ondříček. To je moc dobře!!!(26.11.2004)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $696,747(11.1.2009)

 • gouryella
  *****

  Ani se nechce verit, ze neco takoveho se podarilo natocit v Ceske republice - skvele hlasky, pribeh - proste film, za ktery by se nemusela stydet zadna evropska kinematografie.(25.7.2002)

 • Marigold
  **

  Umělá hmota. Je lehká, ohebná, univerzálně využitelná; vystavena žáru smrdí a kroutí se. Lepší je tenhle film nekonfrontovat se skutečností a brát ho jako soubor zelenkovských gagů, protože všelijaké ty řečičky o generačních výpovědi a kdesi cosi... Nevím, možná žiju v jiném světě. Ale Samotáři mi připadali jako kulisový konstrukt, kde je to hulení až do zblbnutí vlastně docela zábavná věc, kde jsou všichni mladí, krásní, umělohmotní. I ta samota je něco, co naši mladí a neklidní hrdinové podstupují z nudy, pouze jako další zábavný experiment ve sterilním papundeklovém světě. Vrcholem je pak Jiří Macháček, který je na první ťuknutí opravdu srandovní, ale když jsem film zkoušel znovu, začal mi jeho "vyčazený pohodář" totálně lézt krkem. A to už vůbec nemluvím o některých dialozích, které jsou tak očividně "vtipné", až mě připravují o duševní klid. To už snad ani není film, to je exhibicionismus. K životnějším patří rozhodně linie se skvěle sehraným ztroskotancem Ivana Trojana a několik dobrých a tak trochu mrazivých point (scéna s Japonci)...(28.1.2004)

 • Renton
  *****

  Scénář: Olga Dabrowská, Petr Zelenka .. Tohle nemá chybu! Cool kultovní počin české kinematografie pro mladé i dospělé. Tahle země je pěkně zkurvená... Jdu si dát špeka.. :-)(12.3.2004)

 • Radek99
  *****

  Jedna z mála českých generačních komedií... A Petr Zelenka je geniální scénárista! ,,Co je to za město? To je Dubrovník?" :-)(19.11.2006)

 • DaViD´82
  ****

  Typ snímku, který na domácí scéně výrazně scházel. Není to sice jako celek zrovna dvakrát konzistentní, ale v jednotlivých scénách je to díky dialogům a především pak hercům nezapomenutelná podívaná. ♫ Hodnocení písničkového OST: 3/5(21.6.2007)

 • Pohrobek
  ***

  Vyloženě jenom a pouze na "vtipnosti" a "namachrovanosti" založený film, nad kterým raději nepřemýšlet, a především ho nesledovat na druhý či vícerý pokus. V tomto případě vás možná začne štvát, možná otravovat, ale asi ne úplně nudit. I na poprvé je nutné zapomenout na realitu a pokoušet si vychutnat Macháčkův a dle mého názoru především Trojanův výkon. Kromě nich je to ale bída a trápení. Jako dějová konstrukce to alespoň akademicky sedí, nepočítáme-li za přečin příšernou figurkovitost všech "postav", což předem vylučuje jakýkoli "komplexnější" portrét. Jako dobrý a kvalitní experiment bych to bral, jako film, jak jsem již napsal, jednou a nikdy víc. (Nevím pak, proč jsem tenhle film viděl alespoň čtyřikrát.)(22.4.2005)

 • hirnlego
  *****

  (ve 14, Gimpič)(26.10.2007)

 • Nathalie
  *****

  Vždycky mi připadalo, že Samotáři navzdory panoramatu Hradčan tak úplně "českým" filmem nejsou, že jsou alternativním metropolitním vesmírem, kde herecké planetky obíhají kolem hudebních hvězd po podivnách drahách. Není to film ze života. Vice versa. Zaujalo mě to odtržení od života, odcizenost bizarních figurek v obludáriu pod Petřínskou rozhlednou. Vykonstruované až k rozpínavým křídlům Mattoni orla, ale působivé i pod tím umělým světlem. .(23.4.2007)

 • Dever
  ***

  1. Chladná (ako zmrzlinový pohár) ,2. Day For Night ,3. Doup Maglajz ,4. Dumb It (B.P.M. Brothers Mix) ,5. Dva živočišné druhy ,6. For That Moment ,7. French Connection ,8. Got To B ,9. Ja, ty a moj brat ,10. Lucky Boy ,11. Never ,12. Over & Over ,13. Qué Pasa ,14. Ráno ,15. Smoke Under Water ,16. So Beautiful ,17. Sun-Ba! ,18. Tokyoman ,19. Up To Ground Czechoslovakia ,20. Wounds On A Cherry Tree,(20.7.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50