Vždycky když vidím Samotáře, znovu se přesvědčím o tom, jak skvělá komedie to je. Kromě toho, že spousta hlášek přežila i svoji zdánlivě definitivní devalvaci nadužíváním v době, kdy byli Samotáři v kinech (a ještě pár let potom), je film moc pěkněj na pohled a má hudbu, která se do něj báječně hodí. Tyjo, super hadice...(8.12.2006)

Práve som dopozeral Samotárov (opakovane) a pridávam im hviezdičku. Neriešim, či to je kultový film alebo nie, nezaujíma ma, či vhodne reflektuje súčasné problémy mladých ľudí, či postava Jakuba navádza k huleniu alebo od neho odrádza. Opäť som sa výborne bavil, film mal dobrých hercov, hudbu i dialógy, príbehom dával dynamiku presný strih a milovníci hlášok si určite prišli na svoje. Nechápem, prečo by som mu nemal dať štyri hviezdičky, keď som ich už rozdal takmer 400 a u niektorých filmov o ich opodstatnenosti pochybujem viac, ako v prípade Samotárov.(15.3.2011)

"Hulení tady prostě nemá zatím vybudovanou tradici." Když jsem někde zaháknutej, třeba v Dubrovníku, tak mi hned z hlavy vypadne melodie naší hymny a když mám opravdu velkou žízeň, tak ji zaženu nějakým tím koláčkem, abych si posílil dlouhodobou paměť. Já se při sledování tohoto snímku zkrátka neskutečně bavím a to nejsem uživatelem měkkých, tvrdých ani žádných jiných drog, ale tahle sestava v čele s klábosivým vyhulencem roku podává výkon naprosto odpovídající mým touhám po zábavě.(30.3.2015)

Režijně (a hudebně - Honza Muchow kolébavou atmosféru večerního města umí) příjemný film s povedeným obsazením. I scénář je docela fajn - poutavý, vtipně vypointovaný a naditý hláškami, bohužel však taky viditelně vystavěný efekt a zcela odchlípnutý od reality. Jako dávka sympatické zelenkovštiny pro pobavení je to výborné, jako film s hlubším sdělením už ne - mé hodnocení tedy vychází z předpokladu, že autoři chtěli opravdu víc bavit, než sdělovat a poukazovat. 75%(24.3.2008)

Petr Zelenka a David Ondříček spojili síly, nekompromisní basová linka Honzy Muchova jede od začátku až do konce a výborná kamera Richarda Řeřichy nám ukazuje Prahu na úplném konci 90tých let. Po několika letech dostává film naprosto neoddiskutovatelnou nálepku kultovního, ryze českého snímku. Snímku, který je svou atmosférou nenahraditelný a už jen proto, je potřeba si toho vážit a dostatečně ocenit.(7.1.2013)

• - Film mal na Slovensku premiéru na Febiofeste, kde si ho počas šiestich dní prišlo pozrieť 10 tisíc divákov. (Raccoon.city)

• - David Ondříček během natáčení onemocněl a tři dny za něj režíroval Petr Zelenka s Ondříčkem na telefonu. (don corleone)

• - Ve scéně, kdy jede Jakub (Jiří Macháček) s Hankou (Jitka Schneiderová) taxíkem, taxikář (Ota Filip) nemá brýle. Když však taxikář vylézá s tím, že Jakuba vyhodí, brýle má. (TheDave)