Sedm mladých lidí ve věku od 23 do 33 let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá pravidelné užívání marihuany. Na druhé straně to ale způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“. (Falcon)

EnneX

Po dlouhé době český film, který stojí za pozornost. Opravdu výtečné a Macháček vás musí bavit. Spoustu kultovních scén jako je s hymnou, koláčky apod. ()

Sentinel

Zřejmě mám myšlení v jiné dimenzi, ale zkrátka nevidím jediný důvod, proč Samotáře hodnotit jako nadprůměrný film. Pár vtipných scén a dobrých herců (hlavně Trojan) mi zkrátka na ultimátní zážitek nestačí, zvlášť když na film jako celek se více než kdy jindy hodí otřepaná fráze "vo ničem". I ta absurdita a vědomá snaha některých scén o maximální vtipnost a podbízivost za každou cenu občas leze krkem. O tom, že je film postavený totálně mimo realitu, ani nemluvě. ()

reiser

Zo všetkých postáv sa mi páčila akurát "smutná, ale zaujímavá" postava Mikuláša Křena. Zo začiatku sa mi veľmi páčila aj postava Ivana Trojana, no ku koncu mi prišiel už skôr divný ako zábavný (aj tak patrí Trojan k mojím najobľúbenejším súčasným českým hercom). Toľko ospevovaná postava Jiřího Macháčka ma príliž nezaujala. Občas som sa zasmial na nejakej tej srande čo vypustil, ale celkovo beriem príbeh zhuleného človeka a jeho "gagov" skôr ako lacný humor. Najhoršie pre mňa dopadla totálne nezaujímavá postava Jitky Schneiderovej, ktorá mi vo filme od začiatku až po koniec strašne zavadzala. Najväčší problém celého filmu však vidím v tom, že na mňa pôsobil skôr ako taký zlepenec príbehov a nie ako jeden celok, jeden film. A to je chyba. Ale aspoň viem akú tequilu si mám v baroch odteraz pýtať:) ()

rigby

Určitě nejlepší generační film dnešních třicátníků. Nevšední herecká sestava a nezapomenutelné hlášky dali vzniknout vskutku kultovnímu snímku zachycujícímu tápání generace "husákových dětí". ()

HollyMolly

O českém filmu poslední doby nemám valné mínění, ale Samotáři jsou důkazem toho, že bychom všechny české filmy neměli soudit stejně. Já jsem nic nečekala atak jsem byla velmi příjemně překvapená. Samotáři se opravdu povedli. Byli vtipní, styloví, zajímavě natočení. Asi začnu víc sledovat české filmy. ()

t4

dovolim si rict ze Samotari jsou dnes jiz kultovnim filmem ceske kinematografie....i kdyz to urcite neni film pro kazdeho. ()

Chuchmi

Tento film neumím asi pořádně docenit. Přesto že Trojana a Rašilova celkem můžu, toto je pro mě totální odpad! Kdžy se pročítal komentáře, čekal jsme super komedii, ale pousmál (nikoli zasmál) jsem se pouze při hlášce "Lidi tady prostě málo hulej" a potom, když Jeden z postav mluvil ke konci filmu s Psem. Udivuje mne, že tento film si nese takle vysoké hodnocení. Že by to bylo kvůli tomu že je to Česká filmografie. Nebudu vlastenec a ohodnotím to jako každý jiný film. ()

Danaak

Tenhle film jsem viděla několikrát, poprvé, co mi bylo něco kolem 15 let. A pokaždý co jsem ho viděla znova jsem ho víc a víc chápala jak moc se podobá životu normálních lidí. Prostě jsem se tam našla. Prostě tak :) ()

Misterioso

Kdo ví, proč se mi tenhle film, když jsem ho poprvé viděl, vůbec nelíbil, ale svému diváckému vkusu v době prvního zhlédnutí bych moc velkou váhu napřikládal, takže jsem se rozhodl pustit si tenhle film ještě jednou. A tentokráte jsem nebyl zklamaný. Pár kultovních hlášek, supr herci (kteří až na výjimky hrají hooodně (ne)normální charaktery) a na české poměry supr soundtrack (možná by neškodily nějaké písničky v našem národním jazyce) daly dohromady kult, který bych se nebál zařadit mezi nej. české komedie nového milénia (naneštěstí tohle označení moc neznamená, protože my už těch povedených komedií moc nemáme). 80% ()

Flamik

Na můj vkus až moc moc moc příběhů v jednom díle. Ne že by to bylo zamotaný, či nekoukatelný, ale na druhou stranu Samotáři ani nepřinášejí nic skvělého. ()

Tristanian

Už napoprvé se mi zdálo, že jsou dialogy v podstatě debilní a mimózní. Po letech je tento neduh ještě očividnější, ale vše zachraňují občasné geniální hlášky. Proč je to kult asi nikdy nepochopím. ()

Hakuna Matata

Češi prostě umí točit filmy, jen se k tomu musí dokopat! Je spoustu dobrých filmů, některé jsou lepší, jiné horší, některé prostě za pár let zmizí, jiné se budou sledovat i padesát let poté. Macháček jako věčně zhulenej taxikář, neurochirurg s mírnými psychickými problémy Trojan, konstrovézní Rašilov, dokonce i Macuichová zazářila. Další film, ve kterém bych nenašel moc chyb. 85%. ()

Bruce_cz

Dost přeceňovaný snímek. Nezapomenutelné hlášky? Neřekl bych... klasické umělé story, kterých je v českém filmu 21. století jako máku. Škoda - herci jsou kvalitní a sympatičtí. ()

bezprezdivky

Klasika, jeden z nejlepších českých filmů všech dob. Scénář dokonale propracovanej, jediná scéna tam není zbytečná, každá scéna obstojí sama o sobě a zároveň fungují jako celek. Moře dokonalých hlášek, dvě za všechny : "Kluci z kapely říkali, že už jako jednu holku mám ..." " Moje matka je desetkrát horší, než to co tady smažíš, a nikoho s tím nevotravuju ...". ()

Borin.P

"Ty krávo, my hoříme!" Taková trochu česká kultovka, která se jen tak neokouká. Hlavně díky nezapomenutelným výkonům Macháčka a Trojana, scénáři, který rodí jednu hlášku za druhou a jednomu z nejlepších soundtracků, jaký se kdy v českém filmu objevil. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová