Sedm mladých lidí ve věku od 23 do 33 let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá pravidelné užívání marihuany. Na druhé straně to ale způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“. (Falcon)

Vlad

Zrejme nie som sám, keď poviem, že samotári - 83. najobľúbenejší film ČSFD ide úplne mimo mňa a takémuto hodnoteniu absolútne nechápem. Film umelý, atmosféru som tam nenašiel, vtip zozačiatku - aj to len zopár hlášok, i tie sa postupne vytratili do neznáma. No nič, v číslach ledva 50%. Akurát Jitka sa mi veľmi páčila. ()

andydufrsn

Veliká klasika s již zlidovělými hláškami a také film nesoucí a jednu velikou pravdu – najít někoho kdo už nikoho jiného nehledá je náročné hledání! Skvělé herecké výkony! Scénář je tak reálný, že aby to klidně mohl být dokument! ()

tvurce

Tehle film byl ZJEVENÍM mezi českými filmy na sklonku devadesátých let. A byl skutečně třeskutě opravdový. A sdělil nám jednu pravdu, že my všichni jsme jen otroky našich vlastních srdcí, která lapají po dechu v červených vlnách naší osamělosti. ()

forLeni odpad!

No tak dnešní večer na ČT1 byl opravdu "výživný". Nejprve nám naservírují "odpad" ve filmu Revival a hned poté Samotáře. Tak tedy nevím, ale někteří zde píší k tomuto filmu že je kultovní. Kultovní film si opravdu představuji úplně jinak, ze zahraničních např. Amadeus a z našich např. Vesničko má středisková. Ale Samotáři? Tak to opravdu ne. Ten možná přijde kultovní tak akorát huličům typu Macháček ale rozumně myslící člověk této slátanině o ničem musí dát max. 1* a víc ani ťuk. Komedie? A to soudí kdo a podle čeho? Já si vždy myslela že komedie má být vtipná, ne ubohá. A asi jsem hluchá, ale já tam opravdu žádné hlášky neslyšela. Pouze debilní dialogy úplně o ničem. A v popisu filmu je napsáno Komedie/drama. No tak to drama docela sedí, drama bylo pro mě i těch 30 minut útrpného sledování. Prostě za mě ne, buď jsem ten film nepochopila tak jak bych měla (nehulím trávu) a nebo jsem asi opravdu moc náročný divák. Protože ode mě tenhle film nemá ani za co dostat jedinou *, takže pro mě je to opět jen další odpad české polistopadové kinematografie a porvrzení toho že už dnes nikdo neumí udělat hezkou, přijemnou komedii s laskavým humorem bez vulgarit a bez přispění PP. Asi to bude tím, že dobří režiséři už bohužel v Čechách "vyhynuli." ()

mirika39

Umelecké vyobrazenie rôznych foriem a štádii psychopatizmu, od zhúleného magora až po vyšinutého intelektuála, ktorý neváha podpáliť ženu, ktorú nemôže mať, tak to je naozaj preúžasná zábava. Že sa dospelí ľudia správajú ako nevyzretí stredoškoláci, to by som ešte zvládla, ale tie dlhé, monotónne a nudné dialógy, to som už vážne mala dosť. Hovorí sa, že opakovaný vtip už nie je vtipný, myslím teda, že by úplne stačilo, aby Hana Maciuchová RAZ povedala svojmu mužovi "Ale ano, si so mnou šťastný!", nie aby to opakovala tri krát. Situácia s Japoncami natáčajúcimi si českú rodinu pri večeri sa mi zdala mierne postavená na hlavu, ale čo by režisér nespravil, pre vyplnenie minutáže. ()

paulusm

jednoznačně nejlepší film Davida Ondříčka s fungující filmovou dvojicí,která zaručuje českou kvalitu Trojan - Macháček.Životní role Jiřího Macháčka,která odstartovala jeho filmovou kariéru a několik zlidovělých filmových hlášek. Nelze opomenout velmi podařený soundtrack k celému filmu. ()

IceMojito

Dávám 2* za herecké výkony Trojana a Macháčka a odlišnost od jiných českých filmů. Ale vyloženě jako komedie mi to tedy rozhodně nepřipadá, jako jo - je tam pár hlášek, ale ty nezachrání celý film. Ač se zde setkáváme se sedmi mladými lidmi, není tu nikdo, kdo by mi připadal sympatický, nemohla jsem nikomu "fandit", tudíž mi film připadal malinko nudný. ()

Rathe

Zajímavých hlášek je tu dost, vtipné to je. Vypráví to životy úplně obyčejných lidí, kterých můžete po cestě potkat stovky. Ale v určité míře to tu bylo až přehnané ()

vankmi03

Prazvláštně skvěle zpracované české tagikomické drama o několika lidech. Jde o vztahy a ne-vztahy parádně prokreslených různorodých charakterů, jež ztvárnili jedni z lepších českých herců (zvláště velmi oblíbená postava zhuleného pohodáře Jakuba - perfektně zahraná Jirkou Macháčkem). Je zvláštní, že tento film nenutí vybrat si oblíbený charakter a s ním se vézt od začátku až do konce. Všechny postavy a s nimi spojené dějové linie jsou sice odlišné, ale zároveň něčím propojené a hlavně žádná z nich nepůsobí jako vedlejší. Takže se divák baví celý film, pořád čeká, co se stane, směje se vtipným hláškám a přemýšlí nad tím, zda to má nějakou hloubku. A pak zjistí, že má! Že nám vlastně něco chybí a že je pořád něco špatně, ale co? Něco v životě? V lásce? V tomto státě? V mezilidských vztazích? "Nikdo neumi rict co chtěl." "Co BY chtěl, co BY chtěl. Já si spíš myslím, že tady lidi málo hulej." ()

Cudlimil

Kdyby mně bylo znovu dvacet, dal bych plný počet bodů. Žel s přibývajícím věkem se ten film stává stále nesrozumitelnějším a dříve hluboké myšlenky erodují do podoby mělkých průpovídek ("Ostatně, jako kterákoliv jiná země"). A nakonec ty vztahy třicátníků připomínají spíš zastydlou pubertu ("Já jsem si vzpomněl, že už jednu holku mám" hovoří za vše). Ale, když se přenesu přes tento nepopiratelný hendikep, je to vlastně sranda. Jak jsme říkávali na gymplu; zahulíme, uvidíme. ()

Ardath

Macháčkovi bych toho vyhulence naprosto věřil, stejně tak Trojanovi psychopata, ale to je tak vše. Jinak je to naprosto umělé drama, ale aspoň je to méně otravná plejáda divných charakterů než Ondříčkům nesnesitelný Grandhotel. ()

lineker

Vrchol nové filmové vlny nového tisíciletí. Film, který nejde až tolik po příběhu, ale po silné režii a ještě lepších hereckých výkonech. To že plno hlášek zlidovělo dokládá jeho mimořádnou kvalitu. Pro mne také film kde jsem objevil Ivana Trojana. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová