Malcolm v nesnázích (TV seriál)

Malcolm in the Middle

Komedie

USA, 2000, 151x23 min

Frankie Muniz, Bryan Cranston, Jane Kaczmarek, Christopher Masterson, Erik Per Sullivan, Eric Nenninger, Kenneth Mars, Gary Anthony Williams, Daniel von Bargen, Cloris Leachman, Michaela Watkins, Chris Eigeman, Colin Ferguson, Cameron Monaghan, Tania Raymonde, Meagen Fay, Sandy Ward, Michael Bailey Smith, Malcolm David Kelley, Christopher Hutson, Carlie Westerman, Mehcad Brooks, Lindsey Haun, Billy Mayo, Shawn Pyfrom, Lyndsy Fonseca, Bonita Friedericy, Erik von Detten, Kathy Lamkin, Ashley Tisdale, Erik King, Tom Towles, Zach Mills, Johnny Lewis, Justin Pierce, Stephanie Lemelin, Patrick Warburton, Octavia Spencer, Michael Gaston, Matt Battaglia, Sarah Wright, Timm Sharp, Emma Stone, Landry Allbright, Michael Chieffo, Geoff Meed, Tricia O'Kelley, Samantha Streets, Michael Welch, Monique Coleman, Kathryn Joosten, Travis Van Winkle, Sara Paxton, Matthew R. Anderson, Theo Rossi, Danielle Savre, Dominic Colón, Yvette Nicole Brown, Katherine Boecher, Martin Klebba, Merrin Dungey, Carole Goldman, Richard Topol, Ted Rooney, Ellen Hollman, Mikki Padilla, Suzie Pollard, Nate Torrence, Shaun Toub, Eddie Shin, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Karl T. Wright, Justin Martin, Rebecca Metz, Sandra Purpuro, Scott Adsit, Tara Karsian, Elyse Mirto, Alex Weed, Andy Richter, Leah Pipes, Amy Davidson, Tarah Paige, Alexander Gould, Busy Philipps, Martin Spanjers, Shanna Collins, Ryan Malgarini, Lynn A. Henderson, Thomas Kopache, Paul Rae, Dana Davis, Andy Umberger, Arjay Smith, Jack McGee, Sam Lloyd, Betty White, Lorna Raver, Don Perry, Marshall Allman, Mark Christopher Lawrence, Sam Anderson, Howie Long, Penny Balfour, Chase Ellison, Bonnie Burroughs, Mark Moses, Nolan North, Michael Horse, Aloma Wright, Kate Micucci, Vanessa Marano, Josh Hammond, Byrne Offutt, Steve Witting, Nick Wechsler, Jennette McCurdy, Stan Sellers, Timothy Stack, Soren Fulton, Mary Gross, Bob Clendenin, Eric Stonestreet, Michael Kostroff, Fredric Lehne, Ayla Kell, Bea Arthur, Lauren Hodges, Josh Jacobson, Rachel Vacca, Cristine Rose, Kat Graham, Shannon Woodward, Stephen Root, Derek Waters, Art LaFleur, Matthew Willig, Brian Stepanek, Kathleen M. Darcy, Darcy Fowers, Aviva Baumann, Caitlin Crosby, Kirsten Nelson, Steve Rankin, Matt Crabtree, Frederick Koehler, Dave Allen, Torsten Voges, Michael Shamus Wiles, Katherine Norland, Christian Boeving, Jerry Trainor, Ben Livingston, Hayley DuMond, Don McManus, Joel Murray, Leslie David Baker, Oscar Nuñez, Daniel Farber, Kristina Page, Nikki Crawford, Marcus Folmar, Crystal the Monkey, Ed Brigadier, Roark Critchlow, Gregg Binkley, Adam Rose, Lauren Storm, James Black, Steve Reevis, Michael Emanuel, Stephen Lunsford, Mark L. Taylor, Drew Powell, Gary Ambrosia, Robin Riker, Natasha Melnick, Deborah May, Nikki Boyer, Mel Rodriguez, Michael McShane, Christie Lynn Smith, Alison La Placa, Casey Sander, Amy Castle, Harold Sylvester, Roger W. Morrissey, Claire Risoli, David Cassidy, Todd Stashwick, Alanna Masterson, Ashley Edner, Molly Orr, Kate Linae, Jennifer Lyons, Jim O’Heir, Karim Prince, Tom McCleister, Sean Gordon, Kasan Butcher, Jayne Taini, Todd Giebenhain, Paul Willson, Jerry Lambert, Jill Basey, Bruno Amato, Jeremy Howard, Danielle Panabaker, John Ducey, Vincent Berry, David Burke, Julia Campbell, Sam Lerner, John Lee Ames, Rose Abdoo, Brad Bufanda, Hallie Todd, Lillian Adams, David Ury, Philip Bolden, Teddy Lane Jr., Diane Robin, David Anthony Higgins, Terry Bradshaw, Mariano Mendoza, Maz Jobrani, Kareem J. Grimes, Rick Zieff, Tom Virtue, Steffani Brass, David Grant Wright, Kate Miner, Peter Mackenzie, Loanne Bishop, Dee Dee Rescher, Lamont Thompson, Melody Perkins, Andy Mackenzie, Vic Polizos, Joel McCrary, Markus Flanagan, Chi Moui Lo, Max Van Ville, Linda Porter, Sean Marquette, Luis Chávez, Gregory Jbara, Cyndi Martino, Jeff Doucette, Andrew Craig, Doug Cox, Emma Lockhart, Carolyn Seymour, Lawrence Mandley, Lindsey Ginter, Kevin Michael Richardson, Dan Butler, McNally Sagal, Nasser Faris, Miriam Flynn, E.J. Callahan, Robert Briscoe Evans, Michael Q. Schmidt, Aaron Hill, Chip Heller, Franc Ross, Lorenzo James Henrie, Jack Donner, Maurice Godin, Davenia McFadden, Luke Baybak, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Jeff D'Agostino, Peter Breitmayer, Carlease Burke, Abigail Mavity, Darryl Henriques, Randall Carver, Lilyan Chauvin, Chancellor Miller, Kevin Christy, James Martin Kelly, Jeffrey Anderson-Gunter, Marsha Clark, Jordan Masterson, Brian Palermo, Wes Robinson, Barbara Scolaro, Scott Klace, Alex Boling, Candice T. Cain, Edie McClurg, Patrick Bristow, Andrew James Allen, Brandon Alexander III, Lester Speight, Michael Dempsey, Annie O'Donnell, Craig Welzbacher, Wayne Wilderson, Carla Jimenez, John Ennis, Kevin Will, Joel McKinnon Miller (herec, a.z.), Vernée Watson-Johnson, Noah Matthews, Fred Applegate, John Balma, Michael Yama, Paul Michael Bloodgood, Michael Milhoan, Curtis Taylor, Javier Grajeda, Dan Desmond, Jeremy Roberts, Steven Gilborn, Teresa Ganzel, Susan Leslie, Patricia Bethune, John O'Brien, Thomas Bellin, Tucker Smallwood, Ivan Naranjo, James Giordano, Blue Deckert, Larry Dorf, Harris Doran, Jack Axelrod, Lorin McCraley, Larry Clarke, E.J. De la Pena, Rocky McMurray, Tim Haldeman, Kyle Sullivan, Lane Toran, Gloria LeRoy, Marcus Toji, Carol Mansell, Allison Andreas, Jorge-Luis Pallo, Beverly Polcyn, Jackie Harris, Gary Cairns

Evidentně se někteří z Vás narodili nadgalaktickým monarchům, nebo jsou součásti dynastie matabaronů. Tak až někdy sundáte z obličeje cvikr společně s předsudky.... uvidíte to co já. Skvělou rodinou komedii, svůj standart si drží hodně dlouho a osobitý humor tu teče proudem. Báječná léta s Bryanem Cranstonem.(25.3.2015)

Nedá sa seriál hodnotiť podľa vzhliadnutiu jednej časti.Mne bol tento seriál dosť odporný a to dlhý čas.Ale po niekoľkých dieloch odpozeraných len preto,že nič iné v telke nebolo,sa mi začal páčiť natoľko,že teraz si nenechám,v rámci možností,ujsť žiadny diel.Dokonca niektoré si pozerám znovu a znovu,pretože ich na ORF1 ,alebo PRO7 stále opakujú.Premýšľala som,prečo nie je aj u nás taký obľúbený.Veď napr.Homer Simpson je oveľa odpornejší a predsa je to najobľúbenejšia postava. Malcolm seriál je unikát a to nielen pre silné žalúdky :-)))Keď si na to človek zvykne,musí s úžasom na tváry pozerať,akí debili sú to,až ich začne milovat.(1.9.2011)

Rozjezd slušný, uvidíme, jak dál, jestli nebudu muset hvězdičky ubírat. Některé scénky jsou opravdu luxusní. :-) (Matka rozhořčeně po nálezu ohořelého trika ve WC míse: "Požár? To vážně chcete, abychom s tatínkem museli identifikovat vaše ohořelé mrtvoly podle zubních otisků?" Nejmladší syn vyděšeně: "My půjdeme k zubaři?" :-) )(3.12.2007)

Skrytý poklad medzi západniarskymi seriálmi. Malcolm sa navonok tvári ako vhodný kandidát na kulisu spríjemňujúcu nedelňajšieho šlofíka, no v skutku ponúka geniálny pohľad na teoreticky reálnu, prakticky úplne nemožnú rodinu. Narozdiel od ostatných rodinných seriálov tvorcovia o niečo pritvrdili a aj napriek skutočnosti, že stredobodom je mladý chalan, seriálu sa darí udržať si aj dospelého diváka. Jednoducho si po pár častiach Malcolma úplne zamilujete a budete nútený ho dopozerať až dokonca. A keď už nič iné, tak vás určite dostanú herecké výkony Cranstona či dokonalej Jane Kaczmarek. CELKOVÉ HODNOTENIE: 90%. KÚPIŤ NA BD/DVD: Malcolm postrádza hlbšiu pointu a taktiež so sebou nenesie strhújici odkaz, ale svojim špecifickým čarom, ktoré nemusí vyhovovať každému vie pobaviť celú rodinu.(1.6.2014)

Už dlhší čas pozerávam tento seriál na orf a myslím, že je to jeden z najlepších sitcomov. Avšak prednedávnom som ho videl s českým dabingom a bolo to niečo strašné (všeobecne si myslím ze český dabing je fakt kvalitný ale v tomto prípade to podľa mňa uberá tomuto inak výbornému seriálu spoň 50%). .(21.8.2006)

• - Během úvodních titulků se několikrát objeví scény z anime. Jsou z japonského anime Nazca (1998). (Elbarto08)

• - V seriálu je Malcolmův bratr Reese druhý nejstarší ze sourozenců. Pravdou však je, že Frankie Munitz, který hraje Malcolma, je skoro o tři měsíce starší než Justin Berfield, hrající Reese. (Elbarto08)

• - Příšera v úvodních titulcích je zase z filmu Souboj Titánů (1981). (Elbarto08)