Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Thordur, starý patriarcha, je "veľký šéf" v rybárskej dedine, ktorý dal prácu všetkým imigrantom. Po čase chce zabezpečiť budúcnosť svojej firmy, a tak zvoláva celú rodinu. Na stretnutí pri večeri a klavírnej hudbe im oznamuje nepríjemnú skutočnosť, ktorá zmení všetkých na bezcharakterné monštrá. Na povrch začína vyplávať nepríjemná pravda, ktorá odhaľuje podlosť jednotlivých členov rodiny a rivalitu medzi nimi. (sochoking)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Spoilery! Zajímavá výprava do krásné země, kde jsou bohužel ovce a koně nuceni tamním obyvatelstvem k nedobrovolnému pohlavnímu styku. Vůbec je to zajímavá zemička, kde lidé mají podstatně raději svůj chov než vlastní rodinu. I když se v tomto případě nelze příliš divit tomu, že pán zcela zanevřel na několik svých parchantů a předal grunt raději svému nepříteli. Co se týče děje, tak nemohu úplně říct, že bych se po celou stopáž cítil být oslovený. Snímek se mi líbil spíše jen v několika intenzivních momentech, ta vata mezi tím, které je opravdu velmi hodně často sklouzávala do nepříjemné nudy. Celkově tedy pálím lepší dva kusy. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017, která se lehce protáhla. Film mi vybrala uživatelka eLeR. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

"Je pravda pouze tím, co si neřeknete?" - Drsný film asi jako samotný Island. Tentokrát jsem se dost těžko rozhodovala nad hodnocením. Jedním z faktorů bude možná i to, že mně trvalo dost dlouho než jsem se nasákla atmosférou rodiny Thordura, místního patriarchy. Jinak ale určitě velkým kladem bylo, že jednotlivé postavy tohoto rodinného dramatu byly velmi pěkně vykreslené i s jejich ventilujícími se projevy zoufalství. Většinou se ve vypjatých životních situacích projeví skutečný lidský charakter a nejinak tomu bylo i tady, kde se nám předvedl opravdu v dost široké škále. Všichni herci byli výborní i když bábrlinka u mě zvítězila, ale to se musí vidět a svým způsobem mně byla blízká postava Aslaug. Tam, kde je nedostatek důvěry, komunikace a empatie to nikdy nemůže dopadnout dobře. Celkově to pro mě ale nebyla úplná trefa do černého, takže horší čtyřka. ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Tak nějak si říkám, životopisný film o Baltasaru Kormákurovi v režii Baltasara Kormákura by musela být docela psychotická, atmosferická podívaná s úchvatnými kamerovými nájezdy na zamrzlou krajinu... Hafiđ je minimálně zajímavé drama, kterému možná schází větší porce černého humoru, za jehož zástavu tu nejvíc bojuje bezejmenný beran. Divím se, že se Islandské ministerstvo zahraničí nepokusilo Kormákura podplatit, aby Islanďany pro jednou vykreslil jako normální, nijak nevyšinuté jedince. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Trocha zdĺhavý a neprehľadný úvod, ale od momentu príchodu syna z Francúzska sa veci dali konečne do pohybu. Miestami mi to pripomínalo snímok Festen od Vinterberga, len to nebolo tak dramaticky vypäté. Aj na Islande platí, že ten pravý charakter človeka sa ukáže až v krajnej situácii, kedy sa už nedá čo stratiť, alebo naopak, človek môže prísť o všetko. 75/100 ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mám pocit, že Island si zase bůhví jak moc nepotrpí na drsná rodinná dramata jako zbytek Skandinávie. Tenhle film je ale výjimkou a docela jsem se při něm slušně vopotil. Osobně ale vnímám jako nedostatek fakt, že ve filmu bylo hrozně moc postav a já se v nich slušně ztrácel. Na druhou stranu ale vše zachraňovala polární noc a zamrzlé prostředí, ze kterého byla zima už jen skrz obrazovku a vytvářela tak poctivou atmosféru. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • Když sourozenci popíjejí v místním baru, kromě islandské písně, zazní od vedlejšího stolu i česká lidová „Co jste hasiči“. (Michalechal)

Reklama

Reklama