Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eLeR
  *****

  Jedno rodinné stretnutie, na ktoré sa nikomu nechce. Všetko to nevypovedané je vypovedané, a nikto si pritom nedáva servítku pred ústa. Šialená jazda, kde asi nikto nebol normálny, herci sa predviedli na jednotku a ja nemám, čo by som tomuto filmu vytkla. Výborne Baltasar. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov(14.6.2015)

 • Frajer42
  **

  Spoilery! Zajímavá výprava do krásné země, kde jsou bohužel ovce a koně nuceni tamním obyvatelstvem k nedobrovolnému pohlavnímu styku. Vůbec je to zajímavá zemička, kde lidé mají podstatně raději svůj chov než vlastní rodinu. I když se v tomto případě nelze příliš divit tomu, že pán zcela zanevřel na několik svých parchantů a předal grunt raději svému nepříteli. Co se týče děje, tak nemohu úplně říct, že bych se po celou stopáž cítil být oslovený. Snímek se mi líbil spíše jen v několika intenzivních momentech, ta vata mezi tím, které je opravdu velmi hodně často sklouzávala do nepříjemné nudy. Celkově tedy pálím lepší dva kusy. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017, která se lehce protáhla. Film mi vybrala uživatelka eLeR.(4.6.2018)

 • claudel
  ****

  Filmová výzva 2018 - Island. Tento film je tak šílený, jak šílené počasí na Islandu řádí. Island bych chtěl někdy navštívit, ale nikdy bych tam nechtěl žít. Jsem velmi příjemně překvapen, nečekal jsem, že budu tolik nadšený. Během sledování jsem si nemohl nevzpomenout na divadelní hry Srpen v zemi indiánů a Rodinná slavnost. A nyní zjišťuji, že i Hafid byl natočen podle divadelní hry - všechno tak do sebe krásně zapadá. Seveřané rodinná dramata, tajemství, patologii a absurdnosti zvládají nejlépe. Není to příjemné na dívání, alespoň ne pro slabší a citlivé povahy. V té šedi, depresi a vyhrocenosti nám dodávala špetku humoru ta roztomilá babča s cigárem a koňakem v ruce :-)(18.2.2018)

 • misterz
  ****

  Trocha zdĺhavý a neprehľadný úvod, ale od momentu príchodu syna z Francúzska sa veci dali konečne do pohybu. Miestami mi to pripomínalo snímok Festen od Vinterberga, len to nebolo tak dramaticky vypäté. Aj na Islande platí, že ten pravý charakter človeka sa ukáže až v krajnej situácii, kedy sa už nedá čo stratiť, alebo naopak, človek môže prísť o všetko. 75/100(23.8.2015)

 • emma53
  ****

  "Je pravda pouze tím, co si neřeknete?" - Drsný film asi jako samotný Island. Tentokrát jsem se dost těžko rozhodovala nad hodnocením. Jedním z faktorů bude možná i to, že mně trvalo dost dlouho než jsem se nasákla atmosférou rodiny Thordura, místního patriarchy. Jinak ale určitě velkým kladem bylo, že jednotlivé postavy tohoto rodinného dramatu byly velmi pěkně vykreslené i s jejich ventilujícími se projevy zoufalství. Většinou se ve vypjatých životních situacích projeví skutečný lidský charakter a nejinak tomu bylo i tady, kde se nám předvedl opravdu v dost široké škále. Všichni herci byli výborní i když bábrlinka u mě zvítězila, ale to se musí vidět a svým způsobem mně byla blízká postava Aslaug. Tam, kde je nedostatek důvěry, komunikace a empatie to nikdy nemůže dopadnout dobře. Celkově to pro mě ale nebyla úplná trefa do černého, takže horší čtyřka.(23.12.2014)

 • - Když sourozenci popíjejí v místním baru, kromě islandské písně, zazní od vedlejšího stolu i česká lidová „Co jste hasiči“. (Michalechal)

 • - Přestože je Herdís Þorvaldsdóttir jen o 3 roky starší než Gunnar Eyjólfsson, hrála jeho matku. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace