poster

Zapadákov

 • anglický

  Wake in Fright

 • slovenský

  Zapadákov

 • anglický

  Outback

Drama / Thriller

Austrálie / USA, 1971, 109 min

Režie:

Ted Kotcheff

Předloha:

Kenneth Cook (kniha)

Scénář:

Evan Jones

Kamera:

Brian West

Hudba:

John Scott
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lamps
  ****

  Depresivní studie o tom, že alkohol, nula peněz a zapocené prostředí odlehlého zapadákova k lepší budoucnosti prostě nevedou. Neodolatelně buranský Donald Pleasence a přesvědčivé znázornění jednosměrné cesty na absolutní morální i fyzické dno. Což mě trochu znepokojuje, protože hrát v tom já, tak mám jasnýho Oscara - všichni tam furt jenom chlastají pivo (a jak pravil sám Pleasence: "Může to být horší. Můžou dojít zásoby piva."). Amen.(23.9.2018)

 • dr.fish
  ****

  Tady se nám jedná prostě o klasický "pekelně ostrý výlet", kdy si zajdete do hospody "na jedno" a probudíte se v Singapuru s plnovousem na bradě s mrtvým žralokem v náruči. Na tak starý film se jedná o svěží dílo, které šlape jako hodinky. Ve druhé polovině jsem si byl už jist, že se ten kluk z té bohemzapomenutédíry nikdy nedostane. Prokletý alkohol! 80%......... P.S. Pikantní lov na klokany potěší zejména vegetariánskou sekci csfd...(12.12.2014)

 • Martin741
  ****

  Reziser Ted Kotcheff /Rambo- prvni krev/ natocil vyborny film z australskej polopuste, kam nahodou prisiel mlady ucitel. Nahodou zabludil do isteho australskeho mestecka uprostred polopuste. Film ma vyborne tempo, zaujimave su realie australskeho polopustneho sidla, hlavny hrdina sa postupne zzije s ostatnymi ludmi /nie su prijemni, ale aj tak sa s nimi skamaratil/. Donald Pleasence /You Only Live twice/ sa ulohy zhostil velmi dobre, mlady Gary Bond je sympatak /jo, prudko sa distancujem od vsetkych prudkych heterakov/. Niekolko silnych scen - klokany - potom su hodny zapamatania si. 89 %(19.1.2016)

 • Joe321
  *****

  Postupná a pečlivá destrukce lidského ducha. Syrovost filmu ve mě zanechala silný dojem. Zajímalo by mě kolik alkoholu se za celé natáčení vypilo. -"I'm a doctor of medicine. And a tramp by temperament. I'm also an alcoholic. My disease prevented me from practicing in Sydney. But out here it's scarcely noticeable."(5.4.2012)

 • emma53
  ***

  Tenhle film můžu dost těžko komentovat, protože jsem pomalu dvacet minut musela rychloposuvem přejíždět scénu na lov klokanů (pro mě za mě, můžou k tomu napsat jaký chtějí dovětek, já to prostě nesnáším). Jinak se děj odehrává většinou v lihovém oparu po barech, při různých sázkách, kde nevíte jestli padnou hlavy nebo křížky a podobně. Bylo mně chudáka Johnyho líto, přála jsem mu, aby se nemusel do té Tiboondy vrátit, ale když jsem to tak sledovala, tak Johne buď rád, že jsi se k Charliemu a jeho flašce nakonec v relativně zdravém stavu dostal nazpátek. Byl to takovej chlapskej syrovej film.(27.11.2014)

 • - Predlohy z roku 1961 si všimli anglickí tvorcovia už v roku 1963, vtedy mal snímok produkovať Dirk Bogarde a režírovať Joseph Losey. Nebolo však jednoduché získať finančné prostriedky. Samotné financie sa podarilo zohnať až po predaji práv spoločnostiam NLT Productions a Group W. Réžiou bol poverený Ted Kotcheff a nakrúcať sa začalo v roku 1970. (classic)

 • - Vo filme sa pijú 2 značky piva. West End Bitter je juhoaustrálske pivo a Courage Bitter anglické. Courage Bitter chcel týmto vstúpiť na austrálsky trh, avšak pokus zlyhal. (shimik77)

 • - Najviac kontroverznou scénou v snímku je strieľanie klokanov pre zábavu. Použité zábery sú zo skutočného honu profesionálnych lovcov a dodnes budia silné reakcie u ochrancov prírody. Pri premietaní snímku práve pri týchto záberoch niektorí diváci z kín odchádzali. Dokonca sa traduje, že počas jedného premietania istý divák vstal a kričal : „Toto nie sme my" ! a prítomný herec Jack Thompson (Dick) mu odpovedal : „Sadni si, kamarát. Sme to my". Paradoxné je, že sám režisér Kotcheff bol vegetariánom a snažil sa, aby z konečného zostrihu boli scény odstránené, toho však nedosiahol. (classic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace