Zapadákov

Kenneth Cook (kniha)

Evan Jones

Brian West

John Scott

Depresivní studie o tom, že alkohol, nula peněz a zapocené prostředí odlehlého zapadákova k lepší budoucnosti prostě nevedou. Neodolatelně buranský Donald Pleasence a přesvědčivé znázornění jednosměrné cesty na absolutní morální i fyzické dno. Což mě trochu znepokojuje, protože hrát v tom já, tak mám jasnýho Oscara - všichni tam furt jenom chlastají pivo (a jak pravil sám Pleasence: "Může to být horší. Můžou dojít zásoby piva."). Amen.(23.9.2018)

Tady se nám jedná prostě o klasický "pekelně ostrý výlet", kdy si zajdete do hospody "na jedno" a probudíte se v Singapuru s plnovousem na bradě s mrtvým žralokem v náruči. Na tak starý film se jedná o svěží dílo, které šlape jako hodinky. Ve druhé polovině jsem si byl už jist, že se ten kluk z té bohemzapomenutédíry nikdy nedostane. Prokletý alkohol! 80%......... P.S. Pikantní lov na klokany potěší zejména vegetariánskou sekci csfd...(12.12.2014)

Reziser Ted Kotcheff /Rambo- prvni krev/ natocil vyborny film z australskej polopuste, kam nahodou prisiel mlady ucitel. Nahodou zabludil do isteho australskeho mestecka uprostred polopuste. Film ma vyborne tempo, zaujimave su realie australskeho polopustneho sidla, hlavny hrdina sa postupne zzije s ostatnymi ludmi /nie su prijemni, ale aj tak sa s nimi skamaratil/. Donald Pleasence /You Only Live twice/ sa ulohy zhostil velmi dobre, mlady Gary Bond je sympatak /jo, prudko sa distancujem od vsetkych prudkych heterakov/. Niekolko silnych scen - klokany - potom su hodny zapamatania si. 89 %(19.1.2016)

Postupná a pečlivá destrukce lidského ducha. Syrovost filmu ve mě zanechala silný dojem. Zajímalo by mě kolik alkoholu se za celé natáčení vypilo. -"I'm a doctor of medicine. And a tramp by temperament. I'm also an alcoholic. My disease prevented me from practicing in Sydney. But out here it's scarcely noticeable."(5.4.2012)

Tenhle film můžu dost těžko komentovat, protože jsem pomalu dvacet minut musela rychloposuvem přejíždět scénu na lov klokanů (pro mě za mě, můžou k tomu napsat jaký chtějí dovětek, já to prostě nesnáším). Jinak se děj odehrává většinou v lihovém oparu po barech, při různých sázkách, kde nevíte jestli padnou hlavy nebo křížky a podobně. Bylo mně chudáka Johnyho líto, přála jsem mu, aby se nemusel do té Tiboondy vrátit, ale když jsem to tak sledovala, tak Johne buď rád, že jsi se k Charliemu a jeho flašce nakonec v relativně zdravém stavu dostal nazpátek. Byl to takovej chlapskej syrovej film.(27.11.2014)

• - Predlohy z roku 1961 si všimli anglickí tvorcovia už v roku 1963, vtedy mal snímok produkovať Dirk Bogarde a režírovať Joseph Losey. Nebolo však jednoduché získať finančné prostriedky. Samotné financie sa podarilo zohnať až po predaji práv spoločnostiam NLT Productions a Group W. Réžiou bol poverený Ted Kotcheff a nakrúcať sa začalo v roku 1970. (classic)

• - Vo filme sa pijú 2 značky piva. West End Bitter je juhoaustrálske pivo a Courage Bitter anglické. Courage Bitter chcel týmto vstúpiť na austrálsky trh, avšak pokus zlyhal. (shimik77)

• - Najviac kontroverznou scénou v snímku je strieľanie klokanov pre zábavu. Použité zábery sú zo skutočného honu profesionálnych lovcov a dodnes budia silné reakcie u ochrancov prírody. Pri premietaní snímku práve pri týchto záberoch niektorí diváci z kín odchádzali. Dokonca sa traduje, že počas jedného premietania istý divák vstal a kričal : „Toto nie sme my" ! a prítomný herec Jack Thompson (Dick) mu odpovedal : „Sadni si, kamarát. Sme to my". Paradoxné je, že sám režisér Kotcheff bol vegetariánom a snažil sa, aby z konečného zostrihu boli scény odstránené, toho však nedosiahol. (classic)