Jake a Tlusťoch (TV seriál)

Jake and the Fatman

Jake a Tlsťoch

Krimi / Drama

USA, 1987–1992, 79 h 30 min (Minutáž: 103x45–90 min)

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers, Leon Russom, Rosalind Chao, Shari Shattuck, René Assa, Kim Johnston Ulrich, Forry Smith, John Anderson, Lily Mariye, Conni Marie Brazelton, Adrienne Larussa, Terri Garber, Wendy Fulton, Elizabeth Gracen, William Shockley, Jim Beaver, Lori Hallier, Edward Winter, Cary-Hiroyuki Tagawa, Eidan Hanzei, Sam Anderson, Bonnie Burroughs, Melinda Clarke, Joe Regalbuto, Aki Aleong, Jane Badler, James Karen, Jane Sibbett, Gregory Itzin, Don Keith Opper, Barbara Parkins, Harry Guardino, Marcia Cross, Lee Purcell, Tobey Maguire, Polly Bergen, James Shigeta, Anjanette Comer, Brigid Brannagh, Stephen Root, Darby Hinton, Talia Balsam, Erin Gray, Nana Visitor, Tracey Needham, Diane McBain, Richard Romanus, Jesse D. Goins, Sherrie Rose, Loren Haynes, Brian Markinson, Romy Windsor, Darwyn Swalve, Martha Byrne, George Cheung, James Craven, Richard Hatch, Bobbie Eakes, Robert Gentry, Brynn Thayer, Michael McGrady, Michael C. Gwynne, Julius Harris, Reiner Schöne, Jennifer Hetrick, J.A. Preston, Thomas Rosales Jr., William Lucking, Robin Sachs, Stephen Quadros, Dean Raphael Ferrandini, Mark L. Taylor, Asher Brauner, Robin Stille, Dana Stevens, Karen Austin, Mary Fanaro, Evan C. Kim, Jay Pickett, Charles Frank, Brian Avery, Ben Piazza, Ann Dusenberry, Russell Todd, David Groh, Jon Gries, Steve Susskind, James Avery, Mitchell Anderson, J. Downing, Bert Remsen, James McEachin, Brian George, Anne Francis, Perla Walter, Richard Grove, Casey Sander, Michael Bofshever, Richard Herd, Gina Gallego, Carl Ciarfalio, Michael Ensign, Brendan Dillon, Joseph Ruskin, Laura Johnson, Mark Goddard, Tom McCleister, Olivia Burnette, Grainger Hines, Eugene Robert Glazer, Charles Lucia, Ruta Lee, Carol Ann Susi, Stacy Edwards, Carmen Zapata, George DelHoyo, Clare Wren, Francis X. McCarthy, Connie Sawyer, Alan Campbell, Allan Rich, John Apicella, J. Kenneth Campbell, Christopher Allport, Allan Miller, John Dennis Johnston, John Milford, Valerie Wildman, Mike Moroff, Lillian Adams, Greg Mullavey, Don Yesso, Tony Genaro, Robert Jayne, Debbie Pollack, Lezlie Deane, Joey Aresco, Sal Landi, Lisa Robins, Khigh Dhiegh, David Wells, Zoe Trilling, Geoffrey Rivas, Bruce French, William Phipps, Henry Bal, James Andronica, Sarah Vaughan, Robert Silver, John Furlong, Julie Michaels, Kathleen O'Malley, Robert Brian Wilson, Russell Gannon, Debra Stipe, Joseph Cali, Barbara Whinnery, Al Harrington, Sam Hennings, Bob Minor, Lindsey Ginter, Frederick Coffin, Margaret Nagle, Elizabeth Whitcraft, Bradford English, Julian Christopher, Jean Bruce Scott, Lou Beatty Jr., Woody Brown, Clarence Felder, Kene Holiday, Eric Christmas, Robert O'Reilly, Daniel Faraldo, Lenore Kasdorf, Peter Marx, Eric Menyuk, Melinda Culea, Victor Warren, Frank Pesce, Larry Gelman, Mimi Craven, Janet Carroll, George O'Hanlon Jr., Claire Yarlett, Ivy Jones, Matt Roe, Robert Harper, Doran Clark, Peter MacLean, Caryn Richman, Peter Sherayko, Julie Cobb, Ed Ames, Wayne Tippit, Cec Verrell, Jack Hogan, Oliver Muirhead, Carmine Caridi, John Petlock, Bruce Holman, Ekta Sohini, Scott Marlowe, Ramon Bieri, Judson Scott, Warren Stanhope, Ron Perkins, Alma Beltran, Michelle Joyner, Galyn Görg, Julianna McCarthy, Heidi Kozak Haddad, Miguel Fernandes, Terri Treas, Kat Sawyer, Moira Walley-Beckett, Jeremy Roberts, John Hostetter, Allan Royal, John Lehne, James Sutorius, Bridget Hanley, Dick Balduzzi, Jeff Yagher, Peter Haskell, Carol Bruce, Erica Rogers, Elyssa Davalos, Charles Dennis, Matthew Faison, Hilarie Thompson, Tucker Smallwood, Mitchell Laurance, Dennis Paladino, Michael Goodwin, Brooks Gardner, John Mahon, Ray Young, Bill Morey, Gary Swanson, Greg Collins, Michael Masters, Tim Haldeman, Leslie Bevis, Derek Anunciation, Héctor Mercado, Kim Lankford, Bert Kramer, Brendon Boone, Savannah Smith Boucher, Richard Brestoff, Stewart Finlay-McLennan, Jim Jansen, Rod Loomis, Fred Holliday, Dana Gladstone, Jonathan Schmock, Carlos Palomino, Kip Gilman, Merritt Butrick, Tony Epper, Ivor Barry, Christopher Michael Moore, Marlyn Mason, Laurence Haddon, Berlinda Tolbert, Jan D'Arcy, Fran Bennett, Tyrin Turner, Rick Fitts, Jeff Austin, Shannon Wilcox, Marjorie Stapp, David Dunard, Robert Pierce, Charles McCaughan, Tom Allard, Bob McCracken, Mitzi Hoag, Jeanine Jackson, Frantz Turner, Kerrie Keane, Ron Karabatsos, Marilyn McIntyre, Kimberley LaMarque, Tim Choate, Nell Carter, Tom Isbell, Constance Marie, Sal Viscuso, Angelina Estrada, John Rubinstein, Robert Reed, Bruce Greenwood, Richard Allen, Tina Lifford, Larry Hankin, Dwight Schultz, Tim Russ, Don Stroud, Leigh McCloskey, Branscombe Richmond, Amy Steel, Pat Anderson, Kurt Fuller, Gary Hudson, Stewart Bradley, Richard Marcus, James Olson, Jeffrey Combs, Ed Nelson, Suzanne Snyder, Michael Paul Chan, Susan Blakely, Brixton Karnes, David Soul, Anthony Franciosa, Kathryn Leigh Scott, Jere Burns, Alex Cord, Maurice Roëves, Michele Scarabelli, Robert Munic, Michael Madsen, Mitchell Ryan, James Hong, Leo Penn, James Sloyan, Nelson Mashita, Alberto Vazquez, Pamela Kosh, Monty Bane, Michael Tomlinson, Kathleen Doyle, Robert Benedetti, Gary McGurk, Robert Levine, Charles Dumas, Dick Van Dyke, James Cromwell, J. Jay Saunders, Jay Louden, Joe Mays, Robert Neary, Steven Perry, Joe Flood, Denise Dowse, Doug MacHugh, Vaughn Armstrong, Claudia Christian, Michael Preston, Candy Ann Brown, Richard Jamison, David Schramm, Tim Rossovich, Joan McMurtrey, Jim Ishida, Kim Morgan Greene, Henry Kingi, Kristoff St. John, Wil Albert, Ethel Ayler, Blaire Baron, John Paul Gamoke, Sage Parker
  • Hennes

Průměrný americký seriál. Pamatuji si, že se žádné zajímavé a napínavé příběhy nekonaly. Státní návladní a jeho vyšetřovatel přijdou všemu na kloub, ale čím více dílů, tím větší stereotyp. Patřilo to ale do své doby a pochybuji, že kdo počátkem devadesátých let čučel na televizi, že by to neznal. Hlavně Jaka Stylese v klasických plísňových riflích.(19.10.2015)

Bručounský návladní, kterého během seriálu zřídkakdy vidíte vstát od stolu ze židle, no, a k němu je samozřejmě třeba dát nějaký protiklad, třeba supermana, který na všechno přijde, každého přepere a mezitím stihne ohromit každou kočku, která se v seriálu mihne. Toto dílo jsem nevyhledával, ale jako retrooddychovka dodnes obstojí.(14.3.2014)

Díky tomuto seriálu jsem chtěl jít studovat práva a jedním z mých hlavních snů je jet na Haway, tak snad alespoň to se mi splní. Tlusťoch, Jake, Derek, Max a sekretářka Geltruda (která váží snad 250kg) jsou hlavními hrdiny. Jen mezi námi, pokud chcete přepadnout banku, no dnes už asi ne, nebo benzinku či něco na ten způsob, doporučuji nejdříve shlédnout tento seriál ať neuděláte nějakou primitivní chybu a švestky vás nechytnou dříve než si to stačíte užít. ;-)(7.7.2007)

Dřív jsem tento seriál moc nemusel. Přišel mi úplně o ničem , ale od tý doby co jsem byl na ubytovně kde v televizi bežely jen základní programy jako ct1 , ct2 nova a prima. Jsem začal tento seriál sledovat čím dál tím víc , a zjistil jsem že je to vlastně skvělý krimi seriál z dobrou zápletkou , a sledoval jsem ho čím dál radši , a dokonce sem si Jaka a tlustocha přirostl k srdci. Teď vždy když běží v televizi tak se na něj s chutí kouknu. Hodněkrát mě i seriál rozesměje a tlusťocha jako herce sem si hodně oblíblíbil. Je to takový herec co sice nezahraje svojí roli na 110% ale v seriálu řeší všechny zločiny s klidem a rozumem a dá se u jeho scén dobře uvolnit. Je to sice už od pohledu takový průměrný seriál , ale já osobně sem si ho dost oblíbil.(22.12.2017)

• Petroff

Standardní krimi seriál na novácký odpoledne. Když je 100 dílů pořád na jedno brdo, je to trapas. Ještě že dneska se tak už seriály netočí (a jestli točí, tak já je bez televize naštěstí nemám ani šanci zaregistrovat). Třešničkou na dortu bylo možné dumání nad tím, jestli je hnusnější tlusťoch, nebo jeho pes.(17.1.2012)

• - Většina epizod je pojmenována podle slavných písní swingové éry. (HappySmile)

• - Seriál byl po první sérii ukončen, ale CBS nakonec pokračovala v jeho natáčení díky neobvyklým okolnostem. Končilo natáčení seriálu Magnum (1980) a CBS zůstalo velmi drahé zařízení studia, které teď bylo nepoužívané. Producenti Jakea a tlusťocha přišli s nápadem, aby se tlusťoch J.L. McCabe přestěhoval z Los Angeles na Havaj a otevřel si zde praxi v trestním právu i se svým vyšetřovatelem. Později se stal okresním prokurátorem Honolulu. Sledovanost tehdy prudce stoupla. V roce 1990 pravděpodobně vypršela CBS smlouva na pronájem studia na Havaji a seriál se přestěhoval zpět do Los Angeles. (HappySmile)

• - Rok před premiérou seriálu zkusila společnost Dean Hargrove nasadit hlavní hrdiny do seriálu Matlock. V dvoudílné epizodě "The Don" si William Conrad (J.L. McCabe) zahrál žalobce Jamese L. McShanea a Joe Penny (Jake Styles) se zde objevil jako syn Matlockova klienta Paul Baron. (HappySmile)