Jake a Tlusťoch (TV seriál)

Jake and the Fatman

• slovenský

Jake a Tlsťoch

Krimi / Drama

USA, 1987, 103x42 min

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers, Leon Russom, Rosalind Chao, Shari Shattuck, René Assa, Kim Johnston Ulrich, Forry Smith, John Anderson, Lily Mariye, Conni Marie Brazelton, Adrienne Larussa, Terri Garber, Wendy Fulton, Elizabeth Gracen, William Shockley, Jim Beaver, Lori Hallier, Edward Winter, Cary-Hiroyuki Tagawa, Eidan Hanzei, Sam Anderson, Bonnie Burroughs, Melinda Clarke, Joe Regalbuto, Aki Aleong, Jane Badler, James Karen, Jane Sibbett, Gregory Itzin, Don Keith Opper, Barbara Parkins, Harry Guardino, Marcia Cross, Lee Purcell, Tobey Maguire, Polly Bergen, James Shigeta, Anjanette Comer, Brigid Brannagh, Stephen Root, Darby Hinton, Talia Balsam, Erin Gray, Nana Visitor, Tracey Needham, Diane McBain, Richard Romanus, Jesse D. Goins, Sherrie Rose, Loren Haynes, Brian Markinson, Romy Windsor, Darwyn Swalve, Martha Byrne, George Cheung, James Craven, Richard Hatch, Bobbie Eakes, Robert Gentry, Brynn Thayer, Michael McGrady, Michael C. Gwynne, Julius Harris, Reiner Schöne, Jennifer Hetrick, J.A. Preston, Thomas Rosales Jr., William Lucking, Robin Sachs, Stephen Quadros, Dean Raphael Ferrandini, Mark L. Taylor, Asher Brauner, Robin Stille, Dana Stevens, Karen Austin, Mary Fanaro, Evan C. Kim, Jay Pickett, Charles Frank, Brian Avery, Ben Piazza, Ann Dusenberry, Russell Todd, David Groh, Jon Gries, Steve Susskind, James Avery, Mitchell Anderson, J. Downing, Bert Remsen, James McEachin, Brian George, Anne Francis, Perla Walter, Richard Grove, Casey Sander, Michael Bofshever, Richard Herd, Gina Gallego, Carl Ciarfalio, Michael Ensign, Brendan Dillon, Joseph Ruskin, Laura Johnson, Mark Goddard, Tom McCleister, Olivia Burnette, Grainger Hines, Eugene Robert Glazer, Charles Lucia, Ruta Lee, Carol Ann Susi, Stacy Edwards, Carmen Zapata, George DelHoyo, Clare Wren, Francis X. McCarthy, Connie Sawyer, Alan Campbell, Allan Rich, John Apicella, J. Kenneth Campbell, Christopher Allport, Allan Miller, John Dennis Johnston, John Milford, Valerie Wildman, Mike Moroff, Lillian Adams, Greg Mullavey, Don Yesso, Tony Genaro, Robert Jayne, Debbie Pollack, Lezlie Deane, Joey Aresco, Sal Landi, Lisa Robins, Khigh Dhiegh, David Wells, Zoe Trilling, Geoffrey Rivas, Bruce French, William Phipps, Henry Bal, James Andronica, Sarah Vaughan, Robert Silver, John Furlong, Julie Michaels, Kathleen O'Malley, Robert Brian Wilson, Russell Gannon, Debra Stipe, Joseph Cali, Barbara Whinnery, Al Harrington, Sam Hennings, Bob Minor, Lindsey Ginter, Frederick Coffin, Margaret Nagle, Elizabeth Whitcraft, Bradford English, Julian Christopher, Jean Bruce Scott, Lou Beatty Jr., Woody Brown, Clarence Felder, Kene Holiday, Eric Christmas, Robert O'Reilly, Daniel Faraldo, Lenore Kasdorf, Peter Marx, Eric Menyuk, Melinda Culea, Victor Warren, Frank Pesce, Larry Gelman, Mimi Craven, Janet Carroll, George O'Hanlon Jr., Claire Yarlett, Ivy Jones, Matt Roe, Robert Harper, Doran Clark, Peter MacLean, Caryn Richman, Peter Sherayko, Julie Cobb, Ed Ames, Wayne Tippit, Cec Verrell, Jack Hogan, Oliver Muirhead, Carmine Caridi, John Petlock, Bruce Holman, Ekta Sohini, Scott Marlowe, Ramon Bieri, Judson Scott, Warren Stanhope, Ron Perkins, Alma Beltran, Michelle Joyner, Galyn Görg, Julianna McCarthy, Heidi Kozak, Miguel Fernandes, Terri Treas, Kat Sawyer, Moira Walley-Beckett, Jeremy Roberts, John Hostetter, Allan Royal, John Lehne, James Sutorius, Bridget Hanley, Dick Balduzzi, Jeff Yagher, Peter Haskell, Carol Bruce, Erica Rogers, Elyssa Davalos, Charles Dennis, Matthew Faison, Hilary Thompson, Tucker Smallwood, Mitchell Laurance, Dennis Paladino, Michael Goodwin, Brooks Gardner, John Mahon, Ray Young, Bill Morey, Gary Swanson, Greg Collins, Michael Masters, Tim Haldeman, Leslie Bevis, Derek Anunciation
  • Petroff

Standardní krimi seriál na novácký odpoledne. Když je 100 dílů pořád na jedno brdo, je to trapas. Ještě že dneska se tak už seriály netočí (a jestli točí, tak já je bez televize naštěstí nemám ani šanci zaregistrovat). Třešničkou na dortu bylo možné dumání nad tím, jestli je hnusnější tlusťoch, nebo jeho pes.(17.1.2012)

Můj oblíbený žánr a kdysi můj velmi oblíbený krimiseriál mne občas přiláká k obrazovce i dnes. Tak jako u jiných mnohadílných seriálů kvalita jednotlivých příběhů kolísá, ale celé to drží pohromadě dvojice sympatických a osobnostně kontrastních vyšetřovatelů. Většinou už od začátku známe viníka, ale je třeba ho odhalit a usvědčit, což se dvojici i bez moderních laboratorních postupů daří. Taky o vtipné momenty není nouze, takže seriálu odpouštím, že má na dnešní poměry menší dynamiku. Je to už retro a tak na něj pohlížím s nostalgií.(24.9.2013)

Osobnost. To potřebujete, když nejste scénáristicky moc originální - což Jake A Tlusťoch tedy nejsou. Naštěstí tu osobnost mají. A ne jen jednu, ale hned dvě, a to oba titulní představitele. A Maxe:) Joe Penny je zkrátka chlap a William Conrad přesně ten typ remcajícího staříka, kterého si dovedete představit.(8.6.2006)

Lehce nadprůměrný seriál hýříci silnými mužskými pažemi a staříkem, který si sotva viděl přes pupek na jeho stejně rozmazleného mazlíčka. I to hodnotím velice kladně a nezapomenutelně. Film není průměrný a to mi v této kategorii detektivek, společně se vzpomínkami stačí na to, abych ho ohodnotil na 4 hvězdičky.(22.8.2008)

• Hennes

Průměrný americký seriál. Pamatuji si, že se žádné zajímavé a napínavé příběhy nekonaly. Státní návladní a jeho vyšetřovatel přijdou všemu na kloub, ale čím více dílů, tím větší stereotyp. Patřilo to ale do své doby a pochybuji, že kdo počátkem devadesátých let čučel na televizi, že by to neznal. Hlavně Jaka Stylese v klasických plísňových riflích.(19.10.2015)

• - Seriál byl po první sérii ukončen, ale CBS nakonec pokračovala v jeho natáčení díky neobvyklým okolnostem. Končilo natáčení seriálu Magnum (1980) a CBS zůstalo velmi drahé zařízení studia, které teď bylo nepoužívané. Producenti Jakea a tlusťocha přišli s nápadem, aby se tlusťoch J.L. McCabe přestěhoval z Los Angeles na Havaj a otevřel si zde praxi v trestním právu i se svým vyšetřovatelem. Později se stal okresním prokurátorem Honolulu. Sledovanost tehdy prudce stoupla. V roce 1990 pravděpodobně vypršela CBS smlouva na pronájem studia na Havaji a seriál se přestěhoval zpět do Los Angeles. (HappySmile)

• - Po skončení seriálu tvůrci použili postavu policejního lékaře a vyšetřovatele Marka Sloana a vznikl nový, neméně divácky úspěšný seriál Diagnóza: Vražda (od r. 1993). (MTHRFCKR)

• - Většina epizod je pojmenována podle slavných písní swingové éry. (HappySmile)