Rozprávkové stretnutie detí s hudobnými nástrojmi.

1. Rozprávkový dom uja Doremifáka
6. Dlhý, Široký, Bystrozraký
7. Samoobsluha
8. Súdny proces
9. Rýmeľ
10. Dirigent (oficiální text distributora)

MM_Ramone odpad!

Nie, nie túto detskú reláciu som nemal rád. Jozef Króner má môj rešpekt, ale v úlisnej úlohe uja Doremifáka mi bol protivný. Všetky tie všeliake nástroje, keci okolo nich a neustále spievanie ma vôbec nebavilo. Hudobnú výchovu som neznášal ani v škole, nie to sa na ňu ešte pozerať aj v televízore. Rozprávkové hudobné stretnutia s upišťanými detiskámi a podivným Doremifákom boli pre mňa utrpením. Na reláciu "My sme malí muzikanti" spomínam ako na otravný odpad! ()

MikO_NR_1909

Od Jozefa Kronera by som toto (možno trochu) čakal aj nečakal. Blízko to má určite k novšej verzii (ktorá ma zastihla ako malého chlapca) Kakao, ktorého niektoré motívy odpozeralo a s rovnakou naivitou ponúkalo tvorcovské projektovanie k prevažne výhradne detskému publiku. Celkom poučné, ale samozrejme, len odtiaľ-potiaľ! ()

artas odpad!

Ani keď som bol decko sa mi to nepáčilo a ani teraz z nostalgie tomu nedám viac. Možno pre niekoho kultovka, ale ja som to jednoducho neznášal. ()

javlapippi

"Na moje želanie a na detí prikázanie, ukáž mi ty skriňa rohatá ako vyzeralo Spievankovo v časoch normalizácie!" Zase až taký rozdiel to nie je, pesničky sú častokrát tie isté, charizmatický nakučeravený a omotýlikovaný Króner Doremifák blbne s deckami (medzi ktorými je zopár neskôr známych mien lokálneho šoubyznysu) a popri tom ich primerane veku vzdeláva v hudobnej teórii. K tomu mu dopomáhajú divadelní kolegovia, ktorí sa zjavia v každej epizóde v rôznych prevlekoch a roliach a plejbekovo zanôtia na aktuálne prezentované nástroje. Rozdielne sú dobová detská konfekcia a frizúry, precítená recitácia, to že tu v dospelých roliach vystupujú seriózni herci a nejaké to jemné súdruhovanie. Skoro v každej epizóde sa spomenú pionieri alebo iskry a v tej záverečnej sa dokonca detváky zjavia v rovnošatách, aj keď nie všetky, je tu zopár odmietačov mládežníckej organizovanosti. Doremifák okrem iného zdôrazní, že balalajka je ruská, zatiaľ čo bendžo je černošské. Trochu ma prekvapili aj záverečné titulky, na zhrnutie detských rolí do slovného spojenia "deti bratislavských škôl" som zvyknutý, ale aby boli všetci herci okrem Krónera označení len ako "členovia bratislavských divadiel", to som ešte nevidel. Ako celok je to kvalitná dobová produkcia pre deti, nostalgici môžu zaspomínať, ale dnešných harantov na túto skoro polstoročia starú záležitosť už nenachytáte, tí dajú prednosť Zahrajkám, Tanculienkom, Jarošom a Fíham. ()

Shakal4972

Veci ktoré mali svoj význam. Jednou z nich bol určite aj tento seriál. A hoci ste na to možno pozerali len kvôli "nedeľnajšej" tradicií, predsa len to bolo niečo čo pomohlo formovať vtedajšiu dospievajúcu generáciu. Keď to porovnám so súčasným "POKEMÓN" trendom a prirátam k tomu charizmatického Kronera, tak mi neostáva nič iné ako dať 5* ()