Bigbít (TV seriál)

Dokumentární / Hudební

Česko, 1998, 42x60 min

Vojtěch Lindaur

Petr Skoumal

Vladimír Mišík, Jiří Černý, Radim Hladík st., Petr Janda, Michal Prokop, Jan Rejžek, Jaromír Tůma, Gustáv Husák (a.z.), František Ringo Čech, Viktor Sodoma, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Milan Knížák, Pavel Chrastina, Jan Antonín Pacák, Daniel Fikejz, Ivan Martin Jirous, Peter Lipa, Karel Gott, Jiří Suchý, Pavel Bobek, Miki Volek, Vilém Čok, Josef Laufer, Milan Mejla Hlavsa, Marian Varga, Filip Topol, Jana Kratochvílová, Marie Rottrová, Pavol Hammel, Jiří Korn, Karel Černoch, Miroslav Žbirka, Jan Burian, Jaroslav Hutka, Jaromír Nohavica, Petr Fiala, Pavel Zajíček, Iva Bittová, Petr Váša, Ivan Hlas, Jáchym Topol, Petr Cibulka, Petr Novák, Lumír Tuček, Peter Nagy, Jan Hrubý, Emil Viklický, Michal Dvořák, Pavel Novák, Kamil Střihavka, Vojtěch Havel, Jiří Chlumecký, Oskar Petr, Bob Frídl, Petr Ulrych, Oldřich Říha, Petr Brožek, Zdeněk Vřešťál, Zuzana Michnová, Ota Petřina, Martin Kučaj, Oldřich Veselý, Martin Němec, Pavel Richter, Tony Ducháček, Zuzana Navarová, Vít Sázavský, Ivo Plicka, Jaroslav Wykrent, Tomáš Kraus, Vladimír Tesařík, Leonid Iljič Brežněv, Lou Fanánek Hagen, Alexander Dubček (a.z.), Tomáš Pergl (a.z.), Kája Saudek, Pavel Lohonka, Pavel Váně, Robo Grigorov, Josef Janíček, Svatopluk Karásek, František Stárek, Jiří Kabeš, Jan Brabec (a.z.), Jan Hedl, Dan Horyna (a.z.), Petr Korál, Blanka Šrůmová, Vladislav Burda, Petr Ryba, Robert Kodym, Vladimír Václavek, Luboš Andršt, Imran Musa Zangi, Jaromír Helešic, Ondřej Konrád, Ivo Pavlík, Petr Ackermann, Joska Skalník, Jan Vozáry, Jiří Schelinger, Vojtěch Lindaur, Václav Bláha, Karel Kahovec, Čestmír Klos, Jožo Ráž, Ivan Bierhanzl, Zdeněk Kluka, Jaroslav Jeroným Neduha, Mikoláš Chadima, Pavel Fajt

Komentáře uživatelů k TV seriálu (83)

Přestože jsem antihudební typ, z tohoto projektu jsem byl nadšen. Naznačení vzájemných rivalit a dobrých i špatných stránek jednotlivých interpretů.(4.2.2003)

Ohromně rozsáhlý hudební dokument o historii českého rocku, který má hodnotu i pro ty, kteří zamrzli na bratrech Nedvědech či Michalu Davidovi (i když - pro ty asi ne). Je to totiž i portrét doby, obraz života za totáče, nejenom suchý popis rockových kapel a žánrů.(20.4.2003)

Jeden z nejlepších a nejucelenějších televizních dokumentárních projektů na česko(slovenských) obrazovkách. Jeho rozsáhlost a kompaktnost z něj dělá svého druhu televizní encyklopedii. Škoda že k ní není přístup v jiném než televizním formátu, řekněme na DVD. Ale jinak obrovská poklona tvůrcům v čele s producentem Čestmírem Kopeckým a režiséry Zdeňkem Suchým a Václavem Křístkem... Uctivě smekám!(26.2.2007)

Klipy, hudební informace, zpovědi a výpovědi, to vše v této televizní nádheře, nejen pro znalé televizní diváky (z oblasti populární hudby), z doby kdy světu vládl ještě big-beat. Hudební skupiny známé, málo známe nebo dokonce dnes už úplně neznámé a zapomenuté. Mejla Hlavsa a Plastici nebo Dežo Ursini, nejlepší jednoznačně tvorba z 60 let, doba Normalizační a proměna celé této oblasti mě už nikdy tolik nebrala. Takových to pořadů by to chtělo jednoznačně víc, a proto naléhám na tvůrce pořadu s prosbou že kdyby to jen alespoň trochu šlo a bylo to v jejich možnostech, tak by nebylo vůbec na škodu, udělat ještě podobný pořad alespoň v tomto duchu ale o světovém beatu a bigbeatu. Jako celek ovšem vynikající a na našich obrazovkách téměř ojedinělý hudební projekt, srovnatelný snad jen s "Manželskými etudami", "Teleautomatem", "Hledáním ztraceného času" nebo s "Mistry Českého animovaného filmu". Za 5* jednoznačně.(7.3.2007)

Nepsaným pravidlem českého bigbítu by klidně mohlo být: Raději upadnout v nemilost, než v zapomnění. Snad nelze takovou sféru definovat jinak. Kdo se toho lehce dotkl, kdo to zažil, kdo poctivě nastudoval všechny díly tohoto seriálu, dá mi jistě za pravdu. Tvůrci nahlížejí do obýváků legendárních muzikantů, kamerou švenkují i do kuchyně, kde všechny ty rokenroly vznikaly. Díky pořadu se člověk docela spolehlivě eruduje a nasává onu fantastickou atmosféru. Narazíme i na různé holedbavé kanonýry i na hudbu docela špatnou. A zdaleka ne na všechny se dostane. Jedná se ovšem o jedinečný projekt České televize. Ovšem velký projekt má jen tehdy doopravdy naději, spojí-li se s nosnou myšlenkou. Tu zde zastupuje láska k muzice.(18.1.2014)

Jako jednoznačný klad bych viděla dlouhou stopáž, čili od kapel uslyšíme něco jiného než v tradičních dokumentech, kde stihnou leda tak "Jo jo, to bejvaly časy" a zbytek skončí ve střižně. Pro mě, nepamětníka, jedinečné nakouknutí do světa, který už neexistuje.(1.6.2010)

Tak tohle je něco, pozoruhodný projekt o existenci známějších i méně známých bigbeatových skupin v době socialismu. Televizní zpracování, kterému nelze nic vytknout a jejímž prostřednictvím je vzdávána pocta bigbeatové hudbě v Československu. Tím spíše, že i dnes, po mnoha letech se to stále dobře poslouchá. Namátkou třeba hity, Náhrobní kámen, Povídej, Svou lásku jsem rozdal, Zlatý důl a podobně. Skupiny jako George and Beatovens, The Primitives Group, Hells Devils, Matadors, Juventus, Flamengo, Olympic či slovenská kapela The Beatmen samozřejmě válely. Netřeba snad ani dodávat, že Česká televize tyto skupiny zajímavě přiblížila těm, kteří je sami nezažili. Tak za tohle jim patří můj velký dík.(22.11.2014)

Pěkná práce s archivem a pamětníky, to se cení:-))(8.5.2010)

Jeden z nejlépe udělaných dokumentů o české "undergroundové" hudební tvorbě minulé éry.(28.5.2010)

Dokumentární TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 65% (3*) |(18.7.2013)

casy punku a undergroundu ma proste donutili hltat tento serial, ako nic ine. moc informacii, moc dobrych informacii. pecka(16.3.2007)

Dokumentární seriál, který množstvím informací a způsobem jejich podání nemá v naší televizní tvorbě věnované hudbě obdoby.(7.10.2007)

Tenhle dokument určitě není absolutně dokonalý. Ale plný počet hvězd ode mne musí dostat už jenom proto, že JE.(8.5.2010)

old school big bít mi buší srdcem,děkuji matce a otci,že mé srdce patří bigboši!naprsto super pořad za který jsem moc vděčnej.(5.1.2011)

Velká škoda , že tento pořad už není na TV. Opravdu jeden z mála hudebně zaměřených pořadů nedbající na komerci a mainstream.(1.1.2009)

Neviděla jsem sice všechny díly (bohužel), ale dokumentární seriál mě velmi zaujal. Dobře zpracovaný, hodně vypovídající o době i o lidech.(30.8.2012)

Můj tip: Gattch.(28.5.2010)

Kdo je praotcem československého bigbítu - na to se dá odpovědět jenom jedním jediným způsobem: Švanda Dudák (pravil Jan Spálený).(29.11.2013)

Obsáhlý průvodce rockovou hudbou druhé poloviny dvacátého století u nás. Pár chybiček by se našlo, ale přesto je to výborné.(18.1.2003)

Tak tohle jde hodně mimo mě, ale chápu, že mnoha lidem se to fakt líbí.(9.7.2010)

Co sem viděl, to mě zaujalo - a nejsem v tomto bíigbíťáckým směru žádný hudební fajnšmekr.(25.3.2012)

Naprosto dokonalý dokument o historii Československého bigbítu. Jeho výborné zpracování však není tak úplně důležité. Díky r.v. 1998 se totiž máme ještě setkat s mnoha lidmi, kteří tu již s námi dnes nejsou a v tom je skutečná hodnota seriálu.(23.8.2010)

Za tento seriál jako milovník nejen bigbítu dávám **********, což je dvojnásobek povolené hodnoty. Některé díly jsem viděl až 4x. Bravo Křístku, Suchý a Tyci. Inspirován seriálem jsem si pořídil ranné Synkopy, Matadors, Blue Effect a Božského Deža!(22.9.2010)

Hudebni nostalgie.(21.10.2014)

Mno tak hlavně ta část o punku, že jo. Die Toten Hosen, štěrk na Michala Davida a undergroundovky!(24.2.2015)

Není co vytknout. Perfektní, velice obsáhlý dokumentární cyklus...(28.5.2010)

Skvělý dokumentární seriál sledující vývoj Rock'n Rollu a Bigbítu v zemi ovládané omezenou komunistickou diktaturou. Seriál má sice větší hodnotu pro pamětníky doby a fanoušky žánru (pro ostatní může být přeci jenom zdlouhavý...), ale přesto bych ho doporučil všem, kteří dobu nezažlili, nebo těm, kteří zapomněli na její nesvobodu a zoufalství.(6.9.2013)

On je to vlastně i sociologický průřez dobou.Za to že projekt spatřil světlo světa*****. Mohu mít výhrady,zvlášť stále stejné záběry, když koukáte na seriál v jednom zátahu, lezou na nervy-je mi jasně že v archívech toho asi více nebylo....(8.5.2010)

Jeden z nejlepších dokumentů k danému tématu. Výborné, věcné, poučné, nenápadné a přitom tak obrovské.(5.1.2010)

Výborný hudobný dokument. Veľa si už s toho pamätám. Mojím deťom stále hovorím, že 60 roky , to je najkrajšia hudba. Je to sloboda v hudbe a to strašne cítíť. Výborné....95%.(5.4.2010)

Za všechnu tu mravenčí práci, která se ve výsledku transformuje v radost diváka, potažmo posluchače.(26.9.2010)

Neskutečně roztahaný dokument o československém rocku alias bigbítu. Rozhodně by neuškodilo sestříhat tak na polovinu dílů a zbytek materiálu třeba vydat knižně. Navíc je seriál natočený klasickou českou dokumentární formou - pamětník sedící před černým plátnem a vyprávějící "příhody z natáčení". Kdyby byly doplněny nějaké záběry z terénu (třeba v této hospodě vznikli Plastici a tady na tom nádraží se je pokusili komančové zaniknout) a výrazně větším množstvím hudebních ukázek, rozhodně by z toho bylo zajímavější dílo. Navíc jsem v závěru došel k názoru, že dokument není objektivní a rozhodně nepokrývá kompletně celou historii našeho bigbítu. Já byl sice s výběrem témat a kapel naprosto spokojen, ale uznávám, že šlo pouze o omezený výsek, většinou pouze nezávislých a undergroundových kapel. Každopádně ale dokument předkládá dost zajímavých informací, pro mě například velmi překvapivé zjištění, že rock'n'roll do Československa přinesli Suchý a Šlitr.(16.1.2010)

Jedinecny a obsiahly dokument, pre muzikanta poklad...(29.8.2010)

Historie českého bigbítu! Spousta rozhovorů a zajímavostí. Nejsem pravidelným divákem, ale když jsem na to narazil, nepřepnul jsem..(2.12.2010)

Kdo se chce někdo něco dozvědět o bigbítu tohle není špatný dokumentární a vlastně také hudební seriál.(30.9.2013)

Jeden z nejlepších projektů ČT. Pro mládež narozenou po 89´ asi jen těžko pochopitelné dobrodružství rock/popu v Československu. Tolik zajímavých výpovědí, filmových záběrů, souvislostí a hlavně skvělé muziky. Perfektně sestříháno a celá koncepce seriálu je opravdu povedená.(19.3.2014)

MImořádný počin, díky za něj! O hvězdičku méně proto, že seriál je až příliš rozvláčný a některé díly, zabývající se přece jen měné zajímavými kapelami bych klidně oželel. Jinak ale palec jasně nahoru!(31.1.2019)

Viděl jsem asi dvě třetiny dílů, ale velká pochvala. Fundované, dostatečně kritické a zároveň očividně srdcem dělané. Zohle bych si vyloženě dal na DVD. Chopíte se toho někdo, prosím?(23.7.2009)

Není dokonalý, ale i tak je jedinečný.(8.6.2010)

Vynikající, obsáhlý a neuvěřitelně zajímavě udělaný dokument, nejen pro fanoušky žánru.(8.6.2010)

Geniálna vec pre mnoho generácií. Nadčasové dielo, 42 hodín skvelých príbehov, faktov, piesní a úžasne zachytenej atmosféry.(23.11.2017)

Obávám se, že už nikdy nic podobného natočeno nebude. Ať se to týká hudby nebo umění vůbec....(15.3.2008)

Výtečná sonda do počátků českého rocku fungující zároveň jako zpověď doby. Je smutné kolik výborných kapel pohřbil minulý režim.(31.1.2010)

Projekt robený s obrovským prehľadom v hudbe, v ktorom sa vyjadrujú nielen kritici, ale najmä samotný hudobníci, čo mu dáva punc autentickosti. Oceňujem tú neuveriteľnú námahu a piplačku to dať celé dokopy, ale stálo to za to. A hlavne sa to urobilo v čase, keď sa ešte veľa hudobníkov mohlo k danej dobe vyjadriť. Do budúcnosti ide o hudobný dokument ťažko vyčísliteľnej hodnoty.(19.7.2010)

Plné hodnocení patří autorům tohoto seriálu, který se snažil jedněm připomenout, a druhým ukázat, jak těžké to měly kapely, které se odlišovaly od hlavního proudu nejen hudbou, ale i svou filozofií. Seriál mapuje všechny novovlnné spolky, punk, bigbeat, a věnuje jim prostor, který si rozhodně zaslouží. Kde jsou ty časy Létajících břitev, Mrtvých maminek, Odvážných bobříků a Třírychlostních Pepíčků.. :)(8.6.2007)

Povedené. Snad až na díly ze 60. let, které jsou nudné stejně jako jimi mapované kapely (je kuriózní, že jde zrovna o zlatá šedesátá). Pravda, tenkrát byl český bigbít v plenkách, ale myslím, že některé amatérské rockové kapely si v dokumentu dopřály až zbytečně velký prostor. Nejraději mám novou vlnu 80. let, proto i díly z této doby mám nejraději. Tvůrci si zaslouží pochvalu i za zajímavé vizuální ztvárnění série, kdy nahrávky, ke kterým se nezachoval obraz, jsou doplněny mnohdy skutečně vynikajícími archivními i současnými ilustrativními záběry.(17.9.2010)

42 hodin tu kecají vlasatí chlapi, kteří se nějak zasekli v 70. letech :) Ba ne, pár dílů bylo dobrejch...(20.11.2010)

Ako veľký fanda rockovej (či už oficiálnej a či undergroundovej) muziky si tento seriál veľmi cením. ČT natočila fakt cenné dielo. Škoda že slovenský bigbít nie je takto skvelo dotiahnutý dokonca.(26.5.2008)

• Arequipa

Už po prvním díle mám pocit, že tohle bude parádní dokument. A to ty lepší věci nepochybně ještě přijdou. Pokud vás minul tenhle první a váháte, jestli se ještě dívat, neváhejte.:-)(2.1.2010)

Bible každýho rockera. A pro nerockery povinný pořad k doplnění základního vzdělání. Pro mě jednoznačně nejlepší pořad České televize v její historii. Skvělá takřka ,,hodinářská" práce, která nezapomněla opravdu na nikoho.(19.9.2012)

Tvůrcům patří veliké díky za zdokumentování a poskládání archivních materiálů.(24.10.2009)

Profesionálně odvedená práce při výrobě tohoto projektu je cítit v každé minutě. V dokumentární práci patříme bez nadsázky mezi světové špičky. Lehkým zpravodajským způsobem seriál mapuje vznik hudebního žánru zvaný Big Beat, na našem území. V prvním díle se věnujeme Rock and Rollu a tvůrci zpovídají různé lidi, kteří jsou odpovědní za prezentaci tohoto stylu u nás v naší republice. Dokumentární seriál obsahuje neuvěřitelných čtyřicet dva pokračování, a já za sebe mužů říci, že Big Bít snese hravě srovnání s jinými dokumentárními hudebními pořady světového formátu, jako jsou produkty např. stanice BBC.(5.1.2010)

Výborný pořad, který dopodrobna popisuje české rockové dějiny od 60. let.. I přes to, že mě až na Blue Effect anebo třeba Mňágu český rock příliš nezajímá, je zajímavé, jak se v době komunistů kapely probíjely ke slávě a rozhodně k mnoha muzikantům mám obrovský respekt.(21.3.2010)

Mimořádně skvělý dokument , který mapuje muzikantskou historii a který může sloužit i jako studijní materiál . Rovněž laika výtečně zaujme .(9.4.2010)

Ten seriál nemá chybu. A nejen s ohledem na historii hudebních těles, některé díly jsou věnovány i technické stránce věci, tedy snímačům, elektrickým kytarám, syntetizérům, zesilovačům... a krádežím rozhlasových reproduktorů ze sloupů veřejného osvětlení... Tento projekt se ČT opravdu povedl a je to jedna z mála věcí, u nichž opravdu koncesionářských poplatků nelituji.(21.4.2010)

V rámci žánru a tématu výborný dokumentarní seriál z různých období big beatu u nás.(13.12.2012)

Nekonečně záslužné, důležité etc... Absolutní nutnost pro hudební fandy, ale i pro ty kdo se zajímají o naší moderní historii. Pět hvězdiček nedávám kvůli jisté nevyváženosti, ale to může být můj subjektivní pocit - jak se čemu věnuje pozornost. Pevně doufám, že celý seriál vyjde konečně na DVD a to prosím rozšířený - toho zajímavého musí být ve střižně ještě spousta a má zvědavost je nekonečná!:-) A nemohl by nějaký movitý filantrop prostě vrazit prašule na shrnující projekt - kniha, DVD, CD... Jen si to představte... Takovéhle projekty (stejně jako třeba restaurování a digitalizace české a československé filmové klasiky, vydávání sebraných spisů..., dokompletování Semaforské edice...) by totiž mohli odpovědět na otázku: Kdo jsme. A to by nás mělo zajímat. To je ovšem sci fi. Na otázku: Kdo jsme odpovídáme Mistrostvím světa v Liberci a bojem o 30korun u doktora. Zpět k Bigbítu: Krom hudebně-historické stránky kvituji, že tvůrci dali prostor i různým žabomyším válkám a ješitnostem našich zasloužilých rockerů. Nekonečně vtipná sebeprezentace Ringo Čecha, který každou větou začíná zájmenem Já. Záměrně zábavné hlášky Z. Juračky - "Ringo, ty tlouštíku..." "Jirka Korn tam seděl, oči jako puky". Sympatická slušnost Radima Hladíka. Překvapující střízlivost /má své meze) Petra Jandy... Excentričnost Mariána Vargy... Mejla Hlavsa... TOTÁLNÍ RESPEKT TVŮRCŮM.(22.1.2010)

Když běžel poprvé neutekl mě jediný díl.(8.2.2010)

Nejlepší dokument o českém bigbeatu a o jeho velikánech i méně známých riffech a tvářích. Víte, že Janis Joplin měla po cestě ve vlaku, která trvala pět dní 65 pohlavních styků???:D:D:D To jen tak, protže komentář ´´Nejlepší dokument o ...´´ by byl bezpředmětnej, tak aspoň něco, co nemusí úplně všichni vědět...:D:)(25.10.2010)

Absolutní top!Ted by to ještě chtělo seriál o ,,Máničkách,,!!!!(17.7.2011)

Vynikající a záslužná práce dát toto vše dohromady pro fanoušky českého bigbítu. Jen je hrůza kolik zde vystupujících muzikantů mezitím už zase zemřelo(16.2.2012)

Dokonalé, víc netřeba říci!(1.7.2017)

Vynikající projekt Zdeňka Suchýho, ani nevím jestli tomu něco chybělo!! Asi nic, jen mně vadil vysílací čas, ale to sem moc nepatří. Vydařené dílko, za pět!!(10.1.2003)

Dobře odvedená práce do nejmenších detailů. Muselo to zabrat spoustu času, mravenčího pídění se po maličkostech, shánění jednotlivých nahrávek, obrázků, záběrů, lidí. Ani pět hvězdiček nestačí na ocenění významu tohoto seriálu.(7.2.2010)

Tenhle seriál by měli povinně sledovat všichni! Možná by je pak přešly kecy typu, jak to bylo za komunismu skvělý a že se lidi vlastně měli dobře. Skvělá ukázka života za minulého režimu z pohledu rockerů, kteří to tenkrát opravdu neměli lehké.(23.7.2010)

Lidem, kteří tuhle dokumentární sérii dali dohromady bych bez váhání políbil nohy. Je v něm obsaženo naprosto vše co srdce českého bigbíťáka potřebuje.(14.9.2010)

Tenhle dokumentární epos je úplně nejvíc. Začíná to hudbou mých rodičů a končí to v mých dvaceti letech. Je to pro mě neuvěřitelný retro a připomenutí toho co jsem kdy poslouchal. Nejraději mám ty díly o "nové vlně".(8.10.2010)

prvych 10-12 dielov waw potom trochu slabsie ale aj tak super dokument...(27.8.2017)

Viděl jsem zatím první dva díly a jsem nadšen. Viz komentář Radek99. Bylo by také zajímavé uvést, co dělaly a dělají bývalé hvězdy kapel poté, co se jejich slavná tělesa rozpadla. 100%. Vracím se k hodnocení po shlédnutí kompletního seriálu. Pro mě je to skutečně velká encyklopedie česko-slovenské hudby zasazená do totalitní doby, tedy přínos ve dvou rovinách. Některé díly byly opravdu na 100%, ale pár jich zase bylo o dost slabších. Tu kvalitu ale beru především podle hudby, která tam zazněla. Pro mě je bigbít synonymem pro rock, hard rock, rock and roll, heavy metal, punk, rozhodně ale ne pro folk, písničkáře apod. Pokud se tam objeví kapely jako Oceán apod., je to pro mě spíš odpad. Jako velké minus je třeba hodnotit téměř absenci našeho největšího rockera Jirky Schelingera - byla o něm jen velmi krátká zmínka a nepochopitelně ukázky z jeho popových buble-gumů, aniž by pustily jeho pravý bigbít. První část seriálu byla pro mě rozhodně zajímavější, neboť i hudba šedesátých let je prostě nepřekonatelná (obecně). 70. léta ještě po hudební stránce ujdou, ale 80. léta to už za moc nestojí. Chyběla mi zde i zmínka o tehdy dost populární skupině Kern. Celkově tedy opravdu výborný seriál, ale hodnocení musím snížit na 90% (cca první polovina kolem 100%, druhá kolem 80%, ovšem některé díly jsem se i nudil a trápil, ty bych hodnotil stěží 60%). 28.11.10.(13.1.2010)

Naprostý obdiv a absolutorium tvúrcům tohoto úžasného projektu.Je tam prostě vše(24.3.2010)

Zezačátku to bylo dobrý a člověku připadalo, že si prochází tou historií. Pak se z toho ale stala taková zeď nářků, ke který si starý bigbíťáci choděj vylejt svůj mindrák z toho, že už si nikdo neváží, jak tenkrát svou hudbou bojovali proti režimu.(17.1.2011)

Dobrý dokument - nulová sledovanost.(19.2.2011)

Geniálně pojatá freska každodenního života a kultury v komunistickém Československu. Nejlepší dokumentární film o hudbě, jaký znám. Samotná muzika zde slouží jako východisko pro sociální, kulturní i ekonomickou introspekci do zlatých šedesátých let i normalizační šedi.(12.12.2011)

Skutečně velice obsáhlé dílo,které mi ledacos o naší tvorbě vysvětlilo.Do některých jsem se víc zbláznil (P.Skoumal ),některé jsem začal nenávidět.(P.Janda ).Tento projekt u nás nemá obdoby.(1.2.2013)

Toto není jen pořad nebo dokument, je to projekt, srovnatelný s knihou či encyklopedií zanechaný dalším generacím....(8.1.2014)

Naprosto nej TOP pořad Český televize a vůbec!!! Díky Sucháči a všem co na tom makali! Jsem nadšen. Za mě 10 hvězd **********(18.3.2015)

vynikající, obsáhlé, zaujímavé(26.4.2010)

Slabikář,čítanka,písanka a povinná četba historie československé nejen rockové hudební tvorby.A když už nic,tak aspoň dal autor protagonistům šanci se po dlouhé době,až byly hlavy střízlivé,usmířit a narovnat vztahy.Teda jen těm přeživším.O těch druhých už jen v dobrém.(2.8.2010)

Viděl jsem jenom pár dílů, ale stály za to !(25.2.2011)

Necháte nás ve všech klubech tvrdej bigbít hrát...(9.5.2011)

Naprosto dokonalé dílo, díky tvůrcům a všem účastníkům. Vzácný a vzrušující obří dokument!(30.7.2013)

Tento určitě záslužný počin musí zaujmout i toho, kdo se muzice až tak nevěnuje, protože vypovídá o náladě a poměrech v naší společnosti. A ten, kdo se hudbě věnuje, má možnost se dovědět spoustu více či méně známých i neznámých věcí okolo dění v této branži. Určitě si autoři tu pětku zaslouží.(11.10.2013)

Tak toto je hudobný skvost!(14.12.2017)