Bigbít (TV seriál)

Dokumentární / Hudební

Česko, 1998, 42x60 min

Vojtěch Lindaur

Petr Skoumal

Vladimír Mišík, Jiří Černý, Radim Hladík st., Petr Janda, Michal Prokop, Jan Rejžek, Jaromír Tůma, Gustáv Husák (a.z.), František Ringo Čech, Viktor Sodoma, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Milan Knížák, Pavel Chrastina, Jan Antonín Pacák, Daniel Fikejz, Ivan Martin Jirous, Peter Lipa, Karel Gott, Jiří Suchý, Pavel Bobek, Miki Volek, Vilém Čok, Josef Laufer, Milan Mejla Hlavsa, Marian Varga, Filip Topol, Jana Kratochvílová, Marie Rottrová, Pavol Hammel, Jiří Korn, Karel Černoch, Miroslav Žbirka, Jan Burian, Jaroslav Hutka, Jaromír Nohavica, Petr Fiala, Pavel Zajíček, Iva Bittová, Petr Váša, Ivan Hlas, Jáchym Topol, Petr Cibulka, Petr Novák, Lumír Tuček, Peter Nagy, Jan Hrubý, Emil Viklický, Michal Dvořák, Pavel Novák, Kamil Střihavka, Vojtěch Havel, Jiří Chlumecký, Oskar Petr, Bob Frídl, Petr Ulrych, Oldřich Říha, Petr Brožek, Zdeněk Vřešťál, Zuzana Michnová, Ota Petřina, Martin Kučaj, Oldřich Veselý, Martin Němec, Pavel Richter, Tony Ducháček, Zuzana Navarová, Vít Sázavský, Ivo Plicka, Jaroslav Wykrent, Tomáš Kraus, Vladimír Tesařík, Leonid Iljič Brežněv, Lou Fanánek Hagen, Alexander Dubček (a.z.), Tomáš Pergl (a.z.), Kája Saudek, Pavel Lohonka, Pavel Váně, Robo Grigorov, Josef Janíček, Svatopluk Karásek, František Stárek, Jiří Kabeš, Jan Brabec (a.z.), Jan Hedl, Dan Horyna (a.z.), Petr Korál, Blanka Šrůmová, Vladislav Burda, Petr Ryba, Robert Kodym, Vladimír Václavek, Luboš Andršt, Imran Musa Zangi, Jaromír Helešic, Ondřej Konrád, Ivo Pavlík, Petr Ackermann, Joska Skalník, Jan Vozáry, Jiří Schelinger, Vojtěch Lindaur, Václav Bláha, Karel Kahovec, Čestmír Klos, Jožo Ráž, Ivan Bierhanzl, Zdeněk Kluka, Jaroslav Jeroným Neduha, Mikoláš Chadima, Pavel Fajt

Komentáře uživatelů k TV seriálu (83)

Jako jednoznačný klad bych viděla dlouhou stopáž, čili od kapel uslyšíme něco jiného než v tradičních dokumentech, kde stihnou leda tak "Jo jo, to bejvaly časy" a zbytek skončí ve střižně. Pro mě, nepamětníka, jedinečné nakouknutí do světa, který už neexistuje.(1.6.2010)

Dokonalé, víc netřeba říci!(1.7.2017)

Vynikající projekt Zdeňka Suchýho, ani nevím jestli tomu něco chybělo!! Asi nic, jen mně vadil vysílací čas, ale to sem moc nepatří. Vydařené dílko, za pět!!(10.1.2003)

Dobře odvedená práce do nejmenších detailů. Muselo to zabrat spoustu času, mravenčího pídění se po maličkostech, shánění jednotlivých nahrávek, obrázků, záběrů, lidí. Ani pět hvězdiček nestačí na ocenění významu tohoto seriálu.(7.2.2010)

Tenhle seriál by měli povinně sledovat všichni! Možná by je pak přešly kecy typu, jak to bylo za komunismu skvělý a že se lidi vlastně měli dobře. Skvělá ukázka života za minulého režimu z pohledu rockerů, kteří to tenkrát opravdu neměli lehké.(23.7.2010)

Lidem, kteří tuhle dokumentární sérii dali dohromady bych bez váhání políbil nohy. Je v něm obsaženo naprosto vše co srdce českého bigbíťáka potřebuje.(14.9.2010)

Tenhle dokumentární epos je úplně nejvíc. Začíná to hudbou mých rodičů a končí to v mých dvaceti letech. Je to pro mě neuvěřitelný retro a připomenutí toho co jsem kdy poslouchal. Nejraději mám ty díly o "nové vlně".(8.10.2010)

prvych 10-12 dielov waw potom trochu slabsie ale aj tak super dokument...(27.8.2017)

Viděl jsem zatím první dva díly a jsem nadšen. Viz komentář Radek99. Bylo by také zajímavé uvést, co dělaly a dělají bývalé hvězdy kapel poté, co se jejich slavná tělesa rozpadla. 100%. Vracím se k hodnocení po shlédnutí kompletního seriálu. Pro mě je to skutečně velká encyklopedie česko-slovenské hudby zasazená do totalitní doby, tedy přínos ve dvou rovinách. Některé díly byly opravdu na 100%, ale pár jich zase bylo o dost slabších. Tu kvalitu ale beru především podle hudby, která tam zazněla. Pro mě je bigbít synonymem pro rock, hard rock, rock and roll, heavy metal, punk, rozhodně ale ne pro folk, písničkáře apod. Pokud se tam objeví kapely jako Oceán apod., je to pro mě spíš odpad. Jako velké minus je třeba hodnotit téměř absenci našeho největšího rockera Jirky Schelingera - byla o něm jen velmi krátká zmínka a nepochopitelně ukázky z jeho popových buble-gumů, aniž by pustily jeho pravý bigbít. První část seriálu byla pro mě rozhodně zajímavější, neboť i hudba šedesátých let je prostě nepřekonatelná (obecně). 70. léta ještě po hudební stránce ujdou, ale 80. léta to už za moc nestojí. Chyběla mi zde i zmínka o tehdy dost populární skupině Kern. Celkově tedy opravdu výborný seriál, ale hodnocení musím snížit na 90% (cca první polovina kolem 100%, druhá kolem 80%, ovšem některé díly jsem se i nudil a trápil, ty bych hodnotil stěží 60%). 28.11.10.(13.1.2010)

Naprostý obdiv a absolutorium tvúrcům tohoto úžasného projektu.Je tam prostě vše(24.3.2010)

Zezačátku to bylo dobrý a člověku připadalo, že si prochází tou historií. Pak se z toho ale stala taková zeď nářků, ke který si starý bigbíťáci choděj vylejt svůj mindrák z toho, že už si nikdo neváží, jak tenkrát svou hudbou bojovali proti režimu.(17.1.2011)

Dobrý dokument - nulová sledovanost.(19.2.2011)

Geniálně pojatá freska každodenního života a kultury v komunistickém Československu. Nejlepší dokumentární film o hudbě, jaký znám. Samotná muzika zde slouží jako východisko pro sociální, kulturní i ekonomickou introspekci do zlatých šedesátých let i normalizační šedi.(12.12.2011)

Skutečně velice obsáhlé dílo,které mi ledacos o naší tvorbě vysvětlilo.Do některých jsem se víc zbláznil (P.Skoumal ),některé jsem začal nenávidět.(P.Janda ).Tento projekt u nás nemá obdoby.(1.2.2013)

Toto není jen pořad nebo dokument, je to projekt, srovnatelný s knihou či encyklopedií zanechaný dalším generacím....(8.1.2014)

Naprosto nej TOP pořad Český televize a vůbec!!! Díky Sucháči a všem co na tom makali! Jsem nadšen. Za mě 10 hvězd **********(18.3.2015)

vynikající, obsáhlé, zaujímavé(26.4.2010)

Slabikář,čítanka,písanka a povinná četba historie československé nejen rockové hudební tvorby.A když už nic,tak aspoň dal autor protagonistům šanci se po dlouhé době,až byly hlavy střízlivé,usmířit a narovnat vztahy.Teda jen těm přeživším.O těch druhých už jen v dobrém.(2.8.2010)

Viděl jsem jenom pár dílů, ale stály za to !(25.2.2011)

Necháte nás ve všech klubech tvrdej bigbít hrát...(9.5.2011)

Naprosto dokonalé dílo, díky tvůrcům a všem účastníkům. Vzácný a vzrušující obří dokument!(30.7.2013)