Do městě přijíždí nový upír. Spike, jak mu říkají, má v plánu zabít přemožitelku - nebyla by to jeho první velká trofej. Ředitel Snyder nařídil Buffy, aby se postarala o přípravu rodičovských schůzek. Navíc se blíží noc svatého Vigeouse, která dává upírům maximální sílu. (ArsenalEagle)

Arkanoid

Spike prekonal všetky doterajšie postavy. Nová krv, tak potrebná v Sunnydale, ozvláštnila seriál nielen humorom a akčnosťou, ale aj dramatickosťou a nepredvídateľnosťou. Jeho loajalita len sebe a Drusille z neho robí neriadneú strelu, pri ktorej nemôžete predpokladať výsledky jednotlivých dejových línií s veľkou pravdepodobnosťou. Pomohlo aj to, že skoro polovica epizódy sa zaoberala jednou akciou. ()

Milano33

A je to tu, na scénu nastupuje moja najobľúbenejšia postava seriálu! Spikeov príchod bol vážne fenomenálny. Jeho charakter je neskutočne komplexný, má charizma a jeho humor a hlášky sú naprosto božie. Spike proste válí! Vynikajúca posila. Ukradol si celú epizódu pre seba a dodal príbehu potrebnú šťavu. Jedná sa o velice obstojného protivníka Buffy. Je nepredvídateľný a nikto nevie, čo od neho môžu čakať. Dokonca aj Angela si podal. Ale musím uznať, že stretnutie po rokoch týchto dvoch upírov prebehlo naozaj senzačne. Nesmiem tiež opomenúť ani príchod šialenej Drussily. Záver tejto časti bezpochyby patril medzi to vôbec najlepšie, čo nám seriál doposiaľ predviedol. Tá finálna sekvencia oplývala atmosférou a parádnym thrillerovým napätím. A súboj medzi Spikeym a Buffy bol nesmierne pôsobivý. ()

Kacitr

Nový upír Spike. Hádám, že to nebylo sólové představení. Příjemné vyvážení humoru a lehkého hororu. Prostředí školy a devadesátky...lahoda. A jako bonus, zmínka o Praze! ()