Všichni v knihovně byli napadeni, Kendra zemřela, Gilese unesli a Willow je v bezvědomí. Buffy je jediná, kdo ještě může zastavit Angela v probuzení Acathly. Když se zdá situace bezvýchodná, získá nečekaného spojence. (ArsenalEagle)

Milano33

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Takže situácia sa stala o dosť spletitejšou, keď sa Buffy ocitla mimo zákon, bola vylúčená zo školy a Willow leží v nemocnici v bezvedomí. Ale tu, ako blesk z čistého neba, sa objavil Spike. Bolo neskutočné sledovať spoluprácu medzi Spikeom a Buffy. Je krásne, ako dokázal spoločný cieľ spojiť tích dvoch. Ich chémia a interakcia bola naprosto božia. Každú jednú scénu medzi nimi som si naplno užil. Oni sú proste boží a neuveriteľne ťahali celé finále. A záverečný súboj bol neskutočne epický a strhujúci. Šerm medzi Angelom a Buffy bol riadne pompézny a choreografický skvelo zvládnutý. A ako nechal Spike Buffy napospas Angelovi nemalo chybu. Willow sa preukázala ako schopná čarodejka a vrátila Angelovi dušu. Potom nastala tá smutná a dojemná časť, keď ho bola nútená zabiť. Silný koniec :(. “No weapons, no friends, no hope. Take all that away, and what's left?” ()

Mr.Apache

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Antická tragédie vrcholí velkolepým finále, v němž Buffy udělá něco, co byste nečekali nejspíš ani omylem. Je velká pravděpodobnost, že budete v šoku. (Buďto z její nečekané akce, nebo z celkového vývoje seriálu.) ()