Nelítostné denní světlo (S04E03) (epizoda)

The Harsh Light of Day

Akční / Drama / Fantasy / Romantický / Horor

USA, 1999, 44 min

Spike is back and he's a bloody animal! Tohle je teprve ten pravý fajnšmekrovský start, jaký si čtvrtá série zasloužila. Klidně přeskočte dvě slabší úvodní epizody a začněte tímhle nářezem. To kruté světlo dne je jednoznačně na úrovni nejlepších epizod třetí řady, v níž Spike paradoxně téměř absentoval. V této sérii však už dostane prostor jaký si zaslouží. (Harmony: "Ty máš ten tunel raději než mě. Spike: "I syfilis mám raději než tebe." A i když úplně vynecháme chvalozpěv na rebelského krvesaje, pořád tady máme výživné drobnůstky, jako když Scoobies šmejdí po Gilesově bytě a objevují důkazy o jeho "povrchnosti" (televize) či na ex-Pozorovatele poněkud nečekané artefakty (sbírka vinylových desek). Jeden z nejlepších vtípků ovšem padne, když Alex pomáhá Gilesovi řadit svazky v jeho knihovně a stěžuje si: "Já nechápu ten váš šílený systém." Giles: "Systém? To je abeceda." A jen tak na okraj, abychom snad pro samé přehršle vtipných dialogů nezapomněli na akci: Nejlepší souboj Buffy vs Spike hledejte právě zde.(11.9.2017)