Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál)

Buffy the Vampire Slayer

Buffy, premožiteľka upírov

Akční / Drama / Fantasy / Romantický / Horor

USA, 1997 - 2003, 105 h 47 min (Minutáž: 144x44 min)

Sarah Michelle Gellar, Nicholas Brendon, Alyson Hannigan, Anthony Head, David Boreanaz, Seth Green, Emma Caulfield, Marc Blucas, Charisma Carpenter, Michelle Trachtenberg, James Marsters, Amber Benson, Juliet Landau, Kristine Sutherland, Mercedes McNab, Alexis Denisof, Eliza Dushku, Danny Strong, D.B. Woodside, Armin Shimerman, Lindsay Crouse, Clare Kramer, Charlie Weber, Julie Benz, Dominic Keating, Ezra Buzzington, Jack Conley, Alexandra Breckenridge, Rob Nagle, Chaney Kley, Tom Lenk, Amy Adams, Jason Behr, Andy Hallett, Nathan Fillion, Eric Balfour, Harry Groener, Harris Yulin, Leonard Roberts, Azura Skye, Brian Tee, Ivana Milicevic, Shawn Pyfrom, Vincent Schiavelli, Ashanti, Bonita Friedericy, Kal Penn, Amber Tamblyn, Wentworth Miller, Clea DuVall, Michael Bailey Smith, Charles Cyphers, Kavan Reece, Pasha D. Lychnikoff, Andrew Aguilar, Rachel Bilson, Rudolf Martin, Thomas G. Waites, Megahn Perry, Nichole Hiltz, Geoff Meed, Pat Crawford Brown, Joss Whedon, Nicole Prescott, Kathryn Joosten, Carmine Giovinazzo, Wade Williams, Glenn Morshower, Riki Lindhome, Brian Thompson, Jordan Belfi, Kevin Rankin, Shonda Farr, Felicia Day, Megalyn Echikunwoke, Mark Deakins, Susan Ruttan, Nancy Lenehan, Caroline Lagerfelt, Dania Ramirez, Katharine Towne, Indigo, Justin Shilton, Brian Poth, Michael Bacall, Hallie Lambert, Jennifer Slimko, John Ritter, Damani Roberts, Serena Scott Thomas, Gil Birmingham, Nathan Anderson, Gregory Scott Cummins, Noel Gugliemi, Chad Lindberg, Todd Babcock, Lalaine, Channon Roe, John Hawkes, Andy Umberger, Michele Nordin, James Stephens, Michael Manasseri, Jack McGee, Jennifer Sky, Jeremy Ratchford, Brian Gross, Greg Vaughan, Kali Rocha, Adam Kaufman, Musetta Vander, Lee Garlington, Mageina Tovah, Ally Maki, Julia Ling, Mark Ginther, Ryan Browning, Jordana Spiro, Ara Celi, Lorna Scott, JR Reed, Demetra Raven, Josh Jacobson, Christophe Beck, Will Rothhaar, Aldis Hodge, Jeremy Foley, Bianca Lawson, Christopher Wiehl, Bailey Chase, Willie Garson, Jay Michael Ferguson, Ginger Williams, Robin Atkin Downes, Scott Gurney, Phill Lewis, David Haydn-Jones, Lisa Jay, Clayne Crawford, Sarah Hagan, Kristy Wu, Kirsten Nelson, Steve Rankin, John Timmons, Jeff Denton, Jarrad Paul, James Parks, Jeff Kober, Ana Maria Lagasca, Jordi Vilasuso, Jack Plotnick, Walter Jones, Thad Luckinbill, Jennifer Hetrick, Yan England, Persia White, Richard Beatty, Sean Moran, Robin Sachs, Billy Maddox, Marti Noxon, Kaycee Shank, Michael Emanuel, Lindsay Taylor, Kevin Daniels, Keram Malicki-Sánchez, Mark Metcalf, Twyla Banks, Coby Bell, J. Evan Bonifant, Bruno Gunn, Ryan Francis, Rae'Ven Larrymore Kelly, Brent Jennings, Robin Riker, Clara Bryant, Garrett Brawith, Christian Clemenson, Mitch Morris, Alastair Duncan, Ken Lerner, Pedro Pascal, Casey Sander, Richard Herd, Clint Culp, Kevin Weisman, Roger W. Morrissey, Bryan Friday, Todd Stashwick, Brooke Bloom, Angela Sarafyan, Darin Heames, Ravil Isjanov, Karim Prince, Steven W. Bailey, Chad Stahelski, Whitney Dylan, Julia Lee, Keith Allan, Jeremy Howard, David Brisbin, George Wallace, Kevin Carter, Heather Sossaman, David Zepeda, James Wellington, Michael Harney, Rob Boltin, Jeffrey Nicholas Brown, Lance E. Nichols, Rick Zieff, Bryan Cuprill, Elizabeth Anne Allen, David Wells, Amanda Fuller, Loanne Bishop, Brett Moses, Jan Hoag, Darris Love, Suzanne Krull, Andrea Baker, Time Winters, Ethan Erickson, Chi Moui Lo, J Barton, Tom Kiesche, Clayton J. Barber, Brandon Keener, Patrick Belton, Barbara Whinnery, Fab Filippo, Anne Betancourt, Ken Strunk, Lily Knight, David Meunier, Jimmie F. Skaggs, Miriam Flynn, John O'Leary, Michael Warren, Jarrett Lennon, Franc Ross, Jack Donner, Ken Thorley, Carlease Burke, Keith Campbell, Abigail Mavity, Ciaran Hope, David Fury, Mark Gantt, Scott Duthie, Kevin Christy, Susan Chuang, Barbara Pilavin, Adam Paul, Kate Orsini, Paul Gutrecht, Ken Feinberg, Tamara Braun, Oliver Muirhead, Robert Noble, John Ennis, Adam Busch, Justin Urich, Jeremy Roberts, Steven Gilborn, Susan Leslie, Zitto Kazann, Patricia Bethune, Thomas Bellin, Chad Todhunter, Anthony Steven Giordano, Larry Clarke, Cameron Bender, Jack Knight, Scot Zeller, Paul Greenberg, Scott Hamm, Alexandra Johnes, Rob Benedict, Mark Burnham, Douglas Bennett, Ace Mask, Teddy Lane Jr., James Lew, Eion Bailey, Justin Jon Ross, Tom Wyner, Ryan Bittle, Sean Lennon, Mičiko Nišiwaki, Kavan Smith, Larry Bagby, Marjorie Lovett, James MacDonald, James Lurie, Parry Shen, Alice Faye (a.z.), Robert Young (a.z.), Andrew Ducote, Robert Munic, Meredith Salenger, Christopher Gorham, Conchata Ferrell, Shane West, Richard Riehle, K. Todd Freeman, Ian Abercrombie, Nick Cornish, Michael Cudlitz, Ron Roggé, Harris Yulin (a.z.), Norma Michaels, Corey Michael Blake, Mark Metcalf (a.z.), Jack Plotnick (a.z.), Justin Doran, Harry Groener (a.z.), Michael Manasseri (a.z.), K. Todd Freeman (a.z.), Monica Serene Garnich, Robert Catrini, Paige Moss, Doug Jones, John Saint Ryan, James M. Connor, Conor O'Farrell, Nick Chinlund, Debbie Lee Carrington, Abraham Benrubi, Paul Bates, Sujata Day, Asher Glaser, Kelli Garner, Joel Grey, Craig Zimmerman, Robert Vito, Jonathan Goldstein, Matthew R. Anderson, Daniel Hagen, Brent Hinkley, Christopher Emerson, Amy Hathaway, Rachael Bella, Zachery Ty Bryan, AJ Wedding, Charisma Carpenter (a.z.), Robinne Lee, Aimee Mann, Courtnee Draper, Rif Hutton, K.D. Aubert, David Boreanaz (a.z.), Miranda Kwok, Dorian Missick, Roberto Santos, Carlos Jacott, Dean Butler, Wendy Worthington, Mark Ankeny, Pat Skipper, Rick Scarry, Terence Bernie Hines, Tanoai Reed, Jason Dean Hall, Andrew J. Ferchland, Edith Fields, Keith MacKechnie, Jean Speegle Howard, Edward Edwards, Joe Howard, Rick Stear, Don Dowe, Stefan Umstead, Alex Skuby, Camila Griggs, Harrison Young, Jack Stehlin, Mel Fair, Steven M. Porter, Laura Silverman, James Jude Courtney, Brian Turk, Jeff Ricketts, Denise Dowse, Vaughn Armstrong, Paul Darrigo, Jim Lau, Dierdre Holder, Bru Muller, William Forward

Jelikož dost často vzpomínám na slova jednoho recenzeta na IMDB vztahující se k seriálu Xena ("This is an intelligent show, pretending to be dumb. I'm OK with that.") a jelikož něco podobného cítím i zde, rozhodl jsem se dát tomuto seriálu, z něhož jsem nikdy neviděl ani minutu, na stará kolena šanci. Inteligentnějšímu čitateli zdejších recenzí totiž musí po jejich pročtení začít být nápadné, že recenzenti, kteří viděli všech 7 sezón seriálu hodnotí v převážné většině pěti hvězdičkami (a nemálo z nich prohlašuje, že se jedná o nejlepší seriál všech dob), zatímco ti povrchnější, vzpomínající na doby kdy jako teenageři či děti zahlédli několik epizod v televizi v nadabované verzi, většinou toto dílko házejí do odpadu. Jedná se tedy o podobný případ jako Xena? Je tohle skvělý a inteligentní seriál, který pouze předstírá, že se jedná o teenagerský blábol o prsaté blondýnce nakopávající prdel postavám v ohyzdných maskách? Jsem zvědav na výsledek. 1. SÉRIE: Začátek není nezajímavý, hlášky občas skřípou, občasné výborné nápady a situace. Vcelku koukatelné.... Ke konci mírné zlepšení, epizoda The Puppet Master výborná. "Chucky" mě prostě dostal... Verdikt: Zatím řekněme ***1/2. 2. SÉRIE: Začátek super, první epizoda překonala zatím všechny dřívější. Hustá atmosféra a super hlášky. Jen tak dál... Dál mají díly celkem kolísavou úroveň, třeba Reptile Boy fakt nic moc, ale Lie To Me super. Po přelomovém dvoudílu Surprise/Innocence nabral seriál ty správné grády. Závěrečný dvoudíl Totální nářez. Celkově byla druhá série nesrovnatelně lepší než první, nebýt fillerových dílů, je to nářez od začátku do konce. Ale i tak hodnotím za *****. Nekompromisně. Hurá na trojku... 3. SÉRIE: Well, začátek přinesl mírné zklamání. Ale není divu, protože druhá půlka 2. sezony nastavila laťku proklatě vysoko a navíc jsme přišli o tři zásadní postavy, které se dosud staraly o zábavu. Ale snad se blýská na lepší časy, díl Homecoming byl zatím jedním z nejlepších vůbec... Tak jo, třetí sezona skončila celkem kataklysmaticky, k čemuž se schylovalo už tak od půlky série, což jí přidalo na půvabu, protože v podstatě skončily vycpávkové díly. Musím se ale přiznat, že druhá sezona mě brala víc. No jo, my romantici... Celkově **** 4.SÉRIE: Začátky na vysoké škole jsou pro Buffy velmi rozpačité a celkem rozpačitý je i začátek 4. sezóny a musím se přiznat, že o malinko víc mě baví poněkud temnější spinoff Angel, který jsem začal paralelně sledovat. Nejlepší díl zatím "o začarovaném domě". Jeden z nejatmosféričtějších dílů vůbec. Jen tak dál... Epizoda 7 výborná. Samozřejmě zejména díky Spikovi. Události nabraly poměrně zajímavý směr, zase se dost těším na pokračování.... Tak jo, Spike je zpě zřejmě natrvalo a seriálu to určitě svědčí. 409 výborná, ovšem 410, tedy "nemluvící" epizoda, ta byla naprosto geniální. 4. série se doufejme definitivně zvedla a kráčí k pětihvězdičkovým výšinám....... tak a 4. sezona je ukonce. Celkově se dá říct, že byla mírně rozháraná a nevyrovnaná, ale vyznačovala se skvělými epizodami, z nichž možná úplně nejlepší byla ta poslední, připomínající městečko Twin Peaks. A hvězdičky? asi ****. 5. SÉRIE začala parádně. První díl, Dracula, to byla chuťovka a ve druhém zase hraje prim (POZOR SPOILER) Buffyina sestra.... v čem ale zatím tato sezona opravdu vyniká, je pohrávání si s očekáváním diváka, kdy v příští chvíli přijde něco, co člověk naprosto nečeká. Jen tak dál, Buffy mě opět hodně, hodně baví.... Co říct k dílu "Fool For Love"? Snad jenom to, že pátou sérii bych fakt přál vidět všem těm chytrákům, co dali Buffy odpad nebo jednu hvězdičku. Nebo dvě. Nebo tři. Pátá série se skvělá... Po 10. díle... napadlo mě, že tento seriál konečně dospěl... po porodních bolestech v první sérii, po dalších sériích dospívání je tady to pravé. Suveréně nejlepší série... A myslím, že epizoda 516 - The Body - moje slova do puntíku potvrdila. Freaking awesome. No a závěr této série trumfnul všechno, co tady zatím bylo. Nemám slov. ***** Po úvodním dvoudílu je Buffy zpět a 6. SÉRIE může začít. A začíná poměrně vlažně. Jako by tvůrci trošku tápali, kam vlastně teď mají směřovat. Až... až přišla muzikální epizoda číslo 7. Těšil jsem se na ni hodně, ale výsledek předčil mé očekávání. Čekal jsem takovou zajímavou výplň a dočkal jsem se epizody, která děj seriálu posunula zatím nejvíc vpřed ze všech epizod této série. Vše naprosto geniálně podané jako muzikál. Hned jsem si musel pustit další epizodu, která rozhodně nezklamala. Naopak. Sedmička a osmička zatím nejlepší. A u toho už zůstalo. 6. sezóna působí tak trošku dojmem zbytečné nástavby, kdy tvůrci poměrně tápou a i když jse jedná o nejtemnější a nedrsnější řadu, nevyskytuje se zde vlastně trošku paradoxně žádný pořádný záporák, tedy až na trio nerdů, které působí většinou hodně směšně. Řekněme ***1/2. 7. SÉRIE znamená tak trošku návrat ke kořenům. Ze začátku velmi rozverné, dokonce je zpátky i Sunnydale High a člověk nemůže nezamáčknout slzičku nostalgie. Epizody nikam moc nesměřují, jsem zvědav, kdy příjde nějaký zvrat nebo tak něco. Uvidíme... Tak zvrat se úplně nekonal, nicméně od chvíle, kdy začlo vše směřovat ke kataklysmatickému finále, nabrala Buffy zase grády a poněkud napravila neodbytný pocit, že by bylo lepší, kdyby všechno skončilo 5. sérií a poslední dvě se vůbc nekonaly. Nakonec jsem ale rád, že natočeny byly a líbilo se mi i finále s poměrně otevřeným koncem, na který navazuje komiks od Josse Whedona, což už je ale jiná písnička. Takže ze **** FINÁLNÍ VERDIKT: Možná se nejedná o nejlepší seriál, který byl kdy natočen, ale jeden z nejlepších určitě. Můžu jenom litovat, že jsem ho nesledoval v době, kdy byl vysílán. Ovšem i takto, po mnoha letech, má kouzlo a šmrnc a na spoustu dílů se určitě podívám znovu, protože postavy jako Buffy, Willow, Giles, Xander nebo Dawn jsou nezapomenutelné..(1.11.2009)

Buffy jsem objevil asi ve třínácti letech, když jsem kroužil videopůjčovnou a zaujala mě sličná blondýna na obalu VHS. Neváhal jsem a videokazetu jsem si půjčil. Vůbec jsem nevěděl, že je to seriál. Byl jsem v tu dobu ještě odtržen od světa internetu. Hned první dvoudíl mě zaujal ( na VHS 90 min. ) a potom jsem si všimnul že jsou ještě dva další filmy na VHS, které obsahují epizody z druhé série . ( linie s Angelusem ). Samozřejmě i ty jsem si půjčil a tím to skončilo. Naštěstí jen na chvíli. Naše milá televize vypustila konečně něco kvalitního. Dočkaly jsme se prvních tří řad. Bohužel úspěch seriál moc neslavil. Hold v dobu kdy je u nás trhák Kobra 11 apod. nemá tento seriál šanci se u nás chytit. Nyní vede Ulice a Ordinace, takže šance není ani nyní. Stačí se podívat na hodnocení Angela, dříve v červených číslech, ale po uvedení do tv se propadl. Myslím, že tohle pro začátek stačilo. Nyní bych se věnoval samotnému seriálu. A to všem sedmi řadám. 1. Série – Pán 7/10 – První a nejslabší série, ale i přesto se najdou díly, které si budu pamatovat. Tato série nás spíše seznámí s postavami. Naskytujou nám otázky, kdo vlastně je ? Ten tajemný muž, který krouží kolem Buffy. Hlavní záporák je sice zapomínán, ale mé sympatie vždy měl. Díly jako Nigtmares a Prophecy girl jsou jedny z prvních, které si vždy budu pamatovat. 2. Série – Angelus 10/10 – Tak tohle je už úplně jiná káva. Pro mě osobně dlouho má nejoblíbenější série. Do seriálu zavítají nové postavy , kde nejvíce asi zaujme Spike, jehož potencionál se později využije, ale o tom později. Sice se najde pár slabých dílů, ale to nám vše vynahradí díly ze skvělým Angelusem. Finále této řady si budu stále pamatovat. Pokud bych jí měl shrnout pár slovy tak tato série je temná, vtipná, romantická. 3. Série – Starosta 8/10 – Dlouho dobu má nejméně oblíbená série, ale i k ní jsem si cestu našel. Opět se na scéně objeví pár nových postav a jedna nás opustí. Nová Slayer Faith tu sehraje asi největší roli v této řadě. Tuto postavu jsem zprvu nemusel. Vadit mi přestala až v Angelovi. Někdy si říkám, že se jí seriály věnovali až moc. Proto pro mě záporák této série hraje trochu druhé housle. Na druhou stranu má vše co by měl záporák mít. Škoda, že se na konci promění v monstum. Přece jen dnes už to působí trochu vtipně. Střední nám skončila a vydáváme se na vysokou. A dá se říct, že nyní to bude úplně jiný seriál. 4. Série. – Iniciativa 8/10 – Spike, Riley, Tara, Anya to nám jich přibylo. A jak rychle jsem si na ně dokázal zvyknout. Spike samozřejmě vede. Odchod Oze zamrzel, ale nové postavy nám to vynahradili. Série, která nemá hlavní příběhovou linii ? Tak to bych se prosím hádal. Sice se nám záporák odhalí trošku pozějc, ale hodně věcí k tomu směřuje. A epizodní díly jsou naprosto skvěle. Přece jen si neodpustím, že rozjezd je trochu pomalejší. Ale to je vlastně úplně jedno, když ná Vás Joss vychrlí díl Hush. A budete si pamatovat jen to dobré. Finále této řady pro mě naprosto epické. A poslední díl nám dává už tušit, že v příští řadě příjde něco velikého. 5. Série. – Glory 10/10 – Tak tato série u mě soupeří o první místo z šestou a stále nemá vítěze. Postava Dawn do seriálu zapadne způsobem, jako by tam fakt byla už od úplného začátku. Výměna Gilesova bytu za Magic Box taky prospěl. Tohle místo jsem si zamiloval, ale stále vede střední. Spike tu konečně dostává prostor a je už hlavní postavou seriálu ( a pro mě vůbec jedna z nejlepšich seriálových či filmových postav co vznikla ) . Linie této řady se mi líbí nejvíce ze všech. Stejně tak i ubrečené finále. Čím je tato série ještě výjimečná. Je to, že nás opustí sice vedlejší postava, ale pro seriál velice důležitá. Podle mě v těchto dílech se ukazuje, že tento seriál není jenom o zabíjení upírů, ale i obyčejném životě. 6. Série – Trio – 10/10 – Nebo spíše Evil Willow , tento název by se mi asi líbil více. Každopádně trio hraje důležitou roli vlastně ve všem co se v této sérii stane. Určitě jedna z nejtemnějších sérií ze všech. Opět se tu řeší i životní věci. Po díle Hush se tu objeví další speciální díl. Tentokrát muzikální. Když jsem to prvně viděl, tak mě popravdě moc nenadchnul. Nyní si písně několikrát do měsíce pouštím. Jeden z nejlepších dílů vůbec. Finále této řady nám opět nabídne skvělou podívanou s překvapením na konci. 7. Série – První 8,5/10 – Né, tak dobrá jako předchozí dvě přesto, jako poslední série nedělá ostudu. Vracíme se na sřední myslím, že to byl dobrý tah. Je z toho cítiti závan nostalgie. Proti komu by se mělo nakonec bojovat, než proti tomu k čemu byla vyvolená předurčena. Finále této řady je velice povedené, a z ukončením seriálu jsem spokojen. Přece jen, ale pro mě končí tato sága až ve Wolfram & Hart, ale to je jiný příběh. Je mi jasně, že jsem nenapsal nic nového, ale už dlouho jsem se chystal něco k tomu napsat. Jen jsem nepočítal, že toho budu mít na srdci tolik. Jak to tedy zakončit ? Pokusim se. Tento seriál bude vždy patřit k mým nejoblíbenějším. Vždy si na něj vzpomenu, dokážu se na díly dívat pořád dokola a to se mi tak často nestává. Tyto postavy mi opravdu přirostli k srdci. Buffy se stala spolu s Angelem součástí mého života.(24.3.2012)

Absolutně nejlepší seriál, co znám. Slyšel jsem reakce, jako že "z toho jsem vyrostl" a "to je pro puberťáky". Buffy se rozhodně dá brát i jako šou pro dorůstající mládež, co zapne televizi. Budiž, když ty lidi baví být takhle krátkozrakými a nafrněnými na svoji vlastní pokročilost, budiž, ale pro seriál je to spíš klad. A ne jediný, jen jeden z mnoha. Pokud totiž máte smysl pro velké věci a větší smysl, najdete se tu též. Smysl pro nadhled? Řeknu, že je tu potřeba, někdo se třeba ozve, že to je hloupost - na to předem opáčím, když někdo smysl pro nadhled nemá, je to klad? A dále samozřejmě, seriál "pro puberťáky" - většina osazenstva jsou středoškoláci, blablabla. Nemyslím, že najdete další seriál, který by tak dobře spojoval provázanost, atmosféru, zábavnost a hlubší smysl. Hodně lidí pohřbí Buffy jen proto, že "Sarah je pro nižší bytosti, než jsem já". Poněkud nadsazený výrok, jistě, ale určitě mnoho z vás, kdo tyhle výroky slyšelo, cítí, že to není daleko od pravdy. No a dál? Nejdřív k seriálu. Postupně tu máme 7 sérií o boji nadpřirozena v našem světě. Ano, v každé sérii hrozí Apokalypsa. Co chcete? Je to seriál - přesně o tom! Kdo by to tomu vyčítal? To je jako vyčítat jogurtu, že je v něm mléko. Tedy, každá série je samostatným celkem, ve kterém jde o něco většího. A vida, máme tu hlavní záporáky, kteří nejsou čistě záporní? Já říkám, klad. Obrovský. Máme tu postavy, které postupují dějem, třebas nejdřív záporně a pak kladně? Já říkám klad. Středoškoláci, pubertální? Ano, tenhle seriál je atraktivní pro mladé lidi. Vadí vám mladí lidé? A k námitkám... Námitky jistě budou, vidím, kolik lidí tu dává odpady a jedny hvězdičky. Víte, jak jsem mluvil o nadhledu? To je půl odpovědi. Druhá půlka je fantazie. Lidé, kteří ji nemají, se na tenhle seriál ani nemají dívat, není pro ně určený. Proč ti lidi ten seriál hodnotí? Je to jako bych já hodnotil volby v Burundi. Tohle je prostě seriál pro lidi, kteří se rádi vžijí, do velkého, záživného a smysluplného příběhu, který bohužel skončí. A pro všechny ty odpaďáky... Proč si to zapínáte v televizi, když nemáte rádi tyhle seriály? To zůstane navždy ve hvězdách... Ale já vám to vážně přeju, protože přijdete o hodně zážitků.(5.8.2008)

Seriál s najlepšími hláškami všetkých čias. Je obdivuhodné čo všetko sa Whedonovi podarilo v seriály dosiahnuť- postavy prejdú vývojom ako v máloktorom inom (najjasnejší príklad je Willow) a láme vsáď všetky možné klišé (netvora ktorého x dielov vyvolávajú zabije jednou strelou s bazooky...). Kto dal tomuto seriálu iné hodnetenie ako 10/10 tak ho proste nepochopil:-). P.S: Sarah je vážne hot.(18.5.2006)

• MM_Ramone

Americká herečka Sarah Michelle Gellarová bola ako "Buffy, premožiteľka upírov" skvelá, neodolateľná. Pekná, mladá, dospievajúca žena, v televíznom soft horrorovom, mysterióznom fantasy seriály, odvážne bojuje so silami Zla, čo prenikajú do nášho sveta. Jednoduchý nápad, ktorý sa podarilo celkom šikovne zrealizovať. V dnešnej dobe sa točia omnoho podradnejšie emostupidity s upírskou tématikou. Blonďavá Buffy sa ešte ako tak dala zniesť. **(15.10.2012)