Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malá Jamie (dcera Laurie Strode) po událostech posledního Halloweenu ztratila řeč a nyní je na Haddonfieldské klinice, kde o její duševní zdraví pečuje Dr. Sam Loomis. Jamie čas od času přepadají stavy podobné epileptickým záchvatům. Ovšem jejich původ je zdravotnickému personálu záhadou. Nicméně na den Halloweenu začínají být tyto stavy stále častější. Jediný, kdo alespoň matně tuší, co se děje, je Dr. Loomis. Má podezření, že přízrak jménem Michael Myers stále žije a že Jamiina nemocná duše je s tou jeho nějak propojená. Na jeho popud je zburcována místní policie. Znovu se roztáčí děsivý kolotoč událostí, jehož tempo udává maniak Myers, který si znovu přišel pro malinkou bezbranou Jamie a hodlá převálcovat každého, kdo se mu postaví do cesty (JasonIX)

(více)

Videa (1)

Recenze (161)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

V předešlé části udělali policisté z Michaela cedník, ale to mu nebrání nic v tom, aby se po nutné resuscitaci vrátil o rok později a další halloweenský svátek oslavil v kruhu rodinném. Mezi ním a Jamie navíc vzniká telepatické pouto, čehož využívá starý známý, ale už hodně poblázněný, doktor Loomis. Pětka je vůbec nějaká zvláštní: Michael se tu často prohání autem a do toho se tu nepochopitelně objevuje postava Muže v černém, který v závěru vystřílí celou policejní stanici. Ale i přesto je to pořád zábava. Myers tu vykuchá 10 lidí plus jednoho psa, a ve dvou momentech divákovi hodně zatápí: samozřejmě mám na mysli číhanou ve stodole a útěk Jamie před strýčkem skrz šachtu. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Na úplné poplivání (i s přihlédnutím k faktu, že jde o pátý díl) to sice ještě není, ale sestupné kroky jsou notně propastné. Slasherové scény se docela povedly, ale ono mrazivě temné brnkání na divákovy nervy je definitivně tatam. Podobně jako u čtyřky to padá díky scénáři, jehož debilní podání Michaelova návratu do hry je to nejmenší. Telepatická rovina funguje zpola, jelikož v druhé půli ztratí účel, zato postavy se povětšinou chovají jako neschopný dobytek kráčející vstříc porážce vedené Michaelovou rukou. Škoda, že to absentuje byť sebemenší náznak inovace, který by nějak vybočil z mustru daného prvním dílem, podle nějž pak kráčí všichni ostatní. Zůstala pouze vyčpělá rutina, která nepobaví, natož aby děsila. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

V rámci dosavadní série celkem slabý díl. Místo aby po vzoru 1., 2. a 4. Halloweenu budoval atmosféru, soustředí se na nadpřirozené vlastnosti hlavní hrdinky, která je od posledního setkání s Michaelem sice němá, ale na druhou stranu je s ním v telepatickém kontaktu(!) Prostě mi v souvislosti s Halloweenem vadí jakýkoliv nadpřirozený prvek, stejně tak dítě (i když celkem nadané) v hlavní roli. Donald Pleasence je ještě více bláznivý dědek než dříve, tomu se nic vytýkat nedá. Filmu podráží nohy i zdánlivé drobnosti... například pár nedomyšleností, nebo Michael pronásledující svojí oběť autem - v lese:D Ale nakonec, přes všechny předešlé zápory to není v celku tak špatný film - 4/10. (jo a P.S.; konec je narozdíl od - ještě proti mému očekávání celkem dobře vymyšlenému začátku - naprosto debilní) (historie série) ()

SNCIS 

všechny recenze uživatele

Obsahuje spoilery: "Šerife, važně jste zapomněl, jak loni roztrhal vaši dceru?" Nezastavitelné monstrum Michael Myers se vrací, aby se vypořádal se zbytky své rodiny. Michael je tady prostě vraždící mašina, která jede. Je to nezastavitelný tank, který nelze vypnout. Po zhlédnutí tohoto dílu ho lze přirovnat i k Terminátorovi! ;) Jinak Donald Pleasence, respektive jeho alter-ego doktor Sam Loomis, se zase snaží o to, aby se svět Michaela Myerse zbavil. Zase tu byl skvělý. Plus záběry na Michaela pořád děsivé a hudební motiv znovu dokonale využit. Ve výsledku slabší než díl předchozí, ale v rámci série pořád nadprůměr. - 70%. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Šerif, vari ste zabudli, ako minulý rok roztrhal vašu dcéru?“ Pre filmového hororového fanúšika nie je nič lepšie, ako načať sobotné sychravé jesenné ráno nejakou drsne atmosférickou kapitolou z kroník Michaela Myersa. Ozve sa známy hudobný ústredný motív - a fanúšikovia slasheru zbystria pozornosť. To sa po kultovom origináli, slabučkej dvojke, trojke (ktorá s Myersom nemala nič spoločné) a štvorke (k desiatemu výročiu), vracia legendárny mlčanlivý vrah s bielou maskou a nožom dvakrát väčším, ako jeho penis. Isteže by som si odpustil vtipkovanie, kebyže ma tvorcovia neotravovali telepatiou jaj bože. Stabilní fanúšikovia incestnej série dostanú svoje („prehrávajúci“ Pleasenceov doktor Loomis, trápne ľakačky, krvavé vraždy), no obávam sa, že po minimalistickom origináli Johna Carpentera sa už sága nemala kam vyvíjať, respektíve mala... ale určite nie dobre. Takžie priemerné štvrté pokračovanie je vlastne slušný krvák (a na rozdiel od strihom zmasakrovanej šestky solídne hororové remeslo). ()

Galerie (68)

Zajímavosti (22)

  • Když Mikey (Jonathan Chapin) leští své auto, je v čase 34:29 vidět v jeho zrcátku kameraman. (Amras)
  • Oblečení "muže v černém" je odkazem na Johnnyho Cashe. Hvězda americké country s oblibou nosila černý kabát a kovbojské boty. (Fenk)

Reklama

Reklama