Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 1989, 94 min

V rámci dosavadní série celkem slabý díl. Místo aby po vzoru 1., 2. a 4. Halloweenu budoval atmosféru, soustředí se na nadpřirozené vlastnosti hlavní hrdinky, která je od posledního setkání s Michaelem sice němá, ale na druhou stranu je s ním v telepatickém kontaktu(!) Prostě mi v souvislosti s Halloweenem vadí jakýkoliv nadpřirozený prvek, stejně tak dítě (i když celkem nadané) v hlavní roli. Donald Pleasence je ještě více bláznivý dědek než dříve, tomu se nic vytýkat nedá. Filmu podráží nohy i zdánlivé drobnosti... například pár nedomyšleností, nebo Michael pronásledující svojí oběť autem - v lese:D Ale nakonec, přes všechny předešlé zápory to není v celku tak špatný film - 4/10. (jo a P.S.; konec je narozdíl od - ještě proti mému očekávání celkem dobře vymyšlenému začátku - naprosto debilní) (historie série)(2.4.2006)

• S.Quentin QUALE

Oproti předešlému dílu se rozhodně zvýšil body count, Michael napáditě používá vše, co mu přijde pod ruku, což hodnotím kladně, no bohužel se tvůrci pokusili vystoupit ze zajetých kolejí a příběh nějak oživit, což bych taky bral jako žádoucí, jenže mi připadá, že se to moc nepovedlo. Teď je otázkou, na co případně nadávat víc, jestli na to samé pořád dokola, nebo na nepovedené vykročení ze stopy. Já jsem bohužel trochu zklamaný, protože tady se slasherové prvky povedly, takže pitomej a divně zakončenej příběh beru jako celkové mínus. 49%(14.1.2014)

Zavedení myšlenky nečeho mysteriózního se mi celkem líbilo,není to takový epic fail jak mnozí tvrdí.Jen škoda že je to scénáristicky úplně prázdné,bez špetky invence a bez atmosféry.Zabití Elli Cornell mě teda pěkně nasralo,když už to muselo bejt,tak aspoň trošku záživnějším způsobem.Jinak pořád slušná žánrovka a velice mě zaujala tá návaznost se 4 a jako oddaný fanoušek sériie sem asi tochu zaslepen láskou k Majkímu na tolik,že mi prostě stačí ta dokonalá hudba a další zajímavý příběh mého oblíbeného zabijáka.Klenot to není,ale shit taky né. 50%(17.2.2011)

• VanTom

Jelikož se Michael většinou schovává ve stinném "backgroundu", musíme věnovat pozornost pitomým otravným puberťákům, případně hysterickým záchvatům jeho malé neteře, jakýmsi způsobem s ním mentálně propojené. Zdržovaná, jednotvárná a naprosto neinvenční "strašící" slabota se mísí s tristním pohledem na vypelichaného sériového zabijáka, jak bez konceptu i beze smyslu (přitom vyloženě cíleně) nahání pár děcek, jež se znají s někým, kdo se kamarádí s potomkem toho, koho chtěl kdysi zabít. Schylovalo se i k nižšímu hodnocení, naštěstí finální střet s pološíleným dr. Loomisem ve starém Myersově domě přeci jen chytl náznak halloweenského "šmaku".(3.12.2018)

Poslední osmdesátkový Halloween je osmdesátkový až moc (v tom špatném slova smyslu), ale jinak nemám moc co vytknout, líbí se mi, že každej další díl (když teda pominu debilní trojku) přímo (nebo nepřímo) navazuje na ten předešlý a děj tak více vrství (nevím, asi se mnou bude leckdo nesouhlasit, ale sérii Halloween vůbec neberu jako nastavovanou kaši, ač by k ní mohla lehce sklouznout). Atmosféru a takovou správnou auru Michael Myers prostě má. Jediná věc, která mě tady fakt vyloženě srala, byla ta malá Michaelova neteř, jenž se prořvala celým filmem od začátku až do konce :-) Další kvalitní Halloween. "Modlil jsem se, aby shořel v pekle, ale v hloubi duše jsem věděl, že ho peklo nepřijme."(19.8.2013)

• - Tvůrci speciálních efektů dostali na výběr – ponechat Michaelův obličej zahalený tmou nebo vytvořit speciální make-up. Výsledek vidíte ve filmu. (HellFire)

• - Michael měl v autě nosit masku Ronalda Reagana, ale od tohoto úmyslu se odstoupilo. (HellFire)

• - Autobus, ze kterého vystoupí muž v okovaných botech, zastaví před obchodem, ve kterém si Jamie a Rachel v předchozím díle kupovali kostým na Halloween. (HellFire)