Kdo přežije - Edge of Extinction

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2019

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), David Wright

38. série reality show Kdo přežije se již tradičně po sedmé vrací na Fidži. Mezi novými hráči rozdělenými na kmeny Kama a Manu jsou čtyři vracející se trosečníci z minulých sérií. Hlavní novinkou této sezóny je ostrov Pokraj vymření, na který můžou, ale nemusí jít vyloučení hráči a kde budou dlouhé dny čekat na šanci vrátit se znovu do hry. Tento ostrov bude navíc dlouhou dobu utajený a budou o něm vědět pouze již vyřazení hráči. Kdo nakonec získá titul „Poslední trosečník“ a milion dolarů určený pro vítěze? (Zix.)

Dan9K

Já nevím...ono psát ke každé řadě furt to samé dokola už nikoho nebaví. Uvědomil jsem si takovou smutnou věc. Že má tahle soutěž už asi příliš mnoho řad. Do série 23, cca, jsem byl schopen si tak nějak všechny zajímavé hráče pamatovat, těšit se na ně do budoucna, pamatoval jsem si dokonce většinu lidí, co vypadla před sloučením. A teď si čtu zpětně svoje komentáře k sériím 25-37, kde píšu třeba o nějaké super postavě, a vlastně už vůbec nevím, že existovala. On paradoxně je casting snad jediná věc, co se podle mě v průběhu Survivor věků fakt citelně zlepšila. Téměř v každé nové sezóně jsou lidi, co ví, o co jde, hrají, jsou zajímaví a prostě chápu, že tu jsou. A všechno ostatní je horší. Není na nic čas, produkce hází twisty, výhody a imunity, jak se jí zamane, je to pořád na tom samém místě a tak dále a tak dále, a samozřejmě faktor přežití. V téhle sérii to mělo hrát po dlouhé době zase prim a produkce to naprosto nezvládla. Těžko říct, možná, že to na Edge of Extinction bylo opravdu hrozné, ale ze střihu to tak rozhodně nevypadalo. To, že se úspěšně dostali na konec skoro všichni budiž důkazem, že to asi tak hrozné nebylo. Aby to bylo opravdu co k čemu, neměli jim tam dát opravdu nic, ani rýži, ani harpunu. A mělo odejít totálním vyčerpáním třeba deset lidí. Takhle to ve výsledku byla daleko jednodušší cesta do finále, než přes klasickou hru a dokonce ještě jednodušší než přes Redemption Island. Edge of Extincion je vlastně kombinace Exile Island a Redemption Island a bere si z obou dvou to nejhorší. Na Exile Island je fajn, že je to očistec, protože je tam dotyčný sám a bez ničeho, tohle je něco podobného, akorát jsou tam v patnácti a mají tam, co potřebují a ještě ovlivňují hlavní hru. Na Redemption Island bylo fajn, že místní museli každé tři dny bojovat o udržení ve hře. Zde stačí proplout. Navíc možnost si přichystat prakticky celou porotu je úplně absurdním zvýhodněním. Absurdností je také to, že jsme z toho slavného Edge of Extinction, s výjimkou prvních třech dílů, prakticky nic neviděli. A pak teda hlavní hra, pre-merge byl solidní a pouze jedno promíchání kmenů, které jakoby nebylo. Táhne to skvělý David a Kelley. Začátek po sloučení je taky fajn a táhne ho krásná a zákeřná Victorie. Ovšem potom nastane série vyloučení všech zajímavých hráčů a jde to totálně do kopru. A závěr je v režii Ricka Devense. Cožpak o to, mně je ten chlápek sympatický, ale opět hodně podivné protežování ze strany produkce i střihu a navíc ono protežování způsobilo nefér odchod posledního člověka, který by jako vítěz obstál. Rick má smysl pro show, ale pro hru už trochu míň. A final 3 už je jenom špatný vtip. Rady pro Jeffa Probsta, které si určitě vezme k srdci: prodloužit délku dílu, změnit lokalitu, méně náhodných výhod, méně twistů, zásadní twisty promyslet a využít do mrtě a ne jít jen poloviční cestou, neovlivňovat hru zásahy produkce, neignorovat zpovědi poloviny lidí. No a že člověk, který vypadne jako první, je v porotě, to je taky špatný vtip. Oblíbenci: David, Victorie, Kelley, Rick, Wardog. Zábavní: Ron, Reem. Neoblíbenci: všechny holky z Kamy krom Victorie a dále Keith a Wendy. Ostatní průměr. () (méně) (více)

Mouchal

Tuto řadu jsem si užíval do chvíle, kdy jedna moje nejmenovaná známá přišla s tím, že cast stojí za kočičí prd v porovnání s minulou sérií a já si v okamžiku, kdy se můj zarezlý, pavučinami prolezlý mozek konečně nastartoval a vzpomněl si na obávané bruchachos-amigos či jaké svinstvo z minulé série (Christian a spol.), jsem ji musel dát za pravdu. Velký zástup nezajímavých a nudných lidí v čele s královnou ostrova vymření Reem spolu s ex vojákem Wardogem (no už to jméno...), který je v soutěžích asi tak schopný, jako retardovaný tučnák s jedním křídlem a svázanými nohy. Doslova člověk s Tourettem, který šel do soutěže proto, aby NEjedl slepice, aby NEtaktizoval a NEbyl dobrý v soutěžích v nich předvedl víc, jak tenhle "hážu jako holka a hrdě vám to všem ukážu v televizi heh" ex voják. Dalším velkým fópa bylo celkově téma série. Ostrov vymření už tu v podobné podobě byl a po nějakém čase ostrov vypadal spíš jak odpočinková párty od veškerého taktizování. Paradoxně řada skončila přesně tak blbě, jak jsem se obával a máme vítěze, který převážnou většinu času ani nemusel hrát. Ikdyž uznávám, že čas po návratu využil nejlíp, jak mohl. I tu Reem na jednu stranu dost obdivuju, když strávila tolik dní na OV a jen sledovala, jak jí tam přicházejí další a další Challenge Beasti a nevzdala to (no, možna je jen blbá). Nejlépe samozřejmě zahrál Rick, který to bohužel nedotáhl, ale jeho fake HII a jeho radiové vysílání mě kolikrát dost pobavilo. Příště to chce cast, který Jeff nevybere podle množství litrů slz, co je člověk schopen vyplodit při pohledu na svého příbuzného, nebo počtu rakovin v rodině a budu spokojen. 65% ()

Tom Riddle

Obsahuje spoilery: Řada s nadprůměrně schopným castem, kterou do hajzlu opakovaně splachuje nechutná manipulace ze strany produkce, ignorování skutečně schopných strategických hráček a nekonečné protěžování neschopného šklebícího se kreténa Ricka, který by si bez pomoci produkce ani neuprdnul, a kterého bohužel jistě v Survivoru nevidíme naposledy. Jednu hvězdu dávám jenom za to, že to mohlo přece jenom dopadnout ještě o fous hůř. ()

KajusaK

Obsahuje spoilery: jedna z nejhorších, nejnudnějších sérií co jsem dosud viděla. Edge of Extinction byl zajímavý a v podstatě top, co se vůbec na Fidži dělo. Ovšem moc často tam vidět nebyl. Všichni mí favoriti byli postupně vyházeni - Kelley, Aubrey, Lauren, Aurora.. Až zůstala šílená finálová trojka. K pláči. Z celé série si budu pamatovat jen brečící Kelley, hlášení Rickových news a Aurory výhry imunit (že holka držela dlouho!) ()

Havaj8

Edge of Extinction, jakožto náhrada Redemption Island. Bylo to na míru dělaný pro navrátilce (David, Kelley, Joe, Aubry), u Joea šlo jenom o to se vrátit a vyhrát všechny soutěže, nic víc. Bohužel všichni tyhle hráči jsou enormní hrozby a jedině dobře, že to nováčkům došlo a vyházeli je. I když pro mě jakejkoli navrátilec je zpestření. Ale k samotný hře, nebylo to až tak zajímavý z pohledu strategie. Ve výsledku měla dlouhou nadvládu jedna skupinka a nebejt lidí, kteří věděli, že jsou na dně, tak ta skupina dojde až na konec, což nikdo nechce. Každej chce vidět rošády. Tudíž nebylo až tolik taktizování, strategií, ani překvapivejch blindsidů. Zajímavý postavy, Rick Devens, po návratu hodně těžký podmínky, ale dělal co mohl, aby přežil, do jaký míry z pomocí produkce, a do jaký míry prostě tak moc chtěl. Toť otázka. Ale jinak hrál super hru. Lauren, po dlouhý době i holka, na kterou se dalo koukat, byla sympatická, fyzicky než až tak dominantní, těžko říct, jaký by byly šance. Na Chrise se dá nahlížet ze dvou stran, sice se moc neúčastnil Survivora jako takovýho, ale přežil spoustu dní mimo a vyčítat mu to, že se vrátil, když takový je téma, je blbost. Se všema si to vyříkal, navázal vztahy a pomocí imunit se dostal do čtyřky, a jak si pak poradil, to už všichni víme a za to ocenění je na místě. Je to ohromnej risk. Hráč typu Gavin byl ovce, aby měl šanci na výhru, musel by hrát a to pořádně, on byl ten typ co se vezl se skupinkou. Julia, kapitola sama o sobě. Kelley Wenthwort sympaťanda, na kterou se taky vždycky dobře kouká, Joe úžasňák. Dva hráči, kteří se můžou objevit znova, ale vždycky bez šance. David a Aubry jsou stratégové, u kterejch je to ve hvězdách. Ve výsledku jsem s vítězem asi i spokojenej. Ne tolik už s celou sérií. ()

• Poprvé v historii byli v kmenech dva navrátilci. Předtím byl vždy pouze jediný. Nejsou počítány hvězdné série nebo ty, ve kterých soutěžil kmen navráticů proti fanouškům nebo svým blízkým (Mikronésie, Caramoan a Krev není voda). (Zix.)
  • První série, ve které mohli být všichni soutěžící členy poroty. Dva účastníci ostrov „Pokraji vymření“ opustili předčasně, proto jimi nebyli. (Zix.)