Get 'Em Young

všechny plakáty

Iggy

Česky Ženu za každou cenu. Nepříliš zajímavá groteska o muži, který se musí do konce měsíce oženit, aby zdědil milion dolarů. Situace se různě komplikuje, takže nakonec musí jeho nebohý sluha Stan Laurel zaskočit za nevěstu a absolvovat fingovanou svatbu, i když se tomu brání zuby nehty. Film sehrál klíčovou úlohu v dějinách světového filmu nebo alespoň světového humoru. Vedle hlavní hvězdy Harryho Myerse měl hrát jeho sluhu Oliver Hardy. Tři dny před začátkem natáčení ovšem doma pekl jehněčí kýtu a při jejím vytahování z trouby si omastkem nepříjemně popálil ruku. Protože musel do nemocnice, nemohl se zúčastnit natáčení. Na naléhání Hala Roache jeho roli převzal (a samozřejmě upravil) Stan Laurel, který se v té době již nevěnoval herectví, ale psaní scénářů a režii. Roachovi se Laurel líbil a obsadil ho i do dalšího filmu, tentokrát už i s uzdraveným Hardym. „Vedle sebe“ natočili několik dalších filmů a postupně se zrodila nejslavnější filmová dvojice všech dob. Jak kdysi řekl Stan: „Naši spolupráci můžeme tedy skutečně svést na jehněčí kýtu.“ ()

corpsy

Stan Laurel v tejto groteske zrejme prvýkrát zaplačkal a zasmial sa z chuti od srdca. Čiže repertoár, ktorý používal v duete s Oliverom Hardym. ()