Profesorka archeológie Andrea Thomasová (JoAnna Cameron) objaví staroveký egyptský amulet, patriaci dávnej egyptskej kráľovnej. Keď ho začne skúmať, zistí, že sa v ňom skrývajú mocné magické sily. Rozhodne sa, že ich využije pre dobrú vec. Kedykoľvek, keď sa ocitne v ťažkostiach, stačí jej nahlas zvolať „Ó, mocná Isis“ a s pomocou amuletu sa premení na egyptskú bohyňu Isis. Dokáže ovládať sily, ktorými vládlo staroveké božstvo, a použije ich na boj proti kriminalite a zločincom a na pomoc tým, ktorí to naozaj potrebujú.
Zo seriálu sa nakrútili dve série v celkovom rozsahu 22 epizód. (Incantator)

vitekpe

Legracni serial s hrdinkou, ktera ma supersilu ala egyptska bozstva. (chjo, ale proc ne) Je tam vesela hudba a krasna JoAnna. Stacila mi jedna epizoda. Ale pobavila. ()

• Natáčelo se v reálném školním areálu. Aby se nenarušila výuka, filmovalo se během letních prázdnin. (fiLLthe3DD)
  • Producenti informovali herečku Joannu Pang (Cindy), že s ní počítají také do druhé řady (1976) – bez udání důvodu ji však znovu nekontaktovali a do 2. série obsadili Ronaldu Douglas jako úplně novou postavu. (fiLLthe3DD)