• blondboss

Jednoduchý a lacný seriálový "vývar" z opičej ságy, ktorý pôvodnému filmu nestíha ani keby sa ako snažil. Je tu vidieť snahu o detailnejšie zobrazenie vzťahov medzi opicami a ľuďmi, avšak strašne to pokulháva práve na nezmyselnosti dejových línií, slabých hereckých výkonoch s výnimkou McDowalla a trápnych rozhovorov. Keby to tvorcovia aspoň nejako duchaplne zakončili, ale ani to sa nestalo. Preto celkový dojem dosť zlý. 35 %(21.5.2015)

• Deimos

První film: Život, svoboda a pronásledováni na Planetě opic.(Life, Liberty and Pursuit on the Planet of the Apes) Divák by v tom mohl mít pořádný zmatek. V televizi byl odvysílán tento film a přitom na databázi je vyznačen tento seriál a název filmu tu nikde není. Je to proto, že tento film se skládá ze dvou epizod seriálu. Konkrétně Episode 7: The Surgeon a Episode 10: The Interrogation. I proto mi bylo podezřelé, že v půlce filmu byl velký střih a děj na sebe vůbec nenavazoval. Jednotlivé epizody bych hodnotil za 70 a 75%. Byly zajímavé, napínavé a gorily byly vtipně hloupé. Uvidíme co bude dál....(22.8.2009)

No, co k tomu říct? Už to dávno není ono. Ovšem masky, pár starých známých a Roddy McDowall tenhle seriál drží nad vodou. I když jsou pozdější díly špatné, Planetu opic mám stejně rád. Seriálová verze slvného filmu sice také není nikterak přepychová, ale úvodní díl poměrně překvapil a po pilotu je to tedy za poměrně dost solidní ***. Až nakoukám, změním, klidně i nechám a komentář doplním. Za 60%. + - masky, atmosféra, McDowall, staré postavy.(23.2.2013)

• mrclTV

Skopírovaná a trikrát vyvarená zápletka z pôvodnej Planéty opíc, ktorá sa vybavila prostým - bola tu druhá loď (ktorá sa počas predchádzajúcich dobrodružstiev skutočne spomína, ale to neznamena, že musela zákonite prežiť identickú kópiu osudu Hestonovho Icarusu). A samozrejme jej chýba ten pocit prekvapenia, lebo to už poznáte. Tento seriál nemá čo ponúknuť, jedinou výnimkou by mohol byť fakt, že to, čo nám film ukáže za dve hodiny, tu dostaneme v "úžasných" 10tich. Veľmi nezáživné sledovanie, nekonečnej a nekonečne nudnej naháňačky. Jediné, čo ma baví, je sledovať, aké sú gorily (a ostatné opice) neskutočne hlúpe a astronauti ich vždy primitívne prekabátia. Aj zobrazenie post-apo sveta (na ktorý som mierne vysadený) nie je na zahodenie. Občas sa dokonca objavujú zanedbateľné záblesky toho, že ma to baví. No na viac ako 2* to nevytlačí nikdy a to som ešte mierumilovný (navyše sa tu nedočkáte žiadneho vyústenia deja! a ja seriál bez ukončenia jednoducho netolerujem).(21.11.2017)

Přiznávám, že původní filmy mají vždy ten originální nádech a skvělé herecké obsazení, avšak nezatracoval bych seriálové pokračování Planety.....oproti dnešním sračkám, co produkují hromadně všechna hollywoodská studia bez vyjímky...tohle byly ještě zlaté časy filmového plátna a mimochodem, pak tedy nechápu za co a proč má takové hodnocení nové zpracování Planety opic od Burtona.....asi jen z principu novosti a počítačových triků, že pánové kritici....?!!!! Bože....můj.(24.8.2007)

• - Jedna epizoda trvá okolo 40 minut. Tvůrci poté spojili 2 epizody, čímž vzniklo několik televizních filmů. (fiLLthe3DD)

• - Tvůrci seriálu si poněkud pozměnily některé údaje z klasických kino filmů známé filmové série. Například lidé zde umějí mluvit, nejsou loveni, mohou mít vlastní vesnice a opicemi jsou přiměřeně respektováni. Dále se zde objevují psi, kteří seve filmové sérii neobjevovali, jelikož je zabil neznámý virus z vesmíru, jak bylo zmíněno ve snímku Útěk z planety opic (1971). (fiLLthe3DD)