• blondboss

Jednoduchý a lacný seriálový "vývar" z opičej ságy, ktorý pôvodnému filmu nestíha ani keby sa ako snažil. Je tu vidieť snahu o detailnejšie zobrazenie vzťahov medzi opicami a ľuďmi, avšak strašne to pokulháva práve na nezmyselnosti dejových línií, slabých hereckých výkonoch s výnimkou McDowalla a trápnych rozhovorov. Keby to tvorcovia aspoň nejako duchaplne zakončili, ale ani to sa nestalo. Preto celkový dojem dosť zlý. 35 %(21.5.2015)

Hodnotenie komplet serie: Serial vhodny najmä pre hardcore fandov planety opic. Pacilo sa mi, ze je to vizualom a maskami navrat do sveta planety opic aj ked v evidentne o dost lacnejsom prevedeni. Dej si ale ide vlastnou cestou a nenadväzuje na udalosti vo filmoch. Ludia tu rozpravaju a sluzia opiciam ako otroci, opica kludne zabije druhu opicu, dokonca aj psi tu su. Pribeh sa odohrava v roku 3085 v ktorom znova pristanu na planete opic traja kozmonauti z ktorych tentoraz preziju dvaja ku ktorym sa prida jeden simpanz a po cely zvysok serialu unikaju pred zakernym generalom Urkom, ktory ich chce zabit. Popritom v kazdej epizode navstivia nejaku komunitu opic/ludi behom coho dospeju k nejakemu moralnemu ponauceniu. Proste taky mix Uprchlika a stareho Star Treku. Serial predcasne zrusili, takze nie je uzavrety, ale nastastie sa nekona ani ziadny brutalny cliffhanger. Z jednotlivych zapletiek ma nebavil akurat jeden diel, takze aj ked to nie je nejak strhujuci serial, tak vdaka sympatickemu ustrednemu triu nelutujem, ze som si pozrel celu seriu a ak by serial pokracoval dalej, tak by som si rad pozrel dalsie diely. 5/10.(20.8.2017)

Přiznávám, že původní filmy mají vždy ten originální nádech a skvělé herecké obsazení, avšak nezatracoval bych seriálové pokračování Planety.....oproti dnešním sračkám, co produkují hromadně všechna hollywoodská studia bez vyjímky...tohle byly ještě zlaté časy filmového plátna a mimochodem, pak tedy nechápu za co a proč má takové hodnocení nové zpracování Planety opic od Burtona.....asi jen z principu novosti a počítačových triků, že pánové kritici....?!!!! Bože....můj.(24.8.2007)

• FIBO

"Seriál" opic se mi poměrně dost špatně hodnotí, protože se jedná o kombinaci prvků něčeho, k čemu mám určitý vztah s kombinací čehosi, co je o ničem a co nedokáže zaujmout. Z původních opic zůstaly masky, kostýmy, kulisy a pár herců, zbytek je opravdu slabota, děs. Roddy McDowall je ikona původní opičí ságy, ale tohle je opravdu hodně slabé.(21.8.2011)

• Deimos

První film: Život, svoboda a pronásledováni na Planetě opic.(Life, Liberty and Pursuit on the Planet of the Apes) Divák by v tom mohl mít pořádný zmatek. V televizi byl odvysílán tento film a přitom na databázi je vyznačen tento seriál a název filmu tu nikde není. Je to proto, že tento film se skládá ze dvou epizod seriálu. Konkrétně Episode 7: The Surgeon a Episode 10: The Interrogation. I proto mi bylo podezřelé, že v půlce filmu byl velký střih a děj na sebe vůbec nenavazoval. Jednotlivé epizody bych hodnotil za 70 a 75%. Byly zajímavé, napínavé a gorily byly vtipně hloupé. Uvidíme co bude dál....(22.8.2009)

• - Tvůrci seriálu si poněkud pozměnily některé údaje z klasických kino filmů známé filmové série. Například lidé zde umějí mluvit, nejsou loveni, mohou mít vlastní vesnice a opicemi jsou přiměřeně respektováni. Dále se zde objevují psi, kteří seve filmové sérii neobjevovali, jelikož je zabil neznámý virus z vesmíru, jak bylo zmíněno ve snímku Útěk z planety opic (1971). (fiLLthe3DD)

• - Jedna epizoda trvá okolo 40 minut. Tvůrci poté spojili 2 epizody, čímž vzniklo několik televizních filmů. (fiLLthe3DD)