Cesta jako žádná ze sta

• angličtina

A Journey Like No Other

(festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2019, 90 min (Alternativní: 71 min)

• Ozy_man_dias

Nechápu, že mají tito dva pánové tu drzost uvádět svá jména v jedné větě jako jména Z&H. Film naprosto o ničem, protkaný pseudobulvárními situacemi, kdy jeden nebo druhý z aktérů dramaticky prožívá bolest zad nebo pach na místě, kde se pálí těla. Proč potřebuju vidět, jak dospělý muž dělá scénu jako by mu bylo 5? Proč tyto situace nelze prostě okomentovat, proč uměle vyvolávat drama? O destinacích, které navštívili, jsme se nedozvěděli prakticky nic, film má naprosto nulovou výpovědní hodnotu. Přijde mi, že si zkrátka dva kluci se slovní zásobou na úrovni první lekce Duolinga řekli, že zreprodukují fotografie pánů Z&H a náhodou se jim poštěstilo, že je u toho někdo natočil. Absolutně jsem nepochopila kryptické poznámky o tom, že se jeden z cestovatelů zamiloval, a tak teď bude týden nepřítomen.. Načež druhý z chlapců (opět dramaticky) komentoval, jak je mu bez parťáka smutno a neví, jak to bez něj bude zvládat.. ale za celou dobu jsme je neviděli pořádně interagovat! Když už seděli vedle sebe, koukal jeden do mobilu, maximálně jeden druhému podal flašku. Prázdné a nekonkrétní řeči o smyslu celé výpravy ani nezaslouží komentář.(17.12.2019)

Kluci si asi splnili svůj sen. A napadlo je, že by nebylo špatné to filmově zdokumentovat. Nápad to asi špatný nebyl, jen to provedení je takové hodně amatérské. Amatérské nutně nemusí znamenat špatné. Ale tady chybí ta nejdůležitější součást amatérských filmů - autentičnost a přirozenost.(2.8.2020)

• SULiik

Tenhle typ cestování není pro každého, a pro mně tedy rozhodně ne. Dva kluci s fajn nápadem. Hezký a mohlo to být dobrý. Ale film je zvláště pospojován jen z pár zemí, věnuje dlouhé minuty tomu jak jednoho bolí záda, nepřináší žádná fakta nebo zajímavosti o daných místech, porovnání starých a nových fotografií je snad pokaždé jiné. No, pro ty kdo nečekají přílíš cestovatelských komentářů a přijde jim zábavný koukat se na “ty bolavý záda ti vyléčí panák vody, tak pij!”, tak ať na to běží. Pro mně si to spojení s dobrodružstvím Z&H nezaslouží. Absolvovat 64 letů za 6 měsíců, to pro mně není cestování, ale honění počtu destinací. Proč ne, když to někoho baví. Mně ne. :)(12.12.2019)

• zette

Ano, jet do sveta a delat stejne snimky jako pred lety slavna dvojka Zikmund a Hanzelka je vyborny napad. A udelat si z cesty sve video? Proc ne. Ale tahat to do televize a jeste se skoro porovnavat s temito velikany, mi prislo trochu mimo. Zvlast kdyz vezmu v potaz uroven zpracovani a nejakou hlubsi informativni hodnotu.(18.10.2020)

• - Film se natáčel na místech původních kanibalských kmenů na ostrovech Samosir a Nias. Tvůrci mezi domorodci několik dnů žili, aby dokázali lépe pochopit jejich mentalitu a povrdit a nebo vyvrátit zvěsti o kanibalismu. (Apollo440cz)

• - První zkušenosti s „betelem“ Tomáš s Lukášem prožili na ostrově Nias a tato scéna nebyla nijak připravena. Šlo o autentické momenty natočené z několika pohledů. (Apollo440cz)