Reklama

Reklama

William Tell

(seriál)
všechny plakáty
Dobrodružný / Rodinný
Velká Británie, 1958, 39x30 min

Hrají:

Jennifer Jayne, Nigel Green, Michael Ripper, Robert Shaw, Wilfrid Brambell, Richard Bebb, Richard Vernon, Edward Judd, Tommy Duggan, Melissa Stribling (více)
(další profese)

Recenze (2)

Castrator 

všechny recenze uživatele

Z mnoha klasických čb seriálů o hrdinech (Robin Hood, Ivanhoe, Zorro atd.) jde o nejdospělejší a nejuvěřitelnější seriál, vhodný i pro dnešního diváka. Netrpí příliš hlavním neduhem zmiňovaných seriálů - ukecaností. Souboje jsou skutečnými souboji, při kterých padouch neodbíhá z bojiště jako šašek, ale končí v krvi mrtev. Gessler je znázorněn jako docela solidní svině a vyžrané prase, které nechce Tella jen tak naoko pokořit, ale opravdu dostat. Interiéry jsou vynikající (možná se natáčelo na skutečném zámku či hradě), exteriéry až na pozadí stále stejně zasněžené hory také, jednotlivé příběhy jsou zábavné. Mnohem lepší než Dobrodružství R. Hooda nebo Ivanhoe. ()

DocBrown 

všechny recenze uživatele

I když nemám přímé srovnání s novodobým Crossbow (v kratším časovém intervalu), myslím, že tahle verze je skutečně lepší. Opravdu krásné interiéry a snahu o alpské kulisy tomu dává více autentičtější atmosféru. Taky jsem neměl rád tu mystiku nové verze. Gessler mi poněkud připomíná barona Harkonnena a mírná nadsázka také pomáhá. Závěrečný song nazpívaný na geniální Rossiniho předlohu mám vždy problém dlouho vyhnat z hlavy. ()

Reklama

Reklama