Star Trek - Série 2

(série)
USA, (1967–1968), 21 h 40 min (Minutáž: 50 min)

Tvůrci:

Gene Roddenberry

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, George Takei, Nichelle Nichols, James Doohan, Walter Koenig, Majel Barrett, Antoinette Bower (více)

Epizody(26)

majo25

Druhá séria je o niečo slabšia ako tá úvodná. Topkových epizód je menej, pribudlo viac priemerných a menej originálnych a potom aj pár odľahčených epizód, ktoré mi nesadli. Stále však ide v priemere o vysoko nadpriemerné epizódy so zaujímavými témami, s ktorých by som vypichol hlavne epizódy Podvrženec, Stroj zkázy, Imunitní reakce a Absolutní počítač. ()

sirien

Celkově možná o malinko slabší, než s01, ale pořád velmi solidní série v níž je k nalezení hned několik excelentních dílů (a jen velmi málo špatných - ty obvykle nejsou nutně špatné zpracováním, jako spíš špatným základním námětem; těžko říct, jak moc bylo známé už tehdy, že tyto nefungují, a jak moc byla TOS tím seriálem, co tu špatnost průkopnicky odhalil...) Všeobecně platí vše co pro s01 a těžká epizodičnost bez nějaké návaznosti dále definuje celý seriál. ()

Brucey

Problém druhej série je v tom, že zatiaľ či v prvej sme sledovali kvalitu epizód začínať na lvl dosť dobré a končiť na lvl výborné (na pár výnimok, samozrejme), tu je o poznanie viac priemerných epizód a kvalita je iná z dielu na diel. Našťastie, o žiadnu katastrofu sa nejedná a preto dávam 4*, možno však zmením po čase aj na 5* (ako v prípade prvej série). ()

VanTom

Nevyrovnaná druhá sezóna mi přišla ve výsledku mírně slabší než ta první, ovšem své kouzlo (často i dobově nechtěné) rozhodně neztratila. Může se pochlubit jedněmi z nejlepších epizod; jiné scénáristé úplně nedomýšlejí, popřípadě recyklují obdobný mustr (a s ohledem na rozpočet též kulisy z vedlejších TV show) na absurdně / hloupě k Zemi a vývoji lidstva paralelních planetách. ()

sepp

Druhá série je už v mnoha ohledech vyspělejší - zatímco se v té první seriál teprve hledal, zde se už utváří zásadní principy celého ST světa. Jsou tu sice dva vyloženě katastrofálně špatné díly, ale zbytek je nadprůměr a několik vyloženě legendárních. ()

• Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "Metamorphosis" bola vysielaná ako deviata, preto je niekedy označená ako S02E09. (koba)
  • Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "A Piece of the Action" bola vysielaná ako sedemnásta, preto je niekedy označená ako S02E17. (koba)
  • Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "Patterns of Force" bola vysielaná ako dvadsiata prvá, preto je niekedy označená ako S02E21. (koba)