poster

Kam se dosud člověk nevydal (S01E01) (epizoda)

 • USA

  Where No Man Has Gone Before

Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1966, 51 min

Tvůrci:

Gene Roddenberry

Režie:

James Goldstone

Kamera:

Ernest Haller

Producenti:

Gene Roddenberry

Střih:

John M. Foley
(další profese)
 • Tom_Lachtan
  ****

  Star Trek pilot po druhé a znovu výborně fungující, hyper-klaďas Pike byl nahrazen James T. Kirkem (což je přeci jen o něco zajímavější postava) a některé vedlejší postavy dostávají jasné kontury (tedy, ty "některé postavy" jsou de facto jenom pan Spock) a je přítomna puška s tak těžkopádným a nepraktickým designem, že je jakýmsi podvratným způsobem krásná (uííí). Jinak se vlastně jedná o celkem klasický díl originální série, jen je škoda, že nepřišel někdy v pozdějších fázích seriálu, neboť pokud by byli vztahy mezi postavami více rozkresleny, mohl by mít výsledek mnohem větší náboj. " Kapitánův deník, hvězdné datum jedna, tři, jedna, dva celé čtyři... " (9.9.2014)

 • diodoros
  ****

  Odvysielaný oficiálny pilot seriálu Star Trek. Kvalitatívne ho možno porovnať s neodvysielaným pilotom, efekty, kulisy a dekorácie zostali samozrejme na rovnakej úrovni, opäť je tu zaujímavý dej - otázka sústredenia priveľkej moci v rukách jediného človeka, etická otázka zabitia priateľa pre záchranu väčšiny a podobne. Žiadnu veľkú akciu ani efekty nemožno vzhľadom na dátum vzniku očakávať, napriek tomu ide o celkom slušne a viac-menej inteligentne strávený čas.(17.6.2013)

 • JohnnyD
  ***

  Síce sa to už viac približuje Star Treku, ktorý tak dobre poznáme (najmä vykreslenie Spocka), no oproti Cage je to predsa len o level horšie. Najmä prvé dve ukecané tretiny uzavreté v plastových kulisách Enterprise zívajú nudou. Na konci dôjde aj na akciu a dokreslenú panorámu vzdialenej planéty a to už je kvalitná campy zábava.(13.6.2013)

 • Elyon
  *****

  Když jsem si pustila tento úvodní díl, byl to pro mě příjemný výlet do minulosti, kdy jsem jako malý špunt Star trek stejně jako Star wars milovala, jenže pak jsem na něho nějak zapomněla a v paměti mi zůstali už jen nic neříkající obrázky. Ale nakonec přišel comeback v podobě jedenáctého Star treku a já tenhle fenomén opět začala sledovat. Je opravdu hezké se vrátit do dětství a sledovat tento úvodní díl, který má sice ucházející efekty, ale pro lidi žijící v té době to muselo být skvělé.(11.2.2011)

 • ScarPoul
  ****

  Po filozofickej stránke bezchybné. Riešenie schopností, ktoré robia z človeka Boha tu vytvára zaujímavý paradox. Jediné čo to podkopáva sú staré triky a súboje, ktoré sú hodné amatérskeho filmu, ktorý točia chlapci z dediny na poli. Inak Shatner aj Nimoy skvelý. Som zvedavý, či ma to bude baviť aj naďalej, ale aj napriek dĺžke je to v rámci niektorých myšlienok nadčasové.(16.10.2017)

 • - Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "Where No Man Has Gone Before" bola vysielaná ako tretia, preto je niekedy označená ako S01E03. (koba)

 • - Po pilotním díle málem Gene Roddenberry postavu Scottyho vyškrtl, protože si nemyslel, že je v seriálu inženýra zapotřebí. Přemluvil ho Doohanův agent Paul Wilkins. (mirliflore)

 • - Když se v záběru objeví náhrobek určený pro kapitána Kirka (William Shatner), lze na něm spatřit jméno James R. Kirk, nikoliv James T. Kirk (T – Tiberius). (Lorge)