Mocná bytost známá jako Trelane sužuje posádku Enterprise. (SkyShowtime)

darkrobyk

-V každém je přece kus vojáka!- Posádka Enterprise se stává pokusnými králíky, jak už tomu bylo vícekrát. A nejvzpurnějším se kupodivu stává Spock nemající emoce. Jako vždy není vůbec snadné dostat se ze zapeklité situace. Při zpětném ohlédnutí není řešení problému náhlé, jelikož během konfrontací postav je leccos naznačeno. Nu a když je člověk malý, provádí lecjaké lotroviny. Člověk. Ne Vulkánec. ()

ledzepfan

Ha.. Nakonec to bylo díky své vymazlené pointě překvapivě dobrý.. Já mám vždycky obavu když se ve star treku začne pobíhat v dobových kostýmech, ale většinou ten nezáživný vizuál zachrání kvalitní příběh... ()

PKD

Díky vysoce atmosférickému a silnému románu od Petera Davida ´Q na Druhou´, má tato episoda od 1. přečtení před zhruba 20 lety, zcela nový a docela hrozivý rozměr. ()

DocBrown

Greetings and felicitations! Šaškování Trelana miluju, nakonec se stal předlohou pro Q. První půlka je geniální a za slabší druhou už srážet hodnocení nebudu, navíc po vtipné pointě. William Campbell si později zahrál Klingona v další skvělé epizodě s tribbly (a pokračoval v DS9) ()

sirien

velmi volná předloha budoucího Q? Celé to stojí na herecké one-man show antagonisty, která je naštěstí pro díl výborná. Narozdíl od jiných humorných dílů se tento dokonce zvládne vyhnout přehnané repetetivnosti a děj se nějak někam posouvá. Bohužel, ten závěr je brutálně anti-klimatickej a hrozně deus-ex-machina, což určiě nebylo odpustitelné ani v době vzniku. ()