Věc soucitu (S01E27) (epizoda)

Errand of Mercy

John Newland

Gene L. Coon

Gene L. Coon
  • ledzepfan

Ha, tenhle díl si se mnou teda pohrál :D V první půlce jsem to proklínal a poprvé cítil z Kirka jako zástupce federace aroganci která v kontrastu s tupými organiany nepříjemně vystupovala na povrch.. Rychle jsem ale vytušil, že ve Star Treku to takhle jednoduché nebývá a, že je něco špatně/jinak.. A taky, že jo :) ....Nakonec teda hodně solidní epizoda.(21.1.2018)

Jako... dost čitelný (bylo to tak i kdysi? Nebo to je desítkami let SF seriálů co námět porůznu zrecyklovaly?), na konci přemrštěný... celkově poněkud monotónní. Ta třetí hvězdička je hlavně za závěrečnej dialog a Kirkovu... etickou zmatenost.(11.8.2020)

Líbí se mi, jak tu lidstvo (resp. Kirk) není vykresleno jako idealisticky mírumilovné, jak známe z TNG. A Kirk chce svojí válku skoro za každou cenu a snad by se proti zdánlivě natvrdlým Organianům spojil i s Klingony. Ti se ve Star Treku vyskytují vůbec poprvé a jejich velitel Kor se pro úspěch objevil v DS9 ještě třikrát (+1 v TAS). Organiané už zde věděli, že jednou bude lidstvo s Klingony přáteli. Basil Poledouris tu údajně hraje jednoho Klingona.(29.12.2016)

Prvé stretnutie s barbarskými Klingónmi; keď ich vizáž je skôr úsmevná - trochu botoxu na tvár, chlpatejšie obočie a to je tak všetko. Ich veliteľ je dokonca inteligentnejší a rečníckejší ako Kirk. Kirk sa, naopak, chová ako arogantný barbar, ktorý chce za každú cenu násilný konflikt...až ho nespoznávame. Našťastie všetko riešia mierumilovní domorodci, ktorí sú viac, ako sa zdajú.(17.2.2020)

65%(21.4.2018)

• - Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "Errand of Mercy" bola vysielaná ako dvadsiata šiesta, preto je niekedy označená ako S01E26. (koba)