poster

Věc soucitu (S01E27) (epizoda)

 • USA

  Errand of Mercy

Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1967, 50 min

Tvůrci:

Gene Roddenberry

Režie:

John Newland

Scénář:

Gene L. Coon

Producenti:

Gene L. Coon
(další profese)
 • ledzepfan

  Ha, tenhle díl si se mnou teda pohrál :D V první půlce jsem to proklínal a poprvé cítil z Kirka jako zástupce federace aroganci která v kontrastu s tupými organiany nepříjemně vystupovala na povrch.. Rychle jsem ale vytušil, že ve Star Treku to takhle jednoduché nebývá a, že je něco špatně/jinak.. A taky, že jo :) ....Nakonec teda hodně solidní epizoda.(21.1.2018)

 • sirien
  ***

  Jako... dost čitelný (bylo to tak i kdysi? Nebo to je desítkami let SF seriálů co námět porůznu zrecyklovaly?), na konci přemrštěný... celkově poněkud monotónní. Ta třetí hvězdička je hlavně za závěrečnej dialog a Kirkovu... etickou zmatenost.(11.8.2020)

 • DocBrown
  ****

  Líbí se mi, jak tu lidstvo (resp. Kirk) není vykresleno jako idealisticky mírumilovné, jak známe z TNG. A Kirk chce svojí válku skoro za každou cenu a snad by se proti zdánlivě natvrdlým Organianům spojil i s Klingony. Ti se ve Star Treku vyskytují vůbec poprvé a jejich velitel Kor se pro úspěch objevil v DS9 ještě třikrát (+1 v TAS). Organiané už zde věděli, že jednou bude lidstvo s Klingony přáteli. Basil Poledouris tu údajně hraje jednoho Klingona.(29.12.2016)

 • majo25
  ****

  Prvé stretnutie s barbarskými Klingónmi; keď ich vizáž je skôr úsmevná - trochu botoxu na tvár, chlpatejšie obočie a to je tak všetko. Ich veliteľ je dokonca inteligentnejší a rečníckejší ako Kirk. Kirk sa, naopak, chová ako arogantný barbar, ktorý chce za každú cenu násilný konflikt...až ho nespoznávame. Našťastie všetko riešia mierumilovní domorodci, ktorí sú viac, ako sa zdajú.(17.2.2020)

 • Frantisek.Fu
  ***

  65%(21.4.2018)

 • - Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "Errand of Mercy" bola vysielaná ako dvadsiata šiesta, preto je niekedy označená ako S01E26. (koba)