Star Trek - Série 3 (série)

Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1968–1969, 20 h (Minutáž: 50 min)

Tvůrci:

Gene Roddenberry

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, James Doohan, Walter Koenig, Nichelle Nichols, George Takei, Majel Barrett, Ron Soble, Rex Holman, Sam Gilman, Charles Seel, Bill Zuckert, Abraham Sofaer, Gregg Palmer, France Nuyen, Jay Robinson, Dick Durock, Richard Hale, Jack Donner, Richard Compton, Pamelyn Ferdin, Brian Tochi, Marj Dusay, Diana Muldaur, David Frankham, Kathryn Hays, Davis Roberts, Barbara Babcock, Katherine Woodville, Jon Lormer, Michael Ansara, Susan Howard, David L. Ross, Michael Dunn, Kathie Browne, Jason Evers, Lee Meriwether, Booker Bradshaw, Kenneth Washington, Frank Gorshin, Lou Antonio, Steve Ihnat, Yvonne Craig, Keye Luke, Sharon Acker, Gene Dynarski, Richard Derr, Jeff Corey, Fred Williamson, Skip Homeier, Charles Napier, James Daly, Louise Sorel, Mariette Hartley, Ian Wolfe, John Winston, Joanne Linville, Byron Morrow, Victor Brandt, Barry Atwater, Charlene Polite, Sabrina Scharf, Ed Bakey, Mary Linda Rapelye, Jan Shutan, Garth Pillsbury

Fred Freiberger

Scénografie:

John M. Dwyer (set dekoratér)

Komentáře uživatelů k sérii (6)

Tretia séria je síce o niečo slabšia ako 2. séria, ale aj v nej sa dá nájsť dostatok kvalitných epizód, a aj pár topkových, z ktorých by som spomenul Spockův mozek, Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe, V mžiku oka a Vetřelec v mém těle. Škoda, že tvorcovia nepokračovali ďalšími sériami.(3.7.2020)

65%(21.4.2018)

Třetí série se pomalu neměla ani vysílat, Star Trek chtěli stáhnou na základě nějakých pochybných průzkumů. Nakonec se podařilo Star Trek zachránit, ovšem s ještě více ořezaným rozpočtem a vysílání bylo přesunuto do večerních hodin. To Roddenberryho tak rozlobilo, že se ze seriálu částečně stáhl. Bohužel je to na kvalitě velmi vidět. Téměř v každém ohledu je tahle série horší než první a druhá. Jediná věc byla netknuta, a to Trek-girls, které jsou tu snad ještě hezčí než v první a druhé sérii dohromady. Jejich počet je snad vyšší než počet epizod. Scotty vypadá, jako kdyby od první série zestárl tak o 10 let.(7.10.2018)

Tyhle 3* dávám bolestivě, chtěl jsem dát 4... ale prostě to na ně už nemá. Pořád tu jsou excelentní díly - ale je jich míň. Naopak se objeví pár vysloveně špatných. Průměr série je dojeem o hvězdičku (fakticky o půl, ale...) níž, než předchozí série. Scénáristům a tvůrcům obecně jakoby místy docházel dech, jak co do námětů tak co do provedení - v téhle sérii teprve Kirk dostojí své pověsti macho sex-magneta, obvykle dost křečovitě a i zbytečně a zvýšený počet sexy Kirk-girls jakoby se snažil zakrýt slábnoucí obsah. Nicméně pořád musím nechat, že seriál končí velmi se ctí a možná že dobře, že právě tak.(26.11.2020)

"Evil does seek to maintain power by suppressing the truth."(3.8.2020)

Tretia séria je (aj keď kopa epizód mi neprišla až taká strašná ako ostatným) rozhodne najslabšou sériou z pôvodnej TOSky. Môže za to aj fakt, že narozdiel od prvých dvoch tu kvalitné epizódy sú len na na začitaku a konci. Dávam teda 4*, ale miestami som rozmýšľal aj o 3*.(24.8.2020)