USS Enterprise byla zapletena do místního boje o moc na znesvářené planetě. (SkyShowtime)

sepp

Tenhle díl se ze začátku moc nezdál, ale vyklubala se z něj akční perla. Scéna v horách s těhotnou ženou, kde si McCoy se Spockem vymění všeříkající pohledy, je nezapomenutelná. ()

darkrobyk

„Jak to, že  se jí můžeš dotknout? Dal jsi jí nějaké prášky?" „Ne, pravý hák." Vyjednat na planetě, kterou obývají humanoidé totožní s lidmi, podmínky pro těžbu nerostů není jednoduché, jelikož kromě bojovně naladěných domorodců předběhli posádku Enterprise Klingoni. Pan Scott je v nelehké pozici, kdy se jako velitel dostane do pasti, kterou ale musí prověřit. Vtipkování na účet doktora pobaví. ()

ledzepfan

Slabší epizoda kterou drží nad vodou snad jen vtipné Bonesovy trable s těhotnou pacientkou.. Tentokrát mi přišla nezvládnutá i technická stránka. Mimoidní záběry kamery, divný střih, občas nehodící se hudba... ()

majo25

Druhé stretnutie s Klingónmi, iné veci však zaujmú viac - napríklad podarené komické scény s McCoyovým doktorstvom a rodením detí. Scény v exteriéri sú paradoxne tie najslabšie. ()

malyLibor

Moc prima díl. Jsem opravdu velmi rád, že jsem si tenhle prastarý Star Trek stáhnul.... No, prastarý... vlastně blbost, vždyť je skoro stejně mladý, jako já... A tenhle díl je moc fajn, ukazuje, co je v životě důležité. ()