Kirk se pokouší pomoci civilizaci lidí ovládané počítačem nazývaným Vaal. (SkyShowtime)

sirien

Jakože... má to... nějaké zajímavé motivy. Koncept té společnosti a otázka toho co se stane s takto řízenou společností zestárl dobře - minimálně pokud jste viděli Person of Interest až k Samaritánovi. Bohužel to je něco, co tam původně je spíš mimochodem a nic to nerozvádí. Motiv ráje a jeho konce dobře koresponduje s dílem "Vyhnání z ráje" z předchozí série, resp. má to podobnou pointu, ale pohled z jiné strany. Cením si toho ironického podtextu úvahy o Ďáblovi v kontextu toho celého sdělení. Ale, bohužel, ten díl samotný je spíš slabý - domorodci nic moc, děj se spíš vleče, různé scény s Čechovem, "láskou" atp. spíš skřípou. ()

darkrobyk

Kapitán:-Je snad někdo, kdo by na této lodi jen vzdáleně připomínal Satana?- Spock:-Nevím o nikom, kdo by tomuto popisu odpovídal, kapitáne.- Kapitán:-No, pane Spocku, já si to myslel.- Planeta, co připomíná rajskou zahradu, má smrtící květiny, nášlapné miny a boha, co umí nejen zabít bleskem. Enterprise je v zajetí na orbitě a pomalu klesá dolů, výsadek má být zlikvidován. Jako vždy téměř patová situace, z níž se dostat není jednoduché. No a pak jsou zde takové ty otázky, zda má Enterprise právo zasahovat do vývoje na planetě, anžto je to Federací zapovězeno... ()

majo25

Stroj hrajúci sa na boha už námetom v seriáli bol, ale rajská záhrada nie. Lepší by bol možno názov Vyhnanie z raja, pretože to posádka Enterprise (mimo Spocka samozrejme) spôsobili chudákom šťastným. Pokrok predsa musí byť, za každú cenu. ()

• Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "The Apple" bola vysielaná ako piata, preto je niekedy označená ako S02E05. (koba)