USS Enterprise musí zápasit s tvorem z Kirkovy minulosti, který se živí lidskou krví. (SkyShowtime)

darkrobyk

že umí být kapitán Kirk paličatý, dokázal již mnohokrát. Tentokrát je navíc ještě posedlý...tvorem, s nímž se setkal před jedenácti lety a bylo to hodně zlé. Většina na jeho místě by nejspíš při prvním náznaku ohrožení vzala do zaječích, ale ne tak Kirk. Chvílemi se zdálo, že obětuje sebe, posádku, loď i ty, co na ně čekají. Úlohu šťabajzny zde zastává doktorova sestra a nutno říci, že jí to jde. A poděkovat je třeba vidlím a špičatým uším! ()

sirien

Jakože... dobrý, no - až do toho fakt doslova směšně blbýho momentu kdy na konci dělaj co dělaj... a řešej vzdálenost na metry (zvlášť potom, co přímo řeknou o zamýšlené výkonosti věci). Plus teda - jako fakt hezký "first" contact řešení, velmi "diplomatický" - něco mi řiká, že Picardovi by vstaly vlasy hrůzou na hlavě, a to tam žádný nemá. Ale drama hezký, akce po většinu dílu vcelku taky, ten moment s "hrdinstvym" na konci byl hezkej cliche-breaker, mělo to i dobrej SF námět a bavilo to, takže proč ne. ()