USS Enterprise vyšetřuje zmizení federačního historika Johna Gilla. (SkyShowtime)

darkrobyk

„Výborně Spocku, jednou z vás možná bude člověk." „To snad ne!" Jeden z nejtemnějších dílů. Ani historik se nedá poučit z dějin. Absolutní moc absolutně korumpuje a ani sebelepší vládce se nevyhne tomu, aby si nezahrál na Boha. ()

majo25

Podobná téma ako v prípade epizódy Chlieb a hry, akurát Rímske impérium vystriedala Nacistická ríša. Má to síce veľa logických chybičiek, chýma mu väčšiqa originalita, ale rozhodne nenudí. Spockove uši sa tu spomínajú dvakrát či trikrát tak často ako obyčajne. ()

DocBrown

Alternativní svět ve stylu nacismu. Vidět Kirka se Spockem v SS uniformách je hodně zvláštní/absurdní. V Německu nebyla epizoda odvysílaná během prvních dvou vysílání seriálu v televizi. ()

sirien

Jakože... dobrý, ale tyhle epizody návštěv v historii pro návštěvy v historii mě nějak prostě nebavěj. Že to je s nějakou backstory zasazený na jinou planetu to moc nemění - kdyby tam aspoň rozvinuly nějaký téma kolem Prime directive, ale ani to ne. Bez té averze k věci by to asi bylo za 4*. ()