Kirk, McCoy a Sulu zůstanou opuštěni na planetě, kde se je snaží zabít záhadná žena. (SkyShowtime)

darkrobyk

„Kdybych si přál lekci ruské historie, vzal bych s sebou pana Čechova." Špičkování postav, kdy především pan Spock perlí, rozhodně nenasvědčuje tomu, že posádka lodi je jako téměř vždy ve smrtelném nebezpečí. Stačí jen dotek krásné ženy z neznámé planety a dotyčný se hroutí mrtvý k zemi. A aby to nebylo málo, tak Enterprise se ocitne téměř tisíc světelných let od místa, kde je kapitán se svým výsadkem. S chutí jsem si dal po dlouhé době příběh, který mě tehdy fascinoval kráskou, co se dokázala proměnit v čáru, čtvereček a pak zmizet. ()

majo25

Enterprise bez kapitána a Kirk bez svojej lode. Viac priestoru dostáva Scotty, a to je len dobre. Malý postreh - keď sa na prieskum planéty prizve k výsadku nejaký vedec - vždy je to žena (kvôli playboyovi Kirkovi), na moje prekvapenie tentoraz je to ale muž - koniec ale ukáže, prečo tomu tak bolo - ženu by nenechali umrieť. ()

Loki_Six

Lt. Cmdr. Montgomery 'Scotty' Scott: But that's not possible. Nothing can do that. Mr. Spock: Mr. Scott, since we are here, your statement is not only illogical but also unworthy of refutation. ()

DocBrown

McCoy je fuč, takže Spock vede své úžasné dialogy se Scottym, jen to posouvá epizodu nad 50% (pokolikáté už ve 3. sérii). Tak co, pomůže geologovi, že si vzal modrou místo červené? ()

sirien

Spock mi nakonec vždycky přišel jako zajímavější velitel, než Kirk - jeho povaha dává tomu velení jak kvality, tak zajímavé slabiny. A Scotty mu dělá divácky o hodně příjemnějšího sparing partnera, než hysterickej McKoy. Kirk s výsadkem až tak zajímaví nejsou, ale dění u nich má aspoň nějakou atmosféru a celý díl se drží sympaticky SF zápletky - bohužel ale nijak extra hluboké. ()

PlysovyMacko

Výsadok Enterprise sa ocitá sám na opustenej planéte, po tom co neznáma sila odmrsti loď o tisíc svetelných rokov ďalej a tajomná mimozemšťanka vraždí posádku. Táto epizóda stojí na slovnej výmene medzi Spockom a Scottym. Najlepšia hláška - loď sa necíti dobre. ()