poster

Rekviem za Metuzaléma (S03E21) (epizoda)

 • USA

  Requiem for Methuselah

Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1969, 50 min

Tvůrci:

Gene Roddenberry

Režie:

Murray Golden

Scénář:

Jerome Bixby

Kamera:

Al Francis

Producenti:

Fred Freiberger

Střih:

Donald R. Rode

Scénografie:

John M. Dwyer (set dekoratér)
(další profese)

Komentáře uživatelů k epizodě (6)

 • Frantisek.Fu
  ***

  65%(21.4.2018)

 • ledzepfan

  Pokud odhlédneme od faktu, že žvanit o velké lásce několik málo hodin po seznámení je v zásadě cynická devalvace lásky jako takové, tak příběh je to v zásadě chytlavý a Spockovo gesto v samotném závěru tak nějak zahřeje u srdce.(26.2.2018)

 • PKD
  *****

  Nádherné dílo a pocta Karlu Čapkovi. Závěrečná scéna mi vždy, vžene slzy do očí. ,,Kdyby tak šlo zapomenout´´.(1.6.2017)

 • majo25
  ****

  Zaujímavý začiatok, ktorý sa neskôr prehupuje k pointe o androidoch a nesmrteľnému človeku. Téma androidov nie je pre Star Trek nová, už v prvej sérii je o nich jedna epizóda, aj keď trochu z iného súdka. Nevieryhodná je ale skutočnosť, že sa Kirk behom cca 3 hodín zamiluje do dievčaťa, hlavne keď vieme, aký je playboy a ako často necháva po planetách svoje "lásky". Kirk sa celkovo chová nelogicky. Minimálne mohli obsadiť do role androidky niekoho krajšieho, zvodnejšieho, ktorému nemuseli skvostnými šatami zakrývať jeho nesúmernú postavu.(25.6.2020)

 • DocBrown
  *****

  Krásně sentimentální epizoda podle povídky Jerome Brixbyho o hledání dokonalé ženy. Louise Sorel (Kapec podle Čapek, tvůrce slova robot) tak skutečně vypadala. Ona, Mariette Hartley a Famke Janssen jsou ty nejpůvabnější postavy celého Star Treku. Stejnou myšlenku později Brixby zfilmoval v The Man from Earth. * navíc za závěr. Ledzepfan > u takové bych nepotřeboval ani ty hodiny, po pár minutách bych dopadl stejně jako Kirk.(3.12.2016)

 • Loki_Six
  *****

  "Constantinople, Summer 1334. It marched through the streets, the sewers. It left the city by oxcart, by sea, to kill half of Europe. The rats, rustling and squealing in the night as they, too, died. The rats..."(22.8.2020)