poster

Rekviem za Metuzaléma (S03E21) (epizoda)

 • USA

  Requiem for Methuselah

Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1969, 50 min

Tvůrci:

Gene Roddenberry

Režie:

Murray Golden

Scénář:

Jerome Bixby

Kamera:

Al Francis

Producenti:

Fred Freiberger

Střih:

Donald R. Rode

Scénografie:

John M. Dwyer (set dekoratér)
(další profese)
 • sirien
  ****

  Zajímavý díl, v podstatě kombinace dvou různých SF námětů. Bohužel, ten jeden (týkající se hostitele) ve skutečnosti není až tak zajímavý a vlastně je dost zahozený, zatímco ten drutý (týkající se chráněnky) byl v několika dřívějších dílech zpracovaný zajímavějc a do větší hloubky (např. s01e09 podle csfd řazení - bacha, SPOILER). Kirkův přestřelený sex-appeal tu je (jako ve většině s03) naprosto zbytečnej a v podstatě křečovitej. (Jinak teda kdo zná Man from Earth, tak to je úsměvné - kdo ne, nemusí ztrácet čas, nestojí to za to.)(25.11.2020)

 • ledzepfan

  Pokud odhlédneme od faktu, že žvanit o velké lásce několik málo hodin po seznámení je v zásadě cynická devalvace lásky jako takové, tak příběh je to v zásadě chytlavý a Spockovo gesto v samotném závěru tak nějak zahřeje u srdce.(26.2.2018)

 • PKD
  *****

  Nádherné dílo a pocta Karlu Čapkovi. Závěrečná scéna mi vždy, vžene slzy do očí. ,,Kdyby tak šlo zapomenout´´.(1.6.2017)

 • majo25
  ****

  Zaujímavý začiatok, ktorý sa neskôr prehupuje k pointe o androidoch a nesmrteľnému človeku. Téma androidov nie je pre Star Trek nová, už v prvej sérii je o nich jedna epizóda, aj keď trochu z iného súdka. Nevieryhodná je ale skutočnosť, že sa Kirk behom cca 3 hodín zamiluje do dievčaťa, hlavne keď vieme, aký je playboy a ako často necháva po planetách svoje "lásky". Kirk sa celkovo chová nelogicky. Minimálne mohli obsadiť do role androidky niekoho krajšieho, zvodnejšieho, ktorému nemuseli skvostnými šatami zakrývať jeho nesúmernú postavu.(25.6.2020)

 • DocBrown
  *****

  Krásně sentimentální epizoda podle povídky Jerome Brixbyho o hledání dokonalé ženy. Louise Sorel (Kapec podle Čapek, tvůrce slova robot) tak skutečně vypadala. Ona, Mariette Hartley a Famke Janssen jsou ty nejpůvabnější postavy celého Star Treku. Stejnou myšlenku později Brixby zfilmoval v The Man from Earth. * navíc za závěr. Ledzepfan > u takové bych nepotřeboval ani ty hodiny, po pár minutách bych dopadl stejně jako Kirk.(3.12.2016)

 • - Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "Requiem for Methuselah" bola vysielaná ako devätnásta, preto je niekedy označená ako S03E19. (koba)