Kapitán Kirk se Spockem spolupracují s historickými hrdiny v souboji proti historickým zlosynům. (SkyShowtime)

darkrobyk

Jeden z těch dílů, kde mimozemšťané zkoumají člověka jako laboratorního králíka. Přes určitou krutost se však chovají stejně, jako by se na jejich místě chovali lidé. „Jakým právem rozhodujete o našich životech?" „Stejným, jakým jste vy přišli sem." V souboji používají dobro i zlo stejné metody a prostředky. V čem se tedy liší? ()

ledzepfan

Nevím přesně proč, ale tahle epizoda mě -i přes poměrně zajímavou výchozí premisu- celou dobu iritovala. Snad za to může jakási nepromyšlenost celého konceptu, nebo slabší režijní vedení...těžko říct. ()

DocBrown

Dobro vs zlo, Spock, Kirk, Surak a Abe Lincoln vs Kahless, Gengis Khan, plukovník Green a nějaká baba, kterou jako jedinou nevyužili v pozdějších sériích. Líbila se mi ta Roddenberryho naivita, že charming negress se v budoucnosti nikoho nedotkne. ()

sirien

jedna slavná scéna Lincolna s Uhurou - a pak nekonečno nudy; zase "můžeme si s váma dělat co chceme" bytosti, který sou navíc vůči své technologické úrovni naprosto debilní a celá zápletka je jen záminka pro tupý rvačky - a to i když je poruce Lincoln a Surak jako zakladatel Vulkánské civilizace. Jakože z tohodle dostat tak málo je fakt umění. ()

Lina

Tentokrát Enterprise narazila. Postup z Arény ani Empatie nefunguje a opravdu zbývá jenom bojovat. V seriálu se určitě najdou lepší díly, nicméně se tu objeví ztělesnění Suraka, zakladatele vulkanské filozofie. Spock: "Rozmanitost kombinací dává životu smysl." To určitě vyznělo zajímavě už tenkrát. Hodnocení spíš sedmdesát procent, ale nevím proč se mi právě tady zatím nechce ubírat. ()