Star Trek (TV seriál)

Star Trek: The Original Series

Star Trek: TOS

(neoficiální název)

Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1966–1969, 65 h 51 min (Minutáž: 50–51 min)

Tvůrci:

Gene Roddenberry

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, Nichelle Nichols, James Doohan, George Takei, Walter Koenig, Majel Barrett, Grace Lee Whitney, John Winston, David L. Ross, Sean Kenney, Michael Barrier, Jeffrey Hunter, Susan Oliver, Malachi Throne, Peter Duryea, John Hoyt, Adam Roarke, Roger C. Carmel, William Campbell, John Harmon, Morgan Woodward, Morgan Farley, Abraham Sofaer, Richard Compton, Diana Muldaur, Jon Lormer, Barbara Babcock, Booker Bradshaw, Gene Dynarski, Richard Derr, Skip Homeier, Ian Wolfe, Gary Lockwood, Sally Kellerman, Lloyd Haynes, Andrea Dromm, Paul Fix, Anthony D. Call, Clint Howard, Karen Steele, Susan Denberg, Seamon Glass, Alfred Ryder, Robert Walker Jr., Paul Comi, Garry Walberg, Michael Strong, Sherry Jackson, Ted Cassidy, James Gregory, Marianna Hill, Kim Darby, Michael J. Pollard, John Megna, John Crawford, Elisha Cook Jr., Richard Webb, Percy Rodrigues, Laurel Goodwin, Meg Wyllie, Perry Lopez, Emily Banks, Roger Perry, Ed Peck, Harry Townes, Torin Thatcher, Sid Haig, David Opatoshu, Robert Sampson, Ricardo Montalban, Madlyn Rhue, Jill Ireland, Frank Overton, Ken Lynch, Biff Elliot, John Abbott, John Colicos, Peter Brocco, Victor Lundin, Joan Collins, Hal Baylor, Antoinette Bower, Gail Bonney, Glenn Corbett, Elinor Donahue, Julie Newmar, Michael Dante, Bob Bralver, Michael Forest, Leslie Parrish, Celia Lovsky, William Windom, John Fiedler, Charles Dierkop, Judith McConnell, Keith Andes, Celeste Yarnall, David Soul, BarBara Luna, Charles Drake, William Schallert, Stanley Adams, Whit Bissell, Michael Pataki, William Smithers, Logan Ramsey, William Bramley, Jack Perkins, Max Kleven, Jane Wyatt, Reggie Nalder, Nancy Kovack, Michael Witney, Ned Romero, Joseph Ruskin, Angelique Pettyjohn, Steve Sandor, Mickey Morton, Anthony Caruso, Vic Tayback, Dyanne Thorne, Warren Stevens, Barbara Bouchet, Robert Fortier, Richard Evans, David Brian, William Marshall, Roy Jenson, Robert Lansing, Don Keefer, Ted Gehring, Ron Soble, Rex Holman, Sam Gilman, Charles Seel, Bill Zuckert, France Nuyen, Jay Robinson, Richard Hale, Pamelyn Ferdin, Brian Tochi, Marj Dusay, David Frankham, Kathryn Hays, Michael Ansara, Susan Howard, Michael Dunn, Kathie Browne, Jason Evers, Lee Meriwether, Kenneth Washington, Frank Gorshin, Lou Antonio, Steve Ihnat, Yvonne Craig, Keye Luke, Jeff Corey, Fred Williamson, Charles Napier, James Daly, Louise Sorel, Mariette Hartley, Walker Edmiston, Joseph Mell, Robert Phillips, Anthony Jochim, Bob Hoy, Adolf Hitler (a.z.), Gil Perkins, Victoria Vetri, Edwin Rochelle, Gregg Palmer, Charlie Picerni, Phil Morris, Theodore Marcuse, Arnold Moss, Katherine Woodville, Davis Roberts, Gilbert Green, Dick Crockett, Sharon Acker, Jack Donner, Billy Curtis, John Gabriel, Dick Durock, Morgan Jones, Beverly Washburn, Guy Raymond, Basil Poledouris, Carey Loftin, Tige Andrews, James Mitchell, Roy N. Sickner, Julie Cobb, Marc Daniels, Don Marshall, Sabrina Scharf, Charles Maxwell, Johnny Haymer, Karl Held, John Warburton, Bill Borzange, Peter Canon, Barry Russo, Anna Karen, Erik Holland, John Wheeler, Joanne Linville, Chuck Courtney, Lawrence Montaigne, Stephen McEveety, William O'Connell, Cal Bolder, David Hurst, Arthur Batanides, Paul Carr, Charles Macaulay, Ena Hartman, Barbara Baldavin, Arlene Martel, Craig Huxley, Kermit Murdock, Noble 'Kid' Chissell, Monty O'Grady, Willard Sage, Bruce Watson, Janet MacLachlan, Mark Lenard, Stewart Moss, Harry Basch, Byron Morrow, Brioni Farrell, William Wintersole, Robert Brown, Steven Marlo, Julie Parrish, Don Eitner, Victor Brandt, Barry Atwater, Joseph Bernard, Richard Carlyle, Charlene Polite, Lee Delano, Irene Kelly, Paul Stader, Serena Sande (a.z.), Bob Johnson, Miko Mayama, Ed Bakey, Clegg Hoyt (a.z.), Michael Zaslow, Mary Linda Rapelye, Paul Prokop, Carolyne Barry, Barbara Anderson, Jan Shutan, David Sharpe, Garth Pillsbury, Hagan Beggs, Tanya Lemani, Virginia Aldridge, Charlie Brill, Robert H. Justman

Komentáře uživatele ledzepfan k tomuto TV seriálu

• Manévr s korbomitem (S01E02) (epizoda) (1966)

Celé se to tak nějak táhne a vleče odnikud nikam aby to v úplném finishi rafinovaná pointa obrátila na ruby a vlastně to zachránila.(25.12.2017)

• Muddovy ženy (S01E03) (epizoda) (1966)

Tohle je v mých očích jedna z mála slabších epizod.. Není to hloupé nebo špatné..jen mě to prostě nechytlo..(22.12.2017)

• Nepřítel v nás (S01E04) (epizoda) (1966)

Hodně dobrá epizoda která jde poměrně hluboko v pitvání otázky na kolik je naše zlá stránka nutná pro tvorbu celkového charakteru.. I Shatner to tentokrát herecky uchopil překvapivě zodpovědně a jeho protikladní Kirkové jsou dvě skutečně diametrálně rozdílné bytosti.(24.12.2017)

• Past na muže (S01E05) (epizoda) (1966)

Hodně solidní a napínavý příběh... Mám pocit, že prakticky stejnou zápletku řešila i novogenerační posádka..(24.12.2017)

• Čas obnažení (S01E06) (epizoda) (1966)

Na jednu stranu je to značně crazy, na druhou stranu je to poměrně napínavé protože nákaza se šíří geometrickou řadou, systém se hroutí a času je málo...(22.12.2017)

• Tajemný Charlie (S01E07) (epizoda) (1966)

Asi to je relativně kvalitní díl, ale mě ten Charlie tak iritoval, že jsem byl nakonec vlastně rád, že už je konec :)(22.12.2017)

• Rovnováha hrůzy (S01E08) (epizoda) (1966)

Musím říct, že tohle mě trošku vytrolilo protože jsem celou dobu čekal kdy ten Sarek odhalí, že je jen špehem na romulanské lodi :D :D ....No nic.. Dobrá epizoda. Jedna z mála téměř komplet bitevní.(22.12.2017)

• Dýka v mysli (S01E10) (epizoda) (1966)

Hlavně první polovina je brillantní a divák si dlouho není jistý kde je háček..(24.12.2017)

• Jeho Veličenstvo vrah (S01E12) (epizoda) (1966)

Hodně povedená a mnohovrstevnatá epizoda.. Je to spíše jen konverzační triller a akce se téměř nekoná, ale ty motivy zločinu a trestu, přenášení zátěže viny na další generace atd jsou prostě silné a dobře napsané.(22.12.2017)

• Sedm z Galilea (S01E13) (epizoda) (1967)

Vesmírný survival, tentokrát hodně zaměřený na Spocka...(24.12.2017)

• Vojenský soud (S01E14) (epizoda) (1967)

V procesu sice občas padaly poměrně pathetické hlášky, ale jako celek je to epizoda osvěžující.(26.12.2017)

• Zvěřinec - 1. část (S01E15) (epizoda) (1966)

Špičková dvojepizoda která dodává původnímu pilotu nové a zásadní vrstvy. Koukal jsem na to zkouřený jak paprika a ve chvilce kdy jsem na obrazovce čučel na příběh kde na obrazovce koukají na příběh ve kterém jedna skupinka postav sleduje na obrazovce druhou (a následně ohýbají jejich mysl), jsem se dostal do smyčky galaktického paradoxu ve které jsem hledal odkud někdo kouká na obrazovce na mě. :D Tohle je prostě kvalitní matroš.(19.12.2017)

• Dovolená (S01E17) (epizoda) (1966)

Velmi příjemná, odlehčená a jaksi rošťácká epizoda která pobaví (spíše nechtěně) hereckými výrazy oblbnuté posádky (speciálně McCoy se celou dobu tváří jak na tripu :D ) a potěší třeba krátičkou citací z Alenky v říši divů..(20.12.2017)

• Zeman z Gothosu (S01E18) (epizoda) (1967)

Ha.. Nakonec to bylo díky své vymazlené pointě překvapivě dobrý.. Já mám vždycky obavu když se ve star treku začne pobíhat v dobových kostýmech, ale většinou ten nezáživný vizuál zachrání kvalitní příběh...(21.12.2017)

• Aréna (S01E19) (epizoda) (1967)

No, tak tady máme onu legendární, virálově šířenou rvačku na základě které určitě spousta frajerů ohodnotila celý seriál (jinak si těch 63% fakt vysvětlit neumím).. Jasně, ta bitka je sice zoufalá, ale problém je v tom, že ta epizoda jako taková je zase a znova velmi kvalitní startrekovské dobrodrůžo které zdaleka nehraje na první efektní signální... Já si nemůžu pomoct, ale mě to bavilo (chtěně i nechtěně).(22.12.2017)

• Dveře do vesmíru (S01E20) (epizoda) (1967)

Nevím... Tentokrát mi to přišlo režijně poněkud nezvládnuté.. Příběh samotný je zajímavý a jeho vyústění má docela váhu, ale prokousat se skrz ty chaotické vizuální ptákoviny chce přecejenom jistou diváckou trpělivost (zdatnost, smířlivost).(26.12.2017)

• Zítra bude včera (S01E21) (epizoda) (1967)

Tenhle díl hned v několika rovinách připomene Nimoyův ST-IV:The voyage Home... Některé technikálie kolem paradoxů a skoků v čase sice vyznívají trošku vycucaně z prstu, ale jako celek je to fajn, odlehčená epizoda která pobaví..(25.12.2017)

• Návrat Archonců (S01E22) (epizoda) (1967)

Hmm-docela dobrý.. Zase je to něco trošku jiného což rozhodně svědčí dynamice celé první série..(29.12.2017)

• Příchuť zkázy (S01E23) (epizoda) (1967)

Krásně absurdní zápletka která je ale rozplétána poněkud nezáživně..(5.1.2018)

• Vesmírné sémě (S01E24) (epizoda) (1967)

Občas se postavy chovají tak, že člověk musí nadzvednout obočí, ale Khanovo záporácké charisma s přehledem utáhne celý díl..(29.12.2017)

• Vyhnání z ráje (S01E25) (epizoda) (1967)

Příjemná epizoda s LSĎáckýma kytkama a šťastným Spockem.(21.1.2018)

• Ďábel v temnotě (S01E26) (epizoda) (1967)

Naprosto brilantní epizoda ve které se ve snad nejlepším možném poměru mísí vše co dělá star trek star trekem. Chemie mezi postavami, akce (zde až téměř alienovského typu), vrstevnatý příběh s inteligentní myšlenkou, jemný humor.. Prostě paráda a jeden z mých nejoblíbenějších star trekových dílů (jakože i v rámci Nové Generace).(20.1.2018)

• Věc soucitu (S01E27) (epizoda) (1967)

Ha, tenhle díl si se mnou teda pohrál :D V první půlce jsem to proklínal a poprvé cítil z Kirka jako zástupce federace aroganci která v kontrastu s tupými organiany nepříjemně vystupovala na povrch.. Rychle jsem ale vytušil, že ve Star Treku to takhle jednoduché nebývá a, že je něco špatně/jinak.. A taky, že jo :) ....Nakonec teda hodně solidní epizoda.(21.1.2018)

• Město na pokraji věčnosti (S01E28) (epizoda) (1967)

Poměrně dlouho se to tváří jako taková výplňová epizoda pro oživení aby divák nečučel jen na interiéry vesmírné lodi.. Ale ve finále se z toho vyklubal jeden z vůbec nejdrsnějších dílů vůbec.. Asi záleží na tom kdo je zrovna jak cynicky naladěný, ale třeba pro mě to byla hodně bolestivá tečka mezi oči a na Kirka už vždycky budu koukat asi trošku jinak než doteď.(23.1.2018)

• Operace: Vyhlazení (S01E29) (epizoda) (1967)

Námět dobrý. Ledaskdo vzpomene na Vládce Loutek. Kirk tady dostal zase jednou od osudu na prdel..... Ale je tam pár zbytečně přiblblých scén které tenhle potenciálně hodně silný díl sráží do průměru.(23.1.2018)

• Návnada (S02E01) (epizoda) (1967)

Vcelku svižná epizoda brnkající na strunu gotického horroru. Nejde asi o nejlepší ST příběh široko daleko, ale funguje to docela dobře.(31.1.2018)

• Páteční dítě (S02E03) (epizoda) (1967)

Slabší epizoda kterou drží nad vodou snad jen vtipné Bonesovy trable s těhotnou pacientkou.. Tentokrát mi přišla nezvládnutá i technická stránka. Mimoidní záběry kamery, divný střih, občas nehodící se hudba...(2.2.2018)

• Kdo truchlí pro Adonise? (S02E04) (epizoda) (1967)

Jedna z nejslabších epizod. Zajímavé je snad jen to, že zde má Chekov snad poprvé poměrně dost prostoru.(26.1.2018)

• Čas amoku (S02E05) (epizoda) (1967)

Tak jen proto, že Spock je oblíbená postava a poprvé se zde objevuje slavný vulkánský pozdrav, to má nějakou váhu. Jinak je to takový průměr..(26.1.2018)

• Stroj zkázy (S02E06) (epizoda) (1967)

Tak nevím.. Tohle bylo na mě příliš ploché.. Ale je fakt, že sem tam nějaký ten akčnější díl pro oživení asi neškodí..(29.1.2018)

• Podvrženec (S02E08) (epizoda) (1967)

Komorněji pojatý první ST film. Není to úplně špatné, ale je dost rušivé jak posádka (kromě Spocka a Kirka) reaguje impulzivně a zkratkovitě.(27.1.2018)

• Jablko (S02E09) (epizoda) (1967)

Zajímavé prostředí. Sem tam krutopřísná hláška. Příběh na poměry Star Treku spíše průměr.(29.1.2018)

• Zrcadlo, zrcadlo (S02E10) (epizoda) (1967)

Uhura konečně dostala více prostoru (a jako bounus odhalila více kůže). Spock předvedl alternativní (nebo spíše paralelní) image. Kirk si skoro zasouložil. Sulu předvedl, že by udělal kariéru i v gestapu. Chekov dostal na prdel. Bones Scotymu pomohl ve strojovně... Prostě vcelku výživná epizodka.(28.1.2018)

• Smrtící roky (S02E11) (epizoda) (1967)

Dobrý námět dost mizerně zpracovaný. Evidentně byl problém natáhnout scénář do těch daných 50minut a tak se dočkáme hromady vatoidního materiálu...(3.2.2018)

• Já, Mudd (S02E12) (epizoda) (1967)

Muddovu epizodu z první série nějak zvlášť nemusím, ale tentokrát jsem si to vyloženě užil.. Když se Harry objeví, je jasný, že půjde o díl poněkud odlehčený. Je to totiž sice hajzl, ale není vyloženě zlý, takže posádka řeší spíše velké trable než otázky života a smrti.. Crazy poslední třetinka kdy ve finishi posádka zavaří obvody supermozku za pomoci paradoxu lháře je už na hranici guilty plesure.(31.1.2018)

• Trable s tribbly (S02E13) (epizoda) (1967)

Tahle epizoda je tak proslulá, že jsem měl díky tomu asi přehnané očekávání.. Ono to není vůbec špatné. Je tam hromada vtipných momentů, je to takové hezky odlehčené atd.. ale ve výsledku jsem prostě čekal něco mnohem výraznějšího..(5.2.2018)

• Chléb a hry (S02E14) (epizoda) (1968)

Špatný díl to není, ale určitě to (v rámci podobného námětu) není taková parádička jako eskapáda s náckama pár dílů zpět.(11.2.2018)

• Cesta k Babylonu (S02E15) (epizoda) (1967)

Docela zásadní epizoda ve které se poprvé ukáže Sarek a ve které se více poodhalí Spockovy priority. Celá epizoda je několikavrstevnatá a nabitá kvalitním dějem.(2.2.2018)

• Hráči z Triskelionu (S02E17) (epizoda) (1968)

Safra..Další slabší kousek v řadě..(5.2.2018)

• Posedlost (S02E18) (epizoda) (1967)

Tahle epizoda není sice bůhvíco ale aspoň se snaží o jakousi vícevrstevnatost. Takový TOS průměr který asi v paměti nezaujme nějaké výrazné stanoviště.(3.2.2018)

• Imunitní reakce (S02E19) (epizoda) (1968)

Výborný díl. Zápletka je originální, zajímavá a děj je hezky mnohovrstevnatý. Všechny zásadní postavy mají dostatek prostoru a interakce mezi nimi je plná chemie.. Díky těmto epizodám se STtos stal tím kultem kterým je.(5.2.2018)

• Podíl z akce (S02E20) (epizoda) (1968)

Po několika slabších dílech je tato epizoda zase jednou plně funkční.. Je to taková příjemná oddechovka kde se Kirk a spol musí naučit komunikovat s bandou zatvrzelých blbečků jejichž svět kontaminovala jedna odložená kniha.. Ještě, že jim tam nenechali Bibli..(5.2.2018)

• Byť zvána jinak (S02E21) (epizoda) (1968)

K poměrně hezké pointě se to propracovalo skrz pár vtipných situací, takže nakonec docela dobrý..(10.2.2018)

• Principy moci (S02E23) (epizoda) (1968)

Absolutní guilty pleasure epizodka kterou jsem si nehorázně užil. Tleskám, tohle mi v hlavě určitě zůstane..(10.2.2018)

• Absolutní počítač (S02E24) (epizoda) (1968)

Děj není bůhvíjak vrstevnatý a nápaditý, ale M5 to tam nakonec kosil vcelku nemilosrdně, takže o zábavu bylo postaráno.(10.2.2018)

• Sláva Omegy (S02E25) (epizoda) (1968)

Zdaleka nejhorší TOSkovský díl vůbec.. Vlastenecká břečka ve které se cituje americká ústava a obdivuje vlajka. ST je silný a nadčasový díky své relativní apolitičnosti a tenhle díl z toho trčí jak hovno na trávníku.... Chápu proč a nikoho nesoudím, ale takhle ST prostě fungovat nemůže.(10.2.2018)

• Místo přidělení: Země (S02E26) (epizoda) (1968)

Jeden by až řekl, že tady Kirk a spol narazili na Dr.Who. Tvl, vždyť ten týpek má (krom nadhledu a companionů) i sonický šroubovák (no dobře, je to asi pero, ale stejně) :)(11.2.2018)

• Elaan z Troyiu (S03E02) (epizoda) (1968)

" K: Pane Spocku. Pochopil jsem, že ženy na Vulkánu se chovají zcela logicky... S: Ano Kapitáne.. K: No, tak to jste jediná taková planeta ve vesmíru."(21.2.2018)

• Rajský syndrom (S03E03) (epizoda) (1968)

V rámci TOSky je to kvalitativně lehký nadprůměr.. Příběh je hezky vystavěný, indiáni jsou fajn... Prostě do pohody..(14.2.2018)

• Případ Enterprise (S03E04) (epizoda) (1968)

I když je to epizoda která vyznívá trošku slabě, ta interakce Spocka s romulanskou velitelkou tomu dodává zajímavý náboj.(15.2.2018)

• A děti půjdou v čele (S03E05) (epizoda) (1968)

Dost protivná a ne úplně kvalitně natočená epizoda..(14.2.2018)

• Spockův mozek (S03E06) (epizoda) (1968)

Má to pár vtipných momentů (Spock na dálkové ovládání.. McCoy v záchvatu dočasné chirurgické geniality..atd..) ale v zásadě to není žádná velká pecka..(14.2.2018)

• Což v pravdě žádná krása není? (S03E07) (epizoda) (1968)

Jedna z výrazně kvalitnějších epizod (jak po příběhové tak řemeslné stránce). Je to vrstevnaté, plné zajímavých motivů a jako bonus zde máme -né poprvé a né naposled- krásnou Dianu Muldaur ve světě Star Treku.(15.2.2018)

• Empatik (S03E08) (epizoda) (1968)

Tenhle díl je celý takový "jiný".. Minimalistické kulisy a úplně jinak působící hudba, jakoby velmi alternativně probarvovaly děj s klasicky-startrekovsky rafinovanou pointou.... Docela fajn epizoda..(21.2.2018)

• Síť Tholianů (S03E09) (epizoda) (1968)

Dost hustá atmosféra mezi Spockem a McCoyem je tentokrát hybnou sílou celé epizody..(17.2.2018)

• Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe (S03E10) (epizoda) (1968)

Docela dobrej díl.. Hlavně teda McCoyovi jsem přál tu luxusní kost :D(17.2.2018)

• Den míru (S03E11) (epizoda) (1968)

Podané to není bůhvíjak úžasně, ale ten motiv je dnes snad aktuálnější než v době vzniku. Už Kirk a spol zjistili, že Troll se nesmí krmit jinak bude donekonečna roztáčet kolotoč nenávisti.... Respekt.(17.2.2018)

• Platónovy nevlastní děti (S03E12) (epizoda) (1968)

Tohle je solidní peklo :D .. Hlavně Kirk a Spock tu dostávají pěkně ponižující čočku :D ... Ale jinak jde samozřejmě o zásadní epizodu která se vepsala do tv historie díky tomu black´n´White kissíku. Star Trek jde holt odvážně tam kde se ještě nikdo nevydal...(18.2.2018)

• V mžiku oka (S03E13) (epizoda) (1968)

Zápletka je originální a zajímavá.. Jen je to v rámci StarTrekovského celku poněkud nelogické, protože tady Kirk a spol. ovládli ultimátní technologii kterou už ale nikdy nevyužijí.(21.2.2018)

• Poslední bojiště (S03E15) (epizoda) (1969)

Příběh je to zajímavý, ale rozhodně není na těch cca 50minut.. A tak tu máme hromadu vaty v podobě zdlouhavého systému spouštění autodestrukce, zbytečně opakované přelety nad dekontaminovanou planetou, černobílý přespolní běh skrz Enterprise atd...(24.2.2018)

• Koho chtějí bohové zničit (S03E16) (epizoda) (1969)

Startrekovská variace na poeovu povídku o blázinci řízeném blázny? Lehce nadprůměrná epizoda.(6.3.2018)

• Prokletí Gideonu (S03E17) (epizoda) (1968)

Ale jo, něco na tom je... Atmoška je vcelku hustá, pointa má svou váhu.. Dobrý..(26.2.2018)

• Světla Zetaru (S03E18) (epizoda) (1969)

Poblázněný Scotty je sice vtipný ale v zásadě jde o epizodu spíše průměrnou.(26.2.2018)

• Strážci oblak (S03E19) (epizoda) (1969)

Třídní boj, jedna překvapivě dynamická rvačka, odvážnej outfit, zajímavá pointa... Docela dobrý..(6.3.2018)

• Cesta do ráje (S03E20) (epizoda) (1969)

Ha-naprosto parádní díl.. StarTrekovská odpověď na hipísáckou vlnu. Z jistého úhlu pohledu se to může jevit jako káravá moralitka, ale při bližším pohledu se ukazuje, že je tahle epizoda rafinovaně mnohovrstevnatá. Srdce bez spolupráce s rozumem je zkrátka náchylnější k manipulaci a rozum bez spolupráce se srdcem je náchylnější k vnitřní vyprázdněnosti. Naivní a nekritické naslouchání guruovi může být ve výsledku stejně destruktivní jako tupé posluchání rozkazů.... A navíc tu máme hipísácký koncert na palubě Enterprise kde zajamoval i Spock--no nekup to :D(26.2.2018)

• Rekviem za Metuzaléma (S03E21) (epizoda) (1969)

Pokud odhlédneme od faktu, že žvanit o velké lásce několik málo hodin po seznámení je v zásadě cynická devalvace lásky jako takové, tak příběh je to v zásadě chytlavý a Spockovo gesto v samotném závěru tak nějak zahřeje u srdce.(26.2.2018)

• Kruté divadlo (S03E22) (epizoda) (1969)

Nevím přesně proč, ale tahle epizoda mě -i přes poměrně zajímavou výchozí premisu- celou dobu iritovala. Snad za to může jakási nepromyšlenost celého konceptu, nebo slabší režijní vedení...těžko říct.(6.3.2018)

• Všechny naše včerejšky (S03E23) (epizoda) (1969)

Zdivočelý a vášní ovládaný Spock je sice zajímavý ale jinak mě tahle epizoda nějak zvlášť nenadchla.(6.3.2018)