JAG - Série 1 (série)

Krimi / Drama / Akční / Mysteriózní

USA, 1995–1996, 16 h 55 min (Minutáž: 44–93 min)

David James Elliott, Tracey Needham, Andrea Thompson, John M. Jackson, Andrea Parker, Glenn Morshower, Terry O'Quinn, Patrick Labyorteaux, Tim Quill, Scott Jaeck, Cliff De Young, Steven Anderson, Kevin Dunn, Vivian Wu, Neal McDonough, Daphne Ashbrook, Ryan Hurst, Dean Norris, Jay Leno, Gregory McKinney, Richard Crenna, Joe Sabatino, Clayton Prince, Michael Bellisario, Matthew Glave, Chris Williams, Bill Clinton, Jeffrey Dean Morgan, Rex Linn, Travis Fine, Christopher Darga, Charles Hallahan, Gregg Henry, Dale Dye, Jaime Gomez, Shashawnee Hall, Walton Goggins, Spencer Garrett, Roger Aaron Brown, Michael Paul Chan, Alex Courtney, Joy Bisco, Lawrence Monoson, Timothy Agee, Will Rothhaar, Joe Michael Burke, Christopher Wiehl, Steve Rankin, Eric Scott Woods, Billy Maddox, Ken Lerner, Scott Coffey, Jacob Vargas, Blayne Weaver, John Wesley Shipp, Gail Strickland, Luis Avalos, Michael Jai White, Lee Tergesen, Charles Cyphers, Chris Conrad, Wayne Duvall, David Gianopoulos, Ron Livingston, Sara Mornell, Shaun Toub, Vincent Riotta, Jenny Gago, John Finn, Sam Sorbo, Julie Caitlin Brown, Madeline Zima, Wings Hauser, Emilio Rivera, Raoul Max Trujillo, William Lucking, Marjean Holden, Tamala Jones, Cress Williams, Anthony Anderson, Colin K. Gray, T.E. Russell, Ron Balicki, Ned Vaughn, Matthew Mahaney, Rick Pasqualone, Michael McGrady, Bernard White, Ed Lieberman, Jack Conley, James Denton, Robert Curtis Brown, Alexandra Kyle, Debra Christofferson, Steven Ford, Stephen McHattie, Jordan Marder, Billy 'Sly' Williams, Christopher Murray, Conor O'Farrell, Bobby Hosea, Matt Battaglia, Stan Kirsch, Rosemary Forsyth, Kevin Brophy, Ben Maccabee, Dan Lauria, Steven Barr, Courtney Gains, Harriet Medin, Karen Landry, Jay Laisne, Kristoffer Ryan Winters, Mark Rolston, Troy Winbush, David Chisum, Bo Linton, Mark L. Taylor, Tom Mason, John Short, Tzi Ma, Aki Aleong, Jim Metzler, Tim Ryan, Saemi Nakamura, Nathan Anderson, Don Handfield, John Dossett, Barry Jenner, John Ashton, Mark Kiely, Ben Lemon, Brook Susan Parker, Catherine Bell, Boris Jelcin, Jack Webb (a.z.), Robert Stack (a.z.), Don Dubbins (a.z.), Saddám Husajn (a.z.), Fidel Castro (a.z.), Lillian Hurst, Eric Bruskotter, Cort McCown, John Roselius, Christopher Curry, Bill Bolender, Tom Hodges, Marta Martin

Howard G. Kazanjian

Scénografie:

Mayling Cheng

Kostýmy:

Robert Turturice

Obsahuje spoilery: Harmon Rabb a jeho kolegyně Meg Austinová v první sérii Jagu. Začátek je slibný a je tu dost akčních dílů. Hemlock a sci-fi epizoda Úkazy jsou nejlepší. Naopak epizoda Výcvikový tábor je nejhorší v této sérii. Nejvtipnější epizoda je Válečný pláč, neboť veškerá akce je z filmu Jasné nebezpečí. Já se smál, když jsem viděl, jak to sestříhali. Postavy: Kromě Rabba a Meg se mi líbila i Alison Krennicková (ta je, bohužel jen v této sérii). Nezapomínám ani na admirála Chegwiddena, bez toho by to nešlo. - 60%.(27.11.2017)

• - V epizodě se objevil tehdejší prezident USA Bill Clinton hrající na saxofon. (Roztržitý Luke)

• - V epizódach Dezertér (1995) a Hemlock (1996) sa objavuje postava tajomného kamaráta námornej mladšej poručíčky Meg Austinovej (Tracey Needham) nazývaného „Ollie.“ Postavu „Ollie“ hral politický komentátor a bývalý podplukovník námornej pechoty Oliver Laurence North (na fotografii). Oliver North sa ešte krátko objavil v epizóde Připraveni, nebo ne (2002), kde hral sám seba. (koba)

• - Meg Austinová (Tracey Needham) má počas celej sezóny hodnosť "Lieutenant (junior grade)" („námorný mladší poručík“ - slovenský armádny ekvivalent je nadporučík). Medzi jej vojenské vyznamenania patrí Námorné vyznamenanie za zásluhy (Navy Meritorious Unit Commendation) a Medaila za službu pre národnú obranu (National Defense Service Medal). (koba)