JAG - Season 1

(série)
Krimi / Drama / Akční / Mysteriózní
USA, (1995–1996), 16 h 55 min (Minutáž: 44–93 min)

David James Elliott, Tracey Needham, Andrea Thompson, John M. Jackson, Andrea Parker, Glenn Morshower, Terry O'Quinn, Patrick Labyorteaux, Tim Quill (více)

Epizody(21)

SNCIS

Obsahuje spoilery: Harmon Rabb a jeho kolegyně Meg Austinová v první sérii Jagu. Začátek je slibný a je tu dost akčních dílů. Hemlock a sci-fi epizoda Úkazy jsou nejlepší. Naopak epizoda Výcvikový tábor je nejhorší v této sérii. Nejvtipnější epizoda je Válečný pláč, neboť veškerá akce je z filmu Jasné nebezpečí. Já se smál, když jsem viděl, jak to sestříhali. Postavy: Kromě Rabba a Meg se mi líbila i Alison Krennicková (ta je, bohužel jen v této sérii). Nezapomínám ani na admirála Chegwiddena, bez toho by to nešlo. - 60%. ()

• V epizódach Dezertér (1995) a Hemlock (1996) sa objavuje postava tajomného kamaráta námornej mladšej poručíčky Meg Austinovej (Tracey Needham) nazývaného „Ollie.“ Postavu „Ollie“ hral politický komentátor a bývalý podplukovník námornej pechoty Oliver Laurence North (na fotografii). Oliver North sa ešte krátko objavil v epizóde Připraveni, nebo ne (2002), kde hral sám seba. (koba)
  • Meg Austinová (Tracey Needham) má počas celej sezóny hodnosť "Lieutenant (junior grade)" („námorný mladší poručík“ - slovenský armádny ekvivalent je nadporučík). Medzi jej vojenské vyznamenania patrí Námorné vyznamenanie za zásluhy (Navy Meritorious Unit Commendation) a Medaila za službu pre národnú obranu (National Defense Service Medal). (koba)