Reklama

Reklama

Prado - sbírka plná divů

  • Itálie Il Museo del Prado - La corte delle meraviglie (více)
Trailer
Itálie / Španělsko, 2019, 92 min

Obsahy(1)

Kdyby tak muzea mohla vyprávět! Nový dokument o slavném španělském Museo del Prado má přesně tento cíl. Slavná budova v Madridu slaví 200 let existence a ve výpravném snímku přibližuje svůj příběh. Putování španělskou metropolí odhaluje nejen to nejlepší z obřích muzejních sbírek, ale i šest století španělského národa. Dějiny vyprávěné uměním, přes osm tisíc muzejních exponátů včetně děl od géniů jako Goya, El Greco, Velázqueznebo Rubens, Tizian či Bosch, přesně to je nový dokument Prado – sbírka plná divů. (Aerofilms)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

mac000 

všechny recenze uživatele

Prado má mezi "top" světovými obrazárnami výsadní postavení - jeho sbírka pochází z majetku španělských králů, kteří tato díla po staletí dostávali, zabavovali či a nakupovali. Právě tato - pro Prado podstatná - vlastnost je v dokumentu zdůrazněna a obohacuje tak uměnímilovného diváka o mnoho zajímavých faktů ()

Marze 

všechny recenze uživatele

V Pradu jsem byl v roce 2011 bez průvodce a opravdu nádhera. Tento dokument je příjemné doplnění. I když tedy stát přímo před obrazem nemůže nic nahradit. ()

Reklama

marhoul 

všechny recenze uživatele

Vkusně natočený, informacemi natlačený dokument pro milovníky umění s charismatickým Jeremy Ironsem v roli průvodce . ...člověk by se tam snad rozběhl i pěšky... Vánoce 2020. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama