Ženatý se závazky (TV seriál)

Married with Children

Ženatý so záväzkami

Komedie

USA, 1987 - 1997, 99 h 17 min (Minutáž: 262x22 min)

Ed O'Neill, Katey Sagal, Christina Applegate, David Faustino, David Garrison, Dan Tullis Jr., Amanda Bearse, Ted McGinley, Edan Gross, Rosa Blasi, Joel Gretsch, Joey Lauren Adams, Krista Allen, Corey Feldman, Pamela Anderson, Iqbal Theba, Eric Dane, Milla Jovovich, Nicholas Brendon, Matt LeBlanc, Rick Zumwalt, Jenna Mattison, Tom McCleister, Fergie, David Boreanaz, Patrika Darbo, Meadow Williams, Dean Norris, Marianne Muellerleile, Christina Moore, Pat Crawford Brown, Patrick Cranshaw, Holly Fields, Joseph D. Reitman, Chris Elwood, Tami Roman, Tawny Kitaen, Ric Roman Waugh, Gary Coleman, Timothy Omundson, Brandy Ledford, Brian Leckner, Lisa Arturo, Damian Chapa, Beth Broderick, Shaun Toub, Gary Grubbs, Carrie Genzel, Andy Milder, Tara Karsian, Al Sapienza, Traci Lords, Shannon Tweed, Donna D'Errico, Dot-Marie Jones, Hope Marie Carlton, Dona Speir, Joe Flaherty, Tia Carrere, Bill Maher, Lauren Hays, Tony Cox, Barbara Alyn Woods, Pauly Shore, Dan Castellaneta, Sam McMurray, Stephen Dorff, Giovanni Ribisi, Bubba Smith, Joseph Bologna, Jon Lovitz, Bobcat Goldthwait, Linda Blair, Liz Vassey, Kari Wuhrer, Elaine Hendrix, Bodhi Elfman, Geoff Pierson, Felix Silla, Kevin Spirtas, Christopher Miranda, David Sederholm, Mike Hagerty, Victor Raider-Wexler, Jennifer Braff, Jerry Springer, Pat Morita, Robert Englund, Kimmy Robertson, Tim Conway, Tim Maculan, Phil Fondacaro, Lorna Scott, Aron Kincaid, Denise Richards, Lane Davies, Scott Gurney, Christopher Douglas, Phill Lewis, Jesse Borrego, Diane Delano, Tina Louise, E.E. Bell, Chris Hardwick, Jennifer Blanc-Biehn, Sherrie Rose, Kristi Ducati, Donna Eskra, Julie Gray, Tally Chanel, Rachel Winfree, Sean O'Bryan, Leah Ayres, Rance Howard, Allan Trautman, Chris Langham, Wolfman Jack, Andrea Elson, Colby Chester, Noah Segan, William Utay, Charlotte Ross, Garrett Morris, Adolfo Quinones, Keith Coulouris, Rebecca Cross, Peter Jason, Michael Lowry, Roger Rose, Dan Gauthier, Louis Mustillo, Randall 'Tex' Cobb, Deron McBee, Tom Reilly, Mark L. Taylor, Mindy Seeger, Charlie Spradling, Aaron Lustig, Anthony James, David Alan Graf, Sean Fox, Jack Riley, Richard Kline, Chris Young, Steve Susskind, Candice Azzara, Brian Doyle-Murray, Morgan Brittany, Bojesse Christopher, Robert Mandan, Brian George, Jerry Hall, Harold Sylvester, Juliet Tablak, Rob LaBelle, Julie Benz, Danny Bonaduce, Dave Madden, Carl Ciarfalio, Virginia Capers, George Plimpton, Bill Erwin, Alan Oppenheimer, Kevin Curran, Jennifer Lyons, Cindy Margolis, Hill Harper, Clement von Franckenstein, J.J. Johnston, Jamie Luner, Michael G. Moye, Ron Leavitt, Jennifer Aspen, Monica Lacy, Jerry Mathers, Carol Ann Susi, Vaitiare Hirshon, Brooke Stacy Mills, Ritchie Montgomery, Carmen Zapata, Joanna Leeds, Becky Mullen, Meilani Paul, Cynthia Songé, John Apicella, Robby Krieger, Leland Orser, Bobbie Phillips, Walter Olkewicz, John Dennis Johnston, Debra Christofferson, Susan Peretz, Lillian Adams, Owen Bush, Kari Coleman, Terry Bradshaw, Liane Curtis, Jimmy Lennon Jr., Ian Patrick Williams, David Wells, Estelle Harris, Devin DeVasquez, Luann Lee, Brent Stait, Jan Hoag, Vic Polizos, Peter Spellos, Sara Melson, Zoe Trilling, John Welsh, Ralph P. Martin, Dave Florek, Joshua Beckett, Andrew Craig, Frank Bello, Andrea Parker, Julie Condra, Gilbert Gottfried, Keri Russell, Larry Storch, B.B. King, Charlene Tilton, Terri J. Vaughn, Julie Michaels, Richie Havens, Wendie Jo Sperber, Mik Scriba, Jessica Hahn, Carmen Filpi, Bob Minor, Helen Siff, Jennifer Banko, Dana Lee, JD Cullum, Robb Skyler, Cain Devore, Ray Reinhardt, Charles Esten, Penelope Windust, Matt Winston, Dion Anderson, Gene LeBell, Billy Beck, Eric Menyuk, Ken Thorley, Rhonda Aldrich, Catherine Carlen, Joey Sagal, Hunter Carson, Ben Lemon, Chris Latta, Darryl Henriques, Gretchen Palmer, Leonard Kelly-Young, Casper Van Dien, Brian Jensen, Dick Durock, Todd Susman, James Paradise, Janet Carroll, Kathryn O'Reilly, F. William Parker, Dylan Kussman, Bruce Jarchow, Earl Billings, Edie McClurg, Steven Hartley, Amy Lyndon, Cassi Davis, Hal Landon Jr., Helena Carroll, Brandon Maggart, Lillian Lehman, Bunny Summmers, Oliver Muirhead, Vito D'Ambrosio, Tony Steedman, Mark D. Espinoza, Annie O'Donnell, Ron Perkins, Dennis Holahan, Troy Fromin, Shirley Prestia, Greg Lewis, Joyce Brothers, Vernée Watson-Johnson, Marge Redmond, Henry G. Sanders, Sam Kinison, Michael Christian, Michael McManus, Michael Faustino, Christy Taylor, T.C. Warner, Edward Hibbert, Charlie Dell, Teresa Ganzel, Maray Ayres, Matt McKenzie, Richard Stahl, Bill Applebaum, Mario Roccuzzo, Diana Bellamy, Mandy Levin, Kathleen Freeman, Gordon Jump, Richard Sanders, Robert Lesser, Gloria LeRoy, John Wesley, Carol Mansell, Candace Hutson, Cyndi Pass, Terri Ivens, Geoffrey Scott, Drew Pillsbury, Heather Dubrow, Jim O'Doherty, Thomas Hill, Greg Berg, Noah Blake, Irwin Keyes, Lewis Arquette, Richard Paul, Teri Weigel, David Leisure, Graham Jarvis, Jim Maniaci, Lynsey Bartilson, Thomas Ian Nicholas, Eva La Rue, Jill Pierce, Ashlie Rhey, Tiffani Thiessen, Mark-Paul Gosselaar, Marco Sanchez, Rif Hutton, Ian Ziering, Debbe Dunning, Debbie Lee Carrington, Cheech Marin, John Asher, Armin Shimerman, Rodney Kageyama, Abraham Benrubi, William Sanderson, Tim Kazurinsky, June Foray, John Randolph, Elizabeth Giordano, Fred Willard, Edd Byrnes, James Quattrochi, Bill Oddie, Alun Armstrong, Mark Addy, Ted Jan Roberts, Lisa Robin Kelly, Emilio Borelli, Alex McLeod, Lee Marvin (a.z.), Kevin Brief, Gerald Emerick, Lee Arenberg, Beau Billingslea, John Bloom, Lisa Boyle, Joe Namath, Ernie Banks, Dom DeLuise, Larry Hankin, Jane Lynch, Jeff Bennett, Chi McBride, Ron Pitts, George Wyner, Rochelle Swanson, David Garrison (a.z.), Lawrence Taylor, Stan Ivar, Andrew Prine, Barry Shabaka Henley, Ian Gomez, Clint Howard, Rusty Schwimmer, Jeremy Piven, Marci Brickhouse, Don Novello, Ben Stein, Steve Valentine, Michael Clarke Duncan, Kohl Sudduth, Richard Moll, Melissa De Sousa, Kym Whitley, Mickey Jones, Nicole Eggert, Alan Thicke, Ed Gilbert, Roy Jones Jr., Rick Overton, Howie Long, Patricia Belcher, Brent Hinkley, Hill Harper (a.z.), Mink Stole, Michael Irpino, Rena Riffel, Larry Bagby, Derek McGrath, Rick Scarry, Aeryk Egan, Nicole Nagel, Lisa Rieffel, Beverly Archer, Joey Simmrin, David L. Lander, Charles Howerton, Stewart J. Zully, Steve Vinovich, Daniel Frishman, Stacie Lipp, Jeanine Jackson, James Lashly, Paddi Edwards, Sandy Helberg, Ann Nelson, Victor DiMattia, Deborah Harmon, Jean Speegle Howard, Ernie Sabella, Lana Schwab, Don Dowe, Tina Caspary, Ossie Mair, Marie Caldare, Marilyn Kagan, Tina Yothers, Vanna White, Eve Smith, Monty Ash, Heather Hopper, Allison Barron

"Nazdar, supi! Poukázka na jídlo je zde." Loser Al Bunda je úžasnou postavou, která dokáže zvednout v člověku sebevědomí. On totiž v podstatě každý ženatý chlap dělá to, co ho nebaví, doma má nějakou tu zrzavou příšeru, tupounkého Melounka a případně i nějaké chytré dítě, ale na Ala nikdo nemá. On už totiž všechno prohrál a je mu to dokonale jedno, což je neskutečně zábavné. Takže chlapi, sedněme si k obrazovce, zasuňme ruku do kalhot v oblasti rozkroku a užívejme si zábavu s rodinou, která se neustále vzájemně uráží, krade si peníze a zoufale hledá něco k jídlu.(6.4.2016)

Nesmrtelné. Nač se omezovat realitou, když můžete chudákovi seriálovému manželovi nasadit pitomou manželku, ještě vymaštěnější dcerku a ujetého synátora. K tomu ještě pochopitelně nějací ti sousedé a kamarádi a legendární koktejl je umíchán. Netřeba doufám popisovat průlomové kvality, které tento seriál přinesl do našich televizí a kolika hercům odstartoval kvalitní kariéru. Anebo radši ano - Ed O'Neill po změti různých slabších filmů momentálně kotví v mnou oblíbené Modern Family, taky pološílená rodinka, Katey Sagal má pevnou pozici v Groeningově Futuramě a Christinu Applegate asi známe všichni, jak dobyla Hollywood. Jediný, kdo tak trochu ostrouhal je David "Bud" Faustino. I tak ale poměr 3/1 je kvalitní, jen si vzpomeňme, kolika hercům se podařilo prolomit "seinfeldovskou kletbu".(24.4.2005)

• Rocky62

Souhlasím s komentářem uživatele "packa". Kdysi se mi to líbilo, ovšem teď už mohu jen přemýšlet nad tím, jestli jsem tehdy měl chorý smysl pro humor a IQ zmrzlé makrely, nebo jsem takový teď, nevím a asi se to nedozvím. Vím však, že tento seriál se mi hnusí a Ed O'Neill je vtipný asi jako stěrač na ponorce.(15.7.2011)

První série jsou ještě hodně kvalitní, dosti vtipné a se spoustou vychytaných dialogů (hlavně přestřelky mezi Alem a Marcy D'Arcy), ale bohužel postupně se to horší a horší až to skončí v nejhlubších bažinách kvality, škoda že tvůrci nepřestali v nejlepším a udělali o cca 200 dílů více než měli...Došlo to až do stádia kdy na pokročilejších dílech byl jediný klad a to znělka s písní od Sinatry. To by se dalo říct i o hercích, pouze Christina si svůj standart bloncky vychutnávala výrazně déle než-li ostatní. Ovšem ze začátku byli všichni výborní a měli mezi sebou nějakou tu "chemii". K značné oblibě u nás přispěl bezesporu i hodně vydařený dabing.(24.4.2005)

• *Elfík*

Al Bunda je velký pitomec, který si není jistý, jestli je Peggy je jeho manželka. A je? Ta pro změnu vypadá na to, že spala se všemi sousedy. Jejich děti. Christina Applegate byla vtipnější v Přátelích... A humor? Ubohé, americké vtípky, které asi nikdy nepochopím. Je mi špatně, když někde náhodou narazím na tento seriál. Až moc mi připomíná Simpsonovy...(21.1.2010)

• - Příbuzní Peggy žijí ve fiktivním městě Wanker County ve státě Wisconsin. Wanker je v britském slangu masturbace. (Kulmon)

• - Při konkursu na roli požádali tvůrci Eda O´Neilla, aby jednouduše prošel dveřmi domu. Ed hluboce vydechl jako kdyby jít domů byla prohra. Tvůrci jej rychle obsadili s tím, že porozuměl roli. (Kulmon)

• - Katey Sagalová přišla o jedno dítě v těhotenství v době natáčení seriálu. Jelikož její těhotenství bylo součástí děje, po tragédii tvůrci upravili scénář, takže se těhotenství Peggy jen zdálo. (cariada)