Reklama

Reklama

Ženatý se závazky

(seriál)
  • USA Married with Children (více)
USA, (1987–1997), 99 h 17 min (Minutáž: 23 min)

Scénář:

Steve Faber, Bob Fisher, Jeanne Romano, Michael Ferris, John Brancato (více)

Hrají:

Ed O'Neill, Katey Sagal, Christina Applegate, David Faustino, David Garrison, Dan Tullis Jr., Amanda Bearse, Ted McGinley, Edan Gross, Rosa Blasi (více)
(další profese)

Série(11) / Epizody(259)

Otec mizantrop, mama lenivá voš, dcéra tupá nymfomanka, syn dysfunkčný – rodinka na pohľadanie...  Rodinu neúspešného a životom unaveného predavača topánok Ala Bundyho (Ed O'Neill) možno pokojne označiť ako dysfunkčnú (ak na to chcete ísť odbornými termínmi) – alebo úplne laicky ako totálnu katastrofu! Jeho manželka Peggy (Katey Sagal) sa okrem katastrofálneho účesu natupírovaného do neuveriteľných rozmerov vyznačuje i záľubou v nakupovaní (obvykle úplných zbytočností) a sledovaním talkshow Oprah Winfreyovej. Ich dve deti rozumu tiež veľmi nepobrali, obzvlášť staršia Kelly (Christina Applegate) doslova napĺňa masami s obľubou tradované historky o „tupých blondínach“ – našťastie je aspoň krásna, to bez debaty... Syn Bud (David Faustino) sa okrem zúfalého neúspechu u predstaviteliek nežného pohlavia vlastne ani nemá čím prezentovať... Susedka Bundyovcov Marcy Rhoadesová D'Arcyová (Amanda Bearce) bola úspešnou bankárkou, vydatou za rovnako vcelku úspešného bankára Steva Rhoadesa (David Garrison), s ktorým sa však rozviedla, keď sa rozhodol zavesiť svoj pôvodný život na klinec a stať rangerom hlboko v horách – jej druhým manželom sa stal atraktívny bývalý špión Jefferson D'Arcy (Ted McGinley), ktorý po ukončení „aktívnej služby“ vystriedal viacero zamestnaní a nevyhol sa pritom ani konfliktom so zákonom, no nakoniec zistil, že mu najviac mu predsa len vyhovuje úloha „muža v domácnosti“... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (621)

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Tohle je fakt pakárna-naprosto neuvěřitelný se mi jeví fakt že se El nakonec nezastřelil(já bych to udělal už tak v 50té epizodě)--opoti kelly je Joey z přátel génius--Peggy je Pijavice s velkým P a Líná kůže s velkým L--Bad to ještě neví ale jednou skončí jako jeho otec--chudák El dělá práci která je okolím hodnocena hůř než hovnocucář--první epizody byly lepší protože občas El nakonec zvítězil nad osudem a byl to on kdo se smál naposled-pozdější díly se však vyznačují tím že adˇ se stane cokoliv.jakkoliv a komukoliv tak El vždy skončí až na ůplném dně žabích sraček-no a právě tím ztrácí seriál postupem času na působivosti.-škoda - 75% ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Celý den prodávat boty rozmazleným paničkám a večer zpátky do Bundyovic inferna, kde nejinteligentnějším stvořením je pes Buck, v obýváku čekají děti na tatínkovy peníze a v ložnici s účesem, který fénoval motor Jumbo Jetu, čeká manželka na sex. Být ženatý a ještě k tomu s takovými závazky holt není žádný med.. Celosvětově oblíbený sitcom o nefungující chicagské famílii, jehož kvalita začala klesat s narůstajícími úspěchy Buda u něžného pohlaví. ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Taková rodinka Homolkovic po americku, patřičně ovšem sitcomově stylizovaná a hyperbolizovaná. Je to zábavné, je to často ,,jako ze života", ale pravidelným divákem této série bych být nechtěl. Na rozdíl třeba od animovaného světa Simpsonových, kde mají postavy zhruba stejně zjednodušeně gradované charaktery, by mě Bundovic rodina negativně nalazovala a poznamenávala. To je skutečná sitcomová oslava cynismu a sobectví... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jediné co prakticky v tomto seriálu stojí za zmínku je samotný el Bunda...americký chrlič hlášek jako uragán. Jeden z mála slušných amerických komediálních seriálů, při kterých jsem se bavil a zapamatoval jako malý a i dnes se rád občas na nějaký díl podívám. Jediné co mě opravdu vytáčelo, byli diváci, kteří se věčně něčemu smáli...prakticky snad každou pátou vteřinu. 7/10 ()

petaspur 

všechny recenze uživatele

Škádlení rezignovaného prodavače bot, bývalé školní hvězdy v pokládání šišatého míče, se Zrzavou příšerou (Peggy: „Ale, jak to, že mě nikdy nevezmeš na pláž?” Al: „A na co? Stejně by ses vrátila...”) s brilantně deduktivní dcerou Kelly (Kelly: „Pane Rhoadesi, chci se zeptat na něco ze zoo. Když jste jel tím vláčkem kolem medvědího výběhu, byli tam živí plyšoví medvídci, jak říká Bud, nebo žijou někde jinde, podle mýho?”) i nadrženým synkem Budem (Bud: „Tati, možná bych se měl dát do armády. Prej ženský berou na mužský v uniformě.” Al: „To není tou uniformou, synku. To je tím, že vědí, že posloucháš rozkazy a jíš blafy.”). Kromě toho má Al rád své povolání (Al: „Dneska byl krám narvanej ženskejma. Teda byly jenom dvě, ale ode zdi ke zdi.”) a i když časem šla úroveň výrazně dolů, tak za premiérové noční čekání na jednotlivé díly nemohu z hodnocení slevit. ()

Galerie (181)

Zajímavosti (103)

  • O´Neill se údajně inspiroval při své roli svým strýcem. (don corleone)
  • Stevovo (David Garrison) celé jméno je Steve Bartholomew Rhoades. (Chibs)
  • Kromě role Marcy režírovala Amanda Bearse několik epizod. (Kulmon)

Související novinky

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

15.05.2022

Málokterá osmdesátková znělka se člověku zažrala do paměti tolik, jako ta ze seriálu Ženatý se závazky. Komedie o dysfunkční rodině Bundyových běžela v televizi od roku 1987 do roku 1997, v roce 2012… (více)

Reklama

Reklama