Ženatý se závazky (TV seriál)

Married with Children

Ženatý so záväzkami

Komedie

USA, 1987 - 1997, 99 h 17 min (Minutáž: 262x22 min)

Jay Gruska

Ed O'Neill, Katey Sagal, Christina Applegate, David Faustino, David Garrison, Dan Tullis Jr., Amanda Bearse, Ted McGinley, Edan Gross, Rosa Blasi, Joel Gretsch, Joey Lauren Adams, Krista Allen, Corey Feldman, Pamela Anderson, Iqbal Theba, Eric Dane, Milla Jovovich, Nicholas Brendon, Matt LeBlanc, Rick Zumwalt, Jenna Mattison, Tom McCleister, Fergie, David Boreanaz, Patrika Darbo, Meadow Williams, Dean Norris, Marianne Muellerleile, Christina Moore, Pat Crawford Brown, Patrick Cranshaw, Holly Fields, Joseph D. Reitman, Chris Elwood, Tami Roman, Tawny Kitaen, Ric Roman Waugh, Gary Coleman, Timothy Omundson, Brandy Ledford, Brian Leckner, Lisa Arturo, Damian Chapa, Beth Broderick, Shaun Toub, Gary Grubbs, Carrie Genzel, Andy Milder, Tara Karsian, Al Sapienza, Traci Lords, Shannon Tweed, Donna D'Errico, Dot-Marie Jones, Hope Marie Carlton, Dona Speir, Joe Flaherty, Tia Carrere, Bill Maher, Lauren Hays, Tony Cox, Barbara Alyn Woods, Pauly Shore, Dan Castellaneta, Sam McMurray, Stephen Dorff, Giovanni Ribisi, Bubba Smith, Joseph Bologna, Jon Lovitz, Bobcat Goldthwait, Linda Blair, Liz Vassey, Kari Wuhrer, Elaine Hendrix, Bodhi Elfman, Geoff Pierson, Felix Silla, Kevin Spirtas, Christopher Miranda, David Sederholm, Mike Hagerty, Victor Raider-Wexler, Jennifer Braff, Jerry Springer, Pat Morita, Robert Englund, Kimmy Robertson, Tim Conway, Tim Maculan, Phil Fondacaro, Lorna Scott, Aron Kincaid, Denise Richards, Lane Davies, Scott Gurney, Christopher Douglas, Phill Lewis, Jesse Borrego, Diane Delano, Tina Louise, E.E. Bell, Chris Hardwick, Jennifer Blanc, Sherrie Rose, Kristi Ducati, Donna Eskra, Julie Gray, Tally Chanel, Rachel Winfree, Sean O'Bryan, Leah Ayres, Rance Howard, Allan Trautman, Chris Langham, Wolfman Jack, Andrea Elson, Colby Chester, Noah Segan, William Utay, Charlotte Ross, Garrett Morris, Adolfo Quinones, Keith Coulouris, Rebecca Cross, Peter Jason, Michael Lowry, Roger Rose, Dan Gauthier, Louis Mustillo, Randall 'Tex' Cobb, Deron McBee, Tom Reilly, Mark L. Taylor, Mindy Seeger, Charlie Spradling, Aaron Lustig, Anthony James, David Alan Graf, Sean Fox, Jack Riley, Richard Kline, Chris Young, Steve Susskind, Candice Azzara, Brian Doyle-Murray, Morgan Brittany, Bojesse Christopher, Robert Mandan, Brian George, Jerry Hall, Harold Sylvester, Juliet Tablak, Rob LaBelle, Julie Benz, Danny Bonaduce, Dave Madden, Carl Ciarfalio, Virginia Capers, George Plimpton, Bill Erwin, Alan Oppenheimer, Kevin Curran, Jennifer Lyons, Cindy Margolis, Hill Harper, Clement von Franckenstein, J.J. Johnston, Jamie Luner, Michael G. Moye, Ron Leavitt, Jennifer Aspen, Monica Lacy, Jerry Mathers, Carol Ann Susi, Vaitiare Hirshon, Brooke Stacy Mills, Ritchie Montgomery, Carmen Zapata, Joanna Leeds, Becky Mullen, Meilani Paul, Cynthia Songé, John Apicella, Robby Krieger, Leland Orser, Bobbie Phillips, Walter Olkewicz, John Dennis Johnston, Debra Christofferson, Susan Peretz, Lillian Adams, Owen Bush, Kari Coleman, Terry Bradshaw, Liane Curtis, Jimmy Lennon Jr., Ian Patrick Williams, David Wells, Estelle Harris, Devin DeVasquez, Luann Lee, Brent Stait, Jan Hoag, Vic Polizos, Peter Spellos, Sara Melson, Zoe Trilling, John Welsh, Ralph P. Martin, Dave Florek, Joshua Beckett, Andrew Craig, Frank Bello, Andrea Parker, Julie Condra, Gilbert Gottfried, Keri Russell, Larry Storch, B.B. King, Charlene Tilton, Terri J. Vaughn, Julie Michaels, Richie Havens, Wendie Jo Sperber, Mik Scriba, Jessica Hahn, Carmen Filpi, Bob Minor, Helen Siff, Jennifer Banko, Dana Lee, JD Cullum, Robb Skyler, Cain Devore, Ray Reinhardt, Charles Esten, Penelope Windust, Matt Winston, Dion Anderson, Gene LeBell, Billy Beck, Eric Menyuk, Ken Thorley, Rhonda Aldrich, Catherine Carlen, Joey Sagal, Hunter Carson, Ben Lemon, Chris Latta, Darryl Henriques, Gretchen Palmer, Leonard Kelly-Young, Casper Van Dien, Brian Jensen, Dick Durock, Todd Susman, James Paradise, Janet Carroll, Kathryn O'Reilly, F. William Parker, Dylan Kussman, Bruce Jarchow, Earl Billings, Edie McClurg, Steven Hartley, Amy Lyndon, Cassi Davis, Hal Landon Jr., Helena Carroll, Brandon Maggart, Lillian Lehman, Bunny Summmers, Oliver Muirhead, Vito D'Ambrosio, Tony Steedman, Mark D. Espinoza, Annie O'Donnell, Ron Perkins, Dennis Holahan, Troy Fromin, Shirley Prestia, Greg Lewis, Joyce Brothers, Vernée Watson-Johnson, Marge Redmond, Henry G. Sanders, Sam Kinison, Michael Christian, Michael McManus, Michael Faustino, Christy Taylor, T.C. Warner, Edward Hibbert, Charlie Dell, Teresa Ganzel, Maray Ayres, Matt McKenzie, Richard Stahl, Bill Applebaum, Mario Roccuzzo, Diana Bellamy, Mandy Levin, Kathleen Freeman, Gordon Jump, Richard Sanders, Robert Lesser, Gloria LeRoy, John Wesley, Carol Mansell, Candace Hutson, Cyndi Pass, Terri Ivens, Geoffrey Scott, Drew Pillsbury, Heather Dubrow

Arthur Silver

Tenhle seriál je pro mne absolutní kult. Je s ním spjatý téměř celý můj život a když koukám na určité díly tak jako bych se vracel do dětských let. Jo tomu se říká nostalgie:) Ale i po letech má seriál co nabídnout. Ed O'Neill je po Homerovy asi nejsympatičtější seriálový buran. Takový USA Kameňák který ale neskutečně baví a po letech neztrácí svou sílu.(13.9.2006)

Existence podobného sitcomu nám aspoň upřesní, že nedostižný Americký sen (Plný dům, Krok za krokem) se nerovná vždy drsné realitě skutečnosti. A právě na tom stavěli tvůrci Ženatých se závazky poměrně úspěšně řadu let než jim došli nápady, což si však nebyli ochotni připustit. To je taky důvod, proč i přes vysoký kredit začátku nelze dát víc.(23.7.2007)

"Pane Bože, tak přece měla Oprah pravdu ?? Jsi jen velká tlustá ženská ??" ;) Vskutku geni(t)ální a jedinečná, leč zejména u nás nedoceněná, sitcomová satira a seriálová legenda, která vedle až nečekaně mnoha dalších podobností se Simpsonovými beroucími si rovněž na paškál americký styl života, média a střední třídu fascinuje především svou okouzlující sebereflexí.. Byť v prostředcích často více než dialogu užívá důsledné karikování.. Neskutečná hlína !! ;) Navíc díky ní a jedné epizodce spatřil světlo světa jeden úžasný pitomec, jehož později Matt LeBlanc v Přátelích a Joeyem dovedl k naprosté dokonalosti..(30.5.2016)

• D.Moore

Ne, ne a ne. Kdysi jsem tomuto slintcomu dal jednu hvězdu, protože mi prostě připadal nehorázně stupidní. Stačí se podívat na první díl a v těch dalších už přesně víte, co kdo právě řekne, jaký vtip a narážka přijde... A to nemluvím o tom trapném "smíchu" pouštěném po každém "fóru"... Dnes jsem Ženatého se závazky přehodnotil na nefalšovaný odpaďák. A proč? Viděl jsem po dlouhé době kousek jedné epizody a bylo mi trapno.(27.4.2009)

"Ale, to jsi musel přijít domů?" Jednou v noci po letošním finále Stanley Cupu jsem při přepínání kanálů narazil na sitcom, který jsem do oné chvíle znal akorát podle názvu. Tehdy jsem měl čest shlédnout epizodu s číslem 245, konkrétně "Reqieum za přítele". Oproti původním očekáváním mě celkem bavila, a jakmile jsem viděl v letním programu Nova Cinema další českou reprízu této proslulé komedie, neváhal jsem a pustil jsem se na dlouhotrvající tůru (poslední 262.díl byl vysílán koncem listopadu) s rodinkou Bundových a jejich sousedy a známými. Už od počátku mě chytl typický humor tohoto seriálu založený na slovních přestřelkách a narážkách na manželské soužití. Chytl mě proto, jelikož byl černý jak noční obloha a parodoval tak různé americké kýčovité idylky. Na americké poměry je tato dávka sarkasmu až nevídaná. V tomto směru nejvíce exceloval hrdina mistrovského zápasu středoškolské fotbalové ligy 1966 Al Bunda, který tehdy zaznamenal čtyři touchdowny v jednom zápase a pak si vzal Peggy a stal se z něj nejhorší prodavač bot na světě. Další postavy sice nejsou špatné, ale za hlavním hrdinou zaostávají o třídu. Jak to ovšem ve světě seriálu chodí, postupem času přichází úpadek kvality. Zde to bylo přibližně v půlce - od 7.série (s příchodem Sedmy, ach, jak mě iritoval) je to bohužel za čtyři až tři a půl. Je to i kvůli tomu, že ony narážky na Marcyino poprsí, Kellyinu promiskuitu nebo Budovu oblíbenost u holek po neustálém opakování už moc nerozechvějí bránici. I ta nadsázka nefungovala jako dříve. Přesto tento seriál má v sobě slušnou porci zábavy a rozhodně dokáže zabavit, jen bych doporučoval stejně jako uživatel monolog dát si při sledování nějakou přestávku. A na co nesmím zapomenout, je pochvala pro český dabing, který slaví další úspěch, i když v případě Ženatého s odřenýma ušima. Proč? Docela mě iritoval doslovný překlad dialogů nebo nevelký počet herců, co se na dabingu podíleli. Co se právě herců týče, jejich volba byla správná a s jiným dabingem bych si to představil nedokázal. Konečné hodnocení - čtyři hvězdy - jednu jsem dal dolů za onen kvalitativní pokles, přesto si s odřenýma ušima zasloužil místo v topce. *** Doplněk (21.4.2009): Podíval jsem se i na originál. Ten je taktéž úžasný a s výjimkou Ala je samozřejmě lepší než hlasově skvělý dabing. Oblíbený díl: 6x12 - Takhle se cítil Sinatra. "- Ale, proč ty mi nikdy nepošleš nějakou růži?" - "Nesnáším tě, Peggy."(3.12.2008)

• - Dům, který se objevuje na začátku a konci každé epizody se nachází ve městě Deerfield ve státě Illinois. (Kulmon)

• - Ed O’Neill byl v roce 1969 zapsán do fotbalového týmu Pittsburg Steelers jako obránce. Ve stejném roce však klub opustil, a to ještě před začátkem sezóny. V Married with Children se později coby Al Bundy vydával za bývalého vrcholového fotbalistu, jenž se celý život ohání svými středoškolskými úspěchy. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Nejdelší běžící seriál, který nikdy nevyhrál žádnou cenu Emmy. Překonal ho pak Baywatch, který skončil v roce 2001. (don corleone)