Ženatý se závazky (TV seriál)

Married with Children

Ženatý so záväzkami

Komedie

USA, 1987, 262x22 min

Jay Gruska

Ed O'Neill, Katey Sagal, Christina Applegate, David Faustino, David Garrison, Dan Tullis Jr., Amanda Bearse, Ted McGinley, Edan Gross, Rosa Blasi, Joel Gretsch, Joey Lauren Adams, Krista Allen, Corey Feldman, Pamela Anderson, Iqbal Theba, Eric Dane, Milla Jovovich, Nicholas Brendon, Matt LeBlanc, Rick Zumwalt, Jenna Mattison, Tom McCleister, Fergie, David Boreanaz, Patrika Darbo, Meadow Williams, Dean Norris, Marianne Muellerleile, Christina Moore, Pat Crawford Brown, Patrick Cranshaw, Holly Fields, Joseph D. Reitman, Chris Elwood, Tami Roman, Tawny Kitaen, Ric Roman Waugh, Gary Coleman, Timothy Omundson, Brandy Ledford, Brian Leckner, Lisa Arturo, Damian Chapa, Beth Broderick, Shaun Toub, Gary Grubbs, Carrie Genzel, Andy Milder, Tara Karsian, Al Sapienza, Traci Lords, Shannon Tweed, Donna D'Errico, Dot-Marie Jones, Hope Marie Carlton, Dona Speir, Joe Flaherty, Tia Carrere, Bill Maher, Lauren Hays, Tony Cox, Barbara Alyn Woods, Pauly Shore, Dan Castellaneta, Sam McMurray, Stephen Dorff, Giovanni Ribisi, Bubba Smith, Joseph Bologna, Jon Lovitz, Bobcat Goldthwait, Linda Blair, Liz Vassey, Kari Wuhrer, Elaine Hendrix, Bodhi Elfman, Geoff Pierson, Felix Silla, Kevin Spirtas, Christopher Miranda, David Sederholm, Mike Hagerty, Victor Raider-Wexler, Jennifer Braff, Jerry Springer, Pat Morita, Robert Englund, Kimmy Robertson, Tim Conway, Tim Maculan, Phil Fondacaro, Lorna Scott, Aron Kincaid, Denise Richards, Lane Davies, Scott Gurney, Christopher Douglas, Phill Lewis, Jesse Borrego, Diane Delano, Tina Louise, E.E. Bell, Chris Hardwick, Jennifer Blanc, Sherrie Rose, Kristi Ducati, Donna Eskra, Julie Gray, Tally Chanel, Rachel Winfree, Sean O'Bryan, Leah Ayres, Rance Howard, Allan Trautman, Chris Langham, Wolfman Jack, Andrea Elson, Colby Chester, Noah Segan, William Utay, Charlotte Ross, Garrett Morris, Adolfo Quinones, Keith Coulouris, Rebecca Cross, Peter Jason, Michael Lowry, Roger Rose, Dan Gauthier, Louis Mustillo, Randall 'Tex' Cobb, Deron McBee, Tom Reilly, Mark L. Taylor, Mindy Seeger, Charlie Spradling, Aaron Lustig, Anthony James, David Alan Graf, Sean Fox, Jack Riley, Richard Kline, Chris Young, Steve Susskind, Candice Azzara, Brian Doyle-Murray, Morgan Brittany, Bojesse Christopher, Robert Mandan, Brian George, Jerry Hall, Harold Sylvester, Juliet Tablak, Rob LaBelle, Julie Benz, Danny Bonaduce, Dave Madden, Carl Ciarfalio, Virginia Capers, George Plimpton, Bill Erwin, Alan Oppenheimer, Kevin Curran, Jennifer Lyons, Cindy Margolis, Hill Harper, Clement von Franckenstein, J.J. Johnston, Jamie Luner, Michael G. Moye, Ron Leavitt, Jennifer Aspen, Monica Lacy, Jerry Mathers, Carol Ann Susi, Vaitiare Hirshon, Brooke Stacy Mills, Ritchie Montgomery, Carmen Zapata, Joanna Leeds, Becky Mullen, Meilani Paul, Cynthia Songé, John Apicella, Robby Krieger, Leland Orser, Bobbie Phillips, Walter Olkewicz, John Dennis Johnston, Debra Christofferson, Susan Peretz, Lillian Adams, Owen Bush, Kari Coleman, Terry Bradshaw, Liane Curtis, Jimmy Lennon Jr., Ian Patrick Williams, David Wells, Estelle Harris, Devin DeVasquez, Luann Lee, Brent Stait, Jan Hoag, Vic Polizos, Peter Spellos, Sara Melson, Zoe Trilling, John Welsh, Ralph P. Martin, Dave Florek, Joshua Beckett, Andrew Craig, Frank Bello, Andrea Parker, Julie Condra, Gilbert Gottfried, Keri Russell, Larry Storch, B.B. King, Charlene Tilton, Terri J. Vaughn, Julie Michaels, Richie Havens, Wendie Jo Sperber, Mik Scriba, Jessica Hahn, Carmen Filpi, Bob Minor, Helen Siff, Jennifer Banko, Dana Lee, JD Cullum, Robb Skyler, Cain Devore, Ray Reinhardt, Charles Esten, Penelope Windust, Matt Winston, Dion Anderson, Gene LeBell, Billy Beck, Eric Menyuk, Ken Thorley, Rhonda Aldrich, Catherine Carlen, Joey Sagal, Hunter Carson, Ben Lemon, Chris Latta, Darryl Henriques, Gretchen Palmer, Leonard Kelly-Young, Brian Jensen, Dick Durock, Todd Susman, James Paradise, Janet Carroll, Kathryn O'Reilly, F. William Parker, Dylan Kussman, Bruce Jarchow, Earl Billings, Edie McClurg, Steven Hartley, Amy Lyndon, Cassi Davis, Hal Landon Jr., Helena Carroll, Brandon Maggart, Lillian Lehman, Bunny Summmers, Oliver Muirhead, Vito D'Ambrosio, Tony Steedman, Mark D. Espinoza, Annie O'Donnell, Ron Perkins, Dennis Holahan, Troy Fromin, Shirley Prestia, Greg Lewis, Joyce Brothers, Vernée Watson-Johnson, Marge Redmond, Henry G. Sanders, Sam Kinison, Michael Christian, Michael McManus, Michael Faustino, Christy Taylor, T.C. Warner, Edward Hibbert, Charlie Dell, Teresa Ganzel, Maray Ayres, Matt McKenzie, Richard Stahl, Bill Applebaum, Mario Roccuzzo, Diana Bellamy, Mandy Levin, Kathleen Freeman

Tohle je fakt pakárna-naprosto neuvěřitelný se mi jeví fakt že se El nakonec nezastřelil(já bych to udělal už tak v 50té epizodě)--opoti kelly je Joey z přátel génius--Peggy je Pijavice s velkým P a Líná kůže s velkým L--Bad to ještě neví ale jednou skončí jako jeho otec--chudák El dělá práci která je okolím hodnocena hůř než hovnocucář--první epizody byly lepší protože občas El nakonec zvítězil nad osudem a byl to on kdo se smál naposled-pozdější díly se však vyznačují tím že adˇ se stane cokoliv.jakkoliv a komukoliv tak El vždy skončí až na ůplném dně žabích sraček-no a právě tím ztrácí seriál postupem času na působivosti.-škoda - 75%(28.4.2007)

Konečně jsem zkouknul všechny díly a dalo mě to docela zabrat. Co víc si přát, takovou várku dílů. Udivuje mě, že se dokázalo udělat tolik dílů a přitom do každého vytvořit normální děj, u kterého se vždycky strašně nasměju. Al Bunda je borec a zároveň smolař v jedné osobě. Stal se pro mě symbolem, že nejsem a nebudu jediný, kdo na tom je tak špatně :-) Rozhodně jeden z nejlepších sitcomů a doufám, že se vytvoří novodobé pokračování, o kterém se teď mluví.(18.12.2011)

• WANDRWALL

Serál běží a běží. A přitom ceny nesbírá, ale diváci ho chtějí. Jinak by se netočily další díly. Možná, že divák sleduje pár dílů, a takhle se diváci střídají, díky tomu má seriál sledovanost a výsledně ukazatel sledovanosti vykazuje příkaz pro tvůrce - točit dál! Ženatý má závazky. A přece to neznamená pro jiné ženy, že by na něho neměly koukat jako na muže s velkým M.(12.9.2010)

"Pane Bože, tak přece měla Oprah pravdu ?? Jsi jen velká tlustá ženská ??" ;) Vskutku geni(t)ální a jedinečná, leč zejména u nás nedoceněná, sitcomová satira a seriálová legenda, která vedle až nečekaně mnoha dalších podobností se Simpsonovými beroucími si rovněž na paškál americký styl života, média a střední třídu fascinuje především svou okouzlující sebereflexí.. Byť v prostředcích často více než dialogu užívá důsledné karikování.. Neskutečná hlína !! ;) Navíc díky ní a jedné epizodce spatřil světlo světa jeden úžasný pitomec, jehož později Matt LeBlanc v Přátelích a Joeyem dovedl k naprosté dokonalosti..(30.5.2016)

Al Bunda sa navždy zapísal svojím kyslo-tragikomickým výrazom do mojej "televíznej pamäte".... jeho postava pre mňa tvorí asi také vysoké percento úspešnosti seriálu, ako Homer v Simpsonovcoch. Seriál je zdrojom samozrejme inak vcelku prízemného, jednoduchého humoru, ale vždy keď sa tam objaví Al, zabudnem na veškerú prízemnosť, a bavím sa :)(14.12.2011)

• - Al je znamením raka. (MovieFan55)

• - Transvestita jménem Divine byl požádán, aby zahrál strýce Otta v závěrečném díle druhé série. Krátce před natáčením však zemřel. (Kulmon)

• - Poslední epizoda se odvysílala 6. května 1997. Stanice FOX se pak rozhodla seriál zrušit. Ed O´Neill, představitel El Bundy, se o tom údajně dozvěděl na dovolené. (don corleone)