Ženatý se závazky (TV seriál)

Married with Children

Ženatý so záväzkami

Komedie

USA, 1987, 262x22 min

Jay Gruska

Ed O'Neill, Katey Sagal, Christina Applegate, David Faustino, David Garrison, Dan Tullis Jr., Amanda Bearse, Ted McGinley, Edan Gross, Rosa Blasi, Joel Gretsch, Joey Lauren Adams, Krista Allen, Corey Feldman, Pamela Anderson, Iqbal Theba, Eric Dane, Milla Jovovich, Nicholas Brendon, Matt LeBlanc, Rick Zumwalt, Jenna Mattison, Tom McCleister, Fergie, David Boreanaz, Patrika Darbo, Meadow Williams, Dean Norris, Marianne Muellerleile, Christina Moore, Pat Crawford Brown, Patrick Cranshaw, Holly Fields, Joseph D. Reitman, Chris Elwood, Tami Roman, Tawny Kitaen, Ric Roman Waugh, Gary Coleman, Timothy Omundson, Brandy Ledford, Brian Leckner, Lisa Arturo, Damian Chapa, Beth Broderick, Shaun Toub, Gary Grubbs, Carrie Genzel, Andy Milder, Tara Karsian, Al Sapienza, Traci Lords, Shannon Tweed, Donna D'Errico, Dot-Marie Jones, Hope Marie Carlton, Dona Speir, Joe Flaherty, Tia Carrere, Bill Maher, Lauren Hays, Tony Cox, Barbara Alyn Woods, Pauly Shore, Dan Castellaneta, Sam McMurray, Stephen Dorff, Giovanni Ribisi, Bubba Smith, Joseph Bologna, Jon Lovitz, Bobcat Goldthwait, Linda Blair, Liz Vassey, Kari Wuhrer, Elaine Hendrix, Bodhi Elfman, Geoff Pierson, Felix Silla, Kevin Spirtas, Christopher Miranda, David Sederholm, Mike Hagerty, Victor Raider-Wexler, Jennifer Braff, Jerry Springer, Pat Morita, Robert Englund, Kimmy Robertson, Tim Conway, Tim Maculan, Phil Fondacaro, Lorna Scott, Aron Kincaid, Denise Richards, Lane Davies, Scott Gurney, Christopher Douglas, Phill Lewis, Jesse Borrego, Diane Delano, Tina Louise, E.E. Bell, Chris Hardwick, Jennifer Blanc, Sherrie Rose, Kristi Ducati, Donna Eskra, Julie Gray, Tally Chanel, Rachel Winfree, Sean O'Bryan, Leah Ayres, Rance Howard, Allan Trautman, Chris Langham, Wolfman Jack, Andrea Elson, Colby Chester, Noah Segan, William Utay, Charlotte Ross, Garrett Morris, Adolfo Quinones, Keith Coulouris, Rebecca Cross, Peter Jason, Michael Lowry, Roger Rose, Dan Gauthier, Louis Mustillo, Randall 'Tex' Cobb, Deron McBee, Tom Reilly, Mark L. Taylor, Mindy Seeger, Charlie Spradling, Aaron Lustig, Anthony James, David Alan Graf, Sean Fox, Jack Riley, Richard Kline, Chris Young, Steve Susskind, Candice Azzara, Brian Doyle-Murray, Morgan Brittany, Bojesse Christopher, Robert Mandan, Brian George, Jerry Hall, Harold Sylvester, Juliet Tablak, Rob LaBelle, Julie Benz, Danny Bonaduce, Dave Madden, Carl Ciarfalio, Virginia Capers, George Plimpton, Bill Erwin, Alan Oppenheimer, Kevin Curran, Jennifer Lyons, Cindy Margolis, Hill Harper, Clement von Franckenstein, J.J. Johnston, Jamie Luner, Michael G. Moye, Ron Leavitt, Jennifer Aspen, Monica Lacy, Jerry Mathers, Carol Ann Susi, Vaitiare Hirshon, Brooke Stacy Mills, Ritchie Montgomery, Carmen Zapata, Joanna Leeds, Becky Mullen, Meilani Paul, Cynthia Songé, John Apicella, Robby Krieger, Leland Orser, Bobbie Phillips, Walter Olkewicz, John Dennis Johnston, Debra Christofferson, Susan Peretz, Lillian Adams, Owen Bush, Kari Coleman, Terry Bradshaw, Liane Curtis, Jimmy Lennon Jr., Ian Patrick Williams, David Wells, Estelle Harris, Devin DeVasquez, Luann Lee, Brent Stait, Jan Hoag, Vic Polizos, Peter Spellos, Sara Melson, Zoe Trilling, John Welsh, Ralph P. Martin, Dave Florek, Joshua Beckett, Andrew Craig, Frank Bello, Andrea Parker, Julie Condra, Gilbert Gottfried, Keri Russell, Larry Storch, B.B. King, Charlene Tilton, Terri J. Vaughn, Julie Michaels, Richie Havens, Wendie Jo Sperber, Mik Scriba, Jessica Hahn, Carmen Filpi, Bob Minor, Helen Siff, Jennifer Banko, Dana Lee, JD Cullum, Robb Skyler, Cain Devore, Ray Reinhardt, Charles Esten, Penelope Windust, Matt Winston, Dion Anderson, Gene LeBell, Billy Beck, Eric Menyuk, Ken Thorley, Rhonda Aldrich, Catherine Carlen, Joey Sagal, Hunter Carson, Ben Lemon, Chris Latta, Darryl Henriques, Gretchen Palmer, Leonard Kelly-Young, Brian Jensen, Dick Durock, Todd Susman, James Paradise, Janet Carroll, Kathryn O'Reilly, F. William Parker, Dylan Kussman, Bruce Jarchow, Earl Billings, Edie McClurg, Steven Hartley, Amy Lyndon, Cassi Davis, Hal Landon Jr., Helena Carroll, Brandon Maggart, Lillian Lehman, Bunny Summmers, Oliver Muirhead, Vito D'Ambrosio, Tony Steedman, Mark D. Espinoza, Annie O'Donnell, Ron Perkins, Dennis Holahan, Troy Fromin, Shirley Prestia, Greg Lewis, Joyce Brothers, Vernée Watson-Johnson, Marge Redmond, Henry G. Sanders, Sam Kinison, Michael Christian, Michael McManus, Michael Faustino, Christy Taylor, T.C. Warner, Edward Hibbert, Charlie Dell, Teresa Ganzel, Maray Ayres, Matt McKenzie, Richard Stahl, Bill Applebaum, Mario Roccuzzo, Diana Bellamy, Mandy Levin, Kathleen Freeman, Gordon Jump, Richard Sanders, Robert Lesser, Gloria LeRoy, John Wesley, Carol Mansell, Candace Hutson, Cyndi Pass, Terri Ivens

Arthur Silver
  • gudaulin

Sitcom jako stvořený pro formát komerční televize. Na můj vkus obsahuje příliš laciný humor, navíc vzhledem k mimořádně velkému množství epizod je rozmělněný a jeho hlavní prvky se stále recyklují. Je založený na cynickém zesměšňování a ponižování ostatních členů rodiny. Jediná cenná je pro mě hudební znělka od Sinatry, která seriál doprovází. Celkový dojem: 35 %.(18.6.2006)

Jen tak čistě informatigivně: VAROVÁNÍ!!! . . . Jestli někdo čekal na nějaké >standardní< dvd vydání taškařice "Ženatý se závazky", hodno desátých let jednadvacátého století, tak má tedy smůlu... Obraz je k zblití jako z nějaké ixté véháeskové kopie, omrdlené neustálým přehráváním dámou typu Peggy v kuchyni při klohnění nějaké té domácí šlichty - a ač s původním zvukem - bez českých titulků! Zato polské titulky na disku jsou. Úžasné! Děkujeme, Polska jak vidno nězgyn(d)ěla... Tak teda nevím, předpokládám, že kdo chtěl, s českým dabingem si to dávno nahrál z televize a zadarmo. Kupovat tenhle shitprodukt budou asi jen nějací pošetilci, co rádi krmí chamtivé zmrdy z pofiderních me(r)diálních firem typu AMER.COM... Možná by se i v Sony divili, jak se dělá na divokém Východě byznys s jejich "Al(l) Bunda Rights Reserved"... :-[.. - - - Resumé: Je to na zákaznících! . . . D.m.s.n. ale ediční SRAČKY tohoto kalibru NEKUPOVAT!!!(20.3.2009)

Škádlení rezignovaného prodavače bot, bývalé školní hvězdy v pokládání šišatého míče, se Zrzavou příšerou (Peggy: „Ale, jak to, že mě nikdy nevezmeš na pláž?” Al: „A na co? Stejně by ses vrátila...”) s brilantně deduktivní dcerou Kelly (Kelly: „Pane Rhoadesi, chci se zeptat na něco ze zoo. Když jste jel tím vláčkem kolem medvědího výběhu, byli tam živí plyšoví medvídci, jak říká Bud, nebo žijou někde jinde, podle mýho?”) i nadrženým synkem Budem (Bud: „Tati, možná bych se měl dát do armády. Prej ženský berou na mužský v uniformě.” Al: „To není tou uniformou, synku. To je tím, že vědí, že posloucháš rozkazy a jíš blafy.”). Kromě toho má Al rád své povolání (Al: „Dneska byl krám narvanej ženskejma. Teda byly jenom dvě, ale ode zdi ke zdi.”) a i když časem šla úroveň výrazně dolů, tak za premiérové noční čekání na jednotlivé díly nemohu z hodnocení slevit.(23.12.2008)

• Vignette

V tomhle případě se mi bohužel nelíbí právě to, s čím seriál stojí a padá- ta nevraživost mezi členy rodiny, vyjadřovaná rádoby vtipnými hláškami, mi nepřijde zábavná, jen naprosto nevkusná a ubohá. Nevím, jestli je to v originále lepší, ale aspoň s dabingem se na rodinné "pošťuchování" nedá koukat bez toho, abych po chvíli postavy nezačala upřímně nesnášet...(29.9.2007)

Jak řekl jeden moudrý člověk: Úskalím satiry je, že se najde příliš tupců, kteří ji berou jako potvrzení svého způsobu života. Brilantní dloubanec do životního stylu nižší střední třídy a především pak genderových stereotypů. V pozdějších sériích navíc geniálně sebereflexivní a karikující nejen stereotypy "the American way", ale i jej fomující mediální pilíře.(11.2.2016)

• - Katey Sagalová přišla o jedno dítě v těhotenství v době natáčení seriálu. Jelikož její těhotenství bylo součástí děje, po tragédii tvůrci upravili scénář, takže se těhotenství Peggy jen zdálo. (cariada)

• - Když se Ed O´Neill dozvěděl o konci seriálu, navrhoval natočit epizodu, ve které by Bundovi vyhráli v loterii a během oslav by zahynuli při tornádu. (Kulmon)

• - Telefoní číslo Bundyových je 555-2878. (MovieFan55)