Šampion (festivalový název)

Komedie / Drama

Itálie, 2019, 105 min

Matteo Rovere

Gianni Vezzosi

MFF KV 2019: Už před projekcí jsem tušila, že se mi bude film líbit, ale že až tak moc, to opravdu ne. Kdo na festivalu na vlastní kůži nezažil filmy s předlouhými pouštními záběry, mlčícími postavami, unylým prostředím a nekonečným tichem, nemůže pochopit, jak je tenhle snímek boží. Nadupaný jako motor Lamborgini, stylový jako celá Itálie, optimistický jako debutující režisér a lidský jako Christianovo pravé já. Zase se musím ptát, jak to ti Italové dělají, že se mi ten jejich rukopis tak líbí...?(2.7.2019)

Že by to byl film který bych chtěl vidět víc než jednou, to zase ne. Nic složitého nebo něco co by se reálně mohlo stát bych v něm nehledal. Na to se ve fotbale točí moc peněz. Ale je poměrně zábavný, z prostředí fotbalových hvězd a s nutným happyendem na konci. Nejleipší by asi bylo ho vidět jako poslední film po zakončení festivalu ve velkém sále Thermalu. Ale tam už se dost dlouho druhou sobotu festivalu kolem půlnoci nepromítá. #kviff2019(8.7.2019)

Příběh italského Laviho v dresu AS Řím, který si žije sen mnoha mladých fotbalistů. Příjemná festivalová oddechovka plná luxusu, výstřelků a manipulací ze strany agentů, rodiny i "přátel", kteří mají na fotbalisty značný vliv a umějí ho využít pro své dobro. 75 %(3.7.2019)

• Goldbeater

Obdivoval jsem člověka, který na konci diskuze s tvůrci po projekci tuhle komedii označil za bohatý příběh vybočující ze schémat prostoduchých hollywoodských komedií. Přitom přesně do téhle šablony Šampion zapadá dokonale a naplňuje klasická dějová klišé bez jakýchkoliv překvapení. A mně to i na lehké komediální odreagování bylo tak nějak málo. [KVIFF 2019](1.7.2019)

Slyšela jsem názor, že tenhle film nemá na festivalu co dělat. No ano, na festival patří nejspíš jen artové filmy plné dlouhých unylých záběrů, bez dialogů a pokud možno i bez příběhu, kde je největší vzrůšo sledovat třeba rozpadající se mršinu, nebo výhled z auta jedoucího pouští. Tenhle film takový opravdu není. Je totiž neodolatelně vtipný, jede ve svižném tempu, a i když jsou zvraty vcelku odhadnutelné, pořád vás baví. V záplavě "festivalových" filmů je jako zjevení a zasloužil by si uvedení do distribuce v českých kinech.(5.7.2019)