Externí recenze k filmu (6)

 • FFFilm.name (František Fuka) ***

  "1917 pro mě nebyl špatný film, ale pokud jsem se při něm zabýval především přemýšlením o tom, jak byla ve kterou chvíli upevněna kamera, kde stály reflektory, co na plátně bylo CGI a proč byla hudba nastříhaná tak, jak byla nastříhaná, nemluví to příliš v jeho prospěch." (více)

 • Filmovyguru.cz (David Hanuš) ****

  "Možná si říkáte, že 80 % je poměrně nízké hodnocení. Není. Co si budeme povídat, válečné drama je poněkud předvídatelné, ale i přesto si oceňovaný snímek 1917 rozhodně v kinech nenechte ujít. Režisér vás přenes na dvě hodiny do dění během opomíjené první světové války. A pouze obří plátno vás…" (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "I napriek tejto menšej škvrne na kráse platí, že jednotlivé epizódy, umne poskladané do jedného celku, sú natoľko pôsobivé a miestami i strhujúce (pomáha i vynikajúca hudba veterána Thomasa Newmana), že dávajú poväčšine zabudnúť i na absenciu akejkoľvek originality na vojnovom poli. A nakoniec,…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Skutečně strhující je tak snímek 1917 jen v určitých částech, přičemž soustavně uchvacující je na něm pouze ta představa, jak náročná musela být inscenace jeho jednotlivých scén. Díky netradičnímu pojetí jej lze nakonec v jistém ohledu opravdu označit za unikátní a v každém případě jde o film, jenž…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ***

  "1917 je technicky obdivuhodná filmařina, u níž ovšem produkční stránka značně vyčnívá nad tou tvůrčí. Mendes i Deakins zaslouží obdiv za zinscenování něčeho takhle rozsáhlého, ještě o kus víc než u většiny jiných filmů tu ale jde i o všechny ty, kdo měli na starost davy, každého, kdo přehazoval…" (více)

 • Týden.cz (Adam Kahánek) ****

  "1917 je po technické stránce revolučním filmem. Mendesovi se vskutku podařilo něco unikátního, což ho oprávněně řadí mezi režiséry typu Christophera Nolana - přišel zkrátka se svou vlastní vizí, jejíž provedení bylo tak náročné, že pro spoustu filmařů by to představovalo neproveditelný úkol. On to…" (více)