Umělci a láska

Francie, (2019–2020), 3 h 54 min (Minutáž: 26 min)

Série(2) / Epizody(9)

Milostné příběhy slavných uměleckých dvojic. (Česká televize)

bohemia_regent

Takový lehce sofistikovaný (ale opravdu ne moc) bulvár. Zvolená metoda výběru archivních materiálů z plus minus dobových hraných, dokumentárních i animovaných filmů se pohybuje mezi otrockou popisností a nechtěnou (?) parodií. -------- V titulcích (osmi epizod prozatím odvysílaných na ČT art) seriálu uvedeno: režie Stéphanie Colaux (7 epizod), Delphine Deloget (3 epizody), Agnès Jamonneau (2 epizody); rok výroby 2018 (1 epizoda), 2019 (4 epizody), 2020 (3 epizody). ()

Anianna

Na sérii koukám už podruhé. V některých případech jsem ani nevěděla, že mně známí umělci tvořili pár. Hodnotím především množství obrazového materiálu a snahu na hraných segmentech vztah dvou lidí v dokumentu názorně ilustrovat. Škoda, že oproti hercům a zpěvákům, jímž se dostává pozornosti dokumentaristů vrchovatě, výtvarní umělci jsou v Čechách filmaři opomíjeni. Schválně - kdo je schopen vyjmenovat deset českých současných výtvarných umělců? A nejmenujte prosím malující zpěváky a herce. Myslím, že z neznalosti českého výtvarného umění pramení i malý zájem o podobné dokumenty, byť jako právě tento představují umělce evropského nebo světového formátu. Fakt škoda. ()