Dewey je tak trochu zkrachovalec. Založil rockovou kapelu, ze které ho další členové v jednotném hlasování vyhodili, v extázi skáče do publika, které ho nechytí a má přátele, kteří ho nenechají dospat, protože po něm neustále vyžadují peníze na nájem. Dewey je tak trochu lenoch, ale to nemění nic na tom, že poté, co zazvonil telefon s nabídkou učitelského záskoku pro spolubydlícího Neda (Mike White napsal mj. i scénář), nechá všeho a vrhne se po hlavě do profese, s kterou nemá žádné zkušenosti. Pak ale své žáky načapá při hodině hudební výchovy. Vkusný rockový snímek je plný vybroušených dialogů a jeho ambice stoupají s výkonem Jacka Blacka, který je skutečně fenomenální a roli si jaksepatří vychutnává. Velký podíl sehrává i výběr dětských postav, které takřka bez výjimek potěší. Vše to zajisté směřuje k očekávanému, ale díky Linklaterově režii je to o poznání příjemnější zážitek!! Slabší čtyři, poctivé tři.. tak si vyberte!!(27.8.2007)

Richard Linklater udělal pro film to nejlepší, co mohl. A to, že trošku ustoupil do pozadí a nechal excelovat Jacka Blacka, který je neskutečně energický, nakažlivý a takhle bych mohl ještě chvíli jmenovat. Ale o One man show bych nemluvil, protože Blackovi zdatně sekundují dětští herci, kteří se také nemají za co stydět. Nejvíce se mi líbila Miranda Cosgrove v roli vedoucí třídy. Při pohledu na ní jsem si hned vzpomněl na několik svých spolužáků, kteří byli horolezci určitých učitelských partií. School of Rock sice jede podle klasického hollywoodského schématu pro komedie, kdy skoro každý dojde nápravy. Rodiče poznají co v dětech mají a Black přejde z ,,moje kapela" na ,,naše kapela". Přesto je sympatické, že v pár bodech jde film proti tomuto schématu a didaktickou složku bere tak trošku punkově :-) Film, který stojí na mé oblíbené hudbě a takhle výborném herci, nemůžu hodnotit hůře než za 4*.(14.6.2008)

Black si vystřihl úžasné, hravé sólo, které určité skupině lidí bezesporu učaruje... to co předvádí v téhle ujeté komedii se opravdu nedá označit jinak než herecký koncert - v tomhle kontextu to zároveň vyzní správně dvousmyslně... Jak mám rád rock, musím přiznat, že tenhle film stojí a padá s Jackovým výkonem (jinými slovy, kdyby hrál nadšeného, nezkrotného rockera někdo jiný-řekněme Vin Diesel, byla by z toho ubohost, nad kterou bychom si mohli tak maximálně odplivnout), v tomhle případě opravdu pevně stojí, co dím, skáče dva metry do vzduchu... Z Blackova výkonu a hereckého projevu je poznat, že to hrál jenom zčásti - i ve skutečnosti je oddaným rockerem a má vlastní skupinu. Nejspíš se nebudete smíchy válet po zemi, ale alespoň já se od začátku do konce minimálně usmíval... neurazí, pohladí - 80% /pro ty, kterým něco říkají skupiny AC/DC, Led Zeppelin, The Doors nebo Deep Purple jasná volba, vy se budete bavit královsky- 90%/(18.6.2006)

Škola rocku nie je zrovna žiadnou geniálnou komédiou, to poviem na rovinu. Ale pokiaľ sa radíte medzi fanúšikov tohto tvrdého a pomerne rozvetveného žánru, film si vychutnáte dokonalo. Jacka samozrejme poznám čo by leadra kapely Tenacious D a podobne ako texty piesní jeho kapely, je aj film pomerne vtipná záležitosť, hlavne keď Jack začne deťom prezentovať svoje rock 'n rollové skúsenosti života a jeho celucičku históriu. No, kto by niečo také nezamenil za matematiku?(11.5.2012)

Hrozně, ale fakt HROZNĚ jsem se bál, že to bude něco jako Sestra v akci 2. Ale Jack Black je fakt šílenej magor takže jsem tenhle film nemohl nechat ujít. S klidným svědomím můžu říct, že tohle nesahá Sestře ani po CDéčko AC/ DC. Jak už jsem napsal Jack Black je fakt šílenej magor, jenže v roli Deweye je magor na entou krát sto + 200000. Za tuhle roli měl dostat Oscara, protože to co převed tady se jen tak nevidí (a i zpívá skvěle, takže by měl vlastně dostat i Grammy!). Nakonec odpustíte filmu i sladkobolnej konec a pár nesrovnalostí.... Black = prezident celý galaxie....(4.5.2007)

• - Gesto, které Jack Black učí Zacka je typickou pózou zpěváka AC/DC. (don corleone)

• - Všechny děti hrály skutečně na své hudební nástroje, stejně jako vokalisté zpívali své části. I Jack Black hrál ve filmu doopravdy na kytaru, například když učí "Smoke on the Water" nebo "Iron Man", kytarové sóla ale nehrál. (don corleone)

• - Když parta odjíždí na koncert a Dewey (Jack Black) nastupuje do autobusu, jedná se o klasický školní autobus. Záběry z interiéru však odpovídají minibusu. (BisiJoker)