Tenhle film by se mohl klidně jmenovat "Seznamte se, Jack Black". :-) Jeho hlavní protagonista, jenž se honosí tímto jménem, totiž předvádí de facto one man show v roli rockera, jenž se (ne)šťastnou náhodou ocitl ve funkci učitele. Blackův výkon ostatní herce ne, že zastiňuje, on je přímo válcuje stejným způsobem, jakým by na jevišti drsný člen heavy metal bandu zválcoval teenagerského popového idola (jména si dosadí jistě každý sám dle chuti :-) ). Scénář byl možná v původní podobě ještě akčnější či reakčnější, nicméně i po takřka tradičním kulinářsko-hollywoodském zásahu ve stylu "a po povaření zcedíme" zbylo ještě dost jak relativně poslouchatelného rocku, tak solidní zábavy. Tak si tu rockovou školu užijte. :-)(10.7.2007)

Film který si hraje na převracení klišé, příčemž je sám používá k vlastnímu prospěchu nemůže být zase až tak špatný. Ovšem samotná premisa zde není využita až do dna a příběh značně pokulhává v mnoha ohledech. Jack Black nepatří mezi mé oblíbené herce, jeho výkon mu absolutně nevěřím. Prostě jsem jen viděl herce, který se snaží oslnit kamery a vůbec celý štáb, ovšem tyhle jeho kreace nemají šanci přistoupit až k divákovi. A ani scénář mu nevkládá do úst přilišné perly, ty dialogy byly opravdu strašné. O dětech se nemá ani smysl bavit. Tím největším kladem jsou pak - a to je nejdůležitější - samotné songy, které prostě šlapaly a měly páru, ale doma bych si je opravdu jen tak z trucu nepouštěl, jsou spíše skvělou pohonou jednotkou pro film. Jack Black zpívá opravdu velmi dobře, ale to jsem od něj čekal.(10.7.2007)

I když scénář prakticky ničím nepřekvapí, je to celé natočené a zahrané s takovým nasazením, že jsem se rád nechal taky strhnout. Jack Black vypadá, že se pro tuhle roli narodil a děti jsou také dobré. Skvělá Joan Cusack má smůlu, že si v této konkurenci na ní po odchodu z kina nikdo nevzpomene. Let's rock!(11.4.2004)

Jack Black nám servíruje rock v plném rozsahu a je na něm vidět, že nemusel moc hrát (některé kreace ovšem trochu přehání). Hudební vložka je neoddiskutovatelná a neoddělitelná část filmu a je vynikající (začátek je opravdu božský). Po celou další dobu čekejte scénář v podobě Sestry v akci s klišoidním závěrem, který se kupodivu snaží klišé vyhýbat (ještě by scházelo, aby vyhráli). Suma sumárum - jestli máte k rocku blízko a k Blackovi ještě blíž, neváhejte a Školu ro(c)ku užívejte.(4.6.2005)

Nejlepší komedie roku! :-) Že ne? Ale ano, věřte tomu. Protože to co předvádí J. Black na plátně je zcela bezprostřední a naprosto heroický výkon, který neponechá vaše bránice ani na okamžik na pokoji. Že je Rock'n'Roll modlou nejen pro jeho filmovou postavu, ale i pro Blacka samotného, mu nejen věřím, ale po zhlédnutí "Školy ro(c)ku" jsem o tom dokonce hluboce přesvědčen. Že Rock'n'Roll zrovna nemusíte? Po dvou hodinách strávených ve společnosti pana učitele a jeho úžasné třídy vás zvuk elektrické kytary prostě nemůže nechat chladnými! :-) A teď co nejdřív splašit cokoliv od Led Zeppelin. PS: Splašil jsem ;-)(1.10.2004)

• - Jack Black nikdy před tím nehrál na elektrickou kytaru. Ve své kapele Tenacious D hraje pouze na akustickou a před natáčením se to tedy musel naučit. (Wishkah)

• - Původně měl režírovat Stephen Frears. (HellFire)

• - Lorenz měl klávesy značky Yamaha. (Čiban)