To je tak strašně krásný, dojemný a idylický. Prostě Amerika, tam je možný všecko. Proč jsme tohle nikdy nedělali na gymplu. Přesně tohle byl můj sen před nějakými osmi lety. Ale je to opravdu koukatelný, zapnul jsem to tak nějak skoro náhodou a vydržel se bavit až do konce. Příjemná oddychovka na nedělní odpoledne.(5.10.2008)

Richard Linklater udělal pro film to nejlepší, co mohl. A to, že trošku ustoupil do pozadí a nechal excelovat Jacka Blacka, který je neskutečně energický, nakažlivý a takhle bych mohl ještě chvíli jmenovat. Ale o One man show bych nemluvil, protože Blackovi zdatně sekundují dětští herci, kteří se také nemají za co stydět. Nejvíce se mi líbila Miranda Cosgrove v roli vedoucí třídy. Při pohledu na ní jsem si hned vzpomněl na několik svých spolužáků, kteří byli horolezci určitých učitelských partií. School of Rock sice jede podle klasického hollywoodského schématu pro komedie, kdy skoro každý dojde nápravy. Rodiče poznají co v dětech mají a Black přejde z ,,moje kapela" na ,,naše kapela". Přesto je sympatické, že v pár bodech jde film proti tomuto schématu a didaktickou složku bere tak trošku punkově :-) Film, který stojí na mé oblíbené hudbě a takhle výborném herci, nemůžu hodnotit hůře než za 4*.(14.6.2008)

Dewey je tak trochu zkrachovalec. Založil rockovou kapelu, ze které ho další členové v jednotném hlasování vyhodili, v extázi skáče do publika, které ho nechytí a má přátele, kteří ho nenechají dospat, protože po něm neustále vyžadují peníze na nájem. Dewey je tak trochu lenoch, ale to nemění nic na tom, že poté, co zazvonil telefon s nabídkou učitelského záskoku pro spolubydlícího Neda (Mike White napsal mj. i scénář), nechá všeho a vrhne se po hlavě do profese, s kterou nemá žádné zkušenosti. Pak ale své žáky načapá při hodině hudební výchovy. Vkusný rockový snímek je plný vybroušených dialogů a jeho ambice stoupají s výkonem Jacka Blacka, který je skutečně fenomenální a roli si jaksepatří vychutnává. Velký podíl sehrává i výběr dětských postav, které takřka bez výjimek potěší. Vše to zajisté směřuje k očekávanému, ale díky Linklaterově režii je to o poznání příjemnější zážitek!! Slabší čtyři, poctivé tři.. tak si vyberte!!(27.8.2007)

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +příběh, Jack Black, dětští herci -hudba zaujme především fandy rocku/// Jestliže mnoho komedií pro děti doplatí na to, že jsou určeny jen pro ně a dospělí ať v kině nebo na sedačce doma mají chuť utéct... tak tohle film je výjimka. Jack Black zde předvadí mystrovské herectví a zdatně mu k tomu sekundují všechny děti (Mirandu Cosgrove jsem si skoro až zamiloval). Navíc přesto že netuším podle čeho byly na castingu vybýrány, byly vybrány dobře. To že dokážu každého zvlášť rozlišit už něco znamená a jak již jsem zmínil, zahráli to dobře (i hudebně). Z jiné stránky, ani jsem film nebral jako komedii, tady by snímek asi moc neuspěl, protože jsem se moc nesmál. Spíše mě zaujal příběh (ač klasický) ve kterém looser vezme náhodou práci suplujícího učitele ve škole a čistě náhodou dá vzniknout nové rockové kapele. Prostě přál jsem jím to a bavil jsem se s nimi. Hudbu bude muset asi posoudit někdo jiný, nejsem rockovej fanda. Řekl bych, že je fain, ale 2x bych si to nedal. A navíc být tam jiný žánr, tak řeknu, že té hudby bylo málo. Celkově však fain film, dobře odvedená práce./// Celkem 73%///(11.12.2006)

|| Scenár: Mike White | Hudba: Craig Wedren | Distribúcia: Paramount Pictures | Rozpočet: 35 miliónov $ | Tržby: 131,3 milióna $ | Ocenenia: Golden Globes - 1 nominácia: NH Jack Black. Spolu: 8 výhier a 14 nominácií || Jedninečný subžáner filmov zvaný: JackBlackStyle - dáva lekcie nielen o Rocku, ale aj filmovému svetu o tom, ako sa robia komediálne klenoty pre plátno. Vynikajúce herecké výkony, neskutočne zábavná atmosféra! | FullHD, THX, EN DTS |(29.5.2010)

• - Lorenz měl klávesy značky Yamaha. (Čiban)

• - Jack Black nikdy před tím nehrál na elektrickou kytaru. Ve své kapele Tenacious D hraje pouze na akustickou a před natáčením se to tedy musel naučit. (Wishkah)

• - Autor scénáře Mike White není ve skutečnosti fanouškem rockové hudby. Nápad dostal v době, kdy se přestěhoval vedle Jacka Blacka, který si ji naopak pouštěl naplno. (don corleone)