Tenhle film by se mohl klidně jmenovat "Seznamte se, Jack Black". :-) Jeho hlavní protagonista, jenž se honosí tímto jménem, totiž předvádí de facto one man show v roli rockera, jenž se (ne)šťastnou náhodou ocitl ve funkci učitele. Blackův výkon ostatní herce ne, že zastiňuje, on je přímo válcuje stejným způsobem, jakým by na jevišti drsný člen heavy metal bandu zválcoval teenagerského popového idola (jména si dosadí jistě každý sám dle chuti :-) ). Scénář byl možná v původní podobě ještě akčnější či reakčnější, nicméně i po takřka tradičním kulinářsko-hollywoodském zásahu ve stylu "a po povaření zcedíme" zbylo ještě dost jak relativně poslouchatelného rocku, tak solidní zábavy. Tak si tu rockovou školu užijte. :-)(10.7.2007)

Počas celého filmu sa často striedali veľmi dobré časti zo slabšími a musím sa priznať, že hodnotenie z môjho hľadiska je ovplyvnené asi tým, že som od filmu ako komédie čakal omnoho viac a bol som mierne sklamaný. Ale naopak Jack Black (aj keď občas prehrával), perfektne vsadené songy ako aj celá banda boli skvelí. 65%.(28.6.2006)

Richard Linklater udělal pro film to nejlepší, co mohl. A to, že trošku ustoupil do pozadí a nechal excelovat Jacka Blacka, který je neskutečně energický, nakažlivý a takhle bych mohl ještě chvíli jmenovat. Ale o One man show bych nemluvil, protože Blackovi zdatně sekundují dětští herci, kteří se také nemají za co stydět. Nejvíce se mi líbila Miranda Cosgrove v roli vedoucí třídy. Při pohledu na ní jsem si hned vzpomněl na několik svých spolužáků, kteří byli horolezci určitých učitelských partií. School of Rock sice jede podle klasického hollywoodského schématu pro komedie, kdy skoro každý dojde nápravy. Rodiče poznají co v dětech mají a Black přejde z ,,moje kapela" na ,,naše kapela". Přesto je sympatické, že v pár bodech jde film proti tomuto schématu a didaktickou složku bere tak trošku punkově :-) Film, který stojí na mé oblíbené hudbě a takhle výborném herci, nemůžu hodnotit hůře než za 4*.(14.6.2008)

Okouzlující hudební komedie nominována na Zlatý Globus ve které, hlavní roli stvárnil Jack Black jako učitel Dewey Fin na prestižní základní škole.Deweyho napadne že by mohl se třídou kterou učí složit kapelu.Místo normální výuky se kapela učí nové písně, aby mohli soutěžit v Souboji kapel.Ve snímku se také objeví Joan Cusack jako ředitelka školy.Celkově mě film příjemně překvapil.(28.7.2007)

• Le_Chuck

Už dlho sa mi nestalo, že by ma hlavná postava tak vytáčala ako sa to darilo Jackovi Blackovi tu. Úplný looser, maximálne nesympatický a vzorový predstaviteľ veškerých antihodnôt človeka, ktorého by so kopal do prdele od rána do večera. Aj tie decká boli protivné (a to mám deti rád). Ale našlo sa pár svetlých momentov (hromadná simulácia pred dodávkou) a spolu s počúvateľnou hudbou sa to nakoniec vyšvihlo (s menším krčom) na krásne dve hviezďičky :/(4.6.2005)

• - Jack Black získal za svoj výkon nomináciu na Zlatý glóbus. (ash99)

• - Jack Black a hlavná postava filmu Dewey Finn by si nemohli byť podobnejší. Black je spevákom, skladateľom a gitaristom vo svojej vlastnej kapele Tenacious D, Finn je vo filme spevákom, skladateľom a gitaristom svojej kapely No Vacancy. (ash99)

• - Přezdívky všem dětem vymyslel Jack Black. (HellFire)