Příjemná komedie, která jednou pobaví a na podruhé už to není žádná sláva. Velmi průměrné vtípky, které rychle ztratí na své údernosti a všichni herci okolo Jacka Blacka jako by nevěděli jak se tvářit a jak hrát. Jediný Jack Black se tu tváří jako opravdu komediálně zdatný herec a předvádí pár excelentních výstupů. Škoda, že Richard Linklater se nevěnuje raději kvalitnějším tématům než je takováhle rodinná komedie.(7.12.2006)

• dobytek

To byla nějaká komedie pro děti od Disneyho nebo co? Stádo fakanů pod vedenim svýho ideologickýho vůdce (nechutně přehrávající Jack Black) vytvoří dětskou rockovou kapelu. Tomu se mam jako smát? Na začátku to vypadalo celkem slibně. Jack Black opět v roli zevlujícího asociála. Pro takový role on je jako stvořenej. Celkem zábavná byla i dvojice submisivní Mike White a dominantní Sarah Silverman. Ale potom najednou střih a dostáváme se někam do žánru neškodný rodinný komedie. Přemoudřelý dětičky, moralizování, poučování, cukrová vata, happy end. Skoro jsem uvažoval, že to hodim do odpadu, ale musim uznat, že asi tak prvních 15 minut se mi líbilo. O to větší zklamání ovšem přišlo z toho, co následovalo potom. Filmy se stádem fakanů v hlavní roli stojej vždycky za hovno. A navíc nemam rád rock. A taky mě hrozně sere, jak všichni rodinný typy v USA jezděj ve Volvech. Málem jsem vzal kladivo a šel vzteky rozflákat svou 960ku. Ale jelikož zrovna doma dělám menší rekonstrucki hajzlu, tak jako terapii jsem to kladivo použil na kachličky a pustil jsem si k tomu Rotterdam terror corps, abych zapomněl na ten příšerenej rock. 20%(12.8.2011)

Podobne, ako niektorí ľudia nemôžu vystáť Jima Carreyho v jeho prvých bláznivých komédiách, tak mne pripadal až neznesiteľne predimenzovaný Jack Black v tomto filme - zhruba od polovice filmu som už len čakal, kedy ten blbnúci tlsťoch dostane infarkt. Sú tam vtipné scény, hudba je tiež podľa môjho gusta, deti sú veľmi sympatické, ale scenár je príliš odtrhnutý od reality a niet v ňom kúska logiky, svedčiacej o tom, že to tvorcovia naozaj dobre premysleli. Nepremysleli, proste nahodili nápad a nechali Jacka šalieť. Pre mňa málo a po tých nadšených komentároch celkom sklamanie.(1.9.2007)

„Ja už nie som satanský boh sexu.“ Udalosť roka? Takmer. Vynikajúci exot Jack Black, vynikajúci Mike White ako jeho slabošsky neslabošský kamarát, vynikajúca Joan Cusacková ako prísne neprísna pani riaditeľka, vynikajúce deti (všetky!), vynikajúca hudba, vynikajúce dialógy („Mám opicu, vie niekto, čo to znamená, decká?“ – „Že ste opitý.“ – „Nie. Znamená to, že VČERA som bol opitý.“ – „Takže ste alkoholik...“) a vynikajúca zábava (fakt, viem, že sa to nezdá, ale tento film je bomba). Extravagantný filmár Richard Linklater (PRED ÚSVITOM) a fenomenálny herec/muzikant Jack Black sa stretli v spoločnom projekte a nemožno ho hodnotiť inak, ako s nadšenými slzami, pretože toto rozosmeje, pobaví, udelí životnú múdrosť (umne zamaskovanú a inteligentne podanú) a dokonca dojme. Tie postavy, scény a pesničky budete milovať.(9.1.2005)

Úloha falošného učiteľa na základnej škole, ktorý sa svojim svojráznym prístupom k vyčovaniu snaží v mládeži prebudiť neskrotného rockového ducha, sadla americkému hercovi Jackovi Blackovi presne na telo. Doposiaľ som nevedel oceniť jeho herecké kreácie, ale v tejto detskej komédii je skvelý. Asi bude fanúšikom tvrdej gitarovej muziky, preto že mi zdal ako rockový pedagóg hodne presvedčivý. Ja rock´n´roll milujem! Takže hoci aj v podstate mainstreamový, rodinný film, v ktorom odozneli urývky z piesní takých legendárnych skupín ako sú The Who, The Doors, Led Zeppelin... a dokonca je tam použitý takmer celý song „My Brian Is Hanging Upside Down“ od mojich zbožňovaných Ramones, má odo mňa zaručené minimálne tri hviezdičky. ***(6.8.2012)

• - Triko, které na konci nosí Freddy, je z turné kapely Green Day. (HellFire)

• - Původně měl režírovat Stephen Frears. (HellFire)

• - Jack Black a hlavná postava filmu Dewey Finn by si nemohli byť podobnejší. Black je spevákom, skladateľom a gitaristom vo svojej vlastnej kapele Tenacious D, Finn je vo filme spevákom, skladateľom a gitaristom svojej kapely No Vacancy. (ash99)