• Falko

Jack Black - (Dewey Finn) +++ Adam Pascal - (Theo) +++ Lucas Papaelias - (Neil) +++ Chris Stack - (Doug) +++ Sarah Silverman - (Patty Di Marco) +++ Mike White - (Ned Schneebly) +++ Lucas Babin - (Spider) +++ Joan Cusack - (Rosalie Mullins) +++ Hudba: Craig Wedren +++ Produkcia: Scott Rudin +++(22.3.2013)

Film mě hned vrhl do víru událostí téměř okamžitě a za podpory hard-rockových kytar rozjel typickou okoukanou story o loserovi, co nakopal zadek světu, skvěle se přitom pobavil a v konečné fázi zanechal ve svých žácích pocit náležité hrdosti a stesku. Od první minuty v tom jedete s Blackem, jedete s pedálem na podlaze a nezastavíte se ani s konečnými titulky, protože jeho komický potenciál je vyždímán doslova do posledního filmového políčka. Film je manéží Jacka Blacka, do které nevydal pozvánky pro své kolegy a rozjíždí jí v takové parádě, že bude vaše bránice vzdorovat naprosto marně. Ano, je poněkud výstřední a nechutný. Ale pokud svůj komediální talent uchopí za správný konec, použije své muzikanstké zkušenosti a perfektně okouká rockerské finesy mlaťte mě, ale musím se mu smát. Zvykl jsem si na něj, zvykl jsem si na jeho třídu a na konečném klání rockových kapel mi skutečně běhal mráz po zádech, tak jsem byl nervózní, aby to těm capartům vyšlo.(20.1.2004)

• dobytek

To byla nějaká komedie pro děti od Disneyho nebo co? Stádo fakanů pod vedenim svýho ideologickýho vůdce (nechutně přehrávající Jack Black) vytvoří dětskou rockovou kapelu. Tomu se mam jako smát? Na začátku to vypadalo celkem slibně. Jack Black opět v roli zevlujícího asociála. Pro takový role on je jako stvořenej. Celkem zábavná byla i dvojice submisivní Mike White a dominantní Sarah Silverman. Ale potom najednou střih a dostáváme se někam do žánru neškodný rodinný komedie. Přemoudřelý dětičky, moralizování, poučování, cukrová vata, happy end. Skoro jsem uvažoval, že to hodim do odpadu, ale musim uznat, že asi tak prvních 15 minut se mi líbilo. O to větší zklamání ovšem přišlo z toho, co následovalo potom. Filmy se stádem fakanů v hlavní roli stojej vždycky za hovno. A navíc nemam rád rock. A taky mě hrozně sere, jak všichni rodinný typy v USA jezděj ve Volvech. Málem jsem vzal kladivo a šel vzteky rozflákat svou 960ku. Ale jelikož zrovna doma dělám menší rekonstrucki hajzlu, tak jako terapii jsem to kladivo použil na kachličky a pustil jsem si k tomu Rotterdam terror corps, abych zapomněl na ten příšerenej rock. 20%(12.8.2011)

Tenhle film by se mohl klidně jmenovat "Seznamte se, Jack Black". :-) Jeho hlavní protagonista, jenž se honosí tímto jménem, totiž předvádí de facto one man show v roli rockera, jenž se (ne)šťastnou náhodou ocitl ve funkci učitele. Blackův výkon ostatní herce ne, že zastiňuje, on je přímo válcuje stejným způsobem, jakým by na jevišti drsný člen heavy metal bandu zválcoval teenagerského popového idola (jména si dosadí jistě každý sám dle chuti :-) ). Scénář byl možná v původní podobě ještě akčnější či reakčnější, nicméně i po takřka tradičním kulinářsko-hollywoodském zásahu ve stylu "a po povaření zcedíme" zbylo ještě dost jak relativně poslouchatelného rocku, tak solidní zábavy. Tak si tu rockovou školu užijte. :-)(10.7.2007)

• Le_Chuck

Už dlho sa mi nestalo, že by ma hlavná postava tak vytáčala ako sa to darilo Jackovi Blackovi tu. Úplný looser, maximálne nesympatický a vzorový predstaviteľ veškerých antihodnôt človeka, ktorého by so kopal do prdele od rána do večera. Aj tie decká boli protivné (a to mám deti rád). Ale našlo sa pár svetlých momentov (hromadná simulácia pred dodávkou) a spolu s počúvateľnou hudbou sa to nakoniec vyšvihlo (s menším krčom) na krásne dve hviezďičky :/(4.6.2005)

• - Myšlienka filmu vznikla, keď sa spisovateľ Mike White nasťahoval do bytu vedľa Jacka Blacka. White často videl Jacka Blacka ako beží nahý po chodbách alebo si púšťa väčšinu hudby z filmu na plnú hlasitosť. (Weezy22)

• - Jack Black nikdy před tím nehrál na elektrickou kytaru. Ve své kapele Tenacious D hraje pouze na akustickou a před natáčením se to tedy musel naučit. (Wishkah)

• - Na fotografii, kterou Dewey ukazuje Nedovi, je také režisér Richard Linklater. (HellFire)