Toliko slibovaná podívaná se bohužel nekonala. Zas toliko vtipné to nebylo a na to abych byl dojat tím dětským duchem to příliš vařilo z různých klišé. Prvních 20 minut je naplněno skvělýma fórkama a Black ukazuje včem je konečně vtipný. Potom jakoby scénaristům došel dech a nasadili hodně smířlivý tón, která je Blackovi příliš těsný. Velká škoda, že neměli toliko odvahy jako scénáristé filmu Santa je úchyl. Nakonec se to vše přehoupne do rodinné komedie, kde ti zlí jsou nakonec napraveni a hrdinové opěvováni. Námět je rozhodně dobrý, škoda jen že padl do rukou bezradných scénaristů. Celkový dojem ještě zachraňuje Jack Black, který přeci jen předvádí svůj nadprůměr. Víc ale od toho nečekejte, nic víc tam totiž nenajdete.(12.8.2006)

Moje TOP10: "Kdo mi řekne o čem je Rock ?", Hlavně držet při sobě". Moje srdeční záležitost aneb Blackův ro(c)kový nářez. Dá se říci, že díky Škole ro(c)ku se stal Jack Black mým nejoblíbenějším hercem. Co se týče filmu samotného, nemám slov. Jak už jsem psal, je to pořádný ro(c)kový nářez se vším všudy. Mladí talentovaní "herci", jakožto žáci prestižní základní školy, kteří to se svými zvukovými hračičkami dokáží pořádně rozjet, byli na svůj věk úžasní. Citově zabarvený humor byl hlavní atraktivitou této hudební komedie. Když došlo k závěru filmu na scénu, kde kapela Deweyho Fina (Jacka Blacka), představila svůj dynamický a emotivní song Shool of Rock (Zachs song), naběhla mi husí kůže po celém těle, z úžasné emotivně prožité písně, kterou jsem hltal do posledního gesta. Líbilo se mi také, že to neskočilo takovým klasickým americkým happy-endem. Od první chvíle chvíle kdy se řekly slova "Souboj kapel", hned každému divákovi došlo, že o vítězi je předem rozhodnuto, ale pravda byla jiná. Škola rocku jako kapela souboj kapel nevyhrála, ale poté pronesl mladý bubeník větu "Hlavně klídek, v rocku nejde jenom o jedničky, Sex Pistols nikdy nic nevyhráli !. Dav si poté přál ještě přídavek od poražené kapely. Jejich přání bylo vyslyšeno a uskutečněno písničkou It's a Long Way to the Top v originále AC/DC.(12.11.2012)

Okouzlující hudební komedie nominována na Zlatý Globus ve které, hlavní roli stvárnil Jack Black jako učitel Dewey Fin na prestižní základní škole.Deweyho napadne že by mohl se třídou kterou učí složit kapelu.Místo normální výuky se kapela učí nové písně, aby mohli soutěžit v Souboji kapel.Ve snímku se také objeví Joan Cusack jako ředitelka školy.Celkově mě film příjemně překvapil.(28.7.2007)

Úloha falošného učiteľa na základnej škole, ktorý sa svojim svojráznym prístupom k vyčovaniu snaží v mládeži prebudiť neskrotného rockového ducha, sadla americkému hercovi Jackovi Blackovi presne na telo. Doposiaľ som nevedel oceniť jeho herecké kreácie, ale v tejto detskej komédii je skvelý. Asi bude fanúšikom tvrdej gitarovej muziky, preto že mi zdal ako rockový pedagóg hodne presvedčivý. Ja rock´n´roll milujem! Takže hoci aj v podstate mainstreamový, rodinný film, v ktorom odozneli urývky z piesní takých legendárnych skupín ako sú The Who, The Doors, Led Zeppelin... a dokonca je tam použitý takmer celý song „My Brian Is Hanging Upside Down“ od mojich zbožňovaných Ramones, má odo mňa zaručené minimálne tri hviezdičky. ***(6.8.2012)

Ať si říká kdo chce co chce, Škola ro(c)ku je téměř typickou rodinnou komedií, jen je zabalená do atraktivního rockového hávu. Z tuctové roviny to zvedá Jack Black, který byl sice chvílemi až trapný, ale jde vidět, že si natáčení užíval plnými doušky a vyřádil se tu, no a samozřejmě vcelku originální myšlenka. Hudba, která ve filmu zazněla se mi líbila, stejně tak počáteční skládání skupiny, ale některé postavičky a scény byly vyloženě mimo (sál, vytleskávající Školu rocku, Pavouk valící do trapné a zoufalé ředitelky, Finův kámoš, atd.). Druhým zhlédnutím jsem se utvrdil v 3* hodnocení a také ve faktu, že tuhle komedii netřeba vidět znovu.(17.12.2007)

• - Na fotografii, kterou Dewey ukazuje Nedovi, je také režisér Richard Linklater. (HellFire)

• - Přezdívky všem dětem vymyslel Jack Black. (HellFire)

• - Ostatní třídy školy by se nemohly vyučovat, aniž by nebyly rušeny třídou Deweyho (Jack Black). (BisiJoker)