Poutníkova cesta

• USA The Pilgrim's Progress (více)
USA, 2019, 108 min

Předloha:

John Bunyan (kniha)

Scénář:

Robert Fernandez

Hudba:

Jim Dooley

Muž jménem Kristián objeví knihu, a čím více ji čte, tím tím víc pociťuje hřích a jeho tíhu, kterou nese a chce objevit pravdu. Utíká ze svého města, Města zkázy, vydává se za zakázané hranice a začíná svou cestu za nalezením Nebeského města, kterému vládne dobrý a vznešený král. Cestou potkává přátele i nepřátele. Film vznikl na motivy knihy "Poutníkova cesta", kterou napsal před více než 340 lety John Bunyan, když byl ve vězení. Je všeobecně považována za jeden z nejdůležitějších náboženských spisů v historii anglické literatury. (TV Noe)

Arsenal83

Kresťanská rozprávka o duchovnej ceste, animácia nebola veru najdokonalejšia, ale posolstvo ostalo. Ako detský film s náboženskou tématikou obstojí. Inak knižná predloha bola napísaná už v 17. storočí, čiže ide takmer o nesmrteľný príbeh a nedá sa vôbec hovoriť o nejakej propagande, keďže dielo vzniklo v čase, kedy žiadna propaganda nutná nebola. ()

brumbrum

Klasický príbeh. Veriacemu človek sa to môže azda zdať až príliš lopatisticky spravené, ale i tak fajné a i tak ometákov podráždi :-). Príbeh dokola sa opakujúci celú históriu človeka. Hlášky typu "A za čo nás teda súdia, keď sme nič zlé nespravili? - No práve, že ste nič zlé nespravili!" človek pozná z každenných bojov s konzumom, materializmom i nihilizmom. Zaujímavosť: krásne zanimovaná rozprávka tohoto typu NIKDY na žiadnom fóre nedostane "0*" a kritiky - takže výborná skúška správnosti, keďže zlo v človeku alergicky reaguje na čokoľvek duchovné a hodnotné. Keby to bolo hocijako slabomyselný príbeh o mimozemšťanoch, prejde to ako 5* pecka - keďže sa jedná o nadčasový príbeh o existencii človeka, hneď majú ometáci výhrady. Preto odo mňa 5* v pohode PS: A že opustil rodinu pre vlastnú cestu? Odporúčam životopis sv. Mikuláša z Flueli; alebo aj Kristovo "Kto miluje otca alebo matku viac ako mňa, nie je ma hoden. A kto miluje syna alebo dcéru viac ako mňa, nie je ma hoden" Mt10,37 ()

Tipko

Pútavé kresťanské animované spracovanie duchovného zápasu medzi pokušením a odhodlaním nasledovať Kráľa Kráľov - Ježiša Krista až do nebeského kráľovstva. ()