Rodina Addamsova

• USA The Addams Family (více)
Komedie / Rodinný / Horor
USA, (1964–1966), 26 h 40 min (Minutáž: 25 min)

Tvůrci:

David Levy

Hudba:

Vic Mizzy

Carolyn Jones, John Astin, Jackie Coogan, Ted Cassidy, Marie Blake, Lisa Loring, Ken Weatherwax, Vito Scotti, Don Rickles, Rolfe Sedan, Felix Silla (více)

Série(2) / Epizody(64)

Addamsovi vážně nejsou typická rodina. Naopak mají požitek ze spousty věcí, které by 'normální' lidi zděsily. Gomez Adams je abnormálně zámožný muž a je schopen splnit každé přání své choti Morticie: ať je to pěstování jedovatých kytiček, nebo večeře při svíčkách na hřbitově. Ale lidé, kteří Addamsovi navštíví, nevypadají zrovna nadšeně z více jak dvoumetrového, smrtelně bledého komorníka Lurche, či jeho pomocné ruky (doslova), ale vůbec z celé téhle povedené rodinky... (ČSFD.cz)

Gemini

Nejspíš navždy naprosto nedostižné zpracování Addamsovy Rodiny, černobílé a se slovenským dabingem, tak jak to mají mazlíčci rádi:) (Strýko Fester a Lurchovo "Zvonili ste?" obzvlášť vynikají). Seriál zkrátka má nenapodobitelné kouzlo, které ani výborné filmy nedokázaly přivést zpět. Nezapomenutelné akrobatické číslo Johna Astina (Gomez Addams) se objevilo i v seriálu Jsem Do Tebe Blázen, ale tam nedopadlo právě nejlépe...lépe řečeno dopadlo, ale z pořádné výšky:)) ()

T2

The Addams Family - Volume 2 ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,419,712 //počet predaných kusov 63,951║ __Famózny seriál s výborným slovenským dabingom! Ani v dnešnej dobe to nič nestráca na kráse, v čierno-bielom prevedení to má silný šarm akoby to malo už 100rokov a potom to len ladí oku a dotvára akúsi zašlosť. ()

Radek99

Naprosto úchylný a makabrózně se tvářící seriál, který se svým černobílým formátem stal doslova klasikou v ranku televizní tvorby... Estetika světa Addamsovy rodiny je skutečně normotvorná, stylizace do dekadentně-hororové, téměř pouťové atrakce dokonalá a nejen úvodní melodie nezapomenutelná... Takovéhle obskurní panoptikum postav hned tak každý seriál nenabízí... Gotická mýdlová opera, jejímž neustálým napodobováním vznikl kult! Podobné seriály: Dark Shadows ()

Dever

Soundtrack Vic Mizzy : 1. Deck the Halls/Main Title [2:20] ,2. Morning [2:55] ,3. Seances and Swordfights [1:39] ,4. Playmates - The Kipper Kids [0:26] ,5. Family Plotz [3:55] ,6. The Mooche [3:35] ,7. Evening [3:16] ,8. A Party... For Me? [5:24] ,9. Mamushka - Raul Julia/Christopher Lloyd [3:33] ,10. Thing Gets Work [0:59] ,11. Fester Exposed [2:08] 12. The Rescure [8:07] 13. Finale [3:01] ()

tron

Skvelá rodina a aj keď mám Sonnenfeldove dva filmy z 90. rokov 20. storočia radšej, ani táto čierno-biela legenda nestratila nič zo svojho extrémne zvrlhlého šarmu (no dobre, trocha áno). ()

TeeAge

Proste počas celých 30 minút som čakal len na to, aby Lurche zamrmlal svojim subbass hlasom... + treba vyzdvihnúť neobyčajne premakaný slovenský dabing. ()

Le_Chuck

Tak toto je klasika ! Neprekonateľny čiernobiely symbol štvrtej hodiny popoludni na SVT1. Bizarne čierny humor a hlavne kultivovaný humor. ()

MM_Ramone

Rodinu Addamsonovcov stvoril koncom tridsiatych rokov minulého storočia karikatúrista Charles Addams. Odvtedy sa táto bizarná rodinka dočkala viacerých filmových adaptácii. Ja osobne považujem za najlepšiu verziu televízny seriál "The Addams Family" (Rodina Addamsonovcov), ktorý bol natočený v priebehu rokov 1964 až 1966. Boli vyprodukované dve série, ktoré dohromady obsahovali šesťdesiat štyri epizód. Je to časom overená čiernobiela klasika. Gomez Addams, jeho manželka Morticia, ich dve deti dcéra Wednesday a syn Pugsley, strýko Fester, monštruózny sluha Lurch, stará mama Addamsová a samozrejme useknutá ruka Thing. Makabrózne, komediálne, dokonalé. ***** ()

JohnnyD

Doteraz neprekonaná verzia Addamsovcov situovaná ako paródia dobového televízneho sitcomu. John Astin a Carolyn Jones sú bohovský párik a iskrí to medzi nimi tak, že by možno prekonali aj strýka Festera v rozsvecovaní žiaroviek. Kult môjho detstva. ()

Aky

Vůbec první Addamsonovi, nikdy nepřekonaní. Všechny ostatní verze a varianty už vycházely z této a žádná této úrovně nedosáhla. ()

Ruut

Hlavně díky tomuto seriálu se ze mě stal později obrovský fanoušek do hororů. Děkuji. Nezapomenutelná odpoledne u STV. To byly časy! ()

nascendi

Nedokážem odhadnúť, koľko je mojej preferencii seriálu pred nasledovníkmi nostalgie a koľko realistického zhodnotenia a vlastne ma to ani nezaujíma. Seriál ma svojou odlišnosťou zaujal už keď som ho sledoval na ORF. A keď mu pridali nezvyčajne kvalitný slovenský dabing bola moja spokojnosť ešte vzrástla. Pri filmoch, ktoré sa snažili parazitovať na seriáli som už márne hľadal, čím obohatili pôvodinu a viacmenej som sa pri ich sledovaní nudil. ()

classic

Filmová verzia z 90 rokov nie je zlá, ale proste tomuto čierno - bielemu klenotu sa nevyrovná... Klasika klasík, ktorá má výborný slovenský dabing. čierny humor, morbidita a situácie, ktoré sprevádzajú epizódky sú nevyspytateľné, každá má svoju jedinečnosť... ()

Flego

Báječné príbehy báječnej ( preháňam ) rodiny, kde horror má svoje kúzlo a všetci sa náramne zabávame... Slovenský dabing patril k tomu najlepšiemu, čo sa podarilo vyrobiť. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 19.2.1993+SLOVENSKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: FOOOR = 3.9.2013, réžia slovenského znenia (STV Bratislava) = ETELA BALGOVÁ - HARANTOVÁ - TECHNICKÁ POZNÁMKA: V slovenskom dabingu uvedené v 90-tych rokoch aj na ČT. A verili by ste, že legendárneho - na slovo pomerne skúpeho - Lurcha daboval Michal Dočolomanský ? :-) (30.3.2012) ()

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)