Rodina Addamsova (TV seriál)

The Addams Family

Rodina Addamsovcov

Komedie / Rodinný / Horor

USA, 1964 - 1966, 26 h 40 min (Minutáž: 64x25 min)

Tvůrci:

David Levy

Vic Mizzy

Carolyn Jones, John Astin, Jackie Coogan, Ted Cassidy, Marie Blake, Lisa Loring, Ken Weatherwax, Vito Scotti, Don Rickles, Rolfe Sedan, Felix Silla, Anthony Magro, Parley Baer, Natalie Masters, George Petrie, Hugh Sanders, Bob LeMond, Tim Herbert, Roger Arroyo, Robert Nunn, Richard Reeves, George Barrows, Allyn Joslyn, Jimmy Cross, Margaret Hamilton, Leonard Bremen, Bill Baldwin, Loyal T. Lucas, Barry Kelley, Jeff Donnell, Sig Ruman, Meg Wyllie, Ray Walker, Merry Anders, Ben Wright, Richard Deacon, Jesse White, Byron Foulger, Frank Wilcox, James Flavin, Roy Roberts, Hal Baylor, Virginia Gregg, Stanley Adams, Norman Leavitt, Hal Smith, Charles Wagenheim, Roland Winters, Skip Homeier, Gail Bonney, Diane Jergens, Jonathan Hole, Peter Leeds, Cynthia Pepper, Elisabeth Fraser, Nestor Paiva, Marty Ingels, Anthony Caruso, Elvia Allman, Alan Reed, Thomas Browne Henry, George Cisar, Jack Collins, Olan Soule, Milton Frome, Carlos Rivas, Tom D'Andrea, Lela Bliss, John Hart, William Keene, Fred Clark, John Lawrence, Pamela McMyler, Irene Tedrow, Nydia Westman, Jan Arvan, Maxine Semon, Carol Byron, Del Moore, Robert Nichols, Ken Mayer, Bob Jellison, Lee Bergere, Tommy Farrell, Lauren Gilbert, John J. Fox, Bella Bruck, Frederic Downs, Tom Lowell, Laurie Mitchell, Dorothy Neumann

Pre mňa jednoznačne seriálová legenda. Nočné mory som z tohto nevídaného mixu rodinnej komédie a hororu mával veľmi dlho. Hrôzu mi naháňal hlavne bratranec It, komorník Lurche a ruka. Nie je to samozrejme žiadne vyberané majstrovské dielo, či prepracovaný seriál, no nostalgia a kultovosť, ktorá sa s ním v očiach mojej generácie spája je úctihodná. A pritom sa jedná o tak neskutočne zvláštnu, bizarnú, neuveriteľnú a miestami až nepríjemnú záležitosť, že to v dejinách kinematografie nemá obdoby. 70 %!!(13.9.2016)

Kultovní pro mě osobně výjimečný seriál. Výjimečný v tom, že opravdu nemám rád dabing, ovšem tady si to bez slovenského znění představit nedokáži. Ale zpět k seriálu a třeba jeho dokonalému obsazení, ze kterého snad vyzdvihnu alespoň Johna Astina a Carolyne Jones, ti zde tvoří dokonalý pár, až pomalu nevěřím, že tomu tak není i v životě mimo filmové ateliéry a plátna. Chválit by se ovšem dali všichni herci a jejich postavy. Všichni jsou výborně zahraní a obsazení... dobrá, přece jen bych ještě neměl opomenout nejlepšího "domovníka" všech dob Lurcha. Taktéž úvodní znělku, kterou z hlavy nedostanu již nikdy a chytrý a vtipný scénář. 80%(11.8.2015)

Seriálu neskutočne svedčí čiernobiely háv aký so šarmantnými postavičkami prináša toľkú kadenciu čierneho, suchého a morbídneho humoru až na to jedna projekcia nestačí. Aktuálne seriálom prechádzam znovu a bavím sa kráľovsky čo nebýva pravidlom. Opäť treba ale zložiť klobúk pred nezameniteľnou slovenskou zvukovou stopou.(20.3.2014)

Ani dlouhá doba tomuto seriálu neublížila a nepochopím jeho bídné umístění. Vše mi připadá velmi vypilované, nic není ani po letech směšné, a sám řadím Adamsovcov mezi top 3 seriály. Morticia je úchvatná žena Vamp, Gomez ji krásně doplňuje, Lurche, strýka i babičky by se asi každý lekl i v armádě spásy. Film nemohl mít úspěch, protože laťka i obsazení seriálu byly příliš vysoko a zkusit to stejné stejně nemívá moc úspěch. A když někde shánět, tak jen slovenský dabing. Božidara Turzonovová jako Morticia neruší a celkem je dabing malým uměleckým dílem.(5.6.2008)

Prokázal jsem Addamsům malou laskavost a věnoval jim své 1000.HODNOCENÍ! A neudělal jsem chybu. Tenhle seriál je klasika a já se po mnoha zhlédnutích Sonneneldových dítek konečně dopracoval i k tomutu navýsost kouzelnému a ohromně nezapomenutelnému seriálu. Úvodní znělka - nezapomenutelná. Černobílý obraz tomu dodává kouzlo. Kouzelné zápletky a hlavně úžasné postavy, Lurch tady obzvlášť válí. Geniální obsazení: John Astin je nejlepší Gomez, Carolyn Jones je nejlepší Morticie a ještě svého kolegu překonává. Nejlepší jsou ovšem Jackie Coogan jako obzvlášť kouzelný strýko Fester, nejvíce mě ovšem baví Ted Cassidy jako Lurch, hvězda tohoto seriálu. A i Wednesday a Pugsley jsou úžasní. Skvěle obsazené jsou i sebemenší role. Vážně, v téhle rodině by byla radost žít, já tam chci!!! A musím pochválit i absolutně precizní slovenský dabing, který nejenže překvapil, ale hlavně potěšil. Kult na druhou toto. Nikdy nezapomenu na Lurche, strýka, zvonění, při kterém se otřásá celý dům, na Kleopatru, na kouzelné interiéry domu a hlavně na Lurchovo: "Zvonili ste?" a jeho výrazy.... Klasika, která je naprostou povinností pro všechny. Chci Věc a mučírnu!!! Seriál, který je dokonalý v každičkém detailu. Opravdu. 100% - ne, mnohem víc!!(24.2.2013)

• - Jackie Coogan byl původně odmítnut jako strýc Fester. Odešel domů, oholil si hlavu, udělal vlastní "festerovský" makeup a role byla jeho. (Kulmon)

• - Na začátku seriálu je Pugsley starý osm let a Wednesday šest let. (Kulmon)

• - Nenápadného člena rodiny, chodicí ruku "Věc", ve většině epizod ztvárnil Ted Cassidy, který hrál Lurche. Zpravidla používal svou pravou ruku, občas ji ale vyměnil za levou, jen aby zjistil, jestli to někdo z diváků postřehne. (DareDeer)