Rodina Addamsova (TV seriál)

The Addams Family

Rodina Addamsovcov

Komedie / Rodinný / Horor

USA, 1964–1966, 26 h 40 min (Minutáž: 25 min)

Tvůrci:

David Levy

Vic Mizzy

Carolyn Jones, John Astin, Jackie Coogan, Ted Cassidy, Marie Blake, Lisa Loring, Ken Weatherwax, Vito Scotti, Don Rickles, Rolfe Sedan, Felix Silla, Anthony Magro, Parley Baer, Natalie Masters, George Petrie, Hugh Sanders, Bob LeMond, Tim Herbert, Roger Arroyo, Robert Nunn, Richard Reeves, George Barrows, Allyn Joslyn, Jimmy Cross, Margaret Hamilton, Leonard Bremen, Bill Baldwin, Loyal T. Lucas, Barry Kelley, Jeff Donnell, Sig Ruman, Meg Wyllie, Ray Walker, Merry Anders, Ben Wright, Richard Deacon, Jesse White, Byron Foulger, Frank Wilcox, James Flavin, Roy Roberts, Hal Baylor, Virginia Gregg, Stanley Adams, Norman Leavitt, Hal Smith, Charles Wagenheim, Roland Winters, Skip Homeier, Gail Bonney, Diane Jergens, Jonathan Hole, Peter Leeds, Cynthia Pepper, Elisabeth Fraser, Nestor Paiva, Marty Ingels, Anthony Caruso, Elvia Allman, Alan Reed, Thomas Browne Henry, George Cisar, Jack Collins, Olan Soule, Milton Frome, Carlos Rivas, Tom D'Andrea, Lela Bliss, John Hart, William Keene, Fred Clark, John Lawrence, Pamela McMyler, Irene Tedrow, Nydia Westman, Jan Arvan, Maxine Semon, Carol Byron, Del Moore, Robert Nichols, Ken Mayer, Bob Jellison, Lee Bergere, Tommy Farrell, Lauren Gilbert, John J. Fox, Bella Bruck, Frederic Downs, Tom Lowell, Laurie Mitchell, Dorothy Neumann, Eddie Quillan, Eddie Marr, George N. Neise, Ellen Corby, Pearl Shear, Ceil Cabot, Jack LaLanne

Nat Perrin

Douglas Hines

Scénografie:

Edward L. Ilou

PUGSLEY: "Otecko, môžem ísť do cirkusu?" GOMEZ: "Čo ťa to pochytilo? Prečo by chcel ísť zdravý a normálny chlapec do cirkusu?" /// Pamätám si, že už ako malý chlapec som veľmi rád sledoval seriál o rodine Addamsovcov. Vôbec mi neprekážalo čiernobiele spracovanie a nesmierne som sa pri ňom bavil. Dnes, s odstupom mnohých rokov, som seriál opäť našiel v TV ponuke. Je to úžasné! Ten humor je veľmi milý, nevtieravý a čierno čierny. Jednu bizarnú situáciu strieda ešte bizarnejšia. The Addams Family je so svojím neopakovateľným šarmom absolútnym kultom medzi seriálmi! LUSK... LUSK...(12.9.2013)

Moje detstvo, moje idoly. Vždy som túžila vyzerať ako Morticia a mať muža, ktorý by ma zbožňoval ako Gomez! A tie vydarené deti a zbytok rodiny ani netreba zmieňovať! Na tejto krásnej rodinke nieje čo vytknúť, každý normálny človek chcel byť ich súčasťou! A som nesmierne rada, že dakomu v tv hrkol v hlave naozaj osvietený nápad a začali tento skvost opäť vysielať! Nech si ktosi, buď velebený, konečne čosi pozerateľné!!!(5.9.2013)

Rodinu Addamsonovcov stvoril koncom tridsiatych rokov minulého storočia karikatúrista Charles Addams. Odvtedy sa táto bizarná rodinka dočkala viacerých filmových adaptácii. Ja osobne považujem za najlepšiu verziu televízny seriál "The Addams Family" (Rodina Addamsonovcov), ktorý bol natočený v priebehu rokov 1964 až 1966. Boli vyprodukované dve série, ktoré dohromady obsahovali šesťdesiat štyri epizód. Je to časom overená čiernobiela klasika. Gomez Addams, jeho manželka Morticia, ich dve deti dcéra Wednesday a syn Pugsley, strýko Fester, monštruózny sluha Lurch, stará mama Addamsová a samozrejme useknutá ruka Thing. Makabrózne, komediálne, dokonalé. *****(30.10.2019)

Myslím, že nemusím zdôrazňovať nadčasovosť tohto seriálu. Kto ho pozeral vie, že tento seriál sa nestratí ani medzi modernou produkciou a v drvivej väčšine prípadov by mal poriadne navrch. Čo sa týka dabingu veľmi ma teší, že aj v susedných Čechách dokážu oceniť tú našu slovenskú verziu, ktorá je fakt podarená. Vo väčšine prípadov stojí slovenský dabing za "zlámanou grešli" ale v tomto diele (a pár ďalších) sedí vynikajúco. :) Tvorcovia dnešných paskvilov sa majú od tohto seriálu ešte veľa čo učiť. Dávam 5*.(11.5.2014)

Páni, tuny sentimentu, a nostalgie. Když mi matka u televize jako malému dítěti vysvětlovala, že je to vlastně vtipné. A také vzpomínka na to, že jsem se dočkala ohodnocení, že můj první chlapec vypadá jako strýko Fester. Když přejdu k samotnému hodnocení seriálu, myslím, že pět hvězdiček z pěti mluví za vše.(14.10.2011)

• - Carolyn Jones trvala kvůli kostýmu proměna na Morticii přes dvě hodiny. (topr harley)

• - Málokto vie, že Lurcha (Ted Cassidy) a jeho všetky zvuky v slovenskom znení nadaboval Michal Dočolomanský, ktorý bol známy vo svojej dobe aj výbornou imitáciou popredných umelcov. (Piri)

• - John Astin původně absolvoval konkurz na sluhu Lurche. (topr harley)