Rodina Addamsova (TV seriál)

The Addams Family

Rodina Addamsovcov

Komedie / Rodinný / Horor

USA, 1964–1966, 26 h 40 min (Minutáž: 25 min)

Tvůrci:

David Levy

Vic Mizzy

Carolyn Jones, John Astin, Jackie Coogan, Ted Cassidy, Marie Blake, Lisa Loring, Ken Weatherwax, Vito Scotti, Don Rickles, Rolfe Sedan, Felix Silla, Anthony Magro, Parley Baer, Natalie Masters, George Petrie, Hugh Sanders, Bob LeMond, Tim Herbert, Roger Arroyo, Robert Nunn, Richard Reeves, George Barrows, Allyn Joslyn, Jimmy Cross, Margaret Hamilton, Leonard Bremen, Bill Baldwin, Loyal T. Lucas, Barry Kelley, Jeff Donnell, Sig Ruman, Meg Wyllie, Ray Walker, Merry Anders, Ben Wright, Richard Deacon, Jesse White, Byron Foulger, Frank Wilcox, James Flavin, Roy Roberts, Hal Baylor, Virginia Gregg, Stanley Adams, Norman Leavitt, Hal Smith, Charles Wagenheim, Roland Winters, Skip Homeier, Gail Bonney, Diane Jergens, Jonathan Hole, Peter Leeds, Cynthia Pepper, Elisabeth Fraser, Nestor Paiva, Marty Ingels, Anthony Caruso, Elvia Allman, Alan Reed, Thomas Browne Henry, George Cisar, Jack Collins, Olan Soule, Milton Frome, Carlos Rivas, Tom D'Andrea, Lela Bliss, John Hart, William Keene, Fred Clark, John Lawrence, Pamela McMyler, Irene Tedrow, Nydia Westman, Jan Arvan, Maxine Semon, Carol Byron, Del Moore, Robert Nichols, Ken Mayer, Bob Jellison, Lee Bergere, Tommy Farrell, Lauren Gilbert, John J. Fox, Bella Bruck, Frederic Downs, Tom Lowell, Laurie Mitchell, Dorothy Neumann, Eddie Quillan, Eddie Marr, George N. Neise, Ellen Corby, Pearl Shear, Ceil Cabot, Jack LaLanne

Nat Perrin

Scénografie:

Edward L. Ilou

kultový seriál :) dokonale morbídna rodinka s množstvom čudných príbuzných, záľub a názorov .. a predsa nejde prehliadnuť, že žijú vo vlastnom dobre vystavanom svete v pre mnohých nepochopiteľnom súlade:D Nedajú sa obrať o svoj humor a nadhľad .. a aj po toľkých desaťročiach ozaj fantasticky bavia:) Zbožňovala som ho ako dieťa a ako dospelá sa k nemu neustále rada vrátim:) čiernobiele spracovanie brilantne dotvára atmosféru ... a vždy som zbožňovala Morticiu v podaní Carolyn Jones:) toto mi v novšej verzii filmovej adaptácie z 90.rokov na pani Addamsovej chýbalo:) Ten jemný espirit a zjemnená morbidita v Carolynom podaní:D táto rodinka bude zabávať ešte roky:) lebo ich čaro proste stále funguje!:) A súhlasím .. obrovský diel úspechu má aj skvelý slovenský dabing ... a nezabudnuteľný Michal Dočolomanský :) alias Lurch:) "zvonili ste" :) toto je proste srdcovka:) ja túto rodinu skrátka "žeriem":D(16.2.2016)

Klasika morbídneho humoru. V detstve som to miloval, ale nevedel som mnohokrát doceniť bravúrne dialógy, takže mi ostalo užívať si iba všetky ostatné veci ako kulisy, rekvizity, Lurchovo "Zvonili ste?" alebo úžasnú Vec. Gomezovic famílii som naplno prepadol až po tridsiatke. Raritou je výborný slovenský dabing, teda až na nahovorenie väčšiny hosťujúcich postáv.(1.11.2013)

Moje detstvo, moje idoly. Vždy som túžila vyzerať ako Morticia a mať muža, ktorý by ma zbožňoval ako Gomez! A tie vydarené deti a zbytok rodiny ani netreba zmieňovať! Na tejto krásnej rodinke nieje čo vytknúť, každý normálny človek chcel byť ich súčasťou! A som nesmierne rada, že dakomu v tv hrkol v hlave naozaj osvietený nápad a začali tento skvost opäť vysielať! Nech si ktosi, buď velebený, konečne čosi pozerateľné!!!(5.9.2013)

Soundtrack Vic Mizzy : 1. Deck the Halls/Main Title [2:20] ,2. Morning [2:55] ,3. Seances and Swordfights [1:39] ,4. Playmates - The Kipper Kids [0:26] ,5. Family Plotz [3:55] ,6. The Mooche [3:35] ,7. Evening [3:16] ,8. A Party... For Me? [5:24] ,9. Mamushka - Raul Julia/Christopher Lloyd [3:33] ,10. Thing Gets Work [0:59] ,11. Fester Exposed [2:08] 12. The Rescure [8:07] 13. Finale [3:01](9.5.2011)

Klasika z detstva, keď som sedával pred slovenskou televíziou (tenkrát ešte celkom pozerateľnou) a užíval som si tento čiernobiely seriál. Gomez a Morticia u mňa na dlhé roky zostali najlepším seriálovým párom. Tento slovenský dabing by si zaslúžil ocenenie a mali by ho dávať za vzor súčasným dabérom.(8.3.2015)

• - Povolanie Gomeza Addamsa je advokát. (Gryphon)

• - John Astin původně absolvoval konkurz na sluhu Lurche. (topr harley)

• - Postava Lurcha mala byť pôvodne úplne nehovoriaca. Ted Cassidy však originálne zaimprovizoval s dnes už svojim legendárnym "You rang?", ktoré sa potom pravidelne dopisovalo do scenára. (milhouse86)