Rodina Addamsova (TV seriál)

The Addams Family

Rodina Addamsovcov

Komedie / Rodinný / Horor

USA, 1964–1966, 26 h 40 min (Minutáž: 25 min)

Tvůrci:

David Levy

Vic Mizzy

Carolyn Jones, John Astin, Jackie Coogan, Ted Cassidy, Marie Blake, Lisa Loring, Ken Weatherwax, Vito Scotti, Don Rickles, Rolfe Sedan, Felix Silla, Anthony Magro, Parley Baer, Natalie Masters, George Petrie, Hugh Sanders, Bob LeMond, Tim Herbert, Roger Arroyo, Robert Nunn, Richard Reeves, George Barrows, Allyn Joslyn, Jimmy Cross, Margaret Hamilton, Leonard Bremen, Bill Baldwin, Loyal T. Lucas, Barry Kelley, Jeff Donnell, Sig Ruman, Meg Wyllie, Ray Walker, Merry Anders, Ben Wright, Richard Deacon, Jesse White, Byron Foulger, Frank Wilcox, James Flavin, Roy Roberts, Hal Baylor, Virginia Gregg, Stanley Adams, Norman Leavitt, Hal Smith, Charles Wagenheim, Roland Winters, Skip Homeier, Gail Bonney, Diane Jergens, Jonathan Hole, Peter Leeds, Cynthia Pepper, Elisabeth Fraser, Nestor Paiva, Marty Ingels, Anthony Caruso, Elvia Allman, Alan Reed, Thomas Browne Henry, George Cisar, Jack Collins, Olan Soule, Milton Frome, Carlos Rivas, Tom D'Andrea, Lela Bliss, John Hart, William Keene, Fred Clark, John Lawrence, Pamela McMyler, Irene Tedrow, Nydia Westman, Jan Arvan, Maxine Semon, Carol Byron, Del Moore, Robert Nichols, Ken Mayer, Bob Jellison, Lee Bergere, Tommy Farrell, Lauren Gilbert, John J. Fox, Bella Bruck, Frederic Downs, Tom Lowell, Laurie Mitchell, Dorothy Neumann, Eddie Quillan, Eddie Marr, George N. Neise, Ellen Corby, Pearl Shear, Ceil Cabot, Jack LaLanne

Nat Perrin

Scénografie:

Edward L. Ilou

Myslím, že nemusím zdôrazňovať nadčasovosť tohto seriálu. Kto ho pozeral vie, že tento seriál sa nestratí ani medzi modernou produkciou a v drvivej väčšine prípadov by mal poriadne navrch. Čo sa týka dabingu veľmi ma teší, že aj v susedných Čechách dokážu oceniť tú našu slovenskú verziu, ktorá je fakt podarená. Vo väčšine prípadov stojí slovenský dabing za "zlámanou grešli" ale v tomto diele (a pár ďalších) sedí vynikajúco. :) Tvorcovia dnešných paskvilov sa majú od tohto seriálu ešte veľa čo učiť. Dávam 5*.(11.5.2014)

Ak si už niečo zaslúži nazvať klasikou tak sú to určite Addamsovci. Je úplne jedno že to má asi tak 1000 rokov, dodnes to nestratilo ani chlp zo svojej zábavnosti. Vytlemený blázon Gomez je neuveriteľne bohatý pako čo sa môže celé dni venovať vyhadzovaniu vláčikov do vzduchu, obrovský komorník Lurch s vyzážou Frankensteinovko monštra a nezabudnuteľným hlasom ako keď Godzilla prdí do jaskyne, plešatý elektrický magor fester, bosorácka babka, ruka v škatuli ( "dakujem ti Vec" ) a tak podobne... Zvláštnu pochvalu si odo mňa zaslúži Morticia ktorá dokáže s dokonalou gráciou prednášať strašné somariny. Skritizovať by sa dalo neustále opakovanie motívov keď furt príde niekto k Addamsovcom a roztrasie sa pri pohľade na výzdobu domu ( ten los s krivými parohami, mečúň s nohou v papuli alebo dvojhlavá korytnačka ). Nevadí, príval absurdných hlášok a dokonale infantilných gagov mi stále privodí dobrú náladu a mile debilný úsmev. Addamsovci skrátka válajú a hotovo!(18.12.2012)

Soundtrack Vic Mizzy : 1. Deck the Halls/Main Title [2:20] ,2. Morning [2:55] ,3. Seances and Swordfights [1:39] ,4. Playmates - The Kipper Kids [0:26] ,5. Family Plotz [3:55] ,6. The Mooche [3:35] ,7. Evening [3:16] ,8. A Party... For Me? [5:24] ,9. Mamushka - Raul Julia/Christopher Lloyd [3:33] ,10. Thing Gets Work [0:59] ,11. Fester Exposed [2:08] 12. The Rescure [8:07] 13. Finale [3:01](9.5.2011)

Měl jsem rád Anjelicu Huston jako Morticii, i Raula Juliu a netušil, že seriál vůbec existuje....pak se na mě usmála Carolyn Jones, Fester vystřelil z pušky, zavrčel Lurch a já byl ztracen...tohle překonává obě filmové verze o několik délek... http://umenivyberu.cz/serialy/komedie-serialy/addamsova-rodina-1964/(21.11.2015)

Pamatuju si, jak Addamsova rodina běžela v televzi, se Slovenským dabingem. Je tomu už dávno, ale přesto jsem nezapomněl, jak při domovním zvonku se otřásl celý barák, jak pekelně děsivý sluha alá Frankenstein ždy jen zamrčel, na extrémně černohumorné děti a Francouzského milovníka své ženy. Krásně zvrhlé.(1.3.2008)

• - Addamsovi byli první v televizním seriálu, kteří vlastnili počítač. (Kulmon)

• - Postava Lurcha mala byť pôvodne úplne nehovoriaca. Ted Cassidy však originálne zaimprovizoval s dnes už svojim legendárnym "You rang?", ktoré sa potom pravidelne dopisovalo do scenára. (milhouse86)

• - Na začátku seriálu je Pugsley starý osm let a Wednesday šest let. (Kulmon)