První celovečerní animované dobrodružství Scooby-Dooa míří do našich kin a slibuje skvělou podívanou! Zjistěte, jak to se Scoobym všechno začalo a podpořte Záhady s.r.o. při řešení jejich nejděsivějšího případu! Film vás zavede na samotný začátek přátelství Scoobyho a Shaggyho a konečně na velkém plátně uvidíte, jak s mladými detektivy Fredem, Velmou a Daphne, založili dnes již legendární srandabandu Záhady s.r.o. Po stovkách vyřešených případů musí teď ale Scooby a jeho parta přijít na kloub nejprekérnější záhadě všech dob. Zločin totiž nikdy nespí a svět má brzy zakusit zlobu přízračného bájného psa Kerbera. Začíná napínavý závod s časem! Psapokalypsa je na spadnutí a prima parta brzy zjisťuje, že pravým klíčem k záhadě může být právě Scooby. (Vertical Entertainment)

Gemini

Scooby-Doo poprvé vyrazil do světa "stříbrného digitálního plátna" a u Warnerů se zřejmě rozhodli využít tohoto svého dodnes úspěšného hrdiny (a jeho party, samozřejmě...) k umetení cesty pro pravděpodobné oživení svých jiných, u nás troufám si říct zcela neznámých, a jinde po desetiletí mrtvých, značek. Vytvořili proto crossover s hrdiny, které si mlhavě vybavuji z nějakých pořadů z půlky devatesátých let, kdy u nás kabelová televize nabízela Cartoon Network - proto si tu hlavního záporáka střihne Dick Dastardly a hlavního hybatele zápletky superhrdina Blue Falcon s DynoMuttem. Plus je tu Kapitán Caveman, Falcon je syn originálního Falcona a má hustou pobočnici, protože je rok 2020 a bez toho by to nešlo, ehm... Nicméně - po technické stránce je film velmi zdařilý, byť jsem nepochopil míchání vícero stylů animace, které je místy rušivé. A když je řeč o rušivosti - samozřejmě že nic není věčné, ale když už musí Scoobyho dabovat někdo nový, mohl by se alespoň lokalizační tým zamyslet nad Scoobyho zkresleným mluvením (kdyby tak jen mohl Frank Welker do téhle záležitosti mluvit tak jako některé superhvězdy mohou ovlivnit svůj dabing v různých zemích...), protože jeho ignorováním vzniklo pár nehezkých nesmyslů. A díky tomu jak skvělý dabér je Martin Stránský, tak DynoMutt Scoobyho zcela zastiňuje. Jinak nemám moc co vytýkat, film je prošpikovaný vtipy pro děti i dospělé (Ruth Bader Ginsburg a Zmijozel :D ), výpravu už jsem zmínil, a hudba je taky vynikající. Takže vše se láme na jediném zádrhelu - už to není Scooby-Doo a pátrání po strašidlech, ale dobrodružná podívaná, ve které by mohla figurovat jakákoliv, klidně i zcela nová, partička hrdinů. Těžko se mi odhaduje, jestli krok na novou "platformu" měl být i signálem, že Záhady s.r.o., kde se jela nacistická sci-fi jako z Wolfensteina, nebyly náhoda, a původní látka už se vyčerpala, tudíž je čas začít celého Scoobyho vést jinou cestou, anebo to je jen čistá snaha rejžovat z oživeného univerza po vzoru Marvelu. Takže dám "jistých" 70%, protože jisté je to, že na poli rodinné zábavy si tohle dílo červenou barvu zaslouží. ()

Toren

5/10. Fajn animák. Ale ne úplně dobrej Scoobyho film. Tvůrci sice dělají fanouškům radost odkazy a narážkami na starší projekty (ať už vizuálně, scénami, tak třeba zvukovými efekty), ale zároveň se snaží nový příběh posunout kupředu. A je to ke škodě. Záhady s.r.o. tu jsou jen z počátku a fakt, že je parta z velké porce scénáře rozdělena... prostě bolí. Stejně jako skutečnost, že se nový film snaží svést na vlně superhrdinů a nadpřirozených jevů. Tahle modernizace původní detektivní látce příliš nesedí. Škoda, neboť jinak je to slušná práce. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $24,100,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,933,063Tržby za predaj DVD v USA $9,842,025║ Prvý 20 minút ešte v pohode ale potom to prepne na inú notu a ide to úplne do kelu. Strašne preplácané, mimózne, mimo misu, zívačka. /40%/ ()

M.a.t.t.

Tak už aj Scooby Doo sa zapredal súčasnému trendu rozšírených univerz. Navonok sympatický nápad, no autorom zrejme nedošlo, že týmto rozhodnutím sa z filmovej verzie úplne vytratí esencia pôvodného seriálu. A to je už vzhľadom k zvolenému názvu prinajmenšom zvláštne. Nezmyselne vystavaná zápletka navyše pôsobí ako by bola podriadená výhradne spojeniu známych postavičiek štúdia Hanna-Barbera a po príjemne nostalgickom úvode veľmi rýchlo upadne do generických vôd. Obstojná počítačová animácia, zopár vydarených hlášok, či dabing veterána Franka Welkera - to je všetko, čo Scoob ponúka a mne osobne to príde naozaj málo. ()

Spiker01

Scoobyho jsem měl vždycky rád, staré hrané filmy jsem viděl několikrát a když jsem ráno zachytil seriál, pochopitelně jsem sledoval. Nový vysokoprofilový reboot (ačkoliv animace se s tou od Pixaru nedá porovnávat) je pochopitelně (a bohužel) zábava čistě pro nejmenší a já se u něj celkem dost nudil. Nicméně za dojímavý, lež jednoduchý závěr 6/10. ()

pepo

Strašne tomu chýba atmosféra seriálu a vlastne aj hraného filmu. Toto nie je Scooby Doo, ale Hanna Barbera Cinematic universe bez predchádzajúcich filmov. Ale nenudil som sa a Muttleyho smiech je stále nákazlivý :) Nad priemer sa to však aj tak nevyškrabe 5/10 ()

Fiftis

Celý film začína naozaj nádejne a dýcha z neho klasická nostalgická atmosféra plná tajomných záhad. Lenže potom autori odpoja Shaggyho a Scoobyho od zvyšku tímu a tým sa všetko zvrtne. Navyše vplyvom toho poskytuje dej veľmi málo z ostatných troch postáv, teda Velmy, Daphne a Freda, ktorí sú tu vlastne len okrajovo. Pôvodné seriály totiž fungovali obzvlášť vďaka vzájomnej dynamike ústredné pätice. Nehľadiac na to však Scoob väčšinu času baví. Scenár je plný hravých hlášok a gagov, pri ktorých sa zasmejú deti i dospelí. A je vždy pozitívne vidieť, že tvorcovia mysleli aj na dospelé doprovody. V poslednom rade by sa tiež nemala opomenúť vizuálna stránka. Tá je na oko príťažlivá a podarená. Zmodernizované verzie známych hrdinov sú dobre vykonané a animácia je kvalitná, nemožno tu veľa vytýkať. ()

LION-MR.T

V prvé řadě se chci vyjádřit k českému dabingu, kdy Scoobyho nedabuje Rímský, ale Racek.Přesto samotného Scoobyho v originále dabér zůstal, takže výmluva jiný hlas v originále, tak i v dabingu by neobstála. Pokud v tom byly prachy nebo, že Rímský nemohl tak budiž, ale jestli ho jednoduše nechtěli, tak musí snést kritiku od více nespokojených diváku. Racek se sice snaží a i mu to v celku jde, ale bohužel není to prostě Rímský. Nyní k samotnému filmu. Jsem Scoobyho velký fanoušek. Proto jsem se na film strašně moc těšil, stačila mi upoutávka a moc jsem se těšil, nečetl jsem obsah ani jsem si o něm nic nezjišťoval a prostě jsem si ho šel užít. Čekal jsem klasického Scoobyho, kdy parta někde přijede, uslyší že tu straší a pak nějaké naháněčky, lekačky, vyšetřování, past a odhalení. Někdo v kostýmu a pak mu tu masku sundáme. Tohle vychází Scoobymu už 51 let!!! Už víc než půl století a stále nás to baví, tak si tvůrci řekli, že to uděláme jinak. Nějakej padouch potřebuje Scoobyho kvůli svému plánu a tak ho pronásleduje ve své mechanické vzducholodi za pomocí malých robůtků. Stalo se to i toho co nemám rád a to, že naši milovanou partu rozdělili. Jsem rád, že tu máme Modrého Sokola a jeho mechanického psa, je to super, že přidali i jiné postavy ze Scoobyho. To co mi však vadilo, že jejich charakter se změnil, ano není to původní Sokol, ale jeho syn, takže ok. Je namyšlenej a vtipnej. Budiž. Maj i parťačku, kterou před tím nikdy neměli, ale chápu taky, feminismus a nemám s tím problém. Tvůrci se prostě odklonili od zavedeného konceptu a chtěli nám dát něco nového, něco abychom neměli prostě ten pocit, klasický film se Scoobym. Za to je zase chválím a jsem za to rád. Scooby dostal velký celovečerák a nechtěl být jen další z řad filmů o Scoobym, chtěl se odlišit, být jiný takže za to jsem rád a chválím to. Jenže se až příliš odklonil od všeho co Scoobyho dělalo Scoobyho. Věděl jsem, že tam bude pokus o dramatické scény mezi Shaggym a Scoobym a jejich přátelství, jenže tihle jsou nej kámoši přes půl století a tak nemůže na diváka tohle moc zapůsobit. Mám dilema. Scooby chtěl celovečerákem vybočit a nebýt jen další film a toho si vážím a cením si toho. Jenže vybočil až tak moc, že přestal být Scoobym. Vyměnit jméno Scooby, klidně se scénář dal použít pro jiný film. Navíc tenhle celovečerák strašně moc podléhá dnešním trendům. Co se týče humoru. Hláškuje se tu ve velkém a hlášky jsou vtipné, ale moc jsem si jich neužil, protože je dost možné, že jsem moc přemejšlel co mi tu všechno chybí nebo co tu je jinak. Vtípky se mi zdáli více klasické ale ne typické pro Scoobyho. Ať vidím jakkýkoliv film se Scoobym třeba po dvacáté, stále se směju. Je to prostě jiné. Scooby se Shaggym se tu moc necpou, ani se mi nezdáli moc velcí strašpytlíci. Ano, i ta animace je prostě jiná. No závěr. Scooby dal jiného než jsme zvyklí, chtěl být něco víc, chtěl ukázat, že umí i jinak pobavit, jenže až moc se změnil. Je to jako, když jsem dokoukal třeba devátej díl Pátku 13.ého, bylo to jiné a i v celku dobré, ale pak jsem si musil pustit nějakej jinej předchozí díl abych si jakoby spravil chuť nebo jakoby abych si pustil ten správný díl. To samé i tady, šel jsem si potom pustit jiné filmy se Scoobym. Moje pocity až tak moc hází s hodnocením, že je těžké se rozhodnout. Dal bych i tři i pět hvězdiček. Ano plus mínus mi to lítá i kolem 50%. Takže myslím, že 4 hvězdičky bude dobrý kompromis, ale kdoví jestli zasloužený. Rozhodně jsem rád za tenhle celovečerák, jsem rád, že jsem si ho v kině užil, jestli bude nějaká speciální edice kupuju všemi deseti. Mám tě rád Scooby Doo, ale měl jsi dostat důstojnější film, ale natočil jsi toho tolik, že si jeden průměrnější film můžeš dovolit. () (méně) (více)

silentname

"Scoob!" sa konečne dostalo na zhliadnutie. Som rád, že WB priniesli film na VOD a tak som si k nemu dnes mohol sadnúť a pozrieť si ho. A pravda je taká, že je tu mnoho momentov, ktoré ma pobavili a potom sú tu momenetky, nad ktorými som trošku prevracal oči. Aj keď nie je na filme nič vyslovene zlé, je cítiť, že sa na niektorých miestach snažili trošku moc. Okey, čo sú pozitíva filmu? V prvom rade si myslím, že dabing našich dvoch hlavných hrdinov. Shaggy a Scooby sú presne takí, akých sme potrebovali. Dokonca sa tu dočkáme skutočne verných interpretácií originálnych hlasov. Skvelá práca. Animácie sú podľa mňa dostatočne farebné a veľmi dobre vystihujú svet Scoobyho Doo. Je rovnako super, že sa dočkáme aj mnohých iných postáv zo sveta Hanna Barbera. Stretneme Dicka Dastardlyho, Blue Falcona, Dynomutta a dokonca sa tu objaví aj Captain Caveman. A na malú chvíľu sa na obrázku objaví aj Hong Kong Phoey. Takže ako človek, ktorý vyrastal s týmito postavami som si to celkom fajn užil. Na druhú stranu sú tu však veci, ktoré úplne nefungujú. Jason Isaacs ako Dastardly sa snaží, no miestami som v tom hlase túto postavu úplne necítil. Hlavne som nemal pocit, že by niekedy zachytil jeho smiech. Mark Wahlberg ako Blue Falcon je veľmi zvláštny. Hoci som bol na začiatku celkom okey s tým, že Dynomutt si s Falconom vymenili role, postupne sa viac ukazoval ako zbabelec. A ako Blue Falcon mi to aboslútne nepasovalo. Priam som chcel, aby sa tu objavil jeho otec, ktorý bol skutočným Blue Falconom. Ale toho sa nedočkáme. Naopak Dynomutt sa stal celkom chytrým a inteligentným psom. A to ma celkom príjemne prekvapilo. A v dobrom. Ostatné postavy sú podľa mňa celkom okey, no mal som pocit, že film mal na viac. Asi som proste fajnšmeker na Scoobyho-Doo, no nemyslím si, že tento film je nejako extra vynikajúci. A radšej by som sa asi vrátil k starým epizódam, než k tomuto filmu. Alebo ak chcete modernejšiu verziu Scoobyho-Doo, ktorá však má v sebe dostatok dobrých a funkčných momentov, pozrite si seriál "Scooby-Doo! Mystery Incorporated". Myslím si, že to ponúka väčšiu zábavu. Hodnotenie: C+ ()

SeBig

Hudba příšerná, animace moc nic a vtípky pro děcka.. Co čekat, ale zajímavý nápad se záporákem, to uznávám. ()

Arsenal83

Už to nie je ten tradičný, super vtipný Scooby, toho sa už asi nikdy nedočkáme. Napriek tomu je aj táto časť pre deti určite zaujímavá a radi sii ju pozrú. Ale nestane sa to nejakou ikonou. Pretože Scooby sa tie dlhé roky už vyplzol. ()

Stanislaus

Trojrozměrný Scooby Doo mi přišel méně potrhlý než jeho kreslení předchůdci, což je rozhodně plusovým bodem. V tomto případě nejde ani tolik o řešení záhad a demaskování padoucha, jako spíše o jeho pronásledování, přičemž se v popředí nachází trable mezi členy Záhad s.r.o. zažívajících menší vztahovou krizi. Vedle toho film představuje další zajímavou partu, která se také snaží dopadnout zlosyna. Příběhově obsahuje Scoob! několik zkratkovitých a scenáristicky divočejších míst, avšak já jsem se i přesto vesměs bavil a v závěru jsem se nechal i lehce dojmout. I když se jedná primárně o snímek pro mladší publikum, myslím, že obsahuje i místa, která osloví i dospělého diváka. P.S. Po zhlédnutí filmu se člověk už nikdy nebude dívat stejně na bowlingové koule. ()

BMW12

Za mě se jedná o moderní, zábavný příběh Scooby Dooby Dooa. Je to dobrodružné, hezky animované a se spoustou odkazů na nejrůznější firmy či služby, avšak tyto odkazy jsou velmi vkusně začleněny do filmu. Za mě tedy spokojenost. A Simon Cowell byl parádní, překvapil mě. ()

Ivoshek

Starej Scooby Doo byla lehce potrhlá detektivka s duchařským podtónem. Tohle je spíš akčně superhrdinský animák, kterých se teď točí spousta. Není v něm nic moc osobitého nebo zajímavého, kvůli čemu by stálo za to se na něj dívat. Děti to asi bavit bude, ale u mne to byl dost propadák. ()

TheEvilTwin

První minuty dávají naději ve starého dobrého Scooby Doo a jeho partu se stejnými charakteristikami postav, kvůli kterým je máme tak rádi, a stejně založenou pointou odhalování padouchů. V průběhu se to ale změní v příběh, který má s původním Scoobym pramálo společného a vůbec mě už nezajímal. V polovině jsem to vypl, 2 hvězdy za přijatelný vizuál a vtipný rozjezd... ()

Blackhand47

Scooby-Doo je klasika a jeho nová verze se snaží možná až moc jít s dobou. Z celé mytologie jeho univerza tak pobrali superhrdiny a další všemožné postavy a Scoob je tak ve výsledku obrovský mišmaš, který nestojí jen na vlastní značce. Když už dělali reboot, měli se soustředit pouze na základní partu a dát jim zcela nového padoucha a ne tu rvát někoho z jiné série. Samo sebou tu máme i hromadu popkulturních narážek na Netflix, DC, Harryho Pottera a další věci, což za mě coolness filmu opravdu nepřidává. Nevím no, v posledních letech se křísit staré značky Hollywoodu moc nedaří, měli by s tím radši přestat. 55% ()

LND odpad!

Absolutně odfláknutá slátanina. Příběh je až neuvěřitelně hloupý a předvídatelný. Samozřejmě tady nechybí generická "vata" v podobě patetických rozmluv o přátelství a důvěře. Pokusy o vtip často vycházející z X factoru mě nechávaly naprosto v klidu, stejně tak i ostatní pokusy o vtip. Moderní americký divák ve školním věku se tomu ale jistě zasměje. Marně hledám něco, co bych na tomto filmu pochválil, bohužel. ()

Figu

Tak mě ukecala moje pětiletá dcérečka, ať se s ní podívám na novýho Scoobyho. Jako dítě mě kreslenej seroš docela bral, zfilmovanej už míň, ale animovanýmu celovečeráku jsem docela věřil. Já jsem na téhle partičce vždycky obdivoval, jak nám dokazovali to, že bubáci a strašidla prostě neexistujou a vždycky za tím je nějakej kokot v převleku. Začátek Scooba, kdy byli hlavní hrdinové ještě dítka, přesně ten náběh měl, ale tam to bohužel končí. Poslední dobou je nějako moc přesuperhrdinováno a bohužel se to nevyhlo ani Záhadám s.r.o.! Modrým Sokolem a mechanickým psem tuhle pohádku total zesrali! Za to nedám ani průměrnou známku. Ale jsem rád, že dceru to baví, té to hnusit určitě nebudu. 45% ()