První celovečerní animované dobrodružství Scooby-Dooa míří do našich kin a slibuje skvělou podívanou! Zjistěte, jak to se Scoobym všechno začalo a podpořte Záhady s.r.o. při řešení jejich nejděsivějšího případu! Film vás zavede na samotný začátek přátelství Scoobyho a Shaggyho a konečně na velkém plátně uvidíte, jak s mladými detektivy Fredem, Velmou a Daphne, založili dnes již legendární srandabandu Záhady s.r.o. Po stovkách vyřešených případů musí teď ale Scooby a jeho parta přijít na kloub nejprekérnější záhadě všech dob. Zločin totiž nikdy nespí a svět má brzy zakusit zlobu přízračného bájného psa Kerbera. Začíná napínavý závod s časem! Psapokalypsa je na spadnutí a prima parta brzy zjisťuje, že pravým klíčem k záhadě může být právě Scooby. (Vertical Entertainment)

ZeroCZ1233

Scooby-Doo je součástí mého života prakticky od narození a mezi dlouhým seznamem animáků, kvůli nimž jsem každý víkend usedal před šestou ráno k televizi, hituje vrchní příčky v oblíbenosti, možná až samotný vrchol. Snad každý rok vyjde nějaký Scooby televizní film v klasickém 2D formátu, pár jsem jich viděl, nejsou špatné, ale už několik let produkci dalších a dalších takových jednohubek prostě nestíhám. Proto když vyšla zpráva o novém Scoobyho animáku, jenž by se měl zařadit do programu našich biografů, začalo mě to velmi zajímat, jelikož Scoobyho popularita od mých předškolních let smutně poklesla a je proto milé vidět, že se s tou značkou pořád počítá. Jak víme, tak globální okolnosti chtěly tomu, aby se Scooby přece do kina nepodíval, rovnou ho šoupli na VOD platformy a... ono je to možná i dobře, jelikož se bohužel o nějakou pecku nejedná. Snímek je jeden z těch, co kvalitou kopírují konturu horské dráhy, jednou je to strop, o okamžik později dno. To bude pravděpodobně tím, že se tvůrci snaží zavděčit všem, což trošku nabouralo soudružnost humorné popřípadě atmosférické složky, tedy pomyslné základy pro Scoobyho příběhy tak typické. Například vtípky o prdění pro nejmenší, z nich náhlý přechod na too much meta narážky na náš svět, poté dochází k pofidérnímu bourání čtvrté zdi, několik neškodně lechtivých pomrknutí k dospělejšímu publiku, když nejmenovaná postava tam zandá dab a mnoho dalších… Některé z nich byly i dobré, ale když Velma jen tak mimoděk najednou prohlásí něco o toxické maskulinitě, tak můj majáček na detekci nechtěné SJW výchovy začal hlásit hrozbu. Cíl se odlišit schytal i příběh, místo poctivého Scoobovského dobrodružství, kdy by parta pátrala po strašidlech v tajemných hradech, se vsadilo na rádoby velkolepou akční „superhrdinskou“ podívanou, z čehož je zase vidět, jak se autoři chtějí svést na vlně populárních vlivů, tomu odpovídá i hudba založena na konzumních rapových beatech. Za pozitivní stránku beru animaci, Scooby se vydal po výtvarných stopách našich milovaných lovců divočáků z malebné Armoriky a poprvé po 50. letech existence nasadil 3D kabátek, jenž mu náramně padne a dovedu si v takovém provedení představit případné pokračování, jež bych i přes ne moc valnou kvalitu tohoto snímku i tak uvítal, protože ty postavy stále miluju a tady je naštěstí pojali velmi dobře. Zbytečně rozjuchaná nekonzistentní paráda, jež by při výrazném zásahu dramaturga a jednolitějšímu uchopení tvůrců mohla být výrazně lepší. 4,5/10. P.S. Zasazení jiných postav kresleného WB katalogu, reference na původní Scoobovský seriál a kompletní vizuální předělávka klasické Where are you? znělky beru za skvělé (a vlastně jediné) nápady. ()

M.a.t.t.

Tak už aj Scooby Doo sa zapredal súčasnému trendu rozšírených univerz. Navonok sympatický nápad, no autorom zrejme nedošlo, že týmto rozhodnutím sa z filmovej verzie úplne vytratí esencia pôvodného seriálu. A to je už vzhľadom k zvolenému názvu prinajmenšom zvláštne. Nezmyselne vystavaná zápletka navyše pôsobí ako by bola podriadená výhradne spojeniu známych postavičiek štúdia Hanna-Barbera a po príjemne nostalgickom úvode veľmi rýchlo upadne do generických vôd. Obstojná počítačová animácia, zopár vydarených hlášok, či dabing veterána Franka Welkera - to je všetko, čo Scoob ponúka a mne osobne to príde naozaj málo. ()

haluska11

s popkulturně přecpanými meta-animáky se roztrhl pytel. jen škoda, že úvodní scéna tohohle konkrétního nastavila laťku šíleně vysoko: když Scooby ukradne falát kebabu, zahrabe ho do písku, a osamělý náctiletý emo Shaggy se s hroudou kebabu v písku pokusí skamarádit, pocítila jsem katarzi jako nikdy v životě. díky regiojete, že svým cestujícím poskytuješ takové kulturní klenoty. ()

LION-MR.T

V prvé řadě se chci vyjádřit k českému dabingu, kdy Scoobyho nedabuje Rímský, ale Racek.Přesto samotného Scoobyho v originále dabér zůstal, takže výmluva jiný hlas v originále, tak i v dabingu by neobstála. Pokud v tom byly prachy nebo, že Rímský nemohl tak budiž, ale jestli ho jednoduše nechtěli, tak musí snést kritiku od více nespokojených diváku. Racek se sice snaží a i mu to v celku jde, ale bohužel není to prostě Rímský. Nyní k samotnému filmu. Jsem Scoobyho velký fanoušek. Proto jsem se na film strašně moc těšil, stačila mi upoutávka a moc jsem se těšil, nečetl jsem obsah ani jsem si o něm nic nezjišťoval a prostě jsem si ho šel užít. Čekal jsem klasického Scoobyho, kdy parta někde přijede, uslyší že tu straší a pak nějaké naháněčky, lekačky, vyšetřování, past a odhalení. Někdo v kostýmu a pak mu tu masku sundáme. Tohle vychází Scoobymu už 51 let!!! Už víc než půl století a stále nás to baví, tak si tvůrci řekli, že to uděláme jinak. Nějakej padouch potřebuje Scoobyho kvůli svému plánu a tak ho pronásleduje ve své mechanické vzducholodi za pomocí malých robůtků. Stalo se to i toho co nemám rád a to, že naši milovanou partu rozdělili. Jsem rád, že tu máme Modrého Sokola a jeho mechanického psa, je to super, že přidali i jiné postavy ze Scoobyho. To co mi však vadilo, že jejich charakter se změnil, ano není to původní Sokol, ale jeho syn, takže ok. Je namyšlenej a vtipnej. Budiž. Maj i parťačku, kterou před tím nikdy neměli, ale chápu taky, feminismus a nemám s tím problém. Tvůrci se prostě odklonili od zavedeného konceptu a chtěli nám dát něco nového, něco abychom neměli prostě ten pocit, klasický film se Scoobym. Za to je zase chválím a jsem za to rád. Scooby dostal velký celovečerák a nechtěl být jen další z řad filmů o Scoobym, chtěl se odlišit, být jiný takže za to jsem rád a chválím to. Jenže se až příliš odklonil od všeho co Scoobyho dělalo Scoobyho. Věděl jsem, že tam bude pokus o dramatické scény mezi Shaggym a Scoobym a jejich přátelství, jenže tihle jsou nej kámoši přes půl století a tak nemůže na diváka tohle moc zapůsobit. Mám dilema. Scooby chtěl celovečerákem vybočit a nebýt jen další film a toho si vážím a cením si toho. Jenže vybočil až tak moc, že přestal být Scoobym. Vyměnit jméno Scooby, klidně se scénář dal použít pro jiný film. Navíc tenhle celovečerák strašně moc podléhá dnešním trendům. Co se týče humoru. Hláškuje se tu ve velkém a hlášky jsou vtipné, ale moc jsem si jich neužil, protože je dost možné, že jsem moc přemejšlel co mi tu všechno chybí nebo co tu je jinak. Vtípky se mi zdáli více klasické ale ne typické pro Scoobyho. Ať vidím jakkýkoliv film se Scoobym třeba po dvacáté, stále se směju. Je to prostě jiné. Scooby se Shaggym se tu moc necpou, ani se mi nezdáli moc velcí strašpytlíci. Ano, i ta animace je prostě jiná. No závěr. Scooby dal jiného než jsme zvyklí, chtěl být něco víc, chtěl ukázat, že umí i jinak pobavit, jenže až moc se změnil. Je to jako, když jsem dokoukal třeba devátej díl Pátku 13.ého, bylo to jiné a i v celku dobré, ale pak jsem si musil pustit nějakej jinej předchozí díl abych si jakoby spravil chuť nebo jakoby abych si pustil ten správný díl. To samé i tady, šel jsem si potom pustit jiné filmy se Scoobym. Moje pocity až tak moc hází s hodnocením, že je těžké se rozhodnout. Dal bych i tři i pět hvězdiček. Ano plus mínus mi to lítá i kolem 50%. Takže myslím, že 4 hvězdičky bude dobrý kompromis, ale kdoví jestli zasloužený. Rozhodně jsem rád za tenhle celovečerák, jsem rád, že jsem si ho v kině užil, jestli bude nějaká speciální edice kupuju všemi deseti. Mám tě rád Scooby Doo, ale měl jsi dostat důstojnější film, ale natočil jsi toho tolik, že si jeden průměrnější film můžeš dovolit. () (méně) (více)

Toren

5/10. Fajn animák. Ale ne úplně dobrej Scoobyho film. Tvůrci sice dělají fanouškům radost odkazy a narážkami na starší projekty (ať už vizuálně, scénami, tak třeba zvukovými efekty), ale zároveň se snaží nový příběh posunout kupředu. A je to ke škodě. Záhady s.r.o. tu jsou jen z počátku a fakt, že je parta z velké porce scénáře rozdělena... prostě bolí. Stejně jako skutečnost, že se nový film snaží svést na vlně superhrdinů a nadpřirozených jevů. Tahle modernizace původní detektivní látce příliš nesedí. Škoda, neboť jinak je to slušná práce. ()

• První film se Scoobym, který se nejmenuje Scooby-Doo, ale jen Scoob! (Jirka.J)